Į sakralinės muzikos vakarus kviečia festivalis „Ave Maria“

Festivalio organizatorių inf., 2012-08-02
Peržiūrėta
2098
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į sakralinės muzikos vakarus kviečia festivalis „Ave Maria“

 

Jau ketvirtą rugpjūtį pajūrio kurortų gyventojus ir svečius iš kasdienio šurmulio ištrūkti kvies vienintelis Palangoje sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“. Jis unikalus tuo, kad yra skirtas Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje esančiam paveikslui „Švč. Mergelė Marija su vaikeliu“. Jau keletą metų festivalis turi rūpestingus globėjus – Telšių vyskupą Joną Borutą bei Palangos merą Šarūną Vaitkų, nuoširdžiai palaikančius festivalio organizatorių iniciatyvą.

„Ave Maria“ koncertai šiemet vyks rugpjūčio 4–18 dienomis. Festivalio lankytojų laukia net 15 profesionaliosios muzikos vakarų su geriausiais Lietuvos atlikėjais ir svečiais iš užsienio skambės įvairių epochų – nuo viduramžių iki XX amžiaus – kūriniai. Išplito ir koncertų geografija – dalis renginių keliasi į Šventąją.

Pirmasis festivalio vakaras – dovana lietuviškos profesionaliosios muzikos gerbėjams. Solistės Asta Krikščiūnaitė, Ieva Prudnikovaitė, choras „Aukuras“ bei Klaipėdos kamerinis orkestras, diriguojami Modesto Pitrėno, atliks lietuvių kompozitoriaus Algirdo Martinaičio oratoriją „Gailestingumo altorius“.

Daug įspūdžių žadama mėgstantiems vokalinę muziką – su Palangos pučiamųjų orkestru koncertuos dainininkas Liudas Mikalauskas; programa, pavadinta „Vasarvidžio nakties sapnas“, džiugins mecosopranas Judita Leitaitė ir pianistė Audronė Juozauskaitė; Vytautas Juozapaitis, Eglė Juozapaitienė ir Ieva Juozapaitytė akompanuojant pianistei Nijolei Ralytei kvies pamąstyti „apie tai, kas svarbiausia“, o vyrų vokalinis kvartetas „Opus vocalis“ dovanos nepaprastą a cappella muzikos vakarą.

Organizatoriai neliko abejingi 2012-uosius lydinčiai sukakčiai – lietuvių poezijos klasiko Maironio 150-osioms gimimo metinėms – ir šiųmetį festivalį dedikavo didžiajam lietuvių poetui, kurio ryšys su Palanga ypatingas. Ant Birutės kalno išgirsime poezijos ir muzikos improvizuotą sąjungą – čia susitiks aktorė Gražina Urbonaitė ir saksofonininkas Petras Vyšniauskas. Išskirtinę Maironiui skirtą programą ruošia Kauno valstybinis choras ir aktorius Rimantas Bagdzevičius, poeto kūryba taps ir daugelio kitų festivalio koncertų leitmotyvu.

Vieną iš festivalio instrumentinės muzikos vakarų sulauksime svečio iš Estijos – violončelininko Alaaro Kaasiko. Jis su lietuvių vargonininke Jurgita Kazakevičiūte atliks estų kompozitorių kūrinių programą. O magišku gitaros skambesiu galės mėgautis atėjusieji į tarptautinio Baltijos gitarų kvarteto koncertą. Festivalyje bus suteikta erdvė ir jauniesiems atlikėjams – čia pasirodys klasikinės vokalinės muzikos atlikėjų kolektyvas iš Klaipėdos „Ars cantus“.

Šiemet „Ave Maria“ programoje – net keturi chorai. Festivalyje pasirodys Valstybinis choras „Vilnius“, Kauno valstybinis choras, Klaipėdos choras „Aukuras“ ir Klaipėdos Marijos Taikos karalienės bažnyčios grigališkojo choralo studija „Schola cantorum de Regina Pacis“. Pastarasis kolektyvas koncertuos su soliste Asta Krikščiūnaite ir jos studente Dovile Kazonaite bei styginių kvartetu „Arco“, jų rengiama programa vainikuos visą festivalį.

Festivalis „Ave Maria“ žada jaukius sakralios muzikos vakarus ir laukia kiekvieno geros muzikos ir poezijos išsiilgusio žiūrovo.

Daugiau informacijos apie renginius: www.cantusfirmus.lt.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau šį savaitgalį pajūrio kraštas oš nuo studentiško šurmulio – Klaipėdoje, Kretingoje ir Palangoje skambės Aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis, dovanosiantis žiūrovams šešis nemokamus chorinės muzikos koncertus, rašoma organizatorių pranešime. 


Palangoje trečiadienį prasideda dvi savaites truksiantis XI tarptautinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos festivalis, pranešė organizatoriai.


Liepos 31 – rugpjūčio 21 dienomis jau keturioliktą vasarą iš eilės Palangos miesto gyventojus ir svečius kviečia muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Kultūra

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Verslas pinigai

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Jau birželio 7-10 dienomis, trečius metus iš eilės, vasaros sezoną Šventojoje atidarys paplūdimio baikerių ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“. Baikerius vienijantis festivalis sutraukia lankytojus iš visos Europos ir su dideliu trenksmu atidaro vasaros sezoną Šventojoje.


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčia (Vytauto g. 51): Žolinės šventė (rugpjūčio 14 d., trečiadienis, 20 val.) Solistas V. Noreika (tenoras). Palangos pučiamųjų instrumentų orkestras (dirigentas V. Rekašius). Programoje: J. S. Bach, R. van Beringen, Ph. Sparke, G. Verdi, A. Caldar, P. Stanek. Festivalio baigiamasis koncertas (rugpjūčio...


Lietuvos kultūros sostinė Palanga kviečia į sakralinės muzikos festivalį „Ave Maria“, vyksiantį liepos 28 – rugpjūčio 18 dienomis.


Į sakralinės muzikos vakarus kviečia festivalis „Ave Maria“

Festivalio organizatorių inf., 2012 08 02 | Rubrika: Kultūra

Jau ketvirtą rugpjūtį pajūrio kurortų gyventojus ir svečius iš kasdienio šurmulio ištrūkti kvies vienintelis Palangoje sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“. Jis unikalus tuo, kad yra skirtas Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje esančiam paveikslui „Švč. Mergelė Marija su vaikeliu“. Jau keletą metų festivalis...


Sakralinės muzikos festivalis įsibėgėjo

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo atidarytas Sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“, kuris tęsis visą likusią savaitę. Tądien su parapijiečiais atsisveikino ir visų mylimas klebonas Algis Genutis, ištarnavęs kurorto bažnyčioje septynerius metus. Pradėjęs festivalį, kuris atsirado pernai jo ir VšĮ „Cantus firmus“ iniciatyva, jis pabaigė savo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius