„Geras“ pėrimas pradedamas nuo pėdų ir kylama kojomis aukštyn“

Palangos tiltas, 2014-06-12
Peržiūrėta
3250
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Geras“ pėrimas pradedamas nuo pėdų ir kylama kojomis aukštyn“

Palangoje, birželio 20-22 d., prie jūros tilto įvyks tarptautinis Pirties – SPA festivalis „Gintarinė Baltija 2014“ ir antrosios pirtininkų sportinio pėrimo varžybos, kuriose dalyvaus svečiai iš įvairių šalių: Latvijos, Estijos, Rusijos, Lietuvos. Praėjusiais metais Austrijoje vykusiame pasaulio pirties čempionate („Sauna WM 2013 Cup“) Lietuvos komandos „Pirties bičiuliai“ draugijos nariai Vladas Jakubauskas ir Jurgita Mazurkevičiūtė tapo Pasaulio čempionais. Šiais metais kasmet vykstančioje pažintinėje-pramoginėje šventėje „Pirties diena“ Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse pirmą kartą Lietuvoje įvyko tarptautinis pirties kongresas. Jame dalyvavo daug svečių iš užsienio. Lietuviškos pirties bičiulių draugijos prezidentas – Egidijus Žukauskas iš Vilniaus.

 

Ne pelno siekianti organizacija

„Pirties bičiuliai“ – tai ne pelno siekianti organizacija. Joje – 500 narių (200 aktyvistų). Pasak tryliktus metus šiame versle besidarbuojančio šiauliečio Antano Diržio (ypač pastaraisiais metais, kada jis savo darbą atlieka pagal tam skirtus kriterijus), pirties verslas yra tapęs gyvenimo būdu. Trumpam atvažiavęs į Palangą jis skuba papasakoti, jog kiekvienos šalies pirtininkai teikia paslaugas su savo „įmantrybėmis“ (latviai – žolėmis, rusai – vantomis). Birželio 20 dieną žadama kartu su sveikuoliais organizuoti J. Basanavičiaus gatvėje sveikatingumo dieną, kurioje palangiškiai bei miesto svečiai turės galimybę susipažinti su tuo, ką vadiname vienu žodžiu – sveikata. Birželio 21 dieną stiklinėje, specialiai varžyboms pagamintoje surenkamoje pirtyje prasidės pirtininkų sportinės pėrimo varžybos. Kiekvienas pasirodymas (pėrimas) truks 15 minučių, juos stebės 6-8 teisėjai. Laimės tas varžybų dalyvis, kuris įdomiau, teisingiau ir išradingiau pasirodys. Palangoje organizuojamos pirtininkų vanojimo varžybos nugalėtojui bus garantuota teisė dalyvauti Europos čempionate, kuris įvyks Ukrainoje.

 

Pono Antano patarimai

Norėjau pono Antano paklausti, kokius patarimus jis galėtų duoti pradedantiesiems, ant savo „skūros“ norintiems išbandyti vantas žmonėms?

„Visada pėrimas prasideda nuo kojų galūnių ir kyla aukštyn. Mažiausiai periamas liemuo, pečiai ir krūtinė. Ant galvos galima dėti šaltas vantas (lengviau ištveriama 10-15 min.). O šiaip, matau žmogų ir bendrauju su juo individualiai. Visada iš pradžių pašildau orą, žmogaus kūno vietas. Pėrimas nėra intensyvus, tai tik švelnus kontaktas. Pirtyje griežtai geriamos tik arbatos (jokio alkoholio), vanduo, kefyras, mineralinis vanduo. Pirtis – kaip sportas (negalima ateiti prisivalgius, tačiau ir alkanam nereikia būti), o rezultate – žmogus turi gauti malonumą“, – sakė  ne vienus metus pirties menu „užsikrėtęs“ ir šiam darbui sertifikatą turintis A. Diržys.

Atvirai prisipažinsiu, nustebau sužinojusi, jog gerą sportinę išvaizdą turinčiam pusamžiui vyrui – 65 metai. Pamatęs mano nustebusias akis, ponas Antanas skuba man pasakyti, jei nepatinkantis šis skaičius, galinti užrašyti 70. O taip pat jis nerūko, negeria (nė kavos) ir pas svetimas neina (juokiasi). Jei rimčiau, Antanas – žirgų sporto fanatas. Trumpam atvažiavęs į Palangą pažiūrėti žirgų lenktynių, jaudinosi ir „sirgo“ už savo kraštiečius – žirgų sporto mylėtojus. Ponas Antanas labai „greitas“ žmogus. Jei per dieną jis neatlieka „šimtą“ darbų – diena prarasta. Šiandieną jis išskubėjo į namus (pirties reikalai) ir ruošiasi greitu laiku vėl sugrįžti į pajūrį ir dalyvauti parengiamojoje, priešvaržybinėje šventės dalyje. Vėliau jis sirgs už savo kolegas, kuriems, kaip ir ponui Antanui, pirtys jau yra tapusios ne kuo kitu, o pačiu gyvenimu.

 

Irena VALUŽĖ

Jūsų komentaras:

Na, kaip čia pasakius?.. 2014-07-02 12:27 (. / IP: 86.100.63.40)
Labiausiai už viską žmonės pasiilgo pirties ! Bet pajūryje -kažkaip nesiderina nors tu ką,...bet vistiek ačiū !..

Taip pat skaitykite

Palangos paplūdimiai vasarą pasitiks praplatėję – Palangos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su konkursą laimėjusiais rangovais Jan De Nul bei ¬UAB „MT Group“ dėl smėlio papildymo. Ją įgyvendinus, kurorto paplūdimiai bus papildyti apie 180 tūkst. kubinių metrų smėlio. Baigus darbus, paplūdimiai turėtų gerokai praplatėti ir siekti 70 metrų pločio.


„Vakarų fronte nieko naujo“ – tokiu prieš 90 metų parašyto garsaus vokiečių rašytojo Ericho Marios Remarque romano pavadinimu galima būtų apibūdinti praėjusius rinkimus į Palangos savivaldybės tarybą. Kurorto vairą palangiškiai ir ateinantiems ketveriems metams atidavė Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams, kuriems ir...


Jeigu sakote, kad poilsis Palangoje vasarą – brangus, esate visiškai teisus. Tačiau tam yra puiki alternatyva: ilsėtis tarsi savo kieme Nemirsetos kempinge, įsikūrusiame visai šalia jūros. 25 metus jį valdys UAB NRT LT, kempingo koncesijos konkurso laimėtoja. Išskirtinį interviu „Palangos tiltui“ davęs UAB Domus Extra (ši bendrovė finansuoja...


Į redakcijos pašto dėžutę atskriejo Tomo Vilko pastebėjimas, jog Palangoje, kaip ir Italijoje, kur gyvena jo draugė, besinaudojanti neįgaliojo vežimėliu, galėtų būti nutiestas takas link jūros. Tokį taką Palanga jau turi, jis įrengtas atnaujinus populiarų tarp judėjimo negalią turinčių žmonių „Lino“ taką.


Kas auga po mūsų kojomis ir kaip tai gali sustiprinti mūsų organizmą? Po kojomis pasidairyti siūlo ne tik žolelių žinovai, bet ir diplomuoti medikai.


Palangoje, birželio 20-22 d., prie jūros tilto įvyks tarptautinis Pirties – SPA festivalis „Gintarinė Baltija 2014“ ir antrosios pirtininkų sportinio pėrimo varžybos, kuriose dalyvaus svečiai iš įvairių šalių: Latvijos, Estijos, Rusijos, Lietuvos. Praėjusiais metais Austrijoje vykusiame pasaulio pirties čempionate („Sauna WM 2013 Cup“) Lietuvos...


Paskutinį rugsėjo penktadienį į Palangos vaikų lopšelį-darželį „Gintarėlis” rinkosi ikimokyklinėse mūsų miesto, Klaipėdos, Kauno bei Mažeikių įstaigose dirbantys pedagogai. Čia vyko respublikinė konferencija „Tautiškumo ugdymas ikimokyklinėse įstaigose”, kuri tapo gražiu ir prasmingu pusmetį „Gintarėlyje” trukusio pilietinio ir tautinio...


Prisipažinsiu, jog gyvendamas svetur niekuomet nepraleidžiu progos balsuoti. Štai, ir šiuos rinkimus pasitikau su vienintele mintimi, jog balsuoti būtina. Po 2003-ųjų metų stebuklingų Rolando Skrajūno dangaus viražų supratau, jog žmonių „balsavimas ant bajerio“ dažnai gali baigtis valstybei labai liūdnai.


Palangoje pradedamas projektuoti ES standartus atitinkantis kempingas

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 10 06 | Rubrika: Nuomonės

Kitą savaitę planuojama pasirašyti Palangos savivaldybės administracijos sutartį su rangovais dėl pajūrio kempingo Nemirsetoje techninio projekto rengimo. Techninį projektą parengti apsiėmusi įmonė darbą atliks per 4 mėnesius.


Trečiadienio vakaro linksmybės olandų atrakcionuose J.Basanavičiaus gatvėje devyniems vaikams baigėsi ašaromis. Dingus elektrai, ore pakibo atrakcionas-centrifuga „Move it“. Vaikai aukštyn kojomis kabojo apie valandą laiko. Kai kurie vaikai buvo kurorto svečiai iš užsienio. Miesto meras Š. Vaitkus tapo šio kraupaus įvykio liudininku.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius