Iki biokuro katilinių finansavimo tereikia ministro parašo

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-04-19
Peržiūrėta
2046
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iki biokuro katilinių finansavimo tereikia ministro parašo

Europos Sąjungos lėšos biokuro katilinių Palangoje ir Šventojoje statybos tapo ranka pasiekiamos – trečiadienį įvykusiame Aplinkos ministerijos Projektų atrankos komiteto ir Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo svarstyme Palangos ir Šventosios biokuro katilinių paraiškos daliniam ES finansavimui buvo atrinktos tarp tų, kurioms bus skiriamas europinis finansavimas.

5 megavatų biokuro katilinės statybai kurorte Palanga ministerijos prašė skirti 3,43 milijono litų ES paramos, kai viso projekto sąmata yra 8,3 milijonai litų.

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Aplinkos apsaugos viceministras Aleksandras Spruogis, Projektų atrankos komitetui iš viso buvo pateiktos 38 paraiškos, 4 dėl neatitinkančių kriterijų buvo atmestos, likusios buvo svarstomos.

Viceministras sakė, kad 34 paraiškoms, taip pat ir Palangos bei Šventosios, Projektų atrankos komitetas teiks ministrui Gediminui Kazlauskui pasirašyti įsakymą, kuriuo atrinktiems projektams bus skirti Europos Sąjungos pinigai.

Paraiškos buvo vertinamos pagal 20 komponentų.

A. Spruogis pabrėžė, kad per 10 dienų nuo komiteto sprendimo, iki teikiant ministrui teikimą pasirašyti komiteto sprendimą, bus deramasi su atrinktomis savivaldybėmis, paraiškų teikėjomis, dėl prašomų pinigų sumų peržiūrėjimo.

„Kai kurių savivaldybių pateiktų paraiškų kai kurie komponentai yra pernelyg optimistiški – finansiškai pernelyg daug įvertinti. Negali būti, kad kurio nors komponento finansinis įvertinimas, pavyzdžiui, Palangos ir Prienų savivaldybėse, skirtųsi keliolika kartų. Beveik su visomis savivaldybėmis dėl tos priežasties tarsimės dėl skaičių peržiūrėjimo. Bet jeigu jie mažės, tai mažės proporcingai ir ES, ir savivaldybių įsipareigoto finansavimo dalims. Jeigu projektų priežiūros komitetas susitars su paraiškų teikėjais dėl mažesnio finansavimo, tuomet ruošime įsakymą dėl peržiūrėtų paraiškų europinio finansavimo pasirašyti ministrui“, – sakė viceministras „Palangos tiltui“.

„Įsakymą ministras turėtų pasirašyti kitos savaitės pabaigoje“, – sakė jis.

„Sunku būtų tikėti, kad ministras atmestų savo viceministro, kuris yra ir Projektų atrankos komiteto pirmininkas, teikimą. Bet kol nemačiau ministro įsakymo skirti finansavimą Palangai, tol geriau susilaikysiu nuo komentarų. Žinoma, būtų nuostabu, jeigu jūsų turima informacija pasitvirtintų“, – sakė UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Rimantas Gliožeris.

„Iš esmės kalbant, yra telikę tik formalumai iki oficialaus sprendimo. Kad abi mūsų pateiktos paraiškos buvo atrinktos, yra labai didelis pasiekimas miestui ir savivaldybei. Galiu pajuokauti: įdėjus tiek pastangų ir pradėjus kurhauzo restauraciją bei gavus europinį finansavimą biokuro katilinių statybai Palangoje ir Šventojoje, galiu ir į pensiją išeiti“, – Palangos meras Šarūnas Vaitkus neslėpė džiaugsmo. 

Jūsų komentaras:

Jonas 2012-04-21 05:57 (IP: 78.61.83.134)
Na pirma gaukit parašą, o tada rašinėkit.

Taip pat skaitykite

Palanga iki šių metų birželio 1-osios numačiusi atlikti du didelius darbus: perimti iš „Litesko“ visą miesto šilumos ūkį ir paleisti naująją 5 megavatų biokuro katilinę. UAB „Palangos šilumos tinklai“ sutartis dėl šilumos tinklų nuomos su „Litesko“ baigiasi birželio 15 dieną, bet siekiant supaprastinti buhalterinius...


Šiųmetis ruduo buvo išties dėkingas šildymo atžvilgiu, tačiau paspaudus šaltukui ne vienas patapšnojame radiatorių ar dujinę krosnelę. Miestui vėluojant į darbą paleisti biokuro katilą, kuris tikima, jog galėtų šildymo sąskaitas sumažinti apie 10 ar net 15 procentų, Palanga ir toliau lieka tarp dešimties šalies savivaldybių, kur...


Jau šiais metais bus pabaigta statyti Palangos biokuro katilinė, kuri jau buvo prijungta prie centrinės katilinės. Katilas jau yra sumontuotas. „Palangos tilto“ inf.  


Palangoje sparčiai vyksta biokuro katilinės statybos darbai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 18 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 11 dieną prasidėjusi ilgai laukta biokuro katilinės Klaipėdos pl. 63 statyba sparčiai juda į priekį. Naujoji katilinė turi būti baigta iki spalio 31 d., ir, po bandymų, dar šių metų pabaigoje ji pradės tiekti šilumos energiją.


Palangoje prasideda ilgai laukta biokuro katilinės Klaipėdos pl. 63 statyba. Remiantis kitų savivaldybių patirtimi, naujajai biokuro katilinei pradėjus veikti, kurorto gyventojai turėtų netrukti pajusti teigiamus šildymo kainų pokyčius.


Palangoje prasideda biokuro katilinės statybos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 08 04 | Rubrika: Miestas

Palanga dar šiais metais turės antrą biokuro katilinę – penktadienį UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Tomas Jurgutis ir UAB „Irdaiva“ Klaipėdos regiono direktorius Julius Ščerbakovas pasirašė sutartį, kuria rangovai įsipareigojo katilinės statybos darbus atlikti iki spalio 31 d.


Į Palangą atgabentas pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 03 | Rubrika: Miestas

Į Palangą atkeliavo pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų, kurio galingumas – 5 megavatai. Jis bus įrengtas Klaipėdos plente.


Europos Sąjungos lėšos biokuro katilinių Palangoje ir Šventojoje statybos tapo ranka pasiekiamos – trečiadienį įvykusiame Aplinkos ministerijos Projektų atrankos komiteto ir Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo svarstyme Palangos ir Šventosios biokuro katilinių paraiškos daliniam ES finansavimui buvo atrinktos tarp tų, kurioms bus skiriamas europinis...


Gyvename geriau nei prieniškiai. Nežinia, ar tai paguos Palangos centralizuotai tiekiamos šilumos vartotojus, kurie sausio mėnesį už kilovatvalandę mokės 30,48 ct/kWh, Prienų gyventojai moka dar daugiau – 34,30 ct/kWh.


Kurorte posėdžiavo Seimo aplinkos apsaugos komitetas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybėje įvyko Lietuvos Respublikos Seimo aplinkos apsaugos komiteto išvažiuojamasis posėdis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius