Ilgalaikė buto nuoma Palangoje – neįgyvendinama svajonė net vėlyvą rudenį

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015-11-12
Peržiūrėta
4157
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ilgalaikė buto nuoma Palangoje – neįgyvendinama svajonė net vėlyvą rudenį

Skelbimuose mirga pasiūlymai, kaip patogiai praleisti savaitgalį Palangoje, taip pat ieškantiems nuomai buto siūloma gyventi didžiausiame kurorte iki vasaros. O ką daryti ieškantiems ilgalaikės nuomos? Ar lengva mieste išsinuomoti būstą? Ypač jeigu jo ieško jauna šeima ar vieniša mama su vaikeliu? Kaip parodė „Palangos tilto“ žurnalistės tyrimas, išsinuomoti būstą Palangoje – itin didelis galvos skausmas.

Kaip butą išsinuomoti jaunai šeimai ar vienišai mamai?
Nuomos skelbimų mieste iš tiesų netrūksta, tačiau beveik visi jie – tik iki vasaros sezono. Skambinu atsitiktine tvarka pasirinktų skelbimų nurodytais numeriais. Butas, nurodytas skelbime, deja, jau senokai išnuomotas, tačiau man pašnekovė skuba pasiūlyti kitą butą miesto centre, senesnės statybos name, netoli bažnyčios už 150 eurų per mėnesį. Bet tik iki vasaros sezono, o paklausta, ar būtų įmanoma susitarti dėl gyvenimo ilgesniam laikui, pašnekovė tikina, jog tokių pasiūlymų Palangoje greičiausiai nerasiu: „Visi iki vasaros tik nuomoja. Galit būti ir per vasarą, bet atitinkamai ir kaina jums tada būtų kokie 700-800 eurų. Tai yra nemažai. Ir rasti ilgalaikę, patikėkit, bus labai sunku“.
Nuomotojas pataria žvalgytis buto Kretingoje ar net Klaipėdoje, kur sezoniškumas nesijaučia. Bet mano ryžtas rasti butą kurorte neblėsta. Kitas būsto savininkas, išgirdęs jauną moterišką balsą, suklūsta ir skuba klausti: „O kas jame gyvens? Ar dirbantys? Be vaikų ir žvėrių?“. Pasakius, kad bute gyventų jauna dviejų asmenų šeima kartu su kate, nuomotojas patylėjęs vėl kaip karštu vandeniu perliejo: „Nuoma – tik iki vasaros sezono“.
Pasiūlius per vasarą mokėti daugiau, šeimininkas nepuolė kainos kelti į padebesius, kaip kad teko patirti bendraujant su kitais savininkais, ir siūlo „šį klausimą aptarti“ susitikus.
„Matote, ilgalaikė nuomos sutartis – toks dalykas, kad visos sąlygos turi būti aptariamos detaliai. Dėl augintinio neprieštarauju, bet tikiuosi, kad jūsų augintinis gerietis“, – sako jis.

Kainos – neįtikėtinai didelės
Laimę bandau nekilnojamojo turto agentūrose. Ne viena nekilnojamo turto agentūra pasiūlo vieno kambario butą už 230 eurų, plius patarnavimai žiemos metu, o vasarą prašo net 450 eurų ir taip pat susimokėti už patarnavimus. Bet ir nekilnojamojo turto agentams baimę kelia augintiniai gyvūnai.
„O koks tai būtų gyvūnas? Didelis ar mažas? Šuo... Na, jei prisiimate atsakomybę, kad ką nors jam sugadinus atlyginsite žalą, tada galima ir augintiniui gyventi“, – išgirstu kitame telefono gale, tačiau balse iki tol jaustas geranoriškumas gerokai sumažėjo.
Dar vienas bandymas. Skambinu pagal skelbimą- butas išnuomojamas Vytauto gatvėje. Deja, vėl atsimušu kaip į sieną – nuoma tik iki vasaros sezono. „O jei mokėsiu vasaros metu daugiau?“- stveriuosi šiaudo.
„Na, o kiek jūs pajėgi man mokėti, kad buto nuoma atsipirktų vasarą, kai aš galiu laisvai gauti 100 eurų už parą? Mes galime apskritai to buto nenuomoti, o nuomoti tik vasarą ir mums laisvai atsiperka. Siūlykite savo kainą, galbūt tarsimės. Bet supraskit teisingai, sezono metu nelabai jūs patempsit, aš įsivaizduoju“, – girdžiu.
Regis, nuomotojas linkęs į kompromisą, tad siūlo, kaip pats vėliau sako, „pigiausią variantą“, kokį tik gali pasiūlyti: „Visaip svarstėme iš visų pusių, žinokit gaunasi taip: jau pigiausiai, už kiek galim atiduoti jums tą butą, tai turėtumėme kalbėti apie metinę nuomą – išeitų 3500 eurai metams“.
Nieko sau, iš kur tiek sugraibys jauna mama su vaikeliu, ir dar šuniuku? Būtent tokia, vykdydama žurnalistinį tyrimą, prisistačiau.

Su augintiniu nenori

Paskutinis bandymas. Butas Bangų g. Paklausus nuomos kainos, kitoje ragelio pusėje ilga pauzė: „O kas jame gyventų? Jauna šeima, su augintiniu... Mhmmm, nelabai. Nelabai mes priimame su augintiniais“.
Bandžiau skambinti ir pagal skelbimus, kuriuose nuomojama namo dalis, tačiau bemaž visuose siūlomuose variantuose tektų gyventi kartu su namo šeimininkais.
Išvada viena – rasti butą visiems metams ar ilgiau už prieinamą, atitinkančią minimalaus ar vidutinio gaunamo atlyginimo sumą, Palangoje beveik neįmanoma. Tiems, kas turi nekilnojamąjį turtą kurorte ir užsiima nuoma – tai vienas pagrindinių pajamų šaltinių, kuomet vasarą gali iš to išpešti daugiausiai naudos, tad nuomoti visus metus už keliasdešimt didesnę sumą vasaros sezonu, paprasčiausiai nenaudinga. Keblumų kelia ir jaunos šeimos, į kurių augintinius taip pat žiūrima skeptiškai.

Paklausiausi – naujos statybos namai
Nekilnojamojo turto agentūros „Pajūrio NT“ specialistė Jolanta Širokaja teigia, jog nuomos paslaugos labiau paklausesnės vasaros metu, žiemą kreipiasi vos vienas kitas. Specialistė patvirtina, jog esama klientų, kurie ieško ilgalaikės nuomos metams ar ilgiau, dažniausiai tai būna jauni žmonės, tačiau „pasiūla tokių variantų beveik nulinė, tad pasiūlome, ką tuo metu turim ir tenka dažniausiai nuomotis tik iki vasaros“.
Paklausus, kokie būstai šiuo metu paklausiausi, J. Širokaja atsako, jog renkamasi labai įvairiai – pagal kainos, vietos ir buto būklės santykį: „Tačiau pagrindinis ieškomo nuomai būsto kriterijus – naujos statybos namai su reguliuojamu šildymu. Senos statybos su centriniu šildymu jau nebelabai kas ir nori. Aišku, nori ir arčiau jūros. Dažnai būna siūloma Vanagupės rajone, bet čia arti nėra prekybos centro, tad, nors vieta ir gera, dažnai šios vietos ilgalaikei nuomai nesirenkama būtent dėl tolimesnio atstumo iki centro“.
Nuomos kainos, agentūros duomenimis, svyruoja nuo 200-300 eurų, o senesnės statybos butai jau kur kas pigesni – 60-100 eurų, tačiau priklauso ir nuo vietos, jei arčiau centro – kaina, žinoma, kyla. Kalbant apie buto pirkimą, nekilnojamojo turto specialistė teigia, jog pastaruoju metu labiau ieškoma buto išperkamosios nuomos sąlygomis, o patys palangiškiai, pastebėta, renkasi keisti būstą iš mažesnio į didesnį.

Dažniausiai žvalgomasi į miegamuosius rajonus
Nekilnojamojo turto agentūros „Palnesta“, labiau užsiimančios pardavimais, vadovė Eurika Šapkauskienė teigia, jog pastaruosius dvejus metus vidutinio, apie 50 kvadratinių metrų buto kaina svyruoja apie 150 tūkst. litų, tai yra apie 45 tūkst. eurus.
„Jei būsto ieškoma sau, dažniausiai žvalgomasi miegamuosiuose rajonuose, mūsų vadinamame „bame“, o šiaip tai vyrauja migracija po visą Palangą“, – teigia specialistė.
Moteris mananti, kad ilgalaikė nuoma kurorte – keblus reikalas. „Butų žiemos sezonų pasiūla didelė, o ilgalaikė nuoma – sudėtingas reikalas. Bet čia gi Palanga, toks kraštas, supraskit. Ir nuoma vasaros metu – daugelio vietinių pagrindinis uždarbis“, – sakė ji.

Jūsų komentaras:

Lina 2024-02-09 11:45 (IP: 162.158.86.34)
Jeigu verslo liudijimas kainuoja virš tūkstančio ,tai ir nuoma...

Taip pat skaitykite

Nesuklysime rudenį įvardindami kaip vieną gražiausių metų laikų, kuomet norisi kuo dažniau išeiti pasivaikščioti ir pasimėgauti įspūdinga gamta. Visgi, oro sąlygos tokiems pasivaikščiojimams ne visuomet yra palankios, tačiau šis aspektas labai priklauso nuo to, kaip mes patys esame pasiruošę. Jei šį rudenį dažniau ketinate leistis į trumpesnius ar ilgesnius žygius, pasitikrinkite, ar...


Pasiskiepykime vasarą, kad iki atvėstant orams spėtų susiformuoti imunitetas ir rudenį galėtume saugiai dirbti bei atostogauti. Juo labiau, kad vakciną nuo COVID-19 ligos galima gauti ir be išankstinės registracijos. 


Palangos Senosios gimnazijos istorijos mokytoja ir Tarybos narė Ilona Pociuvienė – darbštuolė, turint omeny, kad pedagogai nuolat verkšlena dėl mažų atlyginimų. Mokytoja-politikė nurodė VMI, kad pernai banke laikė 48 000 eurų, jos gyvenamo namo vertė buvo 132 500 eurai, buto – 45 000 eurų.


Šylant orams bei švelnėjant karantino apribojimams, išaugo susidomėjimas nuoma pajūryje bei kaimo turizmo sodybose. Butuose „įstrigę“ žmonės ieško galimybių pabėgti į gamtą, planuoja vasaros atostogas. Lyginant su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, kaimo turizmo bei nuomos pajūryje paklausa šią savaitę išaugo 15-28 proc.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios bokšte rudenį lankytojus pakvies apžvalgos aikštelė, leisianti iš daugiau nei 20 metrų aukščio apžiūrėti didžiausią Lietuvos kurortą.


Skelbimuose mirga pasiūlymai, kaip patogiai praleisti savaitgalį Palangoje, taip pat ieškantiems nuomai buto siūloma gyventi didžiausiame kurorte iki vasaros. O ką daryti ieškantiems ilgalaikės nuomos? Ar lengva mieste išsinuomoti būstą? Ypač jeigu jo ieško jauna šeima ar vieniša mama su vaikeliu? Kaip parodė „Palangos tilto“ žurnalistės...


Keturiasdešimtmetį skaičiuojanti Palangos vasaros estrada jau rudenį ims neatpažįstamai keistis – pasibaigus vasarai prasidės salės rekonstrukcijos darbai.


Kastuvu gatvėje besidarbuojantis meras – neįgyvendinama iliuzija

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 02 14 | Rubrika: Miestas

Na, nesiseka miesto valdžiai su savo pažadais. Lepteli garsiai, o po to – tyliai į krūmus. Pavyzdžiui, užsimojo meras Palangoje žiemą čiuožyklą įrengti. Kelias dienas vargo komunalininkai, lentas kalė, vandenį pylė, tačiau netrukus paaiškėjo, kad čiuožyklai pasirinkta vieta miesto aikštėje nėra tinkama. Vietoj visiems suprantamos čiuožyklos gavosi kelis tūkstančius litų kainavęs ledu...


Nesutarimai dėl tarnybinio buto

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 30 | Rubrika: Miestas

Miesto valdžia savo žinion perėmė Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai priklausantį tarnybinį butą, ūkinį pastatą ir garažą, esančius Klaipėdos plente 68-1. Tarybos sprendimu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba rengs vyriausybės nutarimą dėl turto perdavimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius