Nustekenti kurorto verslininkai prašė palengvinti mokesčių naštą

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-04-03
Peržiūrėta
1923
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vakar Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai surengė apskritojo stalo diskusiją. Joje kurorto verslininkai išsakė parlamentarams problemas dėl padidinto pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei prašė palengvinti mokestinę naštą. Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai Pranas Žeimys, Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Šarūnas Vaitkus, Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, Palangos turizmo informacijos, Kultūros centrų vadovai Alla Valužienė, Nerijus Stasiulis.

 

Ekstremali situacija

Susitikimą pradėjęs Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas konstatavo, kad šiuo metu tiek šalies, tiek kurorto viešbučių versle susiklostė ekstremali situacija. Pasak jo, parlamentarai pakviesti tam, kad būtų pamėginta kartu paieškoti priemonių, kaip išspręsti 21 proc. PVM problemą, varančią verslininkus į neviltį.

 

Lietuva nyksta turizmo rinkoje

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė akcentavo, kad neseniai Latvija PVM mokestį sumažino iki 10 proc. Estijoje šio mokesčio dydis siekia 9 proc., Lenkijoje 7 proc. Anot jos, Lietuva pamažu tampa nykstančia šalimi turizmo rinkoje. E.Šiškauskienė atkreipė dėmesį į tai, jog paskaičiuota, kad valdžia iš šio padidinto PVM mokesčio uždirbo geriausiu atveju 7 mln. litų. Tačiau kokiu mastu sužlugdytas verslas, niekas neskaičiavo. Taip pat asociacijos prezidentės nuomone, vertėtų ir restoranų verslui mažinti šį mokestį. „Lietuvoje yra 3 tūkstančiai restoranų, kurie sukuria nuo 10 iki 20 tūkstančių darbo vietų. Pavyzdžiui, Prancūzijoje sumažinus mokestį nuo 19 iki pusšešto procento, reikalai itin pagerėjo“, - apie būtinybę mažinti mokesčius kalbėjo prezidentė.

 

Drąsi šalis šaltibarščių fone

E.Šiškauskienė sakė, kad neprašoma suteikti lengvatų, o prašoma sumažinti šią mokestinę naštą, nes nemažai viešbučių yra ant bankroto ribos. Anot jos, problemos ne tik mokestinėje bazėje, bet ir neliko sklaidos apie Lietuvą. „Neseniai paaiškėjo, kad nebėra nei lėšų, nei bazės, nei pačių įvaizdžio kūrėjų. Iš Lietuvos liko tik šūkis: drąsi šalis šaltibarščių fone“, - ironizavo E.Šiškauskienė. Jos teigimu, Valstybiniame turizmo departamente vyksta reorganizacija, o Ūkio ministerija iš asociacijos atėmė teisę teikti projektus. Tad lieka vienintelis kelias – kiekvienam ieškoti išeities iš susidariusios padėties.

 

Nebeapsimoka dirbti

Viešbučių ir restoranų tinklo „Palangos tauras“ savininko Edmundas Sakalausko tvirtinimu, kurorto verslininkai nustekenti. „Jei vasarą dar įmanoma kapstytis, tai tarpsezoniu dėl šių nežmoniškai didelių mokesčių, kai viešbučio užimtumas tik 10 proc., tiesiog nebeapsimoka dirbti. Turime uždaryti viešbučius, atleisti darbuotojus. Jei kurie nors dar ryžtasi dirbti, tai dažniausiai darbuotojų skaičių sumažina iki minimumo. Be to, ir investuotojai, ir turizmo įmonės dėl tokių didžiulių mokesčių nesuinteresuotos dirbti su Palanga“, - nušvietė tikrąją kurorto verslininkų  padėtį E.Sakalauskas, pridūręs, kad netikįs, jog valdžia sumažins mokesčio naštą.

Susitikimo metu kalbėta, kad dauguma viešbučių ir restoranų, kol buvo 5 proc. PVM, dirbo ir užsidirbo, o šiuo metu, norėdami išgyventi, priversti slėpti mokesčius.

 

Parlamentaro pasiūlymas

Seimo narys V.Bacevičiaus klausė verslininkų dėl galimybių nuo kitų metų sumažinti mokestį iki 10 proc., tačiau su sąlyga, kad asociacija pasirašytų susitarimą, jog sumažinus mokestį bus įdarbinti žmonės. Anot V.Bacevičiaus, mokesčio pakeitimas nėra greitas procesas. „Jei bus pradėta mažinti vienai verslo grupei, tai netrukus su traktoriais prie Seimo atsiras ir žemdirbiai bei daugelis kitų verslo šakų atstovų,“ – argumentavo parlamentaras. Savo ruožtu palangiškiai replikavo, kad padidinti mokestį pakako tik nakties, o sumažinti jau reikia pusmečio.

Iš esmės apskritojo stalo dalyviai su V.Bacevičiaus pasiūlymu mokestį mažinti nuo kitų metų sutiko, tačiau iki jų dar reikės išgyventi.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) Palangos asmens sveikatos priežiūros centrui (PASPC) padovanojo modernų ir patogų bekontaktį kūno temperatūros detektorių, į kurį yra integruotas automatinis rankoms skirto higieninio dezinfekcinio skysčio dozatorius. Bendra paramos vertė – 2602 eurų. „Vis dar tebesitęsiančios ekstremalios situacijos ir karantino metu tai...


Informuojame, jog 2021 05 26 d. yra šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos narių susirinkimas. Susirinkimo vieta: viešbutis "Grand Baltic Dunes", Birutės al.26, Palanga (konferencijų salė). Susirinkimo laikas: 13.00 val.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Palangos „Rotary“ klubas (prezidentas Aloyzas Stonkus) bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (prezidentė Ingrida Valaitienė) įteikė neįkainojamą dovaną gyvenimo saulėlydį globos namuose pasitinkantiems senukams – buvo padovanotos dvi 5500 eurų vertės daugiafunkcinės lovos ir čiužiniai.


Gerbiami, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai, Informuojame Jus, kad šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (buveinės adresas J.Basanavičiaus g.12, Palanga, įm.kodas: 152661146) narių susirinkimas. Susirinkimas įvyks: 2019 m. balandžio mėn.4 d. (ketvirtadienis), 14.00 val., Birutės al. 26, Palanga (Grand Baltic Dunes...


Praėjusią savaitę palangiškiai netikėtai sužinojo, kad gyvena labiausiai atsilikusiame Lietuvos kurorte. Šitaip laikraščio „Vakarinė Palanga“ žurnalistei aiškino su Palangos verslininkais susitikti atvykusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė. „Į pajūrį atvažiavau vakare, ir...


Praėjusį penktadienį viešbutyje „Vanagupė“ vyko Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (VRA) inicijuotas kurorto viešbučių ir restoranų verslo atstovų susitikimas su Palangos miesto vadovais.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) kartu su miesto savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus specialistėmis gruodžio 22-ąją kavinėje-boulingePub „Riviera“ surengė labdaros vakarą mažas pajamas gaunančių Palangos šeimų vaikams. Kaip papasakojo PVRA prezidentas Darius Miklovas, vakare dalyvavo daugiau kaip 50 vaikučių iš 30 šeimų.


Šalies viešbučiams sumažinti 21 procentą siekiantį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą ne kartą prašė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija. „Manau, kad šis kartas turėtų būti realus, kadangi tokio aukšto PVM mokesčio niekur kitur nėra. Sumažinus mokestį, žiemą viešbučiai galėtų neužsidarinėti, viešbučių savininkai galėtų neatleidinėti darbuotojų žiemos metu. Tai būtų naudinga ir...


Vakar Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai surengė apskritojo stalo diskusiją. Joje kurorto verslininkai išsakė parlamentarams problemas dėl padidinto pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei prašė palengvinti mokestinę naštą. Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai Pranas Žeimys, Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės tarybos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius