Telefono numerio priekyje esantį skaičių 8 jau galima keisti į 0: po metų numeriai su 8 nebeveiks

Palangos tiltas, 2024-03-02
Peržiūrėta
747
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Telefono numerio priekyje esantį skaičių 8 jau galima keisti į 0: po metų numeriai su 8 nebeveiks

Nuo kovo mėnesio atsiranda galimybė telefono numerio priekyje esantį skaičių 8 keisti į 0. Kaip Eltai teigė Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) tarybos narė Kristina Mikoliūnienė, metus vis dar bus galima prisiskambinti ir renkant 8, tačiau tik iki 2025 metų kovo.

„Net jei skambindami rašysite 8, atsiliepusiojo telefone jau bus matomas 0, 00 arba +370. Nuo 2025 m. kovo telefonai su numerio priekyje esančiu 8 nebeveiks, skambinantysis turėtų išgirsti pranešimą apie tai, kad sujungimas negalimas“, – komentavo K. Mikoliūnienė.

„Pokyčių visiškai nepajus tie, kurie jau dabar naudoja Lietuvai priskirtą kodą +370, išsisaugodami kontaktų ryšio numerius savo užrašinėse“, – tikino ji.

Anot RRT tarybos narės, vartotojai jau dabar gali pradėti keisti numerių priekyje esantį 8 tiek į 0, tiek į tarptautinį kodą +370. Ji pažymėjo, kad šiuo metu jau yra veikiančių mobiliųjų programėlių, kurios leidžia paprastai pakoreguoti telefono numerius.

Kontaktus telefone galima atnaujinti parsisiuntus programėlę „Contacts Prefix Fixer“

„Tele2“ projektų vadovė Aida Lumbytė pranešime pasidalino programėle, kuris leidžia visus kontaktus telefone atnaujinti akimirksniu.

„Contacts Prefix Fixer“. Tai „Android“ ir „iOS“ telefonuose veikianti išmanioji programėlė. Ją parsisiuntus, tereikia įvesti senąjį prefiksą („8“) bei naująjį prefiksą („0“) arba tarptautinį šalies kodą („370“). Tuomet programėlė automatiškai atnaujins visus kontaktus. Be to, įrankis siūlo ir kitų funkcijų – pašalinti susidubliavusius numerius arba juos formatuoti pasirinktu formatu“, – teigiama „Tele2“ pranešime.

RRT pernai parengė tvarką, pagal kurią ryšio numerių priekyje esantį skaičių 8 pakeis 0. Šie žingsniai leis įgyvendinti daugiau nei 20 metų užtrukusį procesą, kurį stabdė naudojami skubiosios pagalbos tarnybų trumpieji numeriai, kurių dalis 0 naudojo kaip ryšio numerio pradžią: 01, 02, 03, 101, 102, 103, 011, 022, 033.

Nuo 2024 metų kovo iki 2025 metų kovo, prisiskambinti galima tiek su 8, tiek su 0.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo kovo mėnesio atsiranda galimybė telefono numerio priekyje esantį skaičių 8 keisti į 0. 


Jau kitą savaitę, spalio 25 d., „Regitra“ paskelbs 69 naujus automobiliams planuojamus gaminti numerio ženklų derinius iš „M“ raidės, tad iš viso bus net 69 tūkst. galimų raidžių ir skaičių kombinacijų.


Kovo 30 d. Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos teiktam siūlymui didinti krašto apsaugos sistemos personalo skaičių. Seimui pritarus, būtų didinamas pašaukiamų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą karių, taip pat Karo akademijos kariūnų ir Lietuvos kariuomenės civilių darbuotojų skaičius.


Automobilio spynelės keitimas - procesas, su kuriuo susiduriame retai, tačiau kartais nė nesuvokiame, kad tai padaryti reikėtų jau greitu metu. Tam, kad išvengtume nemalonių incidentų, apsaugotume save ir aplinkinius, privalome žinoti ženklus, kada transporto priemonėje reikia keisti spyną. Kokios tai situacijos?


Senieji pagalbos tarnybų telefono numeriai 01, 101, 011, 02, 102, 022, 03, 103 ir 033 viešuosiuose ryšio tinkluose nuo š. m. spalio 1 d. bus nebenaudojami.


Nuo šių metų Savivaldybėje dirbančių specialistų skaičius padidėjo nuo 111 iki 115. Už tai balsavo ir Tarybos opozicija, ir pozicija. Savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vyriausiasis specialistas Raimondas Andziulis paaiškino "Palangos tiltui", kodėl buvo reikalinga padidinti Savivaldybės darbuotojų skaičių.


Miesto meras Šarūnas Vaitkus kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį prašydamas Palangos miesto savivaldybei perduoti valstybei priklausantį ir šiuo metu valstybės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ patikėjimo teise valdomą pastatą, esantį Savivaldybės kieme. Jei Vyriausybės sprendimas bus palankus, šiose patalpose neilgai trukus įsikurs Socialinių...


Savaitė be mobilaus telefono – įmanoma?

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 05 13 | Rubrika: Miestas

Naujosios technologijos mokykloje vis labiau randa savo vietą. Šiandien net pats mažiausias mokinukas nebeįsivaizduojamas be mobiliojo telefono rankose. Neabejojama – tai reikalinga susisiekimo priemonė, tačiau dažniausiai telefonas mokykloje naudojamas ne pagal paskirtį ir neprotingai naudojantis netgi gadina mokymosi procesą. Tad Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos...


Paplūdimio gelbėtojų profesijai Holivudo filmai iki šiol suteikia daug žavesio. Todėl nenuostabu, kad dalis Palangos jaunų atostogautojų paplūdimyje skuba prie patikusio gelbėtojo ar gelbėtojos „asmenukei“ pliaukštelėti. Ne vienam, matyt, teko karčiai nusivilti – gelbėtojams su uniformomis fotografuotis „asmenukėms“ draudžiama. „Mano darbas...


Šalyje prasidėjusio taupymo vajaus nepavyko išvengti ir kurorto savivaldybei. Miesto valdžia puspenkto milijono litų mažins biudžeto išlaidas ir tiek pat pajamas. Taip pat ketinama mažinti valdininkų skaičių. Dar balandį premjeras Andrius Kubilius paragino savivaldybes taupyti mažinant biurokratinį aparatą, siūlydamas atsisakyti perteklinių etatų bei ieškoti efektyvesnių taupymo būdų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius