Ir taip atsirado „Palangos stalas“...

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-09-26
Peržiūrėta
2164
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visus palangiškius suvienijanti ir tradicine tampanti šventė „Palangos stalas“ prikausto visų besirengiančių ir atvykusiųjų dėmesį. „Ilgasis stalas“ vilioja atvykti ir save parodyti jau antrus metus. O kaip gimė ir išsivystė tokia tobula idėja, rudenėjant vėl atgaivinanti Palangos miestą, sukelianti tokio džiugaus šurmulio ir šventiškos nuotaikos atmosferą?

 

Visi prie vieno stalo

2008 metais susirinkusi viešbučių ir restoranų asociacija svarstė, kaip vasarai pasibaigus įrodyti, kad linksma Palangoje būna net ir ėmus kristi lapams. Niekuomet rankų nenuleidžianti ir nepasiduodanti asociacija ėmė mąstyti, kaip sukviesti visus palangiškius bendrai šventei. Svarbiausiu akcentu, prie kurio tai miestelėnai galėtų padaryti tapo stalas. „Juk visi geri dalykai prasideda nuo užstalės“, - teigia Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas. Pirmiausia, kas gimė organizatorių galvose buvo mintis susodinti visus palangiškius prie vieno stalo. O stalas tokiam tikslui turėjo būti grandiozinis. Verslininkas Klaidas Pakutinskas prisiminė tas dienas, kai J.Basanavičiaus gatvė, anot jo, buvo kaip „šventoji karvė“, kuri jokiu būdu negalėjo būti kaip nors sutepta. Vykstančios nuolatinės šventės vasaros sostinėje įrodė, kad gatvei niekas negresia ir ji po visų renginių lieka tokia pati, pasikeičia tik žmonių nuotaikos. Neabejotinai į gerąją pusę.

 

Nacionalinė šventė

„Šią šventę reiktų vadinti nacionaline švente“, - ryžtingai tvirtina verslininkai ir šventės organizatoriai G.Sičiūnas ir K.Pakutinskas. Net pirmus metus naujas renginys susilaukė daugybės svečių antplūdžio, didžiulio palaikymo iš palangiškių ir miesto savivaldybės. Visi entuziastingai pasiruošė parodyti viską, kas garsina Palangos vardą ir kuo labiausiai patys didžiuojasi. Visi gavę po stalą, pasirengė nudžiuginti atvykusiuosius ir pateikė daug malonių staigmenų. Vasaros šurmulyje paskendę tarp poilsiautojų palangiškiai tarsi išnyksta, o šios šventės metu jie turi galimybę visiems paskelbti apie savo egzistavimą, o svarbiausia apie savo laimėjimus. Juk gabūs žmonės – didžiausia miesto puošmena.

 

Daug progų vienu metu

Šiai šventei atsirasti prireikė visos vieningos bendruomenės pastangų. Labiausiai pasidžiaugė verslininkai G.Sičiūnas ir K.Pakutinskas dėl to, kad išgirdę tokios šventės idėją, niekas nesuabejojo jos pasisekimu, net ir miesto savivaldybė mielai prisidėjo prie organizavimo ir nekantriai kartu su visais jos laukė. Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidento G.Sičiūno teigimu, renginio datos „krikštamote“ tapo turizmo informacijos centro direktorė Alla Valužienė. Mat rugsėjo 27 dieną minima Pasaulinė turizmo diena, o kas labiau pritrauktų turistus, jei ne tokia proga. O be to, pasak verslininko K.Pakutinsko, tokiu laiku žmonės dar lepinami saulės, orą šildo besitęsianti „bobų vasara“. Geras oras – svarbus faktorius, norintiems pasisemti kuo daugiau šventės įspūdžių.

 

Tradicija tęsis

„Ne dėl pelno rengiam šventę, dėl savęs“, - prisipažįsta verslininkai. Visi palangiškiai trokšta būti pastebėti, išgirsti ir įvertinti. Pirmas pavykęs bandymas paskatino suklusti visus ir šiais metais. „Palangos stalas“ džiugins dar ne vienerius metus ir nesiliaus kviesti prie jo prisėsti. Tad sveiki atvykę į „Palangos stalą 2009“! Malonios viešnagės vieningoje, rudens spalvomis nuspalvintoje Palangoje!         

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, gegužės 8 d., sukanka lygiai 75-eri metai, kaip 1946 m. gegužės 8 d. Klaipėdoje gimė istorikas, muziejininkas, kolekcininkas Jūratis Viktoras Liachovičius.


Su tradicine švente „Palangos stalas 2016“ praėjusį savaitgalį Palanga oficialiai atsisveikino su sezonu. Bet palydos didesnio palangiškių ir kurorto svečių dėmesio nesulaukė – šeštadienį popiet J. Basanavičiaus gatvėje žmonių nebuvo daug, prekyba vyko gan vangiai. Ne vieną baidė ir kainos: už charčio indelį sriubos prašė pustrečio euro, o...


Su tradicine švente „Palangos stalas 2016“ šį savaitgalį Palanga oficialiai atsisveikina su sezonu. Bet palydos didesnio palangiškių ir kurorto svečių dėmesio nesulaukė- šeštadienį popiet J. Basanavičiaus gatvėje žmonių nebuvo daug, prekyba vyko gan vangiai. Ne vieną baidė ir kainos: už charčio indelį sriubos prašė pustrečio euro, o...


Šventė „Palangos stalas“


Pasibaigus vasarai palangiškiai bei miesto svečiai tradiciškai kviečiami užbaigti vasaros sezoną, pasidžiaugti nuveiktais darbais, smagiai praleisti laiką. Rugsėjo 25-26 dienomis Palangos J. Basanavičiaus gatvė bus sklidina šurmulio, geros nuotaikos ir šventiškos atmosferos – vyks jau tradicija tapęs renginys „Palangos stalas 2015”....


2010-ųjų metų simbolis – baltasis tigras jau moja letena atsisveikindamas, o į duris netrukus pasibels kur kas mažesnis, švelniakailis gyvūnėlis – triušis. Tik ar visuomet jis toks nepavojingas ir negali varžytis su pačiais tigrais, o gal ir jis parodo savo aštrius dantukus. Triušius auginanti palangiškė Lina Staškutė, save vadina mėgėja, tačiau neneigia, jog auginti triušius yra jos...


Didžiausioje šventėje – didžiausias stalas

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį palangiškiai bei kurorto svečiai sėdo prie didžiausio bendro stalo – skubėjo į tūkstančio stalų šventę visai šeimai „Palangos stalas 2009“. Ši šventė šiemet pasižymėjo ne tik įvairių renginių, linksmybių gausa, bet ir pastatytu didžiausiu tikru stalu įžymiosios J.Basanavičiaus gatvės pradžioje.


Ir taip atsirado „Palangos stalas“...

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Visus palangiškius suvienijanti ir tradicine tampanti šventė „Palangos stalas“ prikausto visų besirengiančių ir atvykusiųjų dėmesį. „Ilgasis stalas“ vilioja atvykti ir save parodyti jau antrus metus. O kaip gimė ir išsivystė tokia tobula idėja, rudenėjant vėl atgaivinanti Palangos miestą, sukelianti tokio džiugaus šurmulio ir šventiškos nuotaikos atmosferą?


Dar vienas rekordinis stalas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 18 | Rubrika: Miestas

Penktadienį šovusi Kultūros centro direktoriui Nerijui Stasiuliui galvon staigi mintis netrukus buvo įgyvendinta. Rengiama didžiulė šventė „Palangos stalas“ iššaukė idėją sukurti ir mažiausią stalą. Šios užduoties ėmėsi tautodailininkas Linas Žulkus ir jam pavyko.


Palangos stalas 2009

Tūkstančio stalų šventė visai šeimai!, 2009 09 14 | Rubrika: Kultūra


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius