Įgyvendintas 120 milijonų litų projektas Palangoje pakvies ir vaikus, ir turtuolius

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-05-13
Peržiūrėta
2430
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

R. Karpavičius.
R. Karpavičius.

Žvelgiant į pilką, šabakštynais apaugusį sklypą netoli Klaipėdos plento, vos įvažiavus į Palangą, šiandien sunku patikėti, kad koks nors verslininkas ryžtųsi į jį investuoti dešimtis milijonų litų ir jau po kelių metų pastatyti sporto ir rekreacijos centrą – su olimpiniu baseinu, ledo arena ir žirgynu. Abejonių apnikti kurorto politikai, tvirtinant būsimo centro detaliojo plano koncepciją, reiškė abejones, ar investuotojas, gavęs leidimus, nesuskubs sklype statyti brangių kotedžų, užuot jame pastatęs poilsio ir rekreacijos centrą, kurio investicinė grąža ne vienam politikui taip pat kelia abejonių. Bet Raimondas Karpavičius, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) viceprezidentas, ir UAB „Marijampolės pieno konservai“ valdybos pirmininkas, ir kitų įmonių savininkas, mąsto kitaip.
Turtingiausiųjų šalies žmonių sąraše, sudarytame kelių įtakingų verslo leidinių, jis užima 25-ąją vietą. Jos įmonių metinė apyvarta siekia apie pusę milijardo litų.

Socialinis projektas
„Pelno siekimas nėra mano pagrindinis tikslas. Tai, visų pirma, socialinis projektas. Bet jokiu būdu jo iš anksto nevadinu neatsiperkančiu. Priešingai: išliks kapitalas. Panašiai kaip vertingas paveikslas – jį nusiperki, o jo vertė auga“, – sako verslininkas.
Jis siekia, kad šimtai vaikų iš visos Lietuvos, ypač socialiai remtini vaikai, patirtų džiaugsmą tokiame rekreacijos centre.
Buvęs sportininkas teigia matąs, kad Lietuvoje auginame neįgaliųjų vaikų kartą – kai dauguma vaikų palinkę prie kompiuterių.
„Parašykite: žemė manęs nedomina – noriu šiukšlyną paversti į tai, kas teiktų džiaugsmą visiems, ypač vaikams“, – sako verslininkas.
Jis siūlo tiems, kas priims sprendimus, apsilankyti numatomoje projekto teritorijoje dabar ir po dvejų metų, kuomet projektas turėtų būti įgyvendintas.
Kovo mėnesį įvykusiame Tarybos posėdyje verslininko pasamdytas architektas Povilas Danius (projektą jis kuria kartu su savo broliu Sauliumi – aut.) pristatė norimo statyti komplekso planinę struktūrą. Visos teritorijos ašis būtų kol kas tik Palangos miesto bendrajame plane esanti Viržių gatvė, kuri įsikirstų į Klaipėdos plentą. Pats kompleksas – trijų dalių. Šiaurinė teritorijos dalis būtų atiduota sportui: čia iškiltų minėtasis baseinas su ledo arena, jų tribūnose varžybas galėtų stebėti iki 500 žiūrovų. Numatyta vietos ir lauko sporto šakoms – teniso ar krepšinio aikštelėms.
Pietinėje Viržių g. pusėje būtų pasagos formos žirgynas su jojimo mokykla, konkūrų aikštė su stebėjimo tribūnomis, žirgų parkas su didesnėmis ir mažesnėmis aikštėmis.
Pačioje piečiausioje teritorijos dalyje įsikurtų viešbutis bei motelis su visa reikalinga infrastruktūra.
Atraminiu projekte numatytų objektų tašku būtų jau ne vienerius metus gyvuojantis UAB „Karpis“ priklausantis žirgynas, kuriam vadovauja Zigmas Šeškus.
„Net ir dabartinėmis labai prastomis sąlygomis, jis sugeba puikiai organizuoti žirgyną, užimti vaikus“, – sakė R. Karpavičius.

Ketina pritraukti lėšas
Anot vystytojo, projekto sąmata galėtų siekti apie 120 milijonų litų.
Į turtingiausių Lietuvos verslininkų šimtuko sąrašą ne vieno verslo leidinio įtrauktas R. Karpavičius sako ketinąs prie projekto prisidėti 50-60 milijonų litų.
„Palangos projektas, pabrėžiu, – ne verslo. Mano gyvenimo filosofija orientuota į socialinę erdvę, – sakė R. Karpavičius. – Žinoma, sieksime, kad centras generuotų pajamas – jame galėtų vykti profesionalių komandų sportinės stovyklos, varžybos. Iš savo pusės padarysiu viską: turtingi žmonės, mano geri pažįstami ir Europos Sąjungoje, ir buvusioje Tarybų sąjungoje, ypač Turkmėnistane ir Azerbaidžane, bet kada bus pasiruošę atvykti į tokį sporto ir rekreacijos centrą“.
Verslininkas sako, kad dalį lėšų kartu su Palangos savivaldybe ketina pritraukti iš europinių fondų.
„Apie tokią galimybę esu kalbėjęsis ir su buvusiais, ir dabartiniais valstybės pareigūnais. Tokia finansavimo galimybė yra. Savivaldybės ribotas galimybes suprantu, bet ji turės idėja sudominti Vyriausybę, galimus investuotojus“, – sakė R. Karpavičius.
Anot jo, toks centras Palangoje padėtų įveikti kurorto sąstingį žiemą.
„Šiandien reikia mąstyti ir veikti plačiai. Pažiūrėkime: pastatėme sporto sales, o kai kurios jų stovi tuščios. Į jas vaikai neįleidžiami. Nesąmonė. Jeigu norime, kad projektas būtų sėkmingas, reikia, kad jis būtų sukonstruotas per verslo ir valstybės partnerystes“, – savo verslo filosofiją dėstė žinomas verslininkas.
„Socialinę projekto misiją atliksime, suteikdami galimybę vaikams joti ir prižiūrėti žirgus. Verslas bus, kai kviesime žirgų sporto, jojimo mėgėjus iš viso pasaulio. Nereikia pamiršti, kad Palanga turi gerą oro uostą. Turtingiems žirgų sporto mėgėjams nereikia nei tradicinių, nei pigių avialinijų – jie čia gali atskristi ir privačiais lėktuvais“, – sakė R. Karpavičius.
Jis teigia galįs „jau šiandien“ iš užsienio į Palangą pakviesti daug aukščiausios klasės sportininkų.

Turėjo būti vystoma
kitaip

Verslininkas teigia, kad Palanga iki šiol turėjo būti vystoma kitaip – plečiant turizmo infrastruktūrą, paverčiant ją kurortu, veikiančiu visus metus.
„Pavyzdys yra Druskininkai – be jūros ir oro uosto. O žiemą į Palangą geriau kojos nekelti – tuščia kaip tundroje. Įgyvendinus mano projektą, gyvenimas žiemą kurorte suaktyvėtų“, – sako kurorto gyventojas, Palangoje gyvenantis jau dvylika metų.
Paklaustas, kas kaltas, kad, Palangos vystymas nebuvo toks, koks privalėtų būti, R. Karpavičius sako tiesiai: „Nemaža atsakomybės dalis tenka visiems Palangos kurorto vadovams. Buvusiems ir esamiems“.
„Mano projekto įgyvendinimas Palangoje, sakykime, pagerintų sveikatingumo ir sporto infrastruktūrą. Palanga – labai graži, Botanikos parkas įvairių šaltinių įtraukiamas į Europos gražiausių parkų dvidešimtuką. Tik reikia ja tinkamai rūpintis, suteikti galimybę verslui ir plėtoti kurortą partnerystės pagrindais“, – sako pašnekovas.
Apie projektą jis jau yra trumpai kalbėjęsis ir su Palangos meru Š. Vaitkumi.
„Jis palankiai priėmė tokią mintį, – sakė verslininkas. – Sutarėme, kad mūsų architektai dirbs kartu su savivaldybės architektais ir teisininkais, kad visi žemės klausimai būtų sutvarkyti. Bet tam iniciatyvą turi parodyti ir savivaldybė. Aš visko nematuoju pinigais ir pelnais. Mano darbas – ne projektuoti, rūpintis teritorijos žemių teisiniais dalykais, o užtikrinti, kad centre nuolat būtų daug žmonių – vaikų ir turtingų lankytojų“.

Išspręsti planuojamos centro teritorijos
klausimą

Anot R. Karpavičiaus, dabar svarbiausia – išspręsti planuojamos centro teritorijos klausimą (apie devynias dešimtąsias sklypo yra valstybinė žemė, apie 10 procentų – privati nuosavybė – aut.) ir parengti detalųjį planą, taip pat „tinkamai sudėlioti“ įsipareigojimus.
Žemės klausimas gali būti ne toks paprastas – reikia supirkti atskirus sklypus, o kai kurie jų savininkai, regis, norėtų pasipinigauti.
Verslininko planuose – į projektą integruoti ir laisvalaikio bei pramogų parko Žibininkuose, prie HBH, statytojus.
„Jiems vieniems nebus lengva surasti lankytojų srautus. Reikia apsijungti kiek įmanoma. Jų paslaugų klasė būtų labiau ekonominė, pas mus – aukštesnė. Esu kalbėjęs su to projekto vystytojais. Jie pritarė mano požiūriui – kiek įmanoma, apjungti paslaugas“, – sakė R. Karpavičius.
Sporto ir rekreacijos centro administravimą prie Klaipėdos plento jis patikėtų užsieniečiams.
Anksčiau aktyviai sportavęs ir iki šiol įvairius sporto klubus finansuojantis verslininkas sako „svajojąs“, kad Lietuvoje prasidėtų „naujas sąjūdis“.
„Vienas tautinis sąjūdis jau buvo. Dabar reikia naujo – ir dvasiai, ir kūnui, – pabrėžė aktyvią gyvenseną propaguojantis R. Karpavičius. – Sakau atsakingai: patvirtinus detalųjį planą, projektas bus įgyvendintas. Tai bus kelias į laisvę – per dvasią ir kūną“.

Jūsų komentaras:

ARIEJAI 2013-05-17 06:47 (ausra / IP: 109.128.14.103)
akokia ten zemes KAINA?

aliosa 2013-05-17 06:43 (a / IP: 109.128.14.103)
lygtai su ta KONTORA pris 12m. buvo niespodzianka su ZEME pri esamu karpynes pastatu

Iš straipsnio neaišku... 2013-05-16 19:03 ([email protected] / IP: 86.100.60.112)
..."apie devynias dešimtąsias sklypo - yra valstybinė žemė, apie 10 procentų – privati nuosavybė – aut.) ..."o kai kurie jų savininkai, regis, norėtų pasipinigauti".= Kur yra tiek laisvos žemės?,-kai žmonėms sakoma, kad laisvos žemės - NEBĖR??? Savininkai turi teisę gauti už žemę tiek, kiek jie nori!Dažniausiai žemė valstybės Reg.c. įkainuota -net daugiau! -O kodėl PONAS R.K.nenurodo strp. kokiam žemės plote bus visas kompleksas ? Tai parodo kas yra kas?....

senbuwis 2013-05-15 07:59 (ausra / IP: 109.128.14.103)
a,a MER as a MERAS zadejo, kol su SAVININKAIS neatsiskaitys, niekam ZEMES neduos/ PALAUKSIM/, triuksmausim

palangiskis 2013-05-14 18:08 (IP: 78.61.43.127)
atsipalaiduok,gausi ta zeme,tik nesakyk ,kad butent ten_toj vietoj tau ji priklausytu.

senbuvis 2013-05-14 16:44 (ai / IP: 109.128.14.103)
ATIDUOKIT ZEME

palangiskis 2013-05-14 15:39 (IP: 78.61.43.127)
Linkiu kad viskas klotusi sekmingai ir greiciau issipildytu si nuostabus projektas,Palangai labai reikia pramogu ,kkuo daugiau ,tuo geriau,dar neprosali butu jei kas imtusi ir padarytu ,amerikietisku kalneliu"atrakcijona ir pirciu kompleksa su baseineliu lauko ir vidaus ,bei dzekuzi kaip kituose miestuose senai ta turi "impuls".

aliosa 2013-05-14 08:12 (a / IP: 109.128.14.103)
zeme graznt savininkam ir tegul perka, MERE SARUNAI VAITKAU, taip daro visi protingi merai, galvojantys apie savo ateiti

jonas 2013-05-14 07:56 (ausra / IP: 109.128.14.103)
p.s. tikiuosi,kad komandoje yra SAULIUS DANIUS/arch/

jonas 2013-05-14 07:54 (ausra / IP: 109.128.14.103)
JEIGU DIRBSIT VIENI, /plius su savininkais/ minimum santykiu su savivaldybe/taip dare HBH/ REZULTATAS BUS TEIGIAMAS

Taip pat skaitykite

Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos. Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties...


Susidaro toks įspūdis, kad šios tarybos esminė priedermė padėti tam tikrai verslininkų grupei perimti valdyti paklausų valstybės ar savivaldybės turtą, kuris yra NAUJAI pastatytas už mūsų mokesčių mokėtojų ir (ar) ES lėšas. Kyla klausimas, kodėl Konkurencijos taryba netiria, ar nėra vienos, ar su ja susijusių įmonių dominavimo rinkoje valdant savivaldybių plaukimo baseinus?


Palangos savivaldybė bando užkirsti kelią kurorto centre netoli jūros esančių teniso aikštynų ir viešbučio pardavimui. Baiminasi, kad privatizuotas objektas netrukus gali virsti poilsio kotedžais. Didžiausiame šalies kurorte penkis atvirus teniso aikštynus ir 35 kambarių viešbutį valdanti bendrovė Respublikinė mokomoji sportinė bazė iš teikiamų...


Įveikus visas kliūtis, penktadienį Palangoje buvo duotas startas naujos miesto autobusų stoties ir prekybos centro statyboms. Investuotojas UAB „Palanga properties“ ir darbų rangovas „Vikstata“ pažadėjo, kad kompleksas iškils metų pabaigoje – planuojama, lapkritį. Į projektą bus investuota per 15 milijonų litų. Statybos darbų pradžios ceremonijoje...


Žvelgiant į pilką, šabakštynais apaugusį sklypą netoli Klaipėdos plento, vos įvažiavus į Palangą, šiandien sunku patikėti, kad koks nors verslininkas ryžtųsi į jį investuoti dešimtis milijonų litų ir jau po kelių metų pastatyti sporto ir rekreacijos centrą – su olimpiniu baseinu, ledo arena ir žirgynu. Abejonių apnikti kurorto politikai, tvirtinant būsimo...


„Jeigu išties būtų galima įgyvendinti tai, ką siūlo investuotojai, Palanga tikrai nušluostytų nosį Druskininkams“, – juokavo Palangos miesto tarybos nariai bei Savivaldybės administracijos vadovai, trečiadienio vakarą besirinkdami į sporto ir rekreacijos centro Palangoje, sąlyginiu adresu Klaipėdos pl. 34, detaliojo plano koncepcijos pristatymą.


Jeigu ketvirtadienį posėdžiausianti Palangos miesto taryba pritars teritorijos tarp Meilės ir Naglio alėjų bei Rąžės upelio detaliojo plano koncepcijai, bus žengtas rimtas žingsnis link svarbaus kurortui objekto – poilsinių su baseinu buvusio Jūratės baseino vietoje statybų atgaivinimo. Pritarimas koncepcijai taip pat būtų viena iš sudėtinių taikos sutarties, kuri būtų...


Vaidas Šimaitis – vienas didžiausių verslininkų ne tik Palangoje, bet ir visame pajūrio regione. Šventosios poilsio komplekso „Elija“ ir viešbučio „Kuršių kaimas“ sumanytojui, ko gero, vieninteliam kurorte tinka ir kitas žodis – vystytojas. Bet minint viešbučio „Kuršių kaimas“ ketverių metų jubiliejų...


AB "Orlen Lietuva" dėl dviejų vilkikų pageidautų atstatomame Šventosios uoste didesnio gylio, ir tai kainuotų papildomai 100 mln. Lt.  


Palangos miesto savivaldybę jau pasiekė šalies Finansų ministerijos prognozuojamų kitų metų pajamų rodikliai, kurie optimizmu nedvelkia. Pasak Biudžeto skyriaus vedėjos Reginos Garadauskienės, lyginant su šiais metais, skaičiai liūdni.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius