Įsipareigoję ateičiai

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-11-14
Peržiūrėta
443
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje aktyviai veikianti jaunimo asociacija „Ateities specialistų klubas“ plečia savo veiklą ir bendradarbiauja su visoje Lietuvoje įsisteigusiomis organizacijomis, siekia savo veiklos rezultatais pasidalinti ir už mūsų šalies ribos. Šiais metais užėmusi prezidentės vietą Gina Masteikytė nestokoja aktyvumo, siekiant nuosekliai vykdyti užsibrėžtus tikslus ir skatinti jaunimo iniciatyvumą. Šiuo metu jau imama rengtis didžiosioms šventėms, prisimenant projekto „Gintarinės Kalėdos“ pradėtą tradiciją.

 

Vieninga asociacija

Šiuo metu 37 narius vienijanti asociacija „Ateities specialistų klubas“ įsteigta 2002 metais siekia įtraukti iniciatyvius, kūrybingus asmenis, kuriems svarbi jų perspektyvi ateitis. Klubo nariai yra buvę mokiniai ir studentai bei dabar besimokantieji. Pasak klubo prezidentės G.Masteikytės, narių skaičius nemažėja, nes juos nuolat aplanko jau išvykę, tačiau savo pagalbos ranką norintys ištiesti jaunieji aktyvistai.

 

„Meistrai meistreliai“

Nepaisydami nei blogų orų, nei vyraujančios pesimistinės nuotaikos palangiškiai noriai prisijungia prie visų projektų, į kuriuos būna kviečiami. Šią savaitę Šilutės Kultūros ir pramogų centre vykusi „Savivaldos meistrų meistrelių šventė“, skirta Pasaulinei jaunimo dienai ir Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti, nepaliko abejingų ir palangiškių. Šiame renginyje dalyvavo jaunimas iš 10 savivaldybių ir visi turėjo galimybę pristatyti savo krašto savitumą, gamtos unikalumą, papročius bei jaunimo laisvalaikio leidimo ypatumus. O ir dalyviai neliko be naudingų pamokų – išmoko tapyti ant šilko, pamatė, kaip veriami šiaudiniai žaislai, ragavo zanavykiškos duonos ir smagiai šoko.

 

Propaguojama ekologija

Savo miesto unikalumu palangiškiai galėjo pasigirti rugsėjo mėnesį vykusiame Tarptautiniame žemės meno festivalyje „ECO Landant 2009“. Dalyviai iš 9 šalių kūrė išradingus kūrinius iš to, ką rado gamtoje. Maloniai nustebinę lankytojus, menišką sielą demonstravę dalyviai gamtai šiuos kūrinius ir paliko. G.Masteikytė pabrėžė, kad iki šiol dar likęs priminimas apie vykusį renginį. Ne pirmą kartą atkreipę dėmesį į ekologiją, klubo nariai neketina ir toliau prarasti susidomėjimo gamtos grožiu. Tokie renginiai tik įrodo, kad gamta dovanoja labai daug, tačiau ne visi sugeba pamatyti visus jos teikiamus „mažuosius stebuklus“, o atidžiau pažvelgę dalyviai atrado tiek daug, atverdami akis ir svečiams.


Bendradarbiavimas

Palangiškiai nestokoja kūrybingumo ir savoje aplinkoje. Šie bendradarbiaudami su Palangos ir Vydmantų vidurinėmis mokyklomis rengia projektus „Palangos ateitis jaunimo akimis“ bei „Poilsis kurorte jaunimo akimis“, įtraukiantį kitus kurortinius miestus – Druskininkus, Birštoną, Neringą. Šių projektų pagrindu planuojama rengti projektą Europos mastu.

 

Skatinamas pilietiškumas

Pasak G.Masteikytės, darydami įvairias apklausas jie sužino, koks jaunimo požiūris į savąjį miestą ir kaip įsivaizduojamas poilsis jų akimis. Paklausta apie tai, ar jaunieji palangiškiai sieja savo ateitį su gimtuoju miestu, ji atsakė, kad šie nemato perspektyvos pasilikti. O poilsis, kaip ir daugumai jaunuolių, tai aktyvus laisvalaikio leidimo būdas, linksmybės. Todėl ypatingai susitelkdami į jaunimo ir suaugusiųjų pilietiškumą bei tautiškumą jie rengia tokius projektus, kurie padėtų kitaip pažvelgti į savo gimtojo miesto teikiamą erdvę ir jos galimybes, kai sutelkiamos bendros jėgos vardan vieningo tikslo.

 

„Gintarinės Kalėdos“

Su viltimi, kupini optimistiškų minčių ir idėjų palangiškiai su nekantrumu laukia naujų iššūkių, kurie nusimato ateityje. Pamažu artėjant didžiosioms šventėms, jie ruošiasi rengti šventę, pavadinimu „Gintarinės Kalėdos“. Ši idėja, įtraukianti jaunuosius mokyklinukus, atsirado siekiant pasidžiaugti tuo, ką pati gamta plačiu mostu įteikia – jūros gintarais. Šios šventės metu mažieji demonstruoja savo kūrybiškumą, pasitelkdami gintarėlius. Gražių tradicijų kupini jie gyvena šviesiomis ateities perspektyvomis, tikėdami, kad jų pastangomis ji būtent tokia ir bus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žinomų Palangos sveikintojų šimtmečio proga gretose šiandien, kovo 30-ąją, kuomet Palanga minėjo savo šimtąsias grąžinimo Lietuvai metines, buvo ir buvęs šalies premjeras, dabar – Seimo narys, Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis. Jis paliko tokį įrašą savo Facebook paskyroje.


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...


Vasaros viduryje naujoji Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė minės „šimtadienį“ – liepos 10 dieną sukaks lygiai šimtas dienų, kai ji atsakinga už Palangos kultūros židinį. Centro vadovė sako, kad šis šimto dienų adaptacijos laikotarpis buvo pakankamas apsižvalgyti, suprasti, įsijausti ir suvokti, kas reikalinga, ką...


Palangoje jau nuo trečiadienio rungiasi geriausi šalies jaunimo boksininkai – vasario 24-27 dienomis kurorte vyksta Lietuvos jaunimo bokso čempionatas.


Ką daryti, kad kišenėse vėjai nešvilpautų ir nereikėtų kaulyti ledams, kavai ar pasimatymui iš tėvų? Baigus mokslo metus visi keliai veda į Palangą – jaunimo darbo Meką. Vasaros sezonui didžiausias šalies kurortas pasamdo armiją sezoninių darbuotojų: padavėjų, jų padėjėjų, virėjų, barmenų ir kitų paslaugų sektoriaus darbuotojų. Ar lengva „žaliam“...


Lietuvos piliečiai, kasmet deklaruojantys pajamas, raginami skirti 2 procentus nuo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) Lietuvos kariuomenei. Iniciatyvos informuoti visuomenę apie tokį plačiai prieinamą būdą paremti šalies ginkluotąsias pajėgas ėmėsi Antano Guogos paramos fondas ir Lietuvos kariuomenė.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Trečiadienį Palangos darbo biržoje Palangos jaunimo reikalų tarybos posėdžio metu pasirašytos bendradarbiavimo sutartys tarp Klaipėdos teritorinės darbo biržos ir Palangos jaunimo organizacijų. Sutartys pasirašytos su asociacijomis „Ateities specialistų klubas“, „Europos teisės ir finansų centras“, sporto klubu „Gintarinis ringas“, VšĮ...


Įsipareigoję ateičiai

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 14 | Rubrika: Miestas

Palangoje aktyviai veikianti jaunimo asociacija „Ateities specialistų klubas“ plečia savo veiklą ir bendradarbiauja su visoje Lietuvoje įsisteigusiomis organizacijomis, siekia savo veiklos rezultatais pasidalinti ir už mūsų šalies ribos. Šiais metais užėmusi prezidentės vietą Gina Masteikytė nestokoja aktyvumo, siekiant nuosekliai vykdyti užsibrėžtus tikslus ir skatinti jaunimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius