Palangoje nuo rytojaus pradedamas šildymo sezonas, šiluma vartotojams pinga trečdaliu

Palangos tiltas, 2023-10-16
Peržiūrėta
1046
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje nuo rytojaus pradedamas šildymo sezonas, šiluma vartotojams pinga trečdaliu

Nuo antradienio Palangoje pradedamas naujas šildymo sezonas, gera žinia vartotojams – kurorto gyventojams bei įmonėms šiluma šį sezoną bus pigesnė.

 „Palangos šilumos tinklai“ šilumą į daugiabučių namų gyventojų būstus bei visiems kitiems, kurie yra šios įmonės klientai, pradės tiekti antradienį, spalio 17 dieną.

Tačiau ugdymo bei gydymo įstaigų vadovai gali priimti sprendimą šildymą jų vadovaujamose įstaigose jungti jau nuo šiandien, spalio 16 d.

Centralizuotos šilumos tiekimo vartotojams Palangoje ypač turėtų patikti žinia, jog, palyginti su praėjusiu šildymo sezonu, šilumos energijos kaina kurorte pigs net 37 procentais ir sudarys 9,3 cento už vieną kilovatvalandę.

Kaip pranešė „Palangos šilumos tinklų“ vadovė Giedrė Juršėnė, šilumos energijos kainos mažėjimą lėmė tai, jog dėl rinkoje atsiradusių naujų gamintojų, stabilizavosi biokuro kainos, tuo pat metu pigo ir dujos. 

Ruošiant šilumos energiją, reikalingą Palangos įstaigoms, įmonėms bei gyventojų būstams apšildyti, „Palangos šilumos tinklų“ katilinėse daugiausia, net 74 proc., panaudojama būtent biokuro, ir likusioji dalis – dujos. 

Mažesnes sąskaitas gyventojams lemia ir tai, jog Palangoje renovuota per 60 procentų daugiabučių namų, visi mieste esantys šilumos punktai. Jie yra visiškai automatizuoti ir šilumos tiekimą reguliuoja priklausomai nuo lauko oro temperatūros. 

Atliktas ir abiejų įmonės Palangoje turimų biokuro katilų kapitalinis remontas, kas užtikrina didesnį jų veikimo patikimumą ir leidžia rečiau stabdyti juos remonto darbams.

Šiais metais baigti Palangos vakarinės šilumos magistralės rekonstrukcijos pirmojo etapo darbai. Visoje senojoje kurorto dalyje – nuo Birutės parko iki Ganyklų gatvės – senosios šilumos trasos pakeistos į mažesnio skersmens, tai leidžia sumažinti šilumos praradimo nuostolius pačiose trasose. 

Ateinančiais metais planuojama rekonstruoti katilinę Šventojoje, Mokyklos gatvėje. Čia numatyta senus nusidėvėjusius katilus pakeisti į naujus, labiau efektyvius, įrengti šilumos siurblius, kurie vasarą gamintų karštą vandenį elektros pagalba.

Palangoje iš viso yra 7 tūkstančiai vartotojų, kurie būstams ar patalpoms apšildyti naudojasi „Palangos šilumos tinklų“ paslaugomis. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje jau pakvipo šviežia stinta – žuvimi, be kurios pajūrio gyventojai neįsivaizduoja žiemos švenčių stalo. „Stintų valgymo sezonas prasideda“‚ – sako ne tik Palangos žvejai, bet ir šventei „Palangos stinta“ besirengiantys „Stintų ordino“ nariai.


Nuo antradienio Palangoje pradedamas naujas šildymo sezonas, gera žinia vartotojams – kurorto gyventojams bei įmonėms šiluma šį sezoną bus pigesnė.


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos prognozes, nuo spalio 17 d. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradedamas 2023–2024 metų šildymo sezonas.


Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinama gyventojų nuosavybės teise turimo turto vertė. 


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos orų prognozes Palangos miesto savivaldybėje nuo ketvirtadienio, balandžio 20 d., baigiamas 2022-2023 metų šildymo sezonas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje pradėtas šildymo sezonas  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 07 | Rubrika: Miestas

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymu bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėmis, taip pat atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, nuo spalio 7 d. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradėtas 2019–2020 metų šildymo sezonas.


Pasibaigus šildymo sezonui dauguma gyventojų gali lengviau atsikvėpti. Šaltasis metų laikotarpis gerokai patuština kišenes, o šiemet šildymo sezonas dar buvo ir labai ilgas. Palangiškių teiravomės, koks, jų akimis, buvo šis šildymo sezonas – pigesnis ar vis dėlto brangesnis. UAB „Palangos šilumos tinklai“...


Nors didžiuosiuose Lietuvos miestuose šildymo sezonas jau prasidėjo arba tuoj prasidės, Palangoje jo pradžios skelbti neskubama. Ir, sprendžiant pagal orų prognozes, artimiausiomis dienomis šiluma palangiškių butų dar nepasieks, nes vidutinė paros temperatūra pajūry ir toliau viršys 10 laipsnių.


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius