„Įvairiaskambės Lietuvos tautų pynėj“ – ir Šventosios mokiniai

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2015-03-12
Peržiūrėta
1493
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Įvairiaskambės Lietuvos tautų pynėj“ – ir Šventosios mokiniai

Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi pedagogų Danutės Petkienės, Stasio Baužio, Ingridos Griškėnienės ir Zosės Klapatauskienės, dalyvavo Priekulės I. Simonaitytės gimnazijoje vykusioje respublikinėje praktinėje mokinių konferencijoje „Įvairiaskambė Lietuva tautų pynėj“. Šis renginys buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti.

Istorijos mokytojo S. Baužio parengtų mokinių grupė (devintokės Orinta Meškytė, Dovilė Stončiūtė, Aistė Bogušaitė) pristatė ir komentavo kraštotyrinę medžiagą „Kuo savitos Šventosios kuršių sodybos“. Lietuvių kalbos mokytojos Nijolės Šauklienės parengti dešimtokai konferencijoje skaitė pranešimus šiomis temomis: „Senųjų Šventosios statinių savitumai ir puošyba“(Alina Tirlikaitė), „Ką mena Žemaičių alka“(Gintarė Vaškytė), „Legendų miestelis Elija: latviai ir vokiečiai Šventosios istorijoje“ (Ėrika Murkšytė), „Svajonių miestas Janmarienburgas: anglai Šventojoje“(Mantas Gelumbickas) ir „Šventosios bažnyčios: dvi tautos – du tikėjimai“ (Alvyda Sakalauskaitė).
Didelį įspūdį paliko vaizdingas Gargžduose gyvenančios armėnų mergaitės Ani Albertyan pasakojimas apie paliktą tėvynę. Liūdnos armėnų melodijos fone buvo išsakytas begalinis skausmas dėl Armėnijos, krikščionybės lopšio, kančių, patirtų per turkų vykdytą genocidą. Graži lietuviška mergaitės tartis rodo jos pagarbą Lietuvai. Apie Ukrainą, kurioje prabėgo vaikystė, sklandžiai lietuviškai papasakojęs gimnazistas Vladislavas visus konferencijos dalyvius pavaišino gardžiais ukrainietiškais virtiniais.
Daug dėmesio renginyje buvo skirta žydams: apie jų gyvenimą XX a. pirmoje pusėje, mokyklas, šventyklas, kapines, apie šiurpų šios tautos likimą, apie gražų žydų atminimo įamžinimą skulptūromis pasakojo Telšių ir Klaipėdos mokiniai.
Renginio dalyviai įgijo žinių apie Klaipėdos miesto senovę, Priekulės istoriją, Klaipėdos apskrities evangelikų liuteronų bei žydų bažnyčias, jų naikinimą ir atstatymą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 11 d.  „Baltijos“ pagrindinės mokyklos aštuntų klasių mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose „Ar pažįsti Palangą?“, skirtose Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti, kurias organizavo istorijos mokytoja Aušra Liustrovienė ir geografijos mokytoja Asta Dobrovolskienė.


Spalio 11-15 dienomis dėl COVID Palangoje izoliuoti 22 mokiniai, penktadienį, spalio 15 dieną, pranešė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Palangai dar nespėjus apsivilkti rudeninio rūbo, ją tautinio kostiumo raštais išmargins jau penktą kartą vyksiantis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Šiemet festivalis ne tik jubiliejinis, bet ir skirtas Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečiui paminėti.


Rugsėjo 10 d. Šventosios mokykla visai ištuštėjo, tačiau tikrai ne dėl karantino ar pandemijos – moksleiviai dienai paliko savo mokyklinius suolus, vadovėlius ir kartu su mokytojais, klasių vadovais nuotaikingai išsiruošė į pamažu rudenėjančią gamtą bei saule nutviekstą pajūrį. 


Palangos mokiniai bėgo už laisvę Mažeikiuose

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Jau antrus metus iš eilės Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokiniai originaliai pamini Vasario 16-osios dieną. Vienas iš renginių – dalyvavimas bėgimo šventėje Mažeikiuose „Bėgame už laisvę“.


Savaitgalį Palangoje vėl buvo jaučiama vasara – puikus oras į didžiausią šalies kurortą švęsti Baltų vienybės dienos sukvietė būrį žmonių ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Latvijos. Palanga tapo tiltu, jungiančiu dvi baltų valstybes. Daug garbių svečių Šventės organizatoriai įdėjo daug pastangų, jog Palangoje minėta Baltų vienybės diena suviliotų...


Gegužės 24 dienąPalangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamosios ir specialiųjų klasių mokiniai bei tėveliai susirinko į sporto šventę „Mums smagu, kai mes kartu“. Visi kartu – mokytojai, tėveliai ir mokiniai paminėjome Šeimos dieną. Į šventę atvyko Palangos moterų LIONS klubo narės Raimonda Mitkuvienė, Jolita Vaickienė ir Indrė...


Žodį „knygnešys“ mes, lietuviai, turėtume tarti su didele pagarba: nė vienos tautos kalboje tokios reikšmės žodžio nėra. 2004 metais UNESCO lietuvių knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą. 1864–1904 metais, lietuviškų mokyklų, lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu, Lietuvos šviesuoliai...


„Įvairiaskambės Lietuvos tautų pynėj“ – ir Šventosios mokiniai

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2015 03 12 | Rubrika: O man ne dzin

Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi pedagogų Danutės Petkienės, Stasio Baužio, Ingridos Griškėnienės ir Zosės Klapatauskienės, dalyvavo Priekulės I. Simonaitytės gimnazijoje vykusioje respublikinėje praktinėje mokinių konferencijoje „Įvairiaskambė Lietuva tautų pynėj“. Šis renginys buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui...


Suolų tuštėjimo metas – svetur išvyko 97 mokiniai

Dalia JURGAITYTĖ, Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 02 | Rubrika: Miestas

Pasak Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Dianos Miltenienės, per 2009-2010 mokslo metus į kitas šalies savivaldybes mokytis išvyko 70, tuo tarpu  į kurorto ugdymo įstaigas atvyko mokytis žymiai mažesnis skaičius – 12 mokinių. Į užsienį emigravo 27 mokiniai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius