Vyksta paraiškų biokuro katilinių statybų finansavimui svarstymas

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-01-26
Peržiūrėta
1196
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyksta paraiškų biokuro katilinių statybų finansavimui svarstymas

 Gyvename geriau nei prieniškiai. Nežinia, ar tai paguos Palangos centralizuotai tiekiamos šilumos vartotojus, kurie sausio mėnesį už kilovatvalandę mokės 30,48 ct/kWh, Prienų gyventojai moka dar daugiau – 34,30 ct/kWh.
 

Biržai – išimtis iš taisyklės

Prieniškiai daugiau nei pusę daugiabučių namų, panašiai kaip ir palangiškiai, šildo taip pat naudodami dujas. Į brangiausiai šildomų Lietuvos miestų dešimtuką patenka Biržai, kurių net 80 procentų šilumos pagaminamos deginant biokurą. Biržiškiai moka net 33,16 ct/kWh. Jie teisinasi, kad tokia didelė kaina yra dėl to, kad į šilumos savikainą reikia paskaičiuoti investicijas.

„Situacija Biržuose – nenormali. Kažkas ten yra negerai su šilumos tinklais, kadangi biokuras pati pigiausia alternatyva dujoms. Paprasčiausiai kitos alternatyvos nėra“, – miesto meras Šarūnas Vaitkus sakė „Palangos tiltui“.

Jis įsitikinęs, kad pastačius biokuro katilines kurorte, šilumos kaina sumažės.

Savivaldybės administracija jau yra net paskaičiavusi, kad kaina sumažėtų šešiais centais už kilovatvalandę.

Skirtumas tarp importuojamų gamtinių dujų ir vietinio biokuro kainos daugiau kaip 2,5 karto. Dujos gruodį kainavo 1914 Lt už toną naftos ekvivalento su transportavimo mokesčiu, biokuras – 750 Lt už tiek pat.

 

Paraiškos buvo priimtos

Palangos savivaldybė yra pateikusi dvi paraiškas biokuro katilinės Palangoje ir Šventojoje statyboms finansuoti. Vieną – Aplinkos ministerijai, kitą – Ūkio ministerijai.

„Kol kas neaišku, ar jos bus patenkintos. Paraiškos buvo priimtos ir yra svarstomos. Bet geras ženklas, kad paraiškos vertintojai užduoda klausimus dėl jų, domisi, laukia banko garantijų dėl projektų. Konkurencija labai didelė, kadangi nemažai savivaldybių siekia gauti finansavimą katilinių statyboms“, – sakė Palangos vadovas.

Tos savivaldybės, kuriose šilumai gaminti naudoja biokurą, už šildymą moka gerokai mažiau, nei tam tikslui naudojančios dujas savivaldybės. Šalyje pigiausiai besišildančiųjų dešimtuką sudaro tik tie miestai, kuriuose daugiau kaip 50 procentų kuro, reikalingos šilumai pagaminti, sudaro biokuras.

„Taigi Palangai nuo brangių gamtinių dujų perėjimas prie biokuro yra išsigelbėjimas. Mūsų kurorte maždaug 50 procentų daugiabučių namų yra šildomi naudojant dujas“, – laikraščiui komentavo Š. Vaitkus.

Kaimyninėje Kretingoje 90 procentų šilumos yra išgaunama deginant biokurą, tai kretingiškiams leidžia už šilumą mokėti 30 procentų mažiau nei už ją moka palangiškiai.
 

Tarp brangiausiai mokančių palangiškių nėra

Daugiausiai už patogumą gyventi šiltai moka Prienai (34,30 ct/kWh), Pakruojis (33,72 ct/kWh), Biržai (33,16 ct/kWh), Joniškis (32,78 ct/kWh), Alytus (32,71 ct/kWh), Anykščiai 32,70 ct/kWh), Trakai (32,33 ct/kWh), Druskininkai (31,89 ct/kWh), Kaunas (31,47 ct/kWh), Šalčininkai (31,44 ct/kWh).

Mažiausiai už šilumą šį sausį mokės Tauragės, Ignalinos, Radviliškio, Molėtų, Utenos, Širvintų, Šilalės, Varėnos, Birštono ir Mažeikių gyventojai. Čia kaina svyruoja nuo 20,44 iki 22,56 ct/kWh.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, šį mėnesį šalies keliuose vykdys šias respublikines prevencines priemones.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai.


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai. 


Vienas iš šilumos kainą apsprendžiančiųjų faktorių yra biokuro kaina, kurį perkame per BALTPOOL biržą. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) rugsėjo pradžioje savo tinklapy paskelbė, kad per metus biokuro kaina biržoje didėjo 19,8 procento. Ko tikėtis Palangos šilumos vartotojui? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne.


Kai kitų miestų seniūnaičiai prisiimtą veiklą vykdo, gaudami tam tikrą mokestį patiriamoms išlaidoms padengti, Palangos seniūnaičiai apie tai gali tik pasvajoti. Prieš keletą dienų Klaipėdos seniūnaičiai išsireikalavo miesto tarybos didesnių išmokų, nuo šiol jie gaus 50 eurų per mėnesį išlaidoms, susijusioms su šia veikla, padengti....


Šiandien Šventosios bendruomenė renkasi į ataskaitinį-rinkiminį susirinkimą. Kokia turi būti Šventoji? Kas pasikeitė? Ką turėtų padaryti miesto valdžia, kad miestelis galėtų savarankiškiau tvarkytis? „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Šventosios seniūnijos bendruomenės pirmininku Domininku Jurevičiumi.


Palangoje sparčiai vyksta biokuro katilinės statybos darbai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 18 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 11 dieną prasidėjusi ilgai laukta biokuro katilinės Klaipėdos pl. 63 statyba sparčiai juda į priekį. Naujoji katilinė turi būti baigta iki spalio 31 d., ir, po bandymų, dar šių metų pabaigoje ji pradės tiekti šilumos energiją.


Praėjusį antradienį „Palangos tilto“ skaitytojai, susitikę redakcijoje kavos puodeliui su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriumi Rimantu Gliožeriu, iš pirmų lūpų išgirdo atsakymus į daugybę aktualių klausimų.


Europos Sąjungos lėšos biokuro katilinių Palangoje ir Šventojoje statybos tapo ranka pasiekiamos – trečiadienį įvykusiame Aplinkos ministerijos Projektų atrankos komiteto ir Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo svarstyme Palangos ir Šventosios biokuro katilinių paraiškos daliniam ES finansavimui buvo atrinktos tarp tų, kurioms bus skiriamas europinis...


Gyvename geriau nei prieniškiai. Nežinia, ar tai paguos Palangos centralizuotai tiekiamos šilumos vartotojus, kurie sausio mėnesį už kilovatvalandę mokės 30,48 ct/kWh, Prienų gyventojai moka dar daugiau – 34,30 ct/kWh.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius