Įsisiūbavusiam naktiniam klubui pažaboti – siūlymas apriboti alkoholio licenziją

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-08-17
Peržiūrėta
1340
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rytoj įvyksiančiame savivaldybės Tarybos posėdyje bus sprendžiama, ar, policijos teikimu, kavinei ir naktiniam klubui „Laukinių vakarų salūnas“ apriboti alkoholio prekybai skirtos licenzijos galiojimo laiką iki vidurnakčio. Naktinio klubo savininkai tvirtina, kad policijos rankomis su jais siekia susidoroti dėl klubo sėkmės dantį griežiantys konkurentai, kurių gijos veda į valdančiąją koaliciją. Klubo vadovai teigia, kad Tarybai nusprendus apriboti licenziją, jie eisią į teismą. Palangos savivaldybė, pasišovusi anksčiau sutramdyti kitus naktinius prekiautojus alkoholiu, gavo teismo antausį. Savivaldybės Verslo ir turto skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė, turėjusi Tarybai pristatyti sprendimo projektą dėl klubo, atsisakė tai daryti, teisindamasi „neaiškumais“.

 

Klubas tapo populiarus ir...nemėgstamas

Rugpjūčio 4-ąja  „Laukinių vakarų salūno“ direktorės Silvijos Urbonienės adresuotame savivaldybės Tarybos nariams laiške teigiama, kad kaimyninių kavinių savininkai siekia bet kokia kaina uždaryti „Laukinių vakarų salūną“.

„Ne kartą aplinkinių kavinių savininkai pabrėždavo, kad mūsų įmonė ilgai alkoholiu neprekiaus, ir kad „Laukinių vakarų salūnas“ bus uždarytas su mokesčių inspekcijos bei savivaldybės pagalba“, - teigia S. Urbonienė.

Konkurentų įsiūtį, jos teigimu, sukėlė klube pigiau nei kitur pardavinėjamas alus ir šampanas. Klube alaus litras kainuoja tik 4 litus. Direktorė aiškina, kad alaus kainos mažos dėl to, kad klubas vykdo daug reklaminių akcijų. Klubui alaus gamintojai ir didmenininkai patikėjo rengti reklamines akcijas, pasak S. Urbonienės, dėl didelių lankytojų srautų.

„Klubas turi didelį pasisekimą šiemet. Apyvarta padidėjo trečdaliu lyginant su ankstesniais metais. Bet klaidinga manyti, kad sėkmė atėjo su pigesniu alumi – ir kiti klubai aplink pardavinėja pigų alų.  Svarbiausia tai, kad lankytojams šiemet pateikiame žymiai geresnę koncertinę programą. Anksčiau per dieną parodydavome vieną programą, dabar – 4, be to, su tuo pačiu bilietu lankytojas gali eiti į visus keturis koncertus“, - „Palangos tiltui“ teigė vienas iš klubo akcininkų Raimundas Linkus.

Nors Tarybos posėdis jau ryt spręs naktinio klubo likimą, jo administracija iki šiol nesulaukė savivaldybės atsakymo į kreipimąsi.

 

Budi policijos ekipažas

„Laukinių vakarų salūnas“ yra sudaręs sutartį su saugos tarnyba „Tigro šuolis“ – nuolat klubo lankytojų ramybę saugo 4-6 tarnybos darbuotojai.

„Per visą sezoną neturėjome jokio įspėjimo nei iš policijos, nei iš Mokesčių inspekcijos – niekam neužkliuvome, tik konkurentams“, - sako R. Linkus.

Bet Palangos miesto policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius mano kitaip:

„Į Tarybą dėl licenzijos „Laukinių vakarų salūnui“ apribojimo kreipėmės dėl nuolatinių nusikalstamų veikų – viešosios tvarkos pažeidimų klube ar prie jo prieigų“, - sakė jis prisipažinęs, kad policija neatliko tariamų pažeidimų naktiniame klube ar prie jo išsamesnės analizės.

„Šiemet prie „Laukinių vakarų salūno“ nuolat turime laikyti policijos ekipažą. Jam pasitraukus, prasideda muštynės, triukšmas“,  - aiškino policijos sprendimą Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas.

Paklaustas, ar panašių problemų nekyla su kitais naktiniais klubais, turinčiais licenziją naktį prekiauti alkoholiu, G. Pocevičius teigė, kad „bėdų yra ir kitur,  bet daugiausia problemų – „Laukinių vakarų salūne“.

„Jaunimas šeštą valandą ryte, išėjęs iš klubo, šlaistosi, rėkauja, trikdo aplink įsikūrusiuose viešbučiuose svečių ramybę. Paprastai kalbant, „Laukinių vakarų salūnas“, parduodantis alų už keturis litus už litrą, yra pigi girdykla“, - atkartojo kažkur jau regėtus žodžius G. Pocevičius.

Jis nesiėmė spręsti, ar policijos siekis apriboti klubui prekybos alkoholiu licenziją, nepažeidžia konkurencijos ir nesukuria geresnių sąlygų kitiems  šalia esantiems klubams ir kavinėms.

„Nematau čia jokios konkurencijos, tik viešosios tvarkos pažeidimus“, - sakė viršininkas.

 

Dideli ar maži viešosios tvarkos pažeidimai?

Išklausius G. Pocevičių, galima pamanyti, kad „Laukinių vakarų salūnas“ yra nuolatinė muštynių, ginčų ir agresijos vieta, bet išrašas iš saugos tarnybos „Tigro šuolis“ tarnybinio žurnalo apie policijos iškvietimus byloja ką kita. Birželį užregistruota vos 13 iškvietimų į naktinį klubą, absoliuti dauguma jų, švelniai tariant, dėl ne itin reikšmingų dalykų.

„Asmuo nenorėjo susimokėti už suvalgytą maistą, todėl buvo iškviesta policija (kalba netaisyta – aut.)“, - rašoma birželio 12 -osios dienos įraše.

„Neblaivus pilietis tyčia sugadino prezervatyvų aparatą. Atsisakė atlyginti padarytą žalą“, - rašoma birželio 20 –osios dienos įraše.

„J. Basanavičiaus gatvėje, prie klubo „Chaos“, garsiai triukšmavo jaunimas, elgėsi agresyviai; kad nekiltų muštynės, įvykį pamatę apsaugos darbuotojai, saugojantys „Salūną“, iškvietė policiją“, - teigiama liepos 4 –osios dienos įraše.

„Apsaugos darbuotojai pastebėjo, kad neblaivus pilietis vaikščioja po J. Basanavičiaus gatvę, netoli „Salūno“, ir gąsdina praeivius. Apsaugos darbuotojai iškvietė policiją (kalba netaisyta –aut.)“,   - toks įrašas padarytas liepos 11 – ąją.

 

Prašo nežlugdyti įsisukusio verslo

Kaip teigia klubo direktorė S. Urbonienė, daugiau nei trečdaliu atveju visų iškvietimų policija į klubą buvo iškviesta suveikus patalpų signalizacijai. Anot jos, kitu trečdaliu atvejų pareigūnai buvo kviečiami į „Laukinių vakarų salūną“ dėl neteisėtų veikų, saugos tarnybos užfiksuotų pačioje J. Basanavičiaus gatvėje.

Kad klube sumažėtų problemų, šiemet jo administracija priėmė sprendimą į klubą įleisti ne jaunesnius nei 21–erių metų lankytojus. Anksčiau klubas yra gavęs apdovanojimų už geriausią koncertrinę programą.

„Tigro šuolis“ taip pat užfiksavo kelis, anot S. Urbonienės, keistus atvejus, kai policija atvykdavo kažkieno kvietimu dėl neva įvyksiančių muštynių klube ar prie jo, nors nei klubo, nei miesto vaizdo kameros jų požymių nėra užfiksavę.

Direktorė įtaria, kad konkurentams pavyko „Laukinių vakarų salūne“ tyčia įdarbinti padavėją, kuri nepilnamečiui tyčia pardavė alkoholio. Tarybos narių rašte prašoma „...nežlugdyti mūsų verslo nekonkurencingomis priemonėmis“.

Net ir po nepalankaus Tarybos sprendimo „Laukinių vakarų salūno“ vienas iš savininkų R. Linkus nelinkęs nuleisti rankų:

„Kreipsimės į teismą – ne mes pirmi tokie būsime. Kito kelio nematau“,  - sakė R. Linkus.

 

Asociacijos prezidentas prarado atmintį

Šalia „Laukinių vakarų salūno“ esančios kavinės ir viešbučio „Diemedis“ savininkas Gintaras Sičiūnas skundėsi, kad dėl itin triukšmingų kaimynų patiriąs ir materialinių nuostolių – maskvietė su dukra skundėsi dėl triukšmo iš „Laukinių vakarų salūno“. „Diemedyje“ ji jautusis kaip diskotekoje, todėl po nakties persikėlusi iš „Diemedžio“ į kitą viešbutį.

„Pasakysiu ne kaip asociacijos vadovas (G. Sičiūnas – Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas– aut.), o kaip verslininkas verslininkui  - turi būti kažkokios verslo ribos. Kenkdamas kitam negali sau kurti gerovės...“, –  kalbėdamas su kitu miesto leidiniu prieš kelias savaites, piktinosi G. Sičiūnas.

Bet užvakar, „Palangos tilto“ paklaustas apie kaimynus, verslininkas išsigynė savo anksčiau išsakytų žodžių:

„Triukšmas mus pasieka tik iš klubo „Chaosas“, „Laukinis vakarų salūnas“ mums netrukdo, jokių priekaištų jam neturime“, - teigė jis.

Jis tvirtino „pirmąsyk“ girdįs, kad kaimynystėje esančiam klubui gresia licenzijos prekiauti alkoholiu apribojimas. G. Sičiūnas, nepraleidžiantis progos pabrėžti, kad verslui neturi būti dirbtinai trukdoma, nesiėmė spręsti, ar galimos miesto valdžios sankcijos nebūtų per griežtos naktiniam klubui.

„Negaliu komentuoti. Pirmąsyk apie tai girdžiu“, - sakė kavinės ir viešbučio savininkas.

 

Vedėja atsisakė Tarybai pristatyti sprendimo projektą

Savivaldybės Verslo ir turto skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė, turėjusi Tarybai pateikti sprendimo dėl „Laukinių vakarų salūno“ projektą, atsisakė tai padaryti – tai atliks administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas.

„Man yra daug neaiškumų dėl policijos tokio teikimo Tarybai. Ar situacija kitose kavinėse ir naktiniuose klubuose, prekiaujančiuose alkoholiniais gėrimais visą naktį, yra geresnė? O gal blogesnė? Paprašiau policijos papildomų paaiškinimų dėl „Laukinių vakarų salūno“, bet jų dar nesulaukiau, todėl maniau, kad bus geriau, kad klausimą pristatys kitas žmogus“, - sakė Z. Strikaitienė.

Anot jos, savivaldybė, anksčiau apribojusi kitų dviejų kurorto taškų, prekiaujančių alkoholiu visą parą, veiklą turėjo aiškintis teisme ir bylas pralaimėjo.

„Vienas iš tokių atvejų buvo „Floros Simfonijoje“. Kitas  - parduotuvėje prie autobusų stoties. Teismas patenkino jų ieškinius – nebuvo įrodyta, kad viešosios tvarkos pažeidimai yra kaip nors susiję su įmonių veikla“, - sakė vedėja.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 16 dieną Plungės Žirgyno sporto salėje įvyko Plungės miesto vaikų dziudo varžybos „Auksinis ruduo“. Į Plungės sporto ir rekreacijos centro bei Plungės dziudo klubo organizuojamas varžybas susirinko apie 200 jaunųjų sportininkų, tarp jų – ir Palangos kovos menų klubo „Ardonas“ auklėtiniai.


COVID-19 pandemija nesutrukdė Palangos LIONS moterų klubui išpildyti kalėdinių svajonių ir Palangos Miesto Socialinių Paslaugų Centras gavo dovanų interaktyvią lentą.    


Palangos Rotary klubo prezidentas Vytautas Staugaitis bei šio klubo narys Bronius Martinkus penktadienį, gegužės 8 d., apsilankė Palangos miesto savivaldybėje bei Savivaldybės administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei klubo vardu perdavė kurorto medikams skirtą dovaną – keletą dėžių įvairių apsaugos priemonių.Praėjusį antradienį, Palangos moksleivių klube vyko prevencinė popietė moksleivių klubo būrelių mokiniams. Renginyje dalyvavusi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus prevencinio poskyrio vyr. specialistė Genovaitė Jociuvienė palietė mokiniams aktualias temas.


Šilko klubo parodoje „dūzgė“ vabzdžiai

„Palangos tilto“ informacija, 2011 07 18 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta jau dešimtoji Šilko klubo paroda, pavadinta „Šilkas, vaškas ir vabzdžiai“. Kaip paminėjo klubo vadovė Daiva Stonkuvienė, tai jau dešimta autorinė klubo narių paroda. „Jei skaičiuotume ir tas parodas, kurios kartojosi įvairiuose miestuose ir kaimuose, tuomet...


Naktinis klubas bylinėsis su savivaldybe

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 28 | Rubrika: Miestas

„Palangos tiltas“ praėjusią savaitę rašė, kad savivaldybės Taryba priėmė sprendimą apriboti naktinio klubo „Laukinių vakarų salūnas“ alkoholio licenziją – leisti prekiauti alkoholiu tik iki vidurnakčio.


Rytoj įvyksiančiame savivaldybės Tarybos posėdyje bus sprendžiama, ar, policijos teikimu, kavinei ir naktiniam klubui „Laukinių vakarų salūnas“ apriboti alkoholio prekybai skirtos licenzijos galiojimo laiką iki vidurnakčio. Naktinio klubo savininkai tvirtina, kad policijos rankomis su jais siekia susidoroti dėl klubo sėkmės dantį griežiantys konkurentai, kurių gijos veda į valdančiąją...


Moksleivių klubo dovanos vaikams

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 06 01 | Rubrika: Miestas

Moksleivių klubo mokiniai ir vadovai birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną – paminėjo itin smagiai. Ypatingai darbštūs ir kūrybingi vaikai susirinkusiems svečiams padovanojo įsimintiną šventę, kurioje svarbiausi buvo visi augantys talentingieji vaikai. Moksleivių klubo vadovai nepamiršo savo ugdytinių ir kuo nuoširdžiausiai padėkojo už pademonstruotą kūrybiškumą, iniciatyvumą ir...


Kraštovaizdžio bičiulių klubo pavasarinė dovana

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį Palangos botanikos parke atsirado šeši kėniai, kuriuos pasodino keletas Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo narių. Nusiteikę suteikti kuo daugiau grožio kurortui, klubo nariai nieko nelaukę padabino jiems skirtą plotelį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius