Auga susidomėjimas nuoma pajūryje bei sodybomis: gyventojai ruošiasi atostogauti Lietuvoje

"Delfi", 2020-04-27
Peržiūrėta
1667
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šylant orams bei švelnėjant karantino apribojimams, išaugo susidomėjimas nuoma pajūryje bei kaimo turizmo sodybose. Butuose „įstrigę“ žmonės ieško galimybių pabėgti į gamtą, planuoja vasaros atostogas. Lyginant su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, kaimo turizmo bei nuomos pajūryje paklausa šią savaitę išaugo 15-28 proc.

Po dramatiško nuosmukio, staigus augimas PrieJūros.LT ir PrieEžero.LT portalų duomenimis, kovo pabaigoje Lietuvoje įvestas karantinas ženkliai paveikė poilsiautojų nuotaikas. Kovo – balandžio mėnesiais žmonių, ieškančių kaimo turizmo sodybos poilsiui ar šventėms, sumažėjo 21 procentu, lyginant su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, o nuomotojai skundėsi atšaukiamais užsakymais. Pajūrio nuomotojai pajuto dar didesnį interesantų stygių – nuoma pajūrio kurortuose besidominčiųjų skaičius smuko 25 procentais. Tačiau šią savaitę prasidėjęs karantino suvaržymų švelnėjimo etapas bei premjero žodžiai, jog vasaros atostogas vertėtų planuoti Lietuvoje, situaciją apvertė aukštyn kojomis – poilsiautojų susidomėjimas kaimo turizmu bei poilsiu pajūryje ėmė sparčiai augti.

Lyginant šios savaitės duomenis su 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu, kaimo turizmo sodybomis domėjosi 28 proc., o pajūrio kurortais – 15 proc. daugiau žmonių nei pernai. Tikisi „karštos“ vasaros Palangoje, poilsinėje „Baure“, jau dvylika metų namelius nuomojanti Rasa Visockienė teigia, kad jei ne draudimas nuomoti būstus, Palanga šiuo metu būtų pilna poilsiautojų, nes skambučių nuomotojai sulaukia išties daug. „Mūsų poilsinėje rezervacijas vasarai atšaukia tik užsieniečiai. Su lietuviais situacija priešinga – sulaukiame daugiau užsakymų.

Poilsiautojai kalba, jog nori užsisakyti iš anksto, nes vėliau, padidėjus paklausai, tikisi kainų augimo, – pasakoja moteris. – Panaši situacija ir pas kitus nuomotojus – kalbama, kad pajūrio laukia labai įtempta ir „karšta“ vasara, nes žmonėms jau dabar įgriso būti namuose, o poilsiauti užsienyje šią vasarą galimybės greičiausiai bus ribotos“.

Dėl koronaviruso protrūkio Lietuvoje įvestas karantinas sutrikdė ir kai kurių kaimo turizmo sodybų darbo ritmą – jos buvo priverstos atverti duris svečiams anksčiau nei įprastai – dar neprasidėjus šiltajam sezonui, nes atsirado šeimų, norinčių sodybą išsinuomoti kelioms savaitėms ar net mėnesiui. Juk čia yra galimybė ne tik dirbti nuotoliniu būdu, bet ir išeiti pasivaikščioti į mišką ar prie vandens telkinio, vaikams – žaisti kieme. Tiesa, ne visi nuomotojai svečius priimti nori – vyresnio amžiaus sodybų šeimininkai bijo rizikuoti dėl savo sveikatos, o kai kurie net abejoja, ar šią vasarą apgyvendinimo paslaugas apskritai teiks. Trakų rajone „Medaus pirtelę“ bei „Medaus apartamentus“ jau beveik dešimt metų nuomojanti gydytoja epidemiologė J. Šindeikienė teigia sulaukusi užklausų dėl apgyvendinimo savaitei, dviem ar net mėnesiui, kas, pasak moters, tokiam ankstyvam pavasariui visai nebūdinga. „Mūsų namelis skirtas 2 – 4 svečiams, o apartamentai – 2 svečiams, tad dėl apgyvendinimo kreipiasi poros, šeimos su vaikais. Labai svarbu, kad paslaugų tiekėjai laikytųsi karantino reikalavimų ir nebūtų jokių žmonių susibūrimų – tik izoliuotas apgyvendinimas šeimoms, poroms ar pavieniams asmenims. Taip pat svečiai neturi kviesti į apgyvendinimo įstaigas savo draugų, pažįstamų, t.y. jokių pašalinių žmonių,” – perspėja epidemiologė. 

J. Šindeikienė teigia, kad šią vasarą bus itin svarbu, jog nuomotojai pasirūpintų tinkama patalpų dezinfekcija ir imtųsi papildomų veiksmų sumažinti užsikrėtimo rizikai. „Pirmiausia reikėtų pašalinti įvairius, gal ir gražius, bet sunkiai dezinfekuojamus daiktus, interjero detales: pagalvėles, vazas, minkštus žaislus ir kt. Labai svarbus paviršių valymas ir dezinfekcija, valant nuo viršaus į apačią. Valymo šluostės turi būti vienkartinės arba mirkomos pagal reikalavimus. Valant būtina dėvėti vienkartines pirštines, patartina – ir kaukes. Labai svarbus indų mirkymas dezinfekciniuose tirpaluose, skalbinių plovimas (geriausia – naudojant profesionalias skalbimo priemones) ne mažesnėje nei 85 C temperatūroje. Kadangi aerozolis su Covid19 gali išlikti ore po klientų išvykimo, būtina gerai išvėdinti patalpas, taip pat patartina daryti kelių dienų pertraukas iki naujų klientų atvykimo. Patalpose privalo būti higienos ir dezinfekcijos priemonių, skirtų klientams.”

Pasak J. Šindeikienės, reikėtų vengti ir šeimininkų kontakto su svečiais – atsiskaityti už paslaugas pavedimu, visas instrukcijas dėl patalpų svečiams suteikti telefonu, jeigu kontaktas būtinas, dėvėti respiratorius, akinius ir stovėti saugiu – maždaug 2 m atstumu, bendrauti kiek galima trumpesnį laiką. Epidemiologė primena, kad dezinfekuoti patalpas nuomos teikėjai privalo visuomet, o epidemijos laikotarpiu dezinfekcijos režimas turi būti intensyvesnis. Tiesa, svečiai ir patys turi rūpintis savo saugumu – prieš rezervuodami vietas poilsinėje pasidomėti, ar tuo pačiu metu bus kitų svečių ir ar yra galimybė išlaikyti reikiamą atstumą – ar nebus bendrų patalpų, bendro naudojimo erdvių. Taip pat šiuo metu nepatartina naudotis kubilu, nes drėgna terpė yra palankesnė plisti virusams. Jei svečiai naudojasi pirtimi, ji turi būti skirta tik tai vienai šeimai/svečių grupei ir tinkamai dezinfekuojama. Jei yra abejonių dėl dezinfekcijos kokybės, pirtimi geriau nesinaudoti. Atsiradus įtarimui dėl užsikrėtimo Covid19, apie tai svečiai privalo informuoti šeimininkus.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/auga-susidomejimas-nuoma-pajuryje-bei-sodybomis-gyventojai-ruosiasi-atostogauti-lietuvoje.d?id=84135009

Jūsų komentaras:

Sandra 2021-05-20 12:04 ([email protected] / IP: 162.158.183.222)
Visada mėgau ilsėtis Palangoje ir aplamai Lietuvos pajūryje. Aišku būtų puiku turėti ir nuosavą būstą, tačiau www.tyliospusys.lt atitinka reikalavimus kuriuos keliu trumpalaikio poilsio apartamentams, todėl kolkas apsistoju ties jais :)

Taip pat skaitykite

Lietuvos pajūrio verslininkai intensyviai ruošiasi artėjančiam vasaros sezonui. Jau prasidėjo ir pirmosios viešbučių rezervacijos.


Kur pigiau atostogauti rudenį – Lietuvoje ar užsienyje? Į šį klausimą keliautojas, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas - Makalius atsako nedvejodamas: „Šiuo metu pigiau atostogauti Lietuvoje“. 


Šalies pajūrio kurortai vasaros sezoną pasitinka naujais įkainiais. Palangoje išaugo rinkliavos už automobilių stovėjimą, o Neringoje ekologinį mokestį teks mokėti 20 dienų anksčiau nei pernai. Kalbama, kad lietuviams atostogauti Latvijoje jau yra pigiau nei Lietuvoje, tačiau „Žinių radijuje“ kalbėję kurortinių miestų merai tokiam teiginiui prieštaravo. Anot...


Šylant orams bei švelnėjant karantino apribojimams, išaugo susidomėjimas nuoma pajūryje bei kaimo turizmo sodybose. Butuose „įstrigę“ žmonės ieško galimybių pabėgti į gamtą, planuoja vasaros atostogas. Lyginant su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, kaimo turizmo bei nuomos pajūryje paklausa šią savaitę išaugo 15-28 proc.


Gyventojų skaičius Palangoje auga

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Palanga yra viena iš dešimties Lietuvos savivaldybių, kur gyventojų skaičius auga, Vilniaus gyventojų skaičius šiemet išaugo 7,2 tūkst. iki 578 tūkst., Kauno – 0,3 tūkst. iki 309 tūkst., Klaipėdos – 1,1 tūkst iki 166 tūkst. Gyventojų daugėja ir Šiauliuose, Palangoje, Elektrėnuose, Neringoje bei Trakų rajone.


Ar Palangai reiktų automobilių dalijimosi paslaugos, o gal dar ir daugiau dviračių nepamaišytų? Tokį klausimą iškėlė kurorte lankęsi automobilių dalijimosi paslaugų teikėjos „CityBee“ atstovai. Šią vasarą jie planuoja šią paslaugą teikti visame Lietuvos pajūryje. Palangos valdžios atstovai šią paslaugą įvertino labai skirtingai: kaip ir...


Artėjant didžiosioms metų šventėms vėl, kaip ir vasarą, visų akys nukrypsta į Palangą. Kalėdų švęsti čia retas kuris pageidauja, visgi tai šeimos šventė, švenčiama šeimos rateliuose jaukiuose namuose, tačiau Naujuosius metus dažnas kuris nusprendžia švęsti kurorte. Pasidomėjus, ar jau rezervuoja žmonės kambarius kurorto viešbučiuose ir...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) pastebi augančią verslo liudijimų apgyvendinimo paslaugoms paklausą: verslo liudijimų patalpų nuomos ir apgyvendinimo paslaugoms teikti pajūrio kurortuose šiemet įsigyta 10 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Verslo liudijimus „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“...


Palangiškių susidomėjimas galimybe dalyvauti kurorte steigiamo Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) veikloje pranoko organizatorių lūkesčius – visi norintieji užpildyti anketas bei tapti Tau studentais netilpo Palangos pagalbos švietimui salėje. Šio susitikimo metu išklausyta susirinkusiųjų nuomonė, poreikiai, užpildytos būsimųjų TAU studentų anketos....


Japonams pastaruoju metu tenka išgyventi itin neramius laikus. Po cunamio ir dviejų žemės drebėjimų, užklupusių Japonijos šiaurės rytų ir pietinę pakrantę policijos duomenimis dingo arba žuvo maždaug 11 tūkstančių žmonių. Oficialiai patvirtinta bemaž 4 tūkstančiai mirčių. Užklupti didžiulės katastrofos japonai išgyvena ypatingai sunkias akimirkas. Netoli Palangos, Kretingos rajone įsikūręs...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius