Įspėja, kad šią vasarą į Palangą gali nepavykti patekti greitai: poilsiautojus tikrins

Palangos tiltas, 2023-05-25
Peržiūrėta
1740
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Susiruošusiems atostogauti pinigines teks praverti plačiau, mat artėjant vasarai Palangos verslininkai poilsiautojus jau ruošiasi pasitikti išaugusiomis viešbučių ir restoranų paslaugų kainomis.

Šiemet turistai išvys vėl atsinaujinusią Palangą.

„Nuo Nemirsetos iki Šventosios visi takai atnaujinti, paplūdimiai yra valomi, turime ir 14 naujų tualetų, iš viso Palangoje dabar veikia 33 tualetai“, – pasakojo miesto meras Šarūnas Vaitkus. 

Turistų laukia ir verslininkai. Viešbučiuose užimtumas jau siekia 60 proc. Daugiausia rezervacijų – liepos mėnesiui. Šiemet, anot verslininkų, kurorto viešbučių ir restoranų paslaugos išsiskirs kokybe, tačiau bus brangesnės.

„Nakvynių kainos, palyginti su pernai, tikrai bus aukštesnės iki 10 proc., maitinimo paslaugų kainos bus aukštesnės apie 10–15 proc., nes labai augo žaliavų kainos“, – komentavo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė.

Savaitės pradžioje darbą pradėjo centrinė Palangos gelbėjimo stotis. Iki rugsėjo vidurio 60 gelbėtojų dirbs 19 pajūrio postų. Šiemet Palangoje atsiras ir 2 mobilieji gelbėtojų postai. 

„Žmonių srautai nuolat keičiasi, todėl viską stebime. Jei pamatysime, kad kurioje nors vietoje susidarė masė žmonių, o ta vieta iki galbėjimo postų yra toli, siųsime ten mobilųjį postą. 

Mobilusis postas yra keturratis ar džipas su gelbėtojais. Toje vietoje jie bus tol, kol poilsiautojų prie jūros bus daug“, – aiškino Palangos gelbėjimo stoties vadovas Jonas Pirožnikas.

Atnaujinta ir gelbėtojų įranga. Nelaimės vandenyje ištiktą žmogų gelbėti skubės vėjui ir vandeniui atsparus dronas, galintis nešti iki 50 kg svorį.

„Jo funkcija bus kuo greičiau išgelbėti skęstančio žmogaus gyvybę. Jis atskris į vietą, išmes gelbėjimo ratą, tada į tą ratą įsikabinęs žmogus bus traukiamas į krantą“, – kalbėjo J.Pirožnikas. 

Šiltuoju sezonu padaugėja darbo ir policijos pareigūnams. Palangos policijos viršininko Algirdo Bugdino teigimu, vasarą didelis dėmesys bus skiriamas alkoholio kontrolei. 

„Turime priemonių, prietaisų, galimybių, padaugės ir kontrolės vietų, todėl nenustebkite, jei į Palangą įvažiuosite ne per 3, o per 30 minučių. Policija bus suaktyvinusi darbą dėl alkoholio kontrolės“, – kalbėjo jis. 

Policijos pareigūnai su prašymais kreipiasi ir į motociklų vairuotojus. 

„Nereiktų atvažiavus rodyti, kokie jūsų motociklų garsai. Mes žinome, kad tas garsas – neblogas. 

Mes turėsime priemonių matuoti skleidžiamus garsus. Jeigu bus padarytas pažeidimas, teks atsisveikinti su technine apžiūra“, – įspėjo A.Bugdinas. 

Pernai Palangą aplankė rekordinis skaičius poilsiautojų – šiltuoju metų laiku čia ilsėjosi per 1 mln. žmonių.

Lrytas.lt TV

Jūsų komentaras:

Neverkim 2023-05-26 09:21 (IP: 162.158.102.231)
Kaip jūs sakot kad nėra ką veikti Palangoje. Tokiems kurie šlaistosi iki 6:00 ryto girti ir ieško kur kumščius " pakasyti" tik nėra ką čia veikti. Ir kuris kurortas tokius laukia išskėstomis rankomis?

Pajurys 2023-05-26 09:02 (IP: 162.158.222.246)
Manau žmonės ras kur nuvažiuoti, kur priima draugiškai, kur džiaugiasi, kad atvažiavo... Kur negazdina baudomis ir draudimais... Nėra ir taip ką veikti toje Palangoje jeigu tiesa pasakius.

Neverkim 2023-05-26 05:42 (IP: 162.158.103.236)
Yra kur pašokti ir normalaus alaus išgerti. Kurie klubai sugebėjo susitvarkyti tie dirba iki ryto ir nereikia 20:00 eiti miegoti. Bet " landynes" senai reikėjo uždaryti.

Labas 2023-05-25 21:04 (IP: 162.158.222.232)
O Palangoje brangaus alaus dar galės isgerti??? Pašokti jau tikriausiai ne... Uždrausta. Tai gal alaus ar baus iškarto, tikrins pertikrins ir uzdraus

Vietinis 2023-05-25 20:57 (IP: 162.158.222.232)
Tikrins, baus, brangs, dar kartą baus ir baus, tikrins visus, kad 21 val jau miegotu, tyliai vaikščiotų nes kitaip baus... Atvykti į Palangą viskas brangs ir baus... Žodžiu atbaidys galutinai,, veikti ir taip nėra ką, viskas uždrausta ir brangs... Tikras draudimu ir baudimu kaimelis... Du mėnesiai sezono ir viskas uždrausta jau...babuciu koncertas iki 20val ir tada tyliai miegoti į brangu viesbuti

Vietinis 2023-05-25 20:56 (IP: 162.158.222.232)
Tikrins, baus, brangs, dar kartą baus ir baus, tikrins visus, kad 21 val jau miegotu, tyliai vaikščiotų nes kitaip baus... Atvykti į Palangą viskas brangs ir baus... Žodžiu atbaidys galutinai,, veikti ir taip nėra ką, viskas uždrausta ir brangs... Tikras draudimu ir baudimu kaimelis... Du mėnesiai sezono ir viskas uždrausta jau...babuciu koncertas iki 20val ir tada tyliai miegoti į brangu viesbuti

Taip pat skaitykite

Vienas iš būdų greitai atsikratyti buitinės technikos – paaukoti juos labdaros organizacijoms. 


Palangos miesto savivaldybei teikiamas siūlymas didinti pagalvės mokestį. Tą LRT radijui patvirtino Palangos tarybos narė socialdemokratė Svetlana Tučkė.


Susiruošusiems atostogauti pinigines teks praverti plačiau, mat artėjant vasarai Palangos verslininkai poilsiautojus jau ruošiasi pasitikti išaugusiomis viešbučių ir restoranų paslaugų kainomis.


Šią vasarą į moterų paplūdimį patekti bus patogiau

"Palangos tilto" informacija, 2023 05 05 | Rubrika: Miestas

Ties Naglio kalnu, itin populiaraus miško takelio, vedančio į moterų paplūdimį, jau baigiamas įrengti naujas takas. Miesto komunalininkai šiuo metu baigia kloti šio maždaug 200 metrų ilgio tako dangą, atsižvelgiant į regėjimo negalią turinčiųjų poreikius čia įrengtos ir aklųjų bei silpnaregių vedimo linijos. Didesnį saugumą bei patogumą užtikrins ir įrengtas tako apšvietimas.  PT info


Pastaruoju metu Lietuvos-Baltarusijos pasienyje stebimi užsieniečių bandymai valstybės sieną kirsti basomis kojomis ir taip neteisėtai patekti į Lietuvos Respubliką.


Jei turite jums priklausančią aplinką, tai tokiu atveju, turite pasirūpinti ir jos tvarka bei švara. Taigi, aplinkos tvarkymo darbai taps reguliariai atliekamu veiksmu. Na, o, kad aplinkos tvarkymo darbus atliktumėte patogiai, paprastai bei greitai, yra būtinas atsakingas planavimas bei tam tikros priemonės. Taigi, kaip elgtis, kaip planuoti, ir kokias priemones verta įsigyti, kad aplinkos...


Po Vyriausybėje pirmadienį, liepos 27 d., vykusio COVID-19 valdymo komiteto posėdžio ministrą Aurelijų Verygą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius teigė, kad keisis tvarka dėl patekimo pas gydytojus. Žmonės galės patekti į įstaigą greičiau, paprasčiau, tik antrinė ir vėlesnė konsultacija galės vykti nuotoliniu būdu. Sprendimą ministrų kabinetas priims trečiadienį.


Birželio 3-iosios vakarą pareigūnai Palangoje, Kretingos gatvėje, buvo iškviesti į eismo įvykio per kurį nukentėjo žmogus. Automobilio „Mini Cooper“ 18-metė vairuotoja, iš antros eismo juostos sukdama į dešinėje esančią „Circle K“ degalinę, nepraleido pirma eismo juosta važiavusio motociklo „Kawasaki“, su kuriuo susidūrė.


Nuo šios savaitės patekti į „Palangos gintarą“, vienintelę šalyje vaikų sanatoriją, tapo kaip niekada paprasta: tereikia, gavus gydytojo reabilitologo siuntimą, užsiregistruoti internetinėje svetainėje www.sergu.lt arba per jos nuorodą „Palangos gintaro“ svetainėje www.palangosgintaras.lt. Žinotina, kad į sanatoriją nuo birželio 1 dienos iki rugsėjo 31...


Ant dviejų žirgų užsėdęs politikas greitai gali atsidurti ant žemės

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 01 30 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Pagaliau darbą gavęs ir didžiąją dalį kurorto daugiabučių namų prižiūrinčiai bendrovei „Palangos butų ūkis” neseniai pradėjęs vadovauti miesto tarybos narys Danas Paluckas nė pats nejunta, kaip pjauna politikos šaką, ant kurios sėdėdamas jis karts nuo karto viešai vis pasvajoja apie mero postą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius