Palangos autobusų stoties statytojas tarp degalinės ir autobusų stoties ketina pastatyti prekybos centrą su drabužių, avalynės ir namų apyvokos prekių parduotuvėmis

"Palangos tilto" informacija, 2023-04-08
Peržiūrėta
1858
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vienas iš siūlomų prekybos centro fasadų
Vienas iš siūlomų prekybos centro fasadų

Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos.

Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

„Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties sutvarkymo antrojo etapo.

Kretingos gatvėje, teritorijoje tarp degalinės ir autobusų stoties, ketinama pastatyti prekybos centrą, kuriame po vienu stogu koncentruotųsi skirtingos drabužių, avalynės ir namų apyvokos prekių parduotuvės. Tad Palangoje atsirastų ne dar viena maistu prekiaujanti parduotuvė, o visiškai naujos koncepcijos prekybos centras. Tuo pačiu būtų visiškai sutvarkyta ši miesto erdvė, pro kurią, atvykdami į Palangą, pravažiuoja šimtai tūkstančių kurorto svečių,“ – skelbia Š. Vaitkaus įrašas.

Pusės hektaro sklype, kurį investuotojai valdo nuosavybės teise, ketinama pastatyti 1400 kv.m prekybos paskirties pastatą.

„Šiandien Savivaldybėje apsilankęs investuotojų atstovas Artūras Šukys papasakojo apie prekybos centro projektavimo darbų eigą bei mūsų vertinimui pristatė kelias būsimojo objekto fasado vizijas,“ – sakė meras.

Projektuojamas naujasis pastatas būtų vieno aukšto, prekybos centrams būdingos architektūros. Jis išsidėstytų lygiagrečiai autobusų stočiai, įėjimai į pastatą būtų toje pačioje linijoje kaip ir į prekybos centrą autobusų stotyje. Analogiškai kaip ir gretimame objekte, priešais būtų automobilių stovėjimo aikštelė.

Projekto vystytojai taip projektuoja naująjį objektą ir jo teritoriją, kad autobusų stotis su prekybos centru ir naujasis pastatas būtų vienoje, tarpusavio susijusioje erdvėje, o atvykusieji į šią teritoriją, palikę savo transporto priemonę bet kurio prekybos centro aikštelėje, galėtų laisvai migruoti nuo vieno pastato prie kito. Pėstiesiems taip pat nereikės vaikščioti aplink – į naująją prekybos pastatų zoną jie galės patekti nusileidę laiptais nuo degalinės pusės.

„Kalbant apie naujojo pastato fasadą, projektuotojų manymu, jis neturėtų kardinaliai skirtis nuo greta esančios autobusų stoties bei prekybos centro, tačiau vis dėlto turėtų būti savitas.

Šiandien buvos pristatyti trys projektuotojų siūlomi fasado variantai.

Pirmajame, pavadintame „Ritmu“, siūloma viršutinę pastato dalį, virš vitrininių langų, papuošti lentelėmis, imituojančiomis pušų kamienus sename pajūrio miške. „Stovi ir matai priešais save mišką“, – taip apibūdino šį sumanymą investuotojų atstovas.

Antrasis siūlymas, pavadintas „Faktūra“, numato, jog lentelės imituotų senos, pajūrio vėjo nugairintos medienos struktūrą.

Trečiajame siūlyme „Baltų simboliai“ būtų akcentuojami baltų simbolikos motyvai.

Pokalbyje su svečiu sutarta, kad projektuotojai dar padirbės su pastato fasado išraiškos idėjomis ir jos darsyk bus pristatytos miesto vadovams bei vyriausiajam architektui.

„Labai džiaugiuosi, kad projekto vystytojai atsižvelgė į mūsų ankstesnio susitikimo pastabas bei prašymus ir greta naujojo prekybos centro suprojektavo 14 įkrovimo stotelių centrą elektromobiliams pasikrauti. Tad Palanga žengia į dar vieną ateities etapą ir jau visai netrukus galėsime pranešti, kad mūsų kurorte ypač laukiami tie, kurie yra draugiški gamtai ir savo atostogų ar nuolatinio gyvenimo aplinkai,“ – sakė Š. Vaitkus.

„Šiandien buvome informuoti, jog visas privalomas projekto derinimo ir viešinimo procedūras ketinama atlikti per keletą artimiausių mėnesių, o jau lapkritį ar gruodį pradėti statybos darbus. Naujasis prekybos centras duris turėtų atverti prieš ateinantį vasaros sezoną,“ – baigia įrašą meras.

Jūsų komentaras:

Vietinis 2023-04-14 09:40 (IP: 162.158.222.250)
Liuks

Palangos centrinė aikštė 2023-04-11 10:14 (IP: 162.158.222.173)
maksima seniausiai uždaryta - pastatas baisus, buvusi universalinė parduotuvė į ką panaši, o juk pats centras...

Bet Klausymas.. 2023-04-10 16:20 ([email protected] / IP: 141.101.97.49)
Ar mums to reikia?? Geriau pritraukti zmones kad dirbtu ir stengtusi Palangos labui. Pas mus PC ir tiap labai daug yra. Kam dar vieno?? O ne geriau Vytauto gatvej kur apleistas pastatas yra. Pasistatyti PC. Fasada kainorit galit ten pakeist Leshu maziau o ir zmonems pro ten einantiems irgi butu proga uzsukti pasivezeti. As manau kad truputi pagrazinti miestui nereikia tik prieki jo grazinti. Variantus jei ka dar galit priistatyti Palangos miesto svetainei arba portale kokiam nors. Ir pasirinkti galimybe. Nes kashkaip vienpusiskai gaunasi.

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, kovo 25-ąja, Palangos savivaldybės administracija išdavė statybos leidimą naujam prekybos paskirties pastatui Kretingos g. 56 statyti.


Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos. Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties...


Bet kurios autobusų stoties paskirtis – aiški, bet antrąjį gimtadienį švenčianti Palangos autobusų stotis išskirtinė – ji kai kuriems miestelėnams tapo ir susitikimų vieta.


Praėjusį penktadienį Palangoje duris atvėrė naujas, modernus Autobusų stoties ir prekybos centro „Maxima“ kompleksas. Jame įsikūrė ir „Omnitel“ salonas, picerija, dovanų bei kitos parduotuvės. Į atidarymo renginį susirinko kurorto vadovai, Tarybos nariai, komplekso statytojai ir projektuotojai, gausi gyventojų bei svečių minia. Iškilmingą atidarymo ceremoniją...


Vietos gyventojų ir svečių patogumui Palangoje jau kitą savaitę – nuo gruodžio 8 d. – autobusai pradės kursuoti nauju maršrutu. Taip bus užtikrintas itin patogus ir greitas susisiekimas su kurorto centru – į centrinę dalį nuvešiančio visuomeninio transporto laukti reikės vos keliolika minučių ar dar trumpiau.


Antradienį prie mūsų miesto autobusų stoties ir viešbučio „Palanga“ būta neįprastos sumaišties: gavus pranešimus, jog šie pastatai užminuoti, iš jų buvo evakuoti žmonės. Policija įvedė planą „Skydas“, prie pastatų budėjo pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, iš Klaipėdos iškviesti antiteroristinių operacijų...


Dūžta „Rimi Lietuva“ siekis sutrukdyti Palangai pastatyti naują autobusų stotį: Klaipėdos apygardos prokuratūra nerado įstatymų pažeidimų ir atsisakė tenkinti „Rimi Lietuva“ dukterinės įmonės „Hakonlita“ reikalavimą panaikinti stoties statytojui, UAB „Palanga Properties“, išduotą leidimą statybai.


Naujosios Palangos autobusų stoties statyba jau tapo visai artima – kaip numato įstatymai, vakar jos projektuotojai iš UAB „City projects“ labai negausiai į Tarybos posėdžių salę susirinkusiems kurorto visuomenės ir žiniasklaidos atstovams pristatė stambaus Palangos infrastruktūros objekto techninį projektą.


Susipažinus su UAB „City Projects“ pateikta naujos autobusų stoties ir prekybos centro greta Klaipėdos plento koncepcija ir statinių vizualizacija, susidaro įspūdis, kad lieka neįvertintas su tokių svarbių objektų kompleksu susijęs pėsčiųjų bei įvairaus transporto išorinio ir vidinio eismo organizavimas, nors su planuojamais statyti objektais tai labai aktualu, nes tai...


Pirmadienio vakarą Palangos miesto tarybos nariams, Savivaldybės administracijos atstovams bei besidomintiems naujosios kurorto autobusų stoties bei prekybos centro ateities planais prisistatė investuotojai – „Homburg“ grupė Baltijos šalyse, projekto valdytojai „Capital city group“ bei pristatė keturias „City Projects“ architektų parengtas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius