Gelbėtoja Daiva: „Vaikinai prašo telefono numerio, kviečia į pasimatymus“

Žygimantas MITKUS, 2015-07-13
Peržiūrėta
679
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Daiva Valaitytė
Daiva Valaitytė

Paplūdimio gelbėtojų profesijai Holivudo filmai iki šiol suteikia daug žavesio. Todėl nenuostabu, kad dalis Palangos jaunų atostogautojų paplūdimyje skuba prie patikusio gelbėtojo ar gelbėtojos „asmenukei“ pliaukštelėti. Ne vienam, matyt, teko karčiai nusivilti – gelbėtojams su uniformomis fotografuotis „asmenukėms“ draudžiama. „Mano darbas – ne jas darytis, o gelbėti į nelaimę pakliuvusį žmogų“, – juokėsi Palangos centrinėje gelbėtojų stotyje besidarbuojanti 31 metų gelbėtoja iš Jurbarko Daiva Valaitytė. Ji kurorte dirba pirmą sezoną, bet teigė, jog gelbėti skęstantį žmogų yra pasirengusi. „Palangos tiltas“ su ja šnektelėjo.
– Kodėl pasirinkai darbą Palangos gelbėjimo stotyje? Kuo šis darbas tave žavi?
– Mano du broliai dirbo Palangos gelbėjimo stotyje, todėl vedina jų pavyzdžiu ir atvykau čia. Šis darbas mane žavi, nes gali padėti žmonėms, juos gelbėti ir tuo, jog visą vasarą praleidi Palangoje – juk ne visi tai gali sau leisti.
– Ar gelbėtojų darbas, vaizduojamas filmuose, atitiko tavo realybę?
– Filmuose vaizduojami gelbėtojai labai toli nuo tikrosios gelbėtojų darbo realybės. Mes tikrai sunkiai ir atsakingai dirbame, o filmuose gelbėtojai stovi sau gražūs su akiniais nuo saulės ir „kabina“ paneles (juokiasi.)
– Ko tikėjaisi iš šio darbo? Ar lūkesčiai pasiteisino?
– Taip, pasiteisino. Sužinojau labai daug naujų dalykų, kuriais seniau nesidomėjau, pavyzdžiui, ko negalima daryti pajūryje. Šiuo metu šia tema tikrai daug žinau ir tuo labai džiaugiuosi.
– Ką veiki laisvalaikiu?
– Deginuosi paplūdimyje (juokiasi). Taip pat vaikštau po Palangą, aplankau įvairius muziejus, nueinu į Birutės parką.
– Esi atvykusi iš kito miesto: kokias perspektyvas matai Palangoje? Ką gero ir blogo įžvelgi didžiausiame Lietuvos kurorte?
– Nieko blogo Palangoje neįžvelgiu. Perspektyvų daug, miestas tikrai labai gražus, viskas sutvarkyta.
– Kokie tavo santykiai su gelbėtojais vaikinais?
– Santykiai – tobuli. Kitaip pasakius, kaip mamos ir sesers (juokiasi).
– Papasakok daugiau apie gelbėtojų darbą. Kaip prasideda tavo ir kitų kolegų diena?
– Ryte keliamės, septintą valandą jau bėgame krosą, sportuojame. Aštuntą valandą pusryčiaujame, o po to visus gelbėtojus išvežioja į postus, kur ir prasideda darbo diena. Dirbame aštuonias valandas per dieną, grįžę namo pusryčiaujame, vakarieniaujame, o vienuoliktą valandą vakare einame miegoti, aišku, jeigu nebudime, jog kitą rytą būtume žvalūs.
– Stereotipiškai dar pasakoma, kad moterys – silpnoji lytis. Dirbant gelbėtoju reikia tiek fizinio, tiek psichologinio pasirengimo. Ar turi jį?
– Streso darbe yra, tačiau per mėnesį jau pripratau. Kito darbo rinktis aš nenorėjau, nes gelbėtojo darbas – išbandymas man pačiai. Taip pat šalia savęs turėjau gerųjų pavyzdžių.
– Kaip sekėsi atrankoje į gelbėtojų darbą? Kokie išbandymai tavęs laukė?
– Atranka buvo sunki, tačiau sekėsi gerai, juk neveltui šiuo metu čia dirbu (šypsosi). Bėgome, plaukėme – ko tik nedarėme, tačiau jeigu reikia – aš galiu!
– Kokiais darbais šiais metais jau pasižymėjai kaip gelbėtoja? Ar jau teko gelbėti skenduolius?
– Skenduolių dar netraukiau ir galbūt jų gelbėti nereikės, nes dirbu Palangos gelbėjimo stoties centre, išmanau centro koordinavimą, žinau, kiek paplūdimyje yra postų, ką daryti gelbėtojams. Aš komanduoju ir esu kaip pagrindinė gelbėtoja. Centre gelbėtojams pranešu visus nurodymus, koordinuoju gelbėtojų bei greitosios pagalbos privažiavimą prie nelaimingo įvykio vietos, per garsiakalbius pranešu apie orus, apie vandens temperatūra, taip pat informaciją apie pasimetusius vaikus. Kalbu lietuvių, anglų, rusų kalbomis. Mano darbas daugiau siejasi su psichologija, atsakingumu ir drausme, tačiau jeigu jau šiandien reikėtų gelbėti skęstantį žmogų – aš pasirengusi!
– Gelbėtojo darbas yra labai atsakingas. Kaip suderini tokį atsakingą darbą su linksmu vakarėliu?
– Kažkaip suderinu, tačiau labai daug nesilinksminu. Jau praėjo tie laikai, kai į klubus eidavau.
– Sulauki daug vaikinų dėmesio... Kiek „asmenukių“ šiais metais jau teko pasidaryti?
– Vaikinų dėmesio sulaukiu, būna, jog prašo telefono numerio, kviečia į pasimatymus. Gelbėtojams „asmenukes“ daryti draudžiama, nes darbo metu vilkime uniformą – vadovas griežtas (juokiasi).
– Kokie tavo ateities planai?
– Planuoju išvykti į užsienį dirbti. Iš tikrųjų nelabai noriu išvažiuoti iš Lietuvos, tačiau gyvenimo sąlygos ir aplinkybės verčia. Aišku, iš užsienio kažkada į Lietuvą tikrai grįšiu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos baseinas kviečia į nemokamas mankštas kūdikiams vandenyje.


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti nustatyti mirusios, iki šiol neatpažintos apie 70 metų moters tapatybę.


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukose užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos.


Senieji pagalbos tarnybų telefono numeriai 01, 101, 011, 02, 102, 022, 03, 103 ir 033 viešuosiuose ryšio tinkluose nuo š. m. spalio 1 d. bus nebenaudojami.


Būtingėje, pačiame Palangos miesto savivaldybės pakraštyje, netoli Lietuvos-Latvijos sienos, šaltuku pagardintą geltoną pievos žolę rupšnoja vienintelis Palangos miesto savivaldybės jautis. Jo šeimininkė Jadvyga Petrutienė jį meiliai vadina „buliuku“, tačiau bėda ta, kad vienintelis Palangos jautis jo vardu pavadintus naujuosius metus pasitinka be...


Sakote, kad laikraštis – jau seniena, nes negali konkuruoti su socialiniais tinklais? Galbūt, tačiau įdomiausius „Palangos tilto“ straipsnius jūs laikraščio Facebok puslapyje Facebook/Palangostiltas pamatote gerokai vėliau nei jūsų tėvai ar seneliai prenumeruojantys popierinį laikraštį – savo įdomiausius, aktualiausius straipsnius į internetą...


Palangos Caritas kviečia savanorius įsitraukti į veiklą.


Užpultas palangiškis pasigedo telefono ir dokumentų

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 13 | Rubrika: Miestas

Po užpuolimo sekmadienį, sausio 12 d., maždaug 40-ies metų vyras suprato likęs be svarbių daiktų.


Savaitė be mobilaus telefono – įmanoma?

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 05 13 | Rubrika: Miestas

Naujosios technologijos mokykloje vis labiau randa savo vietą. Šiandien net pats mažiausias mokinukas nebeįsivaizduojamas be mobiliojo telefono rankose. Neabejojama – tai reikalinga susisiekimo priemonė, tačiau dažniausiai telefonas mokykloje naudojamas ne pagal paskirtį ir neprotingai naudojantis netgi gadina mokymosi procesą. Tad Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos...


Paplūdimio gelbėtojų profesijai Holivudo filmai iki šiol suteikia daug žavesio. Todėl nenuostabu, kad dalis Palangos jaunų atostogautojų paplūdimyje skuba prie patikusio gelbėtojo ar gelbėtojos „asmenukei“ pliaukštelėti. Ne vienam, matyt, teko karčiai nusivilti – gelbėtojams su uniformomis fotografuotis „asmenukėms“ draudžiama. „Mano darbas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius