Hialurono rūgštis: ar žinote atsakymus į visus svarbiausius klausimus?

Palangos tiltas, 2020-02-27
Peržiūrėta
2157
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tam, kad išliktume jaunatviški ir išvengtume daugybės nepageidaujamų pokyčių, mums reikalingos įvairios medžiagos, o viena iš jų – hialurono rūgštis. Tačiau, ar apie ją žinote iš tiesų viską, kas svarbu? Kviečiame sužinoti atsakymus į svarbiausius klausimus.
Kas yra hialurono rūgštis, kokios yra jos funkcijos ir ar ji turi ir kitų pavadinimų?
Hialurono rūgštis – tai tiesiog skaidri, lipni medžiaga, kurią gamina pats žmogaus organizmas. Pagrindinė jos funkcija yra išsaugoti vandenį, kad būtų užtikrinta įvairių audinių drėgmė. Kaip žinia, būtent tai yra viena pagrindinių jaunatviškai atrodančios odos sąlygų. Tačiau nereikia pamiršti, kad šis procesas sklandžiai vyksta tik maždaug iki 25 – ųjų metų, vėliau – sulėtėja. Taigi, norint, kad šios medžiagos netrūktų, hialuronas turi būti vartojamas papildomai. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad hialurono rūgštis gali būti vadinama ir kitaip: tiesiog hialurono ar hialuronanu.
Ar natūralus senėjimo procesas yra vienintelė priežastis, dėl kurios žmogaus organizme mažėja hialurono kiekis?
Verta akcentuoti, kad natūralu senėjimo procesas tikrai nėra vienintelė priežastis, dėl kurios mažėja hialurono kiekis žmogaus organizme. Tam įtakos turi ir kiti veiksniai – UV spinduliai, rūkymas, alkoholis, miego trūkumas ir pan. Belieka tik daryti išvadą, kad tai yra neabejotinai gera žinia: jei natūralaus senėjimo proceso kontroliuoti negalime, tai bent jau galime atsisakyti rūkymo, alkoholio, vengti UV spindulių, pakankamai miegoti ir t.t.
Kur daugiausia yra susikaupę šios medžiagos?
Hialurono rūgšties daugiausia rastume odoje (joje yra net pusė visos kūne esančio hialurono), akyse bei jungiamajme audinyje.
Ar hialuronas mums tik tam ir reikalingas, kad galėtume išsaugoti odos jaunystę, jos stangrumą bei gaivumą?
Reikia pabrėžti, kad hialuronas mums yra reikalingas ne vien tik dėl šios priežasties. Ir tai yra neabejotinai gera žinia, nes vartojant papildus su hialurono rūgštimi, galite išspręsti ir daugiau problemų:
• hialurono rūgštis pasižymi antibakterinėmis savybėmis, tad naudojant ant atviros žaizdos, sumažinama infekcijos rizika;
• pagreitina gijimą po danties operacijos, gerina dantenų būklę bei mažina riziką susirgti dantenų ligomis;
• sutepa sąnarius, tad užtikrinamas sklandus judėjimas; išvengiama skausmo, diskomforto;
• vis daugiau ir daugiau žmonių susiduria su nemaloniais simptomais, kuriuos sukelia rūgšties refliuksas. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad papildų su hialurono rūgštimi vartojimas gali sumažinti nemalonius rūgšties refliukso sukeltus simptomus;
• papildus su hialurono rūgštimi tikslinga vartoti ir esant stemplės gleivinės pažeidimams;
• net 1 iš 7 suaugusiųjų žmonių kenčia nuo diskomforto, kurį sukelia akių išsausėjimas. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad hialurono rūgšties vartojimas leidžia pašalinti šį diskomfortą.
Ką dar svarbu žinoti apie hialurono vartojimą?
Įvairūs gamintojai šiandien parduoda įvairius preparatus su hialurono rūgštimi, tačiau tikrai nereikėtų pernelyg žavėtis tai gaminiais, kurių kaina yra mažiausia. Rinkdamiesi tokio pobūdžio gaminius, nepamirškite pasidomėti gamintojo vizija, misija, uždaviniais; o taip pat – kokios dar sudedamosios medžiagos buvo naudojamos, atsakingai įvertinkite ir gaminį jau išbandžiusių žmonių atsiliepimus. Taip pat svarbu akcentuoti, kad hialuronas turi būti vartojamas reguliariai, kadangi organizme jis išsilaiko tik iki 3 parų.
Koks hialurono kiekis yra reikalingas, kad žmogus pajustų jo naudą?
Savaime suprantama, įsigijus gaminių su hialurono rūgštimi, ant pakuotės bus parašyta kaip dažnai ir kokiais kiekiais jis turi būti vartojamas. Vis dėlto, atlikti tyrimai parodė, kad asmuo, kuris ne trumpiau kaip mėnesį kasdien vartoja 200 – 2240 mg, gali tikėtis akivaizdžių rezultatų: oda bus pamaitinta bei sudrėkinta; lygesnė, gaivesnė, šviesesnė, stangresnė, išnyks smulkios raukšlelės

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ padovanojo specialius grojaraščius Lietuvai – komiko ir laidų vedėjo Pauliaus Ambrazevičiaus sudaryti dainų sąrašai yra dedikuoti 5 regionams.


Labai svarbu suvokti, jog žmogaus kūnas yra ypatingai trapus, todėl svarbu juo tinkamai rūpintis. Būtent tai reiškia, jog nesvarbu, ar tai yra vidiniai organai, ar išorinės kūno dalys, tačiau visam kūnui reikia įvairių specialių medžiagų, kurios palaikytų mūsų sveiką būseną ir gyvenimo kokybę. Viena iš tokių medžiagų yra laikoma hialurono rūgštis, kuri žinoma, kaip lygios ir stangrios odos...


Daugybė atsakymų į klausimus apie pozityvų bendravimą šeimoje ir paauglystę nemokamose paskaitose tėvams.


Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi bei aktualius švietimo klausimus su Savivaldybės atstovais bei miesto ugdymo įstaigų vadovais aptarė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 


Vasario 20 dieną suėjo šimtas dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas bei konservatorių ir liberalų Vyriausybė. Ta proga Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys, išrinktas Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, atvirai atsakė į įvairius „Palangos tilto“ klausimus.


Tam, kad išliktume jaunatviški ir išvengtume daugybės nepageidaujamų pokyčių, mums reikalingos įvairios medžiagos, o viena iš jų – hialurono rūgštis. Tačiau, ar apie ją žinote iš tiesų viską, kas svarbu? Kviečiame sužinoti atsakymus į svarbiausius klausimus.


Metų pabaiga – ant nosies, bet viešbučių direktoriai bėdoja, kad kambarių rezervacija – vangi, mat nėra rusų. Kai Druskininkai didžiuodamiesi skalambija, kad jiems pavyko rusus „pakeisti“ naujais turistų srautais iš Skandinavijos, Vakarų Europos ar net Izraelio, Palanga jau beveik dvejus metus nesugeba paskirti Turizmo informacijos centro direktoriaus.


Vakar per pusantros valandos kurorto savivaldybės Tarybos politikai „sugliaudė“ visus 35 klausimus. Opozicija buvo pastebimai pritilusi, o be „žiežirbų“ vykstant posėdžiui, politikai – tiek iš valdančios daugumos, tiek opozicijos – varstė posėdžių salės duris.


Meras Š. Vaitkus Vilniuje aptarė kurortams aktualius klausimus  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 13 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Premjero Algirdo Butkevičiaus kvietimu, pirmadienį lankėsi Vilniuje, Vyriausybėje bei susitiko su Premjeru A. Butkevičiumi, aplinkos ministru V. Mazuroniu, energetikos ministru J. Neverovič, užsienio reikalų ministru L. Linkevičiumi, susisiekimo viceministru V. Kondratovič bei įvairių ministerijų valdininkais.


Praėjusį ketvirtadienį  Palangos miesto savivaldybės tarybos komitetų nariai buvo supažindinti su UAB „Litesko“ per dešimtmetį esą padarytomis investicijomis į kurorto šilumos ūkį. Jas planuojama tvirtinti artimiausiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje. Kurorto politikai, išklausę informaciją apie daugiau nei 13 mln. litų vertės vadinamąsias investicijas, suabejojo dėl jų realių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius