Istorinei Melno taikos sutarčiai įprasminti bus naujai įrengtas pažintinis bei rekreacinis takas

Palangos tiltas, 2024-03-07
Peržiūrėta
843
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Istorinei Melno taikos sutarčiai įprasminti bus naujai įrengtas pažintinis bei rekreacinis takas

Jis bus nuo Vytauto gatvės pradžios iki Baltijos jūros kopų, jame numatytas ir apžvalgos bokštas.

Pažintinis – rekreacinis takas (žiūrėkite vizualizacijas) primins vieną iš labai reikšmingų Lietuvos istorijos puslapių –  Melno sutartį, arba Melno taiką. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės  ir Lenkijos taikos sutartis buvo sudaryta 1422 metų rugsėjo 27 d. su Vokiečių ordino atstovais sąjungininkų kariuomenių stovykloje prie Melno ežero (Lenkija) po ordinui nesėkmingo karo. 

Šia sutartimi nustatyta siena (ji nepakitusi išliko iki 1919 metų Versalio taikos) atskyrė nuo Lietuvos vakarines lietuvių žemes ir jose besiformuojančią Mažąją Lietuvą. Tačiau teritorija tarp Palangos ir Šventosios, kurios ypač siekė Vokiečių ordinas, atiteko Lietuvai, ir ji gavo priėjimą prie Baltijos jūros.

Pro Palangą ėjusi Melno sutartimi nustatytos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės valstybinės sienos atkarpa 2009 metais įrašyta į Kultūros vertybių registrą.

Nuotraukose: Melno tako Palangoje vizualizacijos; Melno taikos sutartis (fotografija iš leidinio M.Jučas,  „Vytautas Didysis“)

PT info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jis bus nuo Vytauto gatvės pradžios iki Baltijos jūros kopų, jame numatytas ir apžvalgos bokštas.


Geros naujienos „Luminor“ banko klientams Palangoje – klientų pageidavimu mieste įrengtas pirmasis grynuosius pinigus priimantis „Luminor“ bankomatas.


„Šiandienos pasaulio įvykių kontekste galbūt naiviai skamba sparnuota frazė „menas išgelbės pasaulį“, bet aš ja tikiu. Ji pasiteisino ne kartą!


Atsižvelgiant į palangiškių prašymus, iš pagrindų sutvarkytas ir apšviestas takas, nuo Vytauto gatvės vedantis į senąsias Palangos kapines.


Siekiant sujungti Palangą su Šventąja alternatyviu keliu, ketvirtadienį, lapkričio  11 d., Taryba apsisprendė dėl susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano rengimo. 


Palangoje antradienį, gegužės 11 d., registruoti du naujai atvejai, liga dar serga 41 palangiškis. Tiesiogiai nuo koronaviruso nuo pandemijos pradžios mirė 11 palangiškių, iš viso susirgo 1096 palangiškiai.


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Artėjant Vėlinėms miesto kapinėse intensyviai triūsia Palangos komunalininkai – siekiant suteikti didesnį patogumą lankytojams, čia atnaujinami bei naujai klojami trinkelių takai.


Vyriausybė, Palangos miesto savivaldybė, Kultūros departamentas, Statybų inspekcija ir Generalinė prokuratūra, susėdusios metų pradžioje prie bendro stalo aptarti „įstrigusių“ statybų Palangoje klausimo, sutarė dėl kompromisų ginčijamų statybų klausimais – palaikė premjero darbo grupės pateiktą pasiūlymą sudaryti taikos sutartis dėl statinių buvusių poilsio namų...


Šią savaitę miesto valdžia svarstys sprendimo projektą dėl bendrovės „Litesko“ investicijų pritarimo į šilumos ūkį. Kaip paaiškėjo, tai būsiąs tik formalumas, nes pagal įmonės pristatytą grafiką jos jau pradėtos pernai lapkritį ir joms pritarė Investicijų priežiūros komisijos pirmininkas vicemeras Rimantas Garolis. Tiesa, šįkart bendrovė „Litesko“ ketina į šilumos trasas investuoti per...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius