Ikimokyklinukų festivalis „Šoku aš, dainuoji tu – 2015“

Palangos tiltas, 2015-12-07
Peržiūrėta
499
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ikimokyklinukų festivalis „Šoku aš, dainuoji tu – 2015“

Ikimokyklinukai ypač mėgsta išreikšti save dainuodami ar šokdami, nes muzikinė veikla iš visų menų labiausiai veikia jų jausmus. Klausydami jos, patys bandydami muzikuoti, improvizuoti, vaikai patenka į tokį meninį pasaulį, kuris jiems teikia džiaugsmo ir pasitenkinimo, kartu ugdomas jų kūrybiškumas, atmintis, dėmesys, kalba, lavinama vaizduotė. Todėl lopšeliuose-darželiuose daug dėmesio yra skiriama muzikiniam vaikų ugdymui ir ypač daug dirbama su šiai meno rūšiai gabiais vaikais. Koncertuodamas vaikas ugdosi sceninę kultūrą, įgyja bendradarbiavimo patirties, drąsos išreikšti save, o jų meninio ugdymo mokytojai turi galimybę pasidalinti savo gerąja darbo patirtimi.
Siekiant įprasminti lopšelių-darželių meninio ugdymo mokytojų ir jų ugdytinių darbą, jau antrus metus Palangos lopšelis-darželis „Žilvinas“ organizuoja dainų ir šokių festivalį „Šoku aš, dainuoji tu“. Šiais metais jis vyko gruodžio 4 dieną Palangos V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje. Į sceną lipo ansambliai ir solistai iš Palangos lopšelių-darželių „Žilvinas“, „Pasaka“, „Nykštukas“, „Ąžuoliukas“ ir „Sigutė“, Klaipėdos lopšelių-darželių „Vyturėlis“ ir „Puriena“ bei Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“. Iš viso 85 vaikai. Konkursui jie pristatė įvairaus žanro dainas, kurias lydėjo išraiškingi šokiai. Sujungiant dainą ir šokį siekta visapusiškos sceninės raiškos. Per dainos interpretaciją atsiskleidė vaikų kuriama nuotaika ir emocija. Kiekvienas numeris – tai tarsi atskiras kūrėjų kuriamas paveikslas, kuriuos „tapyti“ scenoje vaikus drąsino konkurso vedančiosios: dainos ir šokio fėjos, lopšelio-darželio „Žilvinas“ pedagogės Modesta Abaravičiutė ir Erika Krištopaitytė.
Žiūrovai išgirdo ir pamatė „istorijas“ apie katiną su batais, kuris mėgo šokti „Čia čia čia“, apie dvi baltas vištytes, lapę Snapę, meškiną, kiškį, boružiukus, kirmėliuką. Mažieji atlikėjai sugebėjo „nukelti“ visus į praėjusią vasarą, kada ir saulelė riedėjo per žydrą padangę, ir jūros bangos viliojo visus plaukti tolyn. Skambėjo įkvepianti „Ryto dainelė“, jausminga daina „Aš ir tėtis“ bei linksmi pasvarstymai apie tai, kam ko reikia. Pasirodymus vertino komisija: šio festivalio iniciatorė, komisijos pirmininkė Klaipėdos Vydūno gimnazijos muzikos mokytoja Aistė Strakšienė, Palangos moksleivių klubo šokių mokytoja Janina Serapinienė ir Kretingos rajono kultūros centro chorvedė Vitalija Valeikienė. Kol jie svarstė, kam kokią nominaciją įteikti, žiūrovus linksmino lopšelio-darželio „Žilvinas“ solistė Monika Gasparavičiūtė, lopšelio-darželio „Pasaka“ kolektyvas „Linksmosios rudnosiukės“ ir V. Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių studijos „Palangos Vėtrungė“ šokėjai.
Įvertinę konkursantų pasirodymus, komisija kiekvienam kolektyvui ir solistui skyrė po atitinkamą nominaciją. Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ direktorė Rasa Jurgutienė, dėkodama meninio ugdymo, šokių mokytojams už vaikų parengimą festivaliui, įteikė po keramikos mokytojos Inetos Šypalės sukurtą statulėlę bei padėkos raštą, o visus mažuosius atlikėjus pradžiugino kalėdiniais meduoliais.

Reda PĖKIENĖ
Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ logopedė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau yra spausdinama fotografo Algimanto Kunčiaus knyga „Prie jūros. Palanga 1965-2015“.


Jubiliejinis 50-asis savivaldybės Tarybos posėdis praėjusį ketvirtadienį, kovo 28 d. buvo paskutinis – 2015–2019 metų Taryba baigė savo kadenciją. Prieš posėdį miesto politikai rinkosi iškilmingai fotosesijai, todėl Tarybos posėdis prasidėjo valanda vėliau, 10 valandą.


Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje vyko respublikinis šokio ir dainos konkursas „Šoku aš, dainuoji tu 2016“, kurį organizavo tautiškumą, meniškumą, vaikų muzikalumą puoselėjantis Palangos lopšelis-darželis „Žilvinas“. Šiame konkurse dalyvavo 13 vaikų lopšelių-darželių atstovai iš...


2015 metai – jau istorija, o kokie praėjusieji metai buvo Palangai skaičiais? Kiek sulaukėme naujų palangiškių, kiek įdarbinome bedarbių, kiek sulaukėme turistų ar kur paskirstėme per metus surinktas lėšas? „Palangos tiltas“ pažvelgė į 2015-uosius Palangai per statistikos skaičių virtinę.


Ikimokyklinukai ypač mėgsta išreikšti save dainuodami ar šokdami, nes muzikinė veikla iš visų menų labiausiai veikia jų jausmus. Klausydami jos, patys bandydami muzikuoti, improvizuoti, vaikai patenka į tokį meninį pasaulį, kuris jiems teikia džiaugsmo ir pasitenkinimo, kartu ugdomas jų kūrybiškumas, atmintis, dėmesys, kalba, lavinama vaizduotė. Todėl...


Akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ organizatoriai – Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.


Palanga – šeimoms draugiškas kurortas – pristatoma spalio 2-4 dienomis Vilniuje, „Siemens“ arenoje vyksiančioje parodoje „Šeima 2015“.„Dabar jau galime pradėti rengti techninį projektą, ir, jeigu viskas vyks be trukdžių ir kliūčių, realu, kad viešbučio ir SPA komplekso statybos Jūratės baseino vietoje galėtų prasidėti 2015 metų pavasarį“, – po praėjusį ketvirtadienį vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio sakė UAB „Pinus Proprius“, kuriai leidimas statyti minėtą...


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie tradicinio puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo galimybę pabendrauti su Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene, pasikalbėti apie Palangos mokyklas ir jose kylančias problemas bei apie švietimo sistemos pokyčius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius