Gediminas Jacka išdūrė valdžios trejybę – prisiteisė po 33 litus

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-11-01
Peržiūrėta
1514
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto meras V. Stalmokas, siekiantis ant menčių paguldyti verslininką Gediminą Jacką Kurhauzo sklypo dalybose, gavo visai netikėtą antausį –teismo nuosprendį, įpareigojantį Jackos  šeimynai sumokėti...33 litus. Gegužės pabaigoje Jackų šeimyna sukurpusi raštą su pasiūlymais kaip spręsti Kurhauzo problemą miesto savivaldybės Tarybai, administracijos direktoriui Valerijui Kuznecovui ir merui Vytautui Stalmokui ir iki šiol negavusi iš minėtos trijulės jokio atsakymo, laimėjo teisme – Klaipėdos apygardos administracinis teismas įpareigojo Tarybą, V. Kuznecovą ir V. Stalmoką ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo atsakyti Jackoms į minėtą pareiškimą, o už delsimą tai padaryti iš miesto Tarybos, administracijos direktoriaus ir mero simboliškai Jackoms priteisė po 33 litus bylinėjimosi išlaidų.

 

Negavo atsakymo į pareiškimą

Gegužės 25-os dienos pareiškime Jackų šeimyna kreipėsi į Palangos miesto Tarybą, administracijos direktorių ir merą su pareiškimu, kuriuo prašoma „bendrai spręsti tolesnį Kurhauzo likimo klausimą jį konservuojant ir ruošiant atstatymo projektą (kalba netaisyta – aut.)“ Pareiškime, be kita ko, rašoma: „Nors mūsų Kurhauzo bendrasavininkų gretos gerokai išsiplėtė, bet nuostata liko nepakitusi – Kurhauzas turi būti atstatytas toks, koks buvo iki gaisro. Jau daug kartų prašėmės deryboms (2006 metų gruodžio 11 dieną Palangos meras R. Kirstukas sudarė darbo grupę Kurhauzo klausimams spręsti – į ją įeina ir V. Jackienė  -aut.) – sutiksite, kad mažai kam įdomu, kas yra Kurhauzo savininkas –svarbu, kad pastatas ir jo teritorija būtų prieinama kiekvienam miestelėnui ir kurorto svečiui.

2010 metų gegužės 24 dieną pasiūlėme Jums dovanoti kiemo (Kurhauzo –aut.) statinius – kiemo aikštelių dalį. Mus tenkina 0,3 ha žemės sklypo prie Kurhauzo, bet norime, kad Kurhauzo sklypo sąskaita neteisėtai suformuotas sklypas, į kurį įeina mums priklausantys kiemo statiniai, būtų panaikintas ir prijungtas prie Kurhauzo sklypo. Mes sutinkame mainyti savo dalį į kitą analogišką miestui priklausantį objektą, pavyzdžiui, „Kupetą“ (S.Daukanto g. 24 ir S.Dariaus ir S. Girėno g. 13), kuriai priklauso 0, 6405 ha žemės sklypas ir 0, 3500 ha užstatytos teritorijos. Galite siūlyti ir kitus variantus, nes tik bendraudami rasime miestui ir mums, Jackoms, optimalų sprendimą (kalba netaisyta – aut.)“. Po to pareiškimo autoriai atsiprašo Tarybos, administracijos direktoriaus ir mero, jeigu „esate įsižeidę“. Pareiškimo gale Jackos siūlo trijulei nutraukti visus teisminius ginčus.

Jackų šeimyna teigia, kad jokio atsakymo į pareiškimą negavo, todėl buvo priversti kreiptis į teismą dėl įpareigojimo atsakovus atsakyti.

 

Teismas patenkino Jackų ieškinį

Teismui pateiktame Palangos administracijos atstovų atsiliepime į skundą teigiama, kad savivaldybė su skundu nesutinka ir prašo jo netenkinti, nes, jų manymu, Jackas ir savivaldybę sieja civiliniai, o ne administraciniai santykiai. „Turto bendrasavininkų turas nėra ginčas viešojo administravimo srityje“, - pabrėžia savivaldybės administracijos teisininkai teisme.

Teismas, nagrinėjęs bylą, manė kitaip – asmuo, kreipęsis į savivaldybių institucijas, turi teisę gauti informaciją. „Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų“ įstatymas įpareigoja savivaldybės institucijas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo prašymo gavimo suteikti informaciją....Pareiškėjų prašoma pateikti informacija turėjo būti pateikta iki birželio 15 dienos...Atsakovai nesilaikė teisinio reguliavimo ir vilkino pareiškėjams aktualios informacijos pateikimą – tuo pažeidė įstatymo nuostatą, užtikrinančią asmenims teisę gauti informaciją...Atsakovų atsiliepime nurodytos aplinkybės, kad pareiškėjų pateiktas ginčas nėra ginčas dėl teisės viešojo administravimo srityje yra nepagrįstas...“- konstatavo teismas. Jis patenkino pareiškėjų prašymą atlyginti sumokėtą žyminį mokestį – iš viso 100 litų.

 

Meras nenusprendė, ką darys

„Jeigu teismas priteisė mokėti, reikėtų teismo sprendimą vykdyti – negalima nevykdyti teismo sprendimo“,- sakė „Palangos tiltui“ meras V. Stalmokas. Jis sakė, kad Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą gavęs šią savaitę ir nespėjęs „iki galo“ pagalvoti, kaip elgsiąs. „Galbūt mokėsiu, galbūt sprendimą skųsiu aukštesnės instancijos teismui. Nenusprendžiau“, - sakė meras.

 

Viliasi, kad su nauja valdžia susikalbės

„Mes, Jackos, norime kuo greičiau išspręsti Kurhauzo problemą, bet akivaizdžiai matome, kad savivaldybė mus ignoruoja“, - pareiškė „Palangos tiltui“ Kurhauzo bendrasavininkas G. Jacka. Pasak jo, gegužės pabaigoje jis su kitais bendrasavininkais šiaip ne taip įsiprašė pas merą. „Pas V. Stalmoką buvo ir V. Kuznecovas (administracijos direktorius – aut.), kiti savivaldybės pareigūnai, bet V. Kuznecovas liepė viską raštu išdėstyti. Aš jam ir pasakiau: „Kam raštu rašyti, jeigu vis tiek neatsakysite“. Kaip matote, aš buvau teisus  - kaip visada, jokio atsakymo nesulaukėme“, - sakė G. Jacka. Anot jo, visi Kurhauzo reikalai strigs tol, kol savivaldybė nenorės jam, Kurhauzo bendrasavininkui, išnuomoti prie Kurhauzo sklypą. „Kol nėra nuomos, tol nėra projekto, tol kenčiame ne tik mes, bet ir visa Palanga. Kažin ar su šita valdžia pavyks susitarti. Man atrodo, mes kenčiame ir dėl savivaldybės valdžios ir mero asmeniškumų. Jie patys muša, o paskui patys rėkia“, - tvirtino G. Jacka. Jis viliasi, kad su nauja savivaldybės valdžia pavyks susitarti. „Duok Dieve, kad taip atsitiktų. Aš labai to noriu“,  - teigė Kurhauzo bendrasavininkas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) spalio 6 dieną neskundžiama nutartimi panaikino šių metų gegužės 8 dienos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad Aleksandras Jokūbauskas, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, atstovaudamas fiziniam asmeniui kaip advokatas, pažeidė iki 2019 metų pabaigos galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo...


Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Nemokamai grynuosius litus į eurus bus galima išsikeisti beveik 700 vietų visoje šalyje, jas rasite interaktyviajame žemėlapyje.


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Atrakcionai Palangoje vos ne kasmet kaitina aistras tarp verslininkų ir miesto valdžios. Šią vasarą niekaip neišsprendžiama, ką daryti su vaikų žaidimo teritorija Vytauto gatvėje, šalia kurhauzo. Teismų maratonai tęsiasi, tačiau taškas painioje istorijoje taip ir nepadedamas.   Pasiūlė skirti baudas Šiomis dienomis pas...


Palangos miesto meras V. Stalmokas, siekiantis ant menčių paguldyti verslininką Gediminą Jacką Kurhauzo sklypo dalybose, gavo visai netikėtą antausį –teismo nuosprendį, įpareigojantį Jackos  šeimynai sumokėti...33 litus. Gegužės pabaigoje Jackų šeimyna sukurpusi raštą su pasiūlymais kaip spręsti Kurhauzo problemą miesto savivaldybės Tarybai, administracijos direktoriui Valerijui...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius