IV Tarptautinis festivalis Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečiui Klaipėdoje rugpjūčio 2-14 dienomis
Aukščiausio lygio pastatymai istorinėje laivų statykloje
2021 metais Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pirmąsyk surengtas tarptautinis Klaipėdos festivalis per keletą metų tapo vienu karščiausių Lietuvos kultūrinio gyvenimo taškų, sutraukiančiu būrius operos, klasikinės muzikos ir šokio gerbėjų į Baltijos pajūrį pačiame atostogų sezono įkarštyje rugpjūčio pradžioje. Festivalio išskirtinumą visų pirma lemia aukštosios kultūros renginiams iš pažiūros ne itin deranti vieta ir aplinka – istorinis laivų statyklos elingas tarp Klaipėdos piliavietės ir Kuršių marių, tapęs festivalio vizitine kortele ir neišsemiamu įkvėpimo šaltiniu muzikinių spektaklių kūrėjams, mėginantiems kaskart vis kitaip kūrybiškai įveiklinti šį pramonės paveldo objektą.
Tarp svarbių festivalio akcentų išliko ir daugelį metų iki tol Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro puoselėta tradicija ypatinga premjera kasmet rugpjūčio 1-ąją pažymėti miesto gimtadienį 1998–2020 m. rengtame tarptautiniame operos ir simfoninės muzikos festivalyje „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Gimęs iš KVMT garbės dirigento Stasio Domarko iniciatyvos, festivalis daugelį metų nuosekliai vykdė savo misiją – puoselėjo profesionalųjį scenos meną Vakarų Lietuvoje, kasmet pristatydamas operos, operetės ir šokio spektaklius, simfoninės ir vokalinės muzikos programas, o 2021 m. šią misiją perdavė tarptautiniam Klaipėdos festivaliui.
2020 metais miesto gimtadieniui, o sykiu ir muzikinio teatro Klaipėdoje 200 metų sukakčiai paminėti Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatė Richardo Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ pastatymą senajame Klaipėdos elinge su tarp žiūrovų įplaukiančiu tikru „vaiduoklių laivu“. Wagneris ir būtent ši ankstyvoji jo „romantinė“ opera buvo pasirinkta neatsitiktinai: idėją sukurti „Skrajojantį olandą“ kompozitoriui įkvėpė užsitęsusi kelionė kaip niekad audringa Baltijos jūra, kuria keleriais metais anksčiau jam yra tekę keliauti ir į Klaipėdą (tuomet dar vadintą Mėmeliu) – gastrolių su Karaliaučiaus miesto teatro operos trupe ir orkestru antrojo kapelmeisterio vaidmenyje 1836 metų rugpjūtį. Spektaklio originalumas, aukšta meninė kokybė, išmoningas specifinės vietos ir įrangos pritaikymas publikos bei kritikų buvo įvardytas ne tik ryškiausiu metų teatro reiškiniu Lietuvoje, bet ir vienu įsimintiniausių Wagnerio operos pastatymų per visą jos istoriją. Spektaklis buvo rodomas dar dvejus metus pirmajame ir antrajame Klaipėdos festivaliuose, taip pat Lietuvos nacionalinės televizijos eteryje ir tarptautinėje platformoje „OperaVision“, kur sulaukė entuziastingų gerbėjų reakcijų iš viso pasaulio. Būtent šio pastatymo sėkmė suteikė postūmį naujam tarptautiniam festivaliui, kurio pagrindiniais tikslais tapo Klaipėdos vardo garsinimas pasaulyje ir jos unikalaus urbanistinio, kultūrinio, gamtinio paveldo aktualizavimas. Tam skirta ne tik pagrindinė festivalio reginių programa, bet ir nuo pat pirmųjų metų rengiamas festivalio forumas, kuriame žinomi menininkai, mokslininkai, visuomenės aktyvistai ir įvairių institucijų vadovai susitinka padiskutuoti aktualiomis Klaipėdos miestui temomis.
Gamtos gaivalams atvira festivalio scena
Pirmąją modernių geležinių laivų statybos bendrovę po Pirmojo pasaulinio karo Klaipėdoje, tuomet dar vadintoje Mėmeliu, įsteigė iš Vėluvos Rytų Prūsijoje kilęs inžinierius Paulius Willy Lindenau (1882–1955). Tarpukariu 1919–1944 m. veikusi Lindenau laivų statykla turėjo savo elektros jėgainę, metalo liejyklą, įvairias specializuotas mašinų dirbtuves, du plaukiojančius dokus ir net tris elingus. Iš jų iki šių dienų išliko vienintelis nebaigtas statyti didysis elingas. Jo aukštos metalinės konstrukcijos, kranai ir kiti objektai šiandien tarnauja natūraliomis dekoracijomis didiesiems Klaipėdos festivalio projektams – operų ir šokio spektaklių pastatymams, stambių formų veikalų teatralizuotoms inscenizacijoms bei pasaulinę šlovę pelniusių solistų, gastroliuojančių kolektyvų koncertams su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniu orkestru.
Prie grubios elingo architektūros rėmuose įrengiamų dekoracijų pridėjus mariomis praplaukiančių laivų siluetus, prie uosto aplinkos garsų – moderniomis technologijomis meistriškai suvaldomą akustiką, prie nenuspėjamai kintančių pajūrio orų – scenoje tonomis besiliejantį vandenį, šėlstančią audrą, šviesų ir pirotechnikos efektus, tampa nesunku suprasti, kodėl šis festivalis žada tokią neprilygstamą potyrių puokštę operos, šokio ir klasikinės muzikos gerbėjams.
Bilietus į atskius festivalio renginius galite įsigyti internetu arba teatro kasoje (Danės g. 19, Klaipėda, Bokšto įėjimas). Bilietams į festivalio renginius taikomos visos nuolaidos.
https://www.klaipedosmuzikinis.lt/klaipedos-festivalis/festivalio-programa
FESTIVALIO BILIETAS
Sutaupykite 50% bilietams į ne mažiau kaip 4 festivalio renginius 2 asmenims!
Dalyvaukite nemokamoje ekskursijoje po naująjį Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatą!
Festivalio bilietą galite įsigyti KVMT kasoje (Danės g. 19, Klaipėda) ir internetu iki rugpjūčio 2 d.
BILIETŲ KASA DIRBA: II 10.30–18.30 val. (pietų pertrauka 14–15 val.); III–VI 9.30–18.30 val. (pietų pertrauka 14–15 val.); VII valandą prieš renginį, jeigu jis vyksta sekmadienį.
INFORMACIJA IR BILIETŲ UŽSAKYMAS: telefonu +370 645 59472; dėl bilietų užsakymo grupėms tel. paštu [email protected] arba telefonu +370 652 11547.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Rugsėjo 13-15 dienomis – tarptautinis liaudiškų šokių festivalis “Palangos miestely”
2024 08 19 | Rubrika: Miestas
Šventojoje rugpjūčio 22-25 dienomis praūš "BEACH BIKE FEST‘‘ festivalis
2024 08 13 | Rubrika: Miestas
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rengiamas tarptautinis Klaipėdos festivalis rugpjūčio 2–14 dienomis vėl lauks savo gerbėjų.
2021 metais Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pirmąsyk surengtas tarptautinis Klaipėdos festivalis per keletą metų tapo vienu karščiausių Lietuvos kultūrinio gyvenimo taškų, sutraukiančiu būrius operos, klasikinės muzikos ir šokio gerbėjų į Baltijos pajūrį pačiame atostogų sezono įkarštyje rugpjūčio pradžioje. Festivalio išskirtinumą visų pirma lemia aukštosios kultūros renginiams iš...
Liepos 5-19 dienomis Palangoje - tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis
2024 06 25 | Rubrika: Miestas
Liepos 5-19 dienomis Palangoje karaliaus muzika – vyks tradicinis, 12-asis, tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis.
Palangoje prasideda XI tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis
2023 07 05 | Rubrika: Kultūra
Palangoje trečiadienį prasideda dvi savaites truksiantis XI tarptautinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos festivalis, pranešė organizatoriai.
Jau šeštus metus rengiamas nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ įvyks Palangoje rugpjūčio 20-22 dienomis. Palangos žiemos aikštė trims dienoms virs juoko ir geros nuotaikos oaze. Apie 50 dalyvių, lektorių, trenerių, edukatorių ir atlikėjų iš Lietuvos ir svetur, bei per pusšimtis įvairiausių veiklų suburs aktyviai ir prasmingai praleisti priešpaskutinį vasaros...
Palanga jau trypia šokio ritmu – savaitgalį visus kviečia tarptautinis liaudiškų šokių festivalis
"Palangos tilto" informacija, 2020 09 18 | Rubrika: Miestas
Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...
Kultūros sostinės renginius praturtins tarptautinis festivalis „Palangos vasara“
2013 08 01 | Rubrika: Kultūra
Trečiadienį Palangoje prasidės tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanosiantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.
Palangoje – tarptautinis šachmatų festivalis „Baltijos taurė 2009“ 1
„Palangos tilto“ informacija, 2009 06 20 | Rubrika: Miestas
Visą savaitę Palangos viešbutyje „Žilvinas“ vyko šeštasis tarptautinis šachmatų festivalis „Baltijos taurė 2009“, kuriame dalyvavo 209 šachmatininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos.