„Gintarėlyje“ buvo atnaujintas ketvirtas korpusas, ruošiamasi darbams trečiajame

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-04-05
Peržiūrėta
1650
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Gintarėlyje“ buvo atnaujintas ketvirtas korpusas, ruošiamasi darbams trečiajame

Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje yra vykdomas ES projektas „Palangos lopšelio-darželio ,,Gintarėlis“ patalpų ir įrangos atnaujinimas“.

„Lopšelis-darželis „Gintarėlis“ buvo pastatytas 1980 metais, o nuo to laiko iš pagrindų nebuvo jis rekonstruotas. Todėl patalpos jau „prašėsi“ atnaujinimo. Dabar bus žymiai patogiau vaikeliams, jų tėvams, pagerės pedagogų darbas su vaikais“,- pasakojo Palangos lopšelio-darželio ,,Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė.

 

Darbai bus pradėti antrajame ir trečiajame korpusuose

Šis projektas yra finansuojamas pagal 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos antrąjį prioritetą „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“. Veiksmų programos prioriteto priemonė yra investicijos į ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Pagrindinis projekto tikslas – lopšelio-darželio ,,Gintarėlis“ modernizavimas, atliekant patalpų ir įrangos atnaujinimą. Bendra projekto vertė yra 914 770 litų, projektui skirtas finansavimas buvo 520 957 litų, kurie buvo duoti ES struktūrinių fondų. „Su savo turimomis lėšomis niekada nebūtume galėję taip atsinaujinti. Buvo pakeisti visi vamzdynai, elektros instaliacijos, radiatoriai, apšvietimas, ventiliacija. O kai gavome tokias lėšas, rezultatas yra puikus. Dabar buvo atnaujintas ketvirtasis korpusas, o lygiai tokie pat darbai bus atliekami nuo kitos savaitės ir trečiajame korpuse“,- kalbėjo I. Milkontė.

Šiuo metu lopšelį-darželį ,,Gintarėlis“ lanko 171 darželinukas, dirba 44 darbuotojai, iš kurių 20 – pedagogų. Nuo pat lopšelio-darželio eksploatavimo pradžios lopšelio-darželio vidaus patalpų rekonstrukcijai ir įrangos atnaujinimui buvo skiriama labai mažai lėšų. Lopšelis-darželis „Gintarėlis“, teikiantis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, ilgą laiką negalėjo patenkinti darželinukų poreikių dėl šiuolaikinių mokymo priemonių, skirtų gebėjimams lavinti, stokos ir ypač - dėl prastos mokymo bazės bei patalpų būklės. „Negaliu apsakyti žodžiais kaip džiaugiuosi ES skirtomis lėšomis. Vaikams galėsime suteikti daug geresnes sąlygas būti darželyje. Pedagogai galės suteikti geresnių ugdymo sąlygų su modernia technika. Ypač džiaugiamės hyper aktyvia lenta“,- pasakojo I. Milkontė.

 

Įrengti naujoviški klozetai

Lopšelyje-darželyje buvo ypač susidėvėjusi grindų danga, atsilupęs sienų ir lubų tinkas, nesandarios vidaus patalpų durys, buvo būtina sanitarinių mazgų, vandentiekio, ūkio-buities nuotekų sistemos, elektros tinklų rekonstrukcija. „Dabar, kai yra atlikti dalies patalpų rekonstrukcijos darbai bei atnaujinta įranga, žymiai pagerės ikimokyklinės ugdymo įstaigos mokymosi aplinka. Pavyzdžiui, yra įrengti naujoviški klozetai vaikelių naktipuodžiams plauti, o tai yra labai patogu vaikų auklėtojoms“,- pasakojo I. Milkontė.

 Projekto metu buvo atlikta lopšelio-darželio „Gintarėlis“ dalies patalpų rekonstrukcija, įrengta ne mažiau kaip 30 kvadratinių metrų ploto ikimokyklinio ugdymo įstaigos patalpa, skirta metodinei veiklai ir aprūpinta reikalinga įranga bei baldais. „Dabar galėsime drąsiai kviestis kitus pedagogus seminarams į lopšelį-darželį ir per seminarus bus suteiktos galimybės seminaro medžiagą pateikti ne tik žodžiu, bet ir vaizdinėmis priemonės, kurias išgausime naujomis įrangomis, gautomis iš ES paramos. Pavyzdžiui, nauji kompiuteriai bei daugiafunkcinė medija leis darbuotojams seminarų medžiagą pateikti žymiai įdomiau ir šiuolaikiškiau“,- kalbėjo  I. Milkontė.

 

Tėvai galės stebėti savo vaikus...nepastebimi

Buvo atlikti ir kiti darbai: patalpose buvo renovuoti nauji radiatoriai, naujai įrengti santechniniai mazgai, apšvietimas, avariniai išėjimai, signalizacijos. „Gaila, kad į skirtą paramą neįėjo naujų baldų pirkimas, tačiau laikui bėgant, patys juos galėsime įsigyti, tačiau tokių didelių darbų patys niekada nebūtume pasidarę be Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos. Pati mačiau, kaip darbininkai kasė net iki pusės metro gylio duobes, tiesė naujus vamzdynus. Žinoma, svarbiausia, kad dabar galėsime reguliuoti šilumą patys. Taip bus labiau aprūpinti vaikai: jei jiems bus šalta, padidinsime šilumą, jei bus šilta, sumažinsime. Svarbiausia, kainos už sunaudotą šilumą bus visiškai kitos, ir vaikučiai bus laimingi“, - džiaugėsi I. Milkontė.

Direktorė atkreipia dėmesį, jog durys iš rūbinės į grupę yra specialiai užsakytos su langeliu viršuje.  „Jas užsisakėme specialiai su langeliu, kad atėję tėveliai, kolegos ar svečiai turėtų galimybę, netrukdant pedagogams, stebėti kas vyksta grupėje. Nors tai atrodo menkas pokytis, tačiau šiuo pokyčiu labiausiai džiaugiasi tėveliai, galėdami stebėti savo vaiko veiklą iš toliau“,-  pasakojo apie permainas Palangos lopšelio-darželio ,,Gintarėlis“ direktorė.

Kadangi ketvirtasis korpusas jau atnaujintas, dabar atnaujinimų kitą savaitę laukia trečiasis korpusas. „Lopšelyje-darželyje iš viso yra keturi korpusai, du bus atnaujinti pagal ES vykdomą projektą, o dar du liks neatnaujinti. Tačiau aš turiu didelės vilties, jog mes galėsime pateikti paraišką ir dėl kitų dviejų korpusų atnaujinimo, nes atsinaujinimas yra naudingas ne tik dirbantiems darželyje žmonėms, tačiau ir paties vaikams, jų lavinimui bei ugdymui“,- kalbėjo Palangos lopšelio-darželio ,,Gintarėlis“ direktorė I. Milkontė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Žiogelių“ grupės vaikai su jų mokytoja Jūrate Mikalajūnaite dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte „Sveikata visus metus 2023“. 


Rengiamas Palangos lopšelio-darželio "Ąžuoliukas" techninis rekonstrukcijos projektas.


Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenei 2023 m. spalio 9 d. už pasiekimus darnaus vystymosi švietimo srityje ir kryptingą mokyklos aplinkosauginio vaidmens stiprinimą 10 kartą įteiktas Tarptautinis Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatas ir Žalioji vėliava.


Rugsėjo 18–22 dienomis visa lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė dalyvavo jau tradicija tapusioje iniciatyvoje ,,Europos judumo savaitė“.


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai tęsdami kiekvienų metų tradiciją rugsėjo 6-8 dienomis minėjo Baltijos jūros dieną, aptardami savo grupėse Baltijos jūros taršos pavojų, gyvūnijos ir augmenijos išsaugojimo svarbą. 


Trečiadienį, rugsėjo 22 d., policijos bičiulis Amsis, tarnybinis šuo Soli ir Palangos policijos pareigūnai aplankė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtinius.  


Antradienį, liepos 7 dieną, Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėja Diana Vercinskė padėjo tašką buvusios lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės Ilonos Milkontės istorijoje. Teismas nusprendė, kad I. Milkontė praėjusių metų pabaigoje buvo atleista teisėtai. Teismas taip pat nurodė, kad Darbo ginčų komisijos sprendimas dėl darbo ginčo pagal atsakovės I....


Praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų miesto Tarybos atleista Ilona Milkontė bylinėjasi su miesto Taryba ir prašo teismo priteisti iš Palangos lopšelio - darželio "Gintarėlis", atstovaujamo Palangos miesto savivaldybės tarybos, 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos...


Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė ramiai atostogauti negali – Savivaldybės administracija dėl jos veiklos vykdo tyrimą, tačiau administracija detalių apie jį neteikia. „Kadangi klausiate pirmieji, būsite pirmieji, kuriems kitą savaitę atsakysime,“ – prieš dvi savaites „Palangos tiltui“ sakė mero patarėja...


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje yra vykdomas ES projektas „Palangos lopšelio-darželio ,,Gintarėlis“ patalpų ir įrangos atnaujinimas“. „Lopšelis-darželis „Gintarėlis“ buvo pastatytas 1980 metais, o nuo to laiko iš pagrindų nebuvo jis rekonstruotas. Todėl patalpos jau „prašėsi“ atnaujinimo. Dabar bus žymiai patogiau vaikeliams, jų tėvams, pagerės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius