Išankstiniame balsavime aktyviausiai balsuoja Birštono, Lazdijų, Ignalinos rajonų bei Palangos gyventojai

Palangos tiltas, 2024-06-06
Peržiūrėta
663
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami Europos Parlamento narius balsavo daugiau kaip 52 tūkstančiai rinkėjų.

Rinkėjų aktyvumas pasiekė 2,2 procento nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus.

VRK duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas didžiausią aktyvumą rodo Neringos savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Jų balsavimo aktyvumas perkopė 7 proc.

Aktyviausiai balsuoja Birštono, Lazdijų, Ignalinos rajonų bei Palangos gyventojai.

Pasyviausiai prie balsadėžių eina Kretingos, Šiaulių ir Kauno rajonų rinkėjai. Rinkėjų aktyvumas čia siekia apie 1 proc.

Trečiadienį taip pat pradėtas organizuoti balsavimas sveikatos priežiūros, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose, kur į balsuoti dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams sudaromos sąlygos rinkti Europos Parlamento narius jų buvimo vietose. Šiose įstaigose iš viso jau balsavo daugiau kaip 5400 rinkėjų.

Balsavimas iš anksto truko iki birželio 6 d. 20 val. vakaro.

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti tik asmens dokumentą.

Rinkimuose į Europos Parlamentą kandidatų sąrašus iškėlė 14 politinių partijų ir viena koalicija. 

VRK inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami Europos Parlamento narius balsavo daugiau kaip 52 tūkstančiai rinkėjų.


 „Palangos tiltas“ neigia, kad „Palangoje dauguma socialdemokratų balsuoja už Vaitkų, o ne už Tučkę“, nes tokių duomenų neturi nei redakcija, nei partija, nei Vyriausioji rinkimų komisija.


Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, praėjusią savaitę vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose dalyvavo 48,93 procentai rinkėjų nuo visų teisę balsuoti šiuose rinkimuose turinčių rinkėjų skaičiaus. 


Įsibėgėjant ligoninių pertvarkai pajūryje, net stabiliai veikiančios regiono ligoninės, pavyzdžiui, Kretingos ligoninė, negali jaustis tikros, kad nebus ir jos ateity reorganizuotos ar bent neteks dalies savo skyrių. 


Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad šiemet keliams būtų skirta 543,2 mln. eurų. Be to, 2023 ir 2024 metais preliminariai numatyta skirti po 522 mln. eurų.


Pataisos buvo priimtos daugiausiai Tėvynės Sąjungos-LKD, socialdemokratų ir liberalų balsais. Antanas Vinkus, Seimo narys Palangos- Kretingos rinkimų apygardoje, balsavime nedalyvavo.


Jau nuo vasario mėnesio visuose šalies didžiuosiuose prekybos centruose veikia įrengti taromatai. Vieni džiaugiasi, kad patogu ir paprasta grąžinti depozitinę tarą, kiti skundžiasi nosį riečiančiais kvapais, o mažųjų prekybininkų atstovai piktinasi, kad sandėliuose sunku beprasibrauti per priimtą tarą. Per keturis mėnesius rezultatai nudžiugino VšĮ „Užstato...


Trečiadienį prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų, merų bei Seimo nario rinkimuose – savo valią vakar ir užvakar galėjo pareikšti rinkėjai, kurie neturės galimybės atvykti prie balsadėžių sekmadienį.


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas referendume dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams ir juridiniams asmenims. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


Gegužės 13-14 dienomis Lietuvoje vyko išankstinis balsavimas prezidento rinkimams. Anksčiau balsavo tie, kurie dėl tam tikrų aplinkybių negalės balsuoti sekmadienį savo rinkiminėje apylinkėje. Palangoje per dvi dienas balsavo 482 rinkimo teisę turintys asmenys. Šis skaičius iškėlė Palangą į aktyviausiai balsuojančių savivaldybių gretas. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius