Lietuviai jau užsisako vietas pajūryje: verslininkai žada, kad atostogauti vasarą Palangoje bus pigiau nei užsienyje

Palangos tiltas, 2023-02-27
Peržiūrėta
1191
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Lietuvos pajūrio verslininkai intensyviai ruošiasi artėjančiam vasaros sezonui. Jau prasidėjo ir pirmosios viešbučių rezervacijos. Tikimasi sulaukti nemažai turistų – žadama, kad atostogauti Lietuvos kurortuose bus pigiau nei užsienyje.

Domisi pajūrio viešbučiais

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė pabrėžė, kad tendencijos Palangoje ir Šventojoje – vienodos. Jau prasidėjo pirmieji kambarių užsakymai 2023-iųjų vasarai. 

„Bet apie tai kalbėti kol kas gana anksti, nes žmonės planuotis atostogas labiau pradeda sulig pavasariu. Šiuo metu turime iki 15 proc. rezervacijų vasarai. Yra tik pati pradžia, bet viešbučiai mato, kad susidomėjimas yra, žmonės klausia, kokios bus kainos“, – portalui lrytas.lt atskleidė I.Valaitienė.

„Žmonės pradeda planuotis vasaros atostogas. Turizmo parodos paskatino mūsų svečius rinktis Palangos kurortą. O Palangos kurortas šiais metais pasiūlys naujų pramogų, naujų idėjų. Tikimės, kad sezonas nebus prastesnis nei pernai“, – antrino Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė.

Pigiau nei užsienyje? 

Kaip prognozuojama, kainos pajūryje vasarą kilti turėtų tik labai nedaug – iki 10 proc. Tuo tarpu kelionės į užsienį pabrango apie 30 proc. 

„Iš kelionių organizatorių girdime, kad kelionės į užsienį labai stipriai išbrango dėl skrydžių, dėl naujų mokesčių. Lietuvos pajūryje turėtų būti pigiau nei užsienyje, kadangi pas mus kainos ne sezono metu kilo daugiau negu sezono metu“, – tikino I.Valaitienė.

Jai pritarė ir R.Kmitienė. 

„Kainos, bent mano nuomone, tikrai neturėtų labai kilti. Padėtis stabilizavosi. Aišku, visuomet smagiau sakyti, kad kainos krenta, o ne kyla, bet bus taip, kaip bus. Kainodara labai priklauso nuo įvairių faktorių – ne tik nuo laikotarpio“, – aiškino R.Kmitienė.

Laukia užsieniečių srauto 

Tarp iš anksto viešbučius užsisakiusiųjų yra ir užsieniečių, daugiausia jie iš kaimyninių šalių – Latvijos, Lenkijos. Vasarą pajūryje tikimasi sulaukti ir prancūzų, amerikiečių bei vokiečių.

„Vokiečiai dar kažkiek prisibijo Lietuvos, bet kelionių agentūros, kurios bendradarbiauja su viešbučiais ir dirba su atvykstamuoju turizmu, į savo katalogus jau įtraukia vokiečius turistus, partnerius, su kuriais dirbs. Tikimės, kad šiais metais viskas bus gerai“, – vylėsi I.Valaitienė. 

R.Kmitienė pabrėžė, kad užsieniečių srautui išties ruošiamasi.

„Tikimės, kad užsienio turistų srautai didės, o iš kokių valstybių, parodys laikas. Kaip bus, galėsime pasakyti jau besibaigiant aktyviajam turistiniam sezonui – galėsime suvesti skaičius ir daryti išvadas. Tikimės, kad užsienio turistų srautai didės“, – šnekėjo R.Kmitienė.

„Tikimės daug, o kaip bus, pamatysime. Man smagiau kalbėti apie tai, kas įvyko, o ne apie tai, apie ką svajojame. Kaip ir daugelis sako: reikia svajoti tyliai. Metų pabaigoje pasakysime, ar mūsų svajonės ir lūkesčiai išsipildė. Būna, kad susiprognozuojame, o paskui tenka labai nusivilti“, – pridūrė ji.

Noriai atostogaus ir Neringoje 

Panaši situacija ir kituose pajūrio miestuose, pavyzdžiui, Neringoje. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktoriaus pavaduotoja Angelina Ivanova portalui atskleidė, kad pirmosios rezervacijos 2023-iųjų vasarai prasidėjo iškart po sezono, o nauji užsakymai – sausio mėnesį.

„Kaip ir kiekvienais metais, Neringoje vasarą atostogauja daugiausia svečiai iš Lietuvos, jie visuomet sudaro apie 80 proc. turistų. Tai atsispindi ir rezervacijose tiek viešbučiuose, tiek privačiame sektoriuje“, – šnekėjo A.Ivanova. 

Tačiau jau dabar matomas ir šioks toks sujudimas tarp užsieniečių. Kelionių agentūros organizuoja turus vokiečių turistams. 

„Artėjant vasarai bus aiškiau, ar šios grupės susiformavo, ar jos atvyks. Bet pavienių turistų iš Vokietijos tikrai turėsime. Žinoma, skaičius ne toks pat didelis, koks būdavo prieš pandemiją. Šiais metais taip pat tikimės sulaukti turistų iš Latvijos, Šveicarijos. Paskutiniu metu jaučiamas padidėjimas ir keliautojų iš Lenkijos, kas tikrai nebūdavo būdinga, taip pat Jungtinės Karalystės, JAV“, – vardijo pašnekovė.

Kol kas kainos Neringoje laikosi tokios pačios, kokios buvo praėjusiais metais. 

„Dvivietis kambarys viešbutyje kainuoja apie 150 eurų parai, apartamentai privačiame sektoriuje – apie 100–120 eurų“, – skaičius įvardijo A.Ivanova.

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors teigiama, kad ši vasara Palangos verslininkams buvo gera, patys verslininkai tikina, jog labai nepastovūs orai kartu su savimi atnešė ir itin nepastovų sezoną. 


Lietuvos pajūrio verslininkai intensyviai ruošiasi artėjančiam vasaros sezonui. Jau prasidėjo ir pirmosios viešbučių rezervacijos.


Kur pigiau atostogauti rudenį – Lietuvoje ar užsienyje? Į šį klausimą keliautojas, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas - Makalius atsako nedvejodamas: „Šiuo metu pigiau atostogauti Lietuvoje“. 


Vasara Lietuvoje jau įpusėjo, tačiau dauguma Palangos verslininkų teigia pasidžiaugti kol kas neturintys kuo.


Didžiausias Lietuvos miestas prie jūros pagaliau atsibudo iš ilgo miego ir nusprendė nukonkuruoti aplink esančius kurortus.


Šalies pajūrio kurortai vasaros sezoną pasitinka naujais įkainiais. Palangoje išaugo rinkliavos už automobilių stovėjimą, o Neringoje ekologinį mokestį teks mokėti 20 dienų anksčiau nei pernai. Kalbama, kad lietuviams atostogauti Latvijoje jau yra pigiau nei Lietuvoje, tačiau „Žinių radijuje“ kalbėję kurortinių miestų merai tokiam teiginiui prieštaravo. Anot...


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Dėl pandemijos Lietuvoje tris mėnesius trukęs karantinas atnešė krūvą rūpesčių šalies verslininkams, kurie neslepia – ši vasara bus kitokia. Ir nors jau birželį lietuviai kaip niekada aktyviai traukia į šalies pajūrį, Palangos verslininkai džiūgauti neskuba ir sielojasi dėl koronaviruso grėsmės apriboto užsienio piliečių judėjimo.


Šylant orams bei švelnėjant karantino apribojimams, išaugo susidomėjimas nuoma pajūryje bei kaimo turizmo sodybose. Butuose „įstrigę“ žmonės ieško galimybių pabėgti į gamtą, planuoja vasaros atostogas. Lyginant su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, kaimo turizmo bei nuomos pajūryje paklausa šią savaitę išaugo 15-28 proc.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius