Tekančios Saulės gyventojai laukiami ir pajūryje

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-03-21
Peržiūrėta
297
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tekančios Saulės gyventojai laukiami ir pajūryje

Japonams pastaruoju metu tenka išgyventi itin neramius laikus. Po cunamio ir dviejų žemės drebėjimų, užklupusių Japonijos šiaurės rytų ir pietinę pakrantę policijos duomenimis dingo arba žuvo maždaug 11 tūkstančių žmonių. Oficialiai patvirtinta bemaž 4 tūkstančiai mirčių. Užklupti didžiulės katastrofos japonai išgyvena ypatingai sunkias akimirkas. Netoli Palangos, Kretingos rajone įsikūręs „Japoniškas sodas“, jo puoselėtojas Šarūnas Kasmauskas taip pat jaučia šios skaudžios nelaimės padarinius, nes kaip pats papasakojo, su ten gyvenančiais japonais bendrauja kasdien. Šiuo metu renkamos lėšos jų kelionei čia.

 

Gyvenimas visgi nestovi vietoje

„Jau keletą metų Lietuvoje japonai kuria didžiausią Europoje japonišką parką šalia Palangos, Kretingos rajone. Šis parkas jau porą metų yra lankomas tiek į Palangą atvykstančių poilsiautojų, tiek specialiai tam atvykstančių lankytojų iš įvairių šalių. Lankytojai jau spėjo susibičiuliauti su Lietuvai kuriančiais japonais, todėl jie uoliai siūlo savo pagalbą. Mano telefonas nuolat skamba“, - atskleidė Š.Kasmauskas, drauge su japonais kuriantis japoniškąjį sodą.

Keisčiausia, o gal labai įkvepiama yra tai, jog japonai net ir tokiomis situacijomis sugeba išlikti ramūs. Gal todėl, kaip paminėjo Š.Kasmauskas, jog jų kitoks tikėjimas. „Tų žmonių, su kuriais bendraujam, ypatingai stichinė nelaimė nepalietė, nieko nesugriovė, tačiau baiminamasi radiacijos“, - apie pasekmes užsiminė japoniško sodo kūrėjas. Žinoma, ruošiamasi evakuacijai, sandarinami langai, jog apsisaugoti, tačiau vis tik gyvenimas nestovi vietoje. Pasak Š.Kasmausko, žmonės toliau sėja laukus, nors neaišku, kas iš tokio derliaus gali išaugti. „Veikt kažką reikia. Nors ir ten pavasaris, žmonės dirba laukuose, bet ar bus įmanoma užaugintą derlių valgyti. Dirba iš inercijos, nors suvokia, kas gali įvykti bet kurią akimirką. Tačiau vien besiklausant žinių gali prasidėti panika“, - atskleidė dabartinio japonų gyvenimo detales kretingiškis.

 

Ruošiamasi sutikti japonus

Kaip papasakojo Š.Kasmauskas, kasdieninis bendravimas su japonais atskleidžia daug jų dabartinio gyvenimo niuansų. Jau savaitė nėra kuro, ribojamas elektros energijos vartojimas, trūksta maisto, vandens. Natūralu, jog žmonėms tenka evakuotis, tačiau ne visi turi tokią galimybę. „Reikia nepamiršti, kad Japonija – sala, turinti apie 130 milijonų gyventojų, žmonės gana uždari, didžioji dalis kalba tik japoniškai. Klostantis esamiems įvykiams, kur dingti. Prie žemės drebėjimų, cunamių jie pripratę, bet radiacija nematoma, tarp dantų negirgžda“, - konstatavo japoniško sodo įkūrėjas. Pasak jo, atvykę emigrantai grįžta namo, o japonai laukiami Kretingos rajone įsikūrusiame japoniškame sode. „Mes stengiamės padėti bent tiems, kuriuos pažįstame. Suteikti jiems galimybę. Juk esame vienos Žemės Motinos vaikai“, - kalbėjo kretingiškis. Būtent dėl šios priežasties japoniškame sode verda darbas – ruošiamasi sutikti atvykstančius draugus.

 

Badu tikrai nemirs

„Daug žmonių skambina ir siūlo užleisti kambarį ar butą atvykstantiems japonams. Šiuo metu mes organizuojame bent jau mums pažįstamų japonų ir jų šeimų atvykimą, apgyvendinimą, maitinimą. Japonai juokauja, kad čia aplink kuriamą parką daug žemės, tai badu nemirsim, patys užsiauginsim maisto“, - atsiliepimus atpasakojo vyras. Pasak jo, dabar svarbiausia yra visų galinčių prisidėti parama. Tai, jog žmonės nėra abejingi, jau buvo įrodyta, netylantys skambučiai, kuriais žmonės išsako norą bet kokiais būdais padėti. Tai padaryti galima.

„Šiuo metu renkame lėšas nupirkti bilietus jiems atvykti į Lietuvą. Norintiems ir galintiems padėti dėkojame japonų vardu“, - puikią misiją vykdydamas kalbėjo Š.Kasmauskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visoje Lietuvoje pratęsus judėjimo tarp savivaldybių suvaržymus iki šiol ypač griežtai nuo „svetimų“ atsiribojusioje Palangoje ir toliau žadama akyla kontrolė. Tiesa, policija prie įvažiavimo kelių į kurortą ištisą parą kasdien nebudės, tačiau tokia kontrolė gali būti atnaujinama be įspėjimo. Kurorto valdžia neslepia – ne vietiniams nėra reikalo čia vykti.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro lapkričio 6 d. duomenimis šiuo metu Palangoje sergančiųjų koronaviruso infekcija skaičius – 95 asmenys. Šiuo metu Palangoje saviizoliacijoje yra 121 asmuo (ne vien tik Palangos gyventojai). Bendras Palangos miesto savivaldybės gyventojams patvirtintų ligos atvejų skaičius nuo karantino pradžios – 112, pasveikusių – 14...


Palangoje Naujametė naktis buvo tokia, kaip ir kasmet. Tūkstančiai žmonių atvyko pasigėrėti fejerverkais nuo jūros tilto. Po keliolikos minučių tie patys tūkstančiai skubėjo atgal prie šventinių stalų. O ištuštėjusiam kurortui gyvybės suteikė tik įsiaudrinęs jaunimas ir Naujųjų sutikti grįžę emigrantai.


Vis labiau vėstant orams, prasidėjo intensyvus šildymo sezonas. Kaip rodo statistika, šaltaisiais metų mėnesiais labai padaugėja gaisruose žūstančių žmonių. Taip yra todėl, kad atvėsus orams, gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.  


Palanga – ne tik vasaros metu poilsiautojų pamėgtas kurortas. Neretai mūsų miestą pasirenka ir sportininkai savo treniruočių stovykloms. Artėjant didžiausiam ir svarbiausiam 4 metų įvykiui – Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms, sportininkai ruošiasi itin atsakingai. Viena tokių – Airinė Palšytė, 24-erių šuolininkė į aukštį. Mūsų kurorte Europos...


Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad iki 2020 m. labiausiai paplitusia ir daugiausia mirčių lemiančia liga taps depresija. Prognozė ypač aktuali lietuviams – mūsų šalis, pagal suvartojamą antidepresantų kiekį, jau dabar yra antroji Europos Sąjungoje, o nuo 2000 m. iki dabar susirgimų skaičius išaugo dvigubai.


„Pagaliau mano, kaip palangiškio, svajonė išsipildė: mes turime sporto areną, kurios seniai reikėjo Palangai. Linkiu, kad tarp šių sienų užaugtų talentai, kurie savo sporto pasiekimais garsintų Palangą Lietuvoje ir Lietuvą pasaulyje“, – skambant ovacijoms universaliosios Palangos sporto arenos atidarymo metu šeštadienį sakė...


Japonams pastaruoju metu tenka išgyventi itin neramius laikus. Po cunamio ir dviejų žemės drebėjimų, užklupusių Japonijos šiaurės rytų ir pietinę pakrantę policijos duomenimis dingo arba žuvo maždaug 11 tūkstančių žmonių. Oficialiai patvirtinta bemaž 4 tūkstančiai mirčių. Užklupti didžiulės katastrofos japonai išgyvena ypatingai sunkias akimirkas. Netoli Palangos, Kretingos rajone įsikūręs...


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Švarinimosi ypatumai arba kur noriu, ten metu

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 10 | Rubrika: Miestas

Kol vieni balandžio, švaros mėnesį stengiasi apsitvarkyti ne tik namuose, bet ir dalyvauja miesto talkose, kiti nesuka galvos apšniaukštę miškus, pakeles ir kitas, jiems nepriklausančias teritorijas. Kai kurie žmonės be skrupulų į žaliuosius plotus tempia tiek buitines šiukšles, tiek statybinį laužą – lyg patys po to nebambėtų, žaliame miško plote atradę tokių neišvaizdžių „gėrybių“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius