Jaukūs ir tvarkingi namai – sieloje harmonija ir santarvė

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-03-09
Peržiūrėta
2726
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaukūs ir tvarkingi namai – sieloje harmonija ir santarvė

Veikiausiai kiekvienas sutiks, kad gyvenime visada reikia klausyti širdies. Renkantis būstą taip pat. Tik tuomet namai tampa jaukia tvirtove, kurioje norisi ilsėtis. Tačiau ko imtis tuomet, kai naujuose namuose jautiesi nesmagiai, nejaukiai o nuolatiniu tavo palydovu tampa nuovargis? Pajūryje žinoma gydytoja pulmonologė, radiologė, natūropatė Zofija Tikuišienė mano, kad pirmiausia namus reikia išvalyti: „Kuomet namuose švaru ir šviesu, nuotaika atsiranda savaime“.

 

Nuvalykite langus

Yra sakoma: „susitvarkai namus, sielą apvalai“. Kuomet namuose jauku ir tvarkinga, sieloje vyrauja harmonija ir santarvė, tuo tarpu netvarka byloja apie tokį pat chaosą ir buto šeimininko sieloje. Natūropatė Z. Tikuišienė ragina nedelsti bei užsiimti pavasariniu namų tvarkymu.

„Pavasarį, kuomet saulės spindulių vis daugėja, pats tinkamiausias laikas užsiimti langų valymu. Juk pro langus mes įsileidžiame šviesą. Šviesa – tai gyvybė. Išplaukite užuolaidas, nuvalykite visas žiemos dulkes nuo baldų ir pajuskite kaip keičiasi namų aura. Pasimerkite kadagio, eglės ar pušies šakelių – jos puikiai dezinfekuoja namų orą, skleidžia natūralų aromatą. Geras namų kvapas daug pasako ir apie patį namų šeimininką. Tačiau nenaudokite dezodorantų, kambario kampuose paberkite druskos, ji puikia sugeria kvapus. Kaime, pamiškėje gyvenantiems žmonėms paprasčiau – aplink daug žolelių, kurios puikiai tinka ne tik organizmo, bet ir namų valymui. Pasidarykite mėtų nuovirą, įdėkite kadagio šakelę ir suvilgę šluostę šiuo mišiniu, valykite dulkes, plaukite grindis. Tvarkydami namus stenkitės vengti chemijos priemonių, valykite ekologiškom priemonėm, tokiom kaip soda, actas. Pirmiausia žmogus turi apsivalyti iš išorės, vėliau iš vidaus. Taigi, arba aurą prisišaukiate naudodami Feng shui, arba pasiraitojate rankoves ir dirbate“, – sakė ponia Zofija.

Pasak pašnekovės, kai pro langus skverbiasi ryškiaspalvė šviesa, o namai kvepia švara – metas prie jūros: „Pakvėpuokite jūros oru, pasivaikščiokite, pajuskite santykių darną ir parsineškite tai į namus“.

 

Atsikratyti nereikalingais daiktais

Praktiškai daugelis žmonių galvoja, kad bioenergetika susijusi su ekstrasensiniais sugebėjimais, kuriuos turi tik gamtos apdovanotieji. Tačiau su bioenergetika mes susiduriame kasdien. Juk gatvėje pamatę piktą žmogų, pirmiausia pagalvojame, kad iš jo nieko gero nesulauksime. Na, o geras žmogus spinduliuoja gėrį, jis visada pasiruošęs atiduoti dalį savo energijos kitam. Nors bioenergetikos terminas jau gan seniai įėjo į mūsų buitį, tačiau vis dar lieka iki galo nesuprantamas.

Kinijoje Feng shui metodika pradėta naudoti prieš penkis tūkstančius metų, pagal ją nematoma energija yra visur: tiek gyvajame pasaulyje, tiek negyvuose daiktuose. Pagal Feng shui, energijai tekėti reikia laisvės, todėl norint pašalinti seną energiją, pirmiausia reikia sutvarkyti namus, išmesti visus nereikalingus, sudužusius, sulūžusius daiktus. O tiems daiktams, kurių jums gali prireikti, raskite vietos lentynose, stalčiuose, dėžėse. Tam, kad iš namų išeitų sena energija atidarykite langus ir duris. Pradėkite namus valyti nuo įėjimo. Prie lauko durų pasikabinkite vėjo varpelius. Virš durų galite pakabinti Feng shui monetas, jos pritrauks į namus pinigus ir sėkmę. Feng shui monetos tai – kinų monetos su skylute viduryje.

Feng Shui specialistai teigia, kad namuose reikia turėti augalų, tačiau nepataria jų laikyti miegamajame.

 

Mieli daiktai ir prisiminimai

Namų aurą padeda kurti ir seni, ankstesnėms šeimos kartoms priklausę daiktai, kelionių ir smagių įvykių prisiminimai, vaikų piešiniai, vaizduojantys mažas, bet svarbias istorijas. Juk namai gyvena kartu su šeima. Gerą namų aurą kuria ir knygos. Tuo įsitikinsite iš šurmuliuojančios gatvės užsukę į knygyną. Gyvenimo ritmas čia iškart sulėtėja, mūsų ausis pagauna tik vartomų knygų puslapių šlamesį, o akimis apžvelgę knygų lentynas suvokiate, kaip šioje patalpoje jauku ir šilta. Tikimės, kad ir jūsų namuose yra jauku ir šilta. 

Nuotraukoje Zoja Strikaitienė. Nuotrauka iš  vlmedicina.lt 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tokio Palangos aukščiausio meistriškumo krepšinio klubo starto, kokiu 7Bet-NKL lygoje, antroje pagal stiprumą šalies krepšinio lygoje, didžiuojasi Palangos „Olimpas“, Palangoje dar niekas nematė. Kai kalbėjomės su Jonu Vainausku, klubo naujuoju savininku, lapkričio 15 dieną, komanda turėjo 11 pergalių ir tik vienintelį pralaimėjimą! O Karaliaus Mindaugo turnyre komanda iki tol buvo jau...


Verta atminti, kad kenksmingų ligų sukėlėjų, tokių kaip virusai, bakterijos, grybeliai ir pelėsiai, neutralizavimas yra ne tik pandemijų uždavinys, bet ir vienas iš svarbių žingsnių gerinant mūsų kasdienio gyvenimo kokybę.


Dainininkė Natalija Bunkė nusprendė parduoti savo vasaros rezidencija tapusius namus pajūryje.


Namų tvarkymas, o ypač užuolaidų valymas, nėra itin mėgstamas užsiėmimas daugeliui žmonių.


Automobilio spynelės keitimas - procesas, su kuriuo susiduriame retai, tačiau kartais nė nesuvokiame, kad tai padaryti reikėtų jau greitu metu. Tam, kad išvengtume nemalonių incidentų, apsaugotume save ir aplinkinius, privalome žinoti ženklus, kada transporto priemonėje reikia keisti spyną. Kokios tai situacijos?


Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. NT plėtros bendrovė „Realco“ atkreipia dėmesį į naują tendenciją – atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.


Su kokiu įkarščiu kurorto šešiamečiai-aštuonmečiai, stebimi kai kurių tėvų, praėjusį trečiadienį gainiojo futbolo kamuolį, reikėtų pamatyti savo akimis. O prieš treniruotę, lyg sekant geriausias Ispanijos ar Anglijos futbolo tradicijas, mažieji skubėjo fotografuotis su savo treneriu Marseliu Balasanovu. „Na, Mesi, ateik čia, dabar tavo, Ronaldo...


„Mokykla – antri namai ar...?“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 15 | Rubrika: Miestas

Daugeliui mūsų namai yra ta vieta, kur jautiesi saugus, ramus, mylimas. Namuose mes ilsimės, džiaugiamės, kartais ir liūdime. Tačiau kas yra namai mūsų jaunimui? Ir jeigu mokykla yra antrieji namai, kodėl tiek daug Lietuvos moksleivių juos apleidžia? Pagal šalies Konstituciją, visi asmenys iki šešiolikos metų privalo mokytis, tačiau vis dažniau ir daug kalbama apie...


Veikiausiai kiekvienas sutiks, kad gyvenime visada reikia klausyti širdies. Renkantis būstą taip pat. Tik tuomet namai tampa jaukia tvirtove, kurioje norisi ilsėtis. Tačiau ko imtis tuomet, kai naujuose namuose jautiesi nesmagiai, nejaukiai o nuolatiniu tavo palydovu tampa nuovargis? Pajūryje žinoma gydytoja pulmonologė, radiologė, natūropatė Zofija Tikuišienė mano, kad...


Niekada neplanavau kur nors emigruoti ir nesupratau tų žmonių, kurie Lietuvai atgavus nepriklausomybę, strimgalviais lėkė į svečias šalis ir ten liko. Pirmoji „emigracija“ mano gyvenime buvo priverstinė – teko tarnauti sovietų armijos dalinyje rytų Vokietijoje. Gerai pamenu, kaip po dviejų metų, grįždamas namo traukiniu iš tuometinio Leningrado (dabar – Sankt Peterburgas), išgirdęs...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius