Įsismarkavę mokiniai nakvojo policijos komisariate

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-09-06
Peržiūrėta
521
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį trečiadienį visiems moksleiviams vėl suskambo, pirmasis šiemet, skambutis. Į mokyklas suskubo tiek patys mažiausieji, tiek jau paskutinįkart džiaugęsi Rugsėjo pirmosios švente savoje mokykloje. Nors šiemet mokslus pradėjo mažiau moksleivių, tačiau tądien besilinksminančių netrūko, nes pajūris – traukos objektas net ir išvykusiems mokytis į kitą miestą.

 

Mokinių mažiau

Šiemet, kaip pasakojo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Diana Miltenienė, Palangoje mokyklų duris pravėrė 2141 mokinys, iš jų 145 pirmokai bei 207 dvyliktokai. Džiugiai nusiteikę ir pasiryžę naujai kibti į mokslus, jie pasitiko šventę, kupiną naujų lūkesčių. „Šimtu mokinių šiemet Palangoje sumažėjo“, - statistiką pateikė vyriausioji specialistė. Švietimo skyriaus duomenimis, kai kurie mokiniai po dešimtos klasės pasirinko profesines mokyklas.

 

Draudimas – ne kliūtis

Po iškilmingų mokslo metų pradžios švenčių, kuriose nestigo entuziastingų palinkėjimų, nuoširdžiausių sveikinimų, netgi paskatinimų, įteikiant padėkos raštus už praėjusiais metais pasiektus rezultatus, mokiniai suskubo šią progą atšvęsti. Žinoma, neapsieita be įstatymų nepaisymo. Nors jau ketvirtus metus Lietuvoje rugsėjo 1-ąją draudžiama parduotuvėse prekiauti alkoholiu, tačiau tai ne kliūtis norintiems švęsti jaunuoliams.

 

Šventė triukšmingai

Palangos miesto policijos komisariato viršininko Jurgio Kažio teigimu, šiemet didelių moksleivių prasižengimų neužfiksuota. „Žinoma, jaunuoliai girtavo, keletas jų buvo labai triukšmingi, netgi agresyvūs“, - pirmosios mokslo dienos įspūdžiais pasidalino viršininkas. Pasak viršininko, į policijos akiratį papuolė 10 neblaivių moksleivių, iš jų 6 jau pilnamečiai. „Du jaunuoliai su nustatytu vidiniu girtumu nakvojo policijos komisariate. Švęsdami ant Birutės kalno itin įsismarkavo – pasidarė itin triukšmingi ir agresyvūs“, - papasakojo J.Kažys.

Nors atvykusiųjų į kurortą buvo daug, tarp jų ir Klaipėdoje bei Kretingoje ėmę mokytis palangiškiai, tačiau policijos pareigūnams didelių keblumų jie nesudarė. „Atvykusiųjų buvo nemažai, tačiau normos ribose. Žinoma, patriukšmavo“, - išvadomis pasidalino Palangos miesto policijos komisariato viršininkas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šią savaitę paskelbta, kad du „Lietuvos pašto“ skyriai Palangoje po kelių dienų bus uždaryti, o vietoje jų bus atidarytas naujas viename prekybos centre. Tokia žinia itin papiktino ir palangiškius, ir miesto merą.


Sportininkų eitynėmis nuo Jūratės ir Kastyčio skvero iki Palangos miesto stadiono rugsėjo 19 d. popietę prasidės sporto ir aktyvaus laisvalaikio festivalis „Sportas visiems“.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Rugsėjo 1-osios skambutis skambės ne visiems vaikams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 09 01 | Rubrika: Miestas

Šiais mokslo metais į šalies mokyklas susirinks 20 tūkstančių mažiau mokinių nei pernai rugsėjį. Rugsėjo 1-osios skambutis    šiemet nenuskambės kone šimtui   miesto moksleivių. Vieni vaikai, kartu su tėvais, išvyksta į užsienį, kiti dėl susiklosčiusių šeimyninių aplinkybių mokyklos lankyti neišgali.


Praėjusį trečiadienį visiems moksleiviams vėl suskambo, pirmasis šiemet, skambutis. Į mokyklas suskubo tiek patys mažiausieji, tiek jau paskutinįkart džiaugęsi Rugsėjo pirmosios švente savoje mokykloje. Nors šiemet mokslus pradėjo mažiau moksleivių, tačiau tądien besilinksminančių netrūko, nes pajūris – traukos objektas net ir išvykusiems mokytis į kitą miestą.


Palangos miesto policijos komisariate – pokyčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

2008 m. sausio 20 d. Palangos miesto policijos komisariato darbuotojai atsisveikino su vadovu Aurijumi Jusiu. Beveik porą metų dirbęs Palangoje, nuo šiol jis sės į Mažeikių rajono policijos komisariato viršininko kėdę. Laimėjęs konkursą, naują darbą arčiau savo šeimos, gyvenančios Akmenėje, A.Jusys pradėjo jau praėjusį trečiadienį. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius