Savaitgalį šokio judesy mirgės įvairių pasaulio tautų rūbai

Palangos tiltas, 2021-09-20
Peržiūrėta
1014
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savaitgalį šokio judesy mirgės įvairių pasaulio tautų rūbai

Palangai dar nespėjus apsivilkti rudeninio rūbo, ją tautinio kostiumo raštais išmargins jau penktą kartą vyksiantis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Šiemet festivalis ne tik jubiliejinis, bet ir skirtas Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečiui paminėti.

Visą savaitgalį šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visoje Palangoje. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo energija pakerės kiekvieną. Šventinė nuotaika po pasklis jau penktadienį – Vytauto gatvėje nusidrieks tautodailininkų bei amatininkų mugė, kurioje pirkėjų lauks daugiau nei šimtas prekeivių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos. Čia visą savaitgalį nuo 10 val. iki 20 val. bus galima ne tik į kitus pasidairyti bei save parodyti, bet ir įsigyti įvairių tautodailininkų dirbinių, kulinarinio paveldo gardumynų, įvairių papuošalų bei aksesuarų.

„Kviesdami atlikėjus šiemet turėjome galvoti kūrybiškai. Pasikviesti juos iš užsienio tampa sudėtinga, bet kultūrų įvairovę festivalyje norėjome išlaikyti. Tad nusprendėme šiemet į šventę pakviesti Lietuvos tautinių bendrijų kolektyvus. O jų tikrai atvyks nemažai. Išvysite lenkų, rusų, graikų, totorių, turkų, baškirų, žydų tautinius šokius ir rūbus. Taip užsienio šalis atstovaus Lietuvos tautinių bendrijų šokių kolektyvai. Žinoma, lietuvišką liaudies šokį išvysime dar dažniau. Vien iš Palangos dalyvauja trys kolektyvai (o tai virš 100 šokėjų). Taip pat atvyks artimiausi draugai iš Klaipėdos, Gargždų, Kretingos. Ilgametė draugystę puoselėjam su Birštono šokėjais. Esame dažnai kviečiami į renginius Panevėžyje, tad ir mes juos kviečiame. Kaip ir kasmet jaunatviška energija užkrės „Neries“ (Vilnius) šokėjai – su entuziazmu apie kolektyvus pasakojo šventės meno vadovė Janina Serapinienė. 

Šeštadienį, rugsėjo 25 d., 12.45 val. Šventinė eisena pajudės nuo Nepriklausomybės aikštės link Grafų Tiškevičių alėjos. 13 val. visi šventės dalyviai išsirikiuos alėjoje ir tęs ankstesnių festivalių metu pradėtą tradiciją – sušoks bendrą šokį. 

Netrukus po to liaudiška muzika bei tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai pasklis po miesto viešąsias erdves. Visą dieną, nuo 14 val. iki 18 val., liaudiškų šokių kolektyvai savo pasirodymus rengs įvairiose vietose – šokėjus bus galima išvysti Grafų Tiškevičių alėjoje, centrinėje miesto aikštėje, taip pat – Nepriklausomybės aikštėje. O vakare, 18.30 val., Grafų Tiškevičių alėjoje festivalį užbaigs žiūrovų simpatijas užkariavęs scenos grandas Vytautas Šiškauskas.

Festivalio „Palangos miestely“ sumanytoja bei organizatorė neabejoja, kad kiekvienas, savaitgalį apsilankęs Palangoje, liks maloniai nustebintas ne tik kurorte tvyrančios šventinės nuotaikos, bet ir meno kolektyvų pasirodymų. „Kolektyvai keis vienas kitą trijose miesto aikštėse. Kitokie šokiai, kitokie tautiniai kostiumai, muzika... Po tokio festivalio tikimasi dar daugiau narių  prikvieti i tokius kolektyvus, juk visada smagiau dalyvauti nei žiūrėti – kalbėjo J.Serapinienė.

5-asis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis 

„Palangos miestely 2021“
Skirtas Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečio minėjimui

Rugsėjo 24–26 d.

10.00 – 20.00 Kermošius „Palangos miestely“
Vytauto gatvė

Rugsėjo 25 d.

12.45 val. Festivalio atidarymas

 Šventinė eisena su Palangos orkestru
Nuo Nepriklausomybės aikštės iki Grafų Tiškevičių alėjos

13.00 val. Bendras visų dalyvių šokis
Grafų Tiškevičių alėja

14.00 – 18.00 val. Festivalio dalyvių pasirodymai

Nepriklausomybės aikštė

Grafų Tiškevičių alėja

Palangos centrinė aikštė

18.30 val. Šventinis Vytauto Šiškausko koncertas

Grafų Tiškevičių alėja

Dalyvauja: „Bočiai“, „Banguolis“ ir „Jūrė“ iš Palangos, „Toncius“ iš Kretingos, „Minija“ iš Gargždų, „Jievaras“ iš Birštono, „Šimtažiedis“, „Neris“ – jauniai ir jaunimas, „Fajerlech“ iš Vilniaus, „Sidabrinė gija“, „Klaipėdos zunda“, „Russkij suvenir“, turkų liaudies šokių kolektyvas iš Klaipėdos, „Svaja“ iš Dembavos, „Miestelėnai“ ir „Grandinėlė“ iš Panevėžio, „Prząsniczka“ iš Lentvario.

PKJC info

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangai dar nespėjus apsivilkti rudeninio rūbo, ją tautinio kostiumo raštais išmargins jau penktą kartą vyksiantis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Šiemet festivalis ne tik jubiliejinis, bet ir skirtas Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečiui paminėti.


Palangos kultūros ir jaunimo centro atvirojoje erdvėje „Be stogo“ (Vytauto g. 106/Jūratės g. 42, II a.), o vasarą – ir pievelėje prieš Savivaldybę įsikūrusi Palangos atvira jaunimo erdvė laukia „senų“ ir naujų bičiulių – siūlo daug įvairių veiklų.


Pirmajame pasaulio kata čempionate (vyko nuotoliniu būdu) komandinėje įskaitoje pergalę iškovojo Klaipėdos sporto klubas „Okinava“. Palangiškis Nojus Trukšanovas tapo pasaulio čempionu vaikų kategorijoje. Jo trenerė, taip pat palangiškė Kristina Basova iškovojo pasaulio vicečempionės titulą. Nojus „Palangos tiltui“ davė savo pirmąjį...


Pirmajame pasaulio Kata čempionate (vyko nuotoliniu būdu) komandinėje įskaitoje pergalę iškovojo Klaipėdos sporto klubas „Okinava“. Palangiškis Nojus Trukšanovas tapo pasaulio čempionu vaikų kategorijoje. Jo trenerė, taip pat palangiškė Kristina Basova iškovojo pasaulio vicečempionės titulą. Pasaulio Kata taurės čempionate sporto klubo...


Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


Jau kitą savaitgalį verta skubėti į Šventąją – pasisemti gerų emocijų galėsite čia vyksiančioje tradicinėje Jūros ir žvejų šventėje. Ji sėkmingai apjungs daug įvairių veiklų – ir sporto, ir pramogų, bus pagerbiami žvejai, vyks ir gatvės prekyba.


„Įvairiaskambės Lietuvos tautų pynėj“ – ir Šventosios mokiniai

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2015 03 12 | Rubrika: O man ne dzin

Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi pedagogų Danutės Petkienės, Stasio Baužio, Ingridos Griškėnienės ir Zosės Klapatauskienės, dalyvavo Priekulės I. Simonaitytės gimnazijoje vykusioje respublikinėje praktinėje mokinių konferencijoje „Įvairiaskambė Lietuva tautų pynėj“. Šis renginys buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui...


Savaitgalį Palangoje nuvilnijęs tarptautinis šokių festivalis „Palangos rimtu 2013“ sulaukė pačių geriausių vertinimų – į kurortą susibūrę šokio entuziastai džiaugėsi galimybe savaitgalį praleisti kartu su bendraminčiais.


Šiandien – lemtingoji 2012 metų 12 mėnesio 21 diena. Lemtingoji, nes, jeigu tikėtume kai kuriais senovės majų, pasižymėjusių giliomis astronomijos žiniomis, laiko ciklo aiškintojais, tryliktas jų laiko ciklas, kuris trunka 144 000 dienų, pasibaigs būtent šiandien. Tačiau ar tai tikrai reiškia pasaulio pabaigą? Per žmonijos gyvavimą buvo skelbta daugybė...


Palanga pirmą vasaros savaitgalį šurmuliuos šokio ritmu

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 28 | Rubrika: Miestas

Besikeičianti Palanga kalendorinę vasarą šiemet pasitiks audringu šokių festivaliu „Palangos ritmu 2012“, kurio metu kurorto svečiai galės ne tik pasidžiaugti daugybės šokėjų pasirodymais, bet ir kartu su jais pamiklinti kojas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius