Jauna, žavi, užsispyrusi, bet su maža patirtimi ieško...

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-11-21
Peržiūrėta
2040
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Darbo! Esu jauna, ambicinga, užsispyrusi, aukštąjį išsilavinimą turinti ir, kiti sako, žavi mergina, bet, deja, su nedidele darbo patirtimi. Ar to jaunai, kaip man, merginai pakanka, kad pavyktų susirasti darbą Palangoje, kurioje šiuo metu, kaip skelbia Darbo biržos Palangos skyrius, šiuo metu užregistruoti 1848 bedarbiai? Nutariau atlikti eksperimentą – pasitelkusi moterišką žavesį, ieškoti Palangoje darbo. Ach, užmirškite nedidelę darbo patirtį...

 

Nenoriu jokių pardavimo taškų!

Nors siūlomų darbų Palangoje – ne aibės, tačiau šiokia tokia pasiūla yra. Nusprendžiau ieškodama darbo panaršyti internete. Vienas iškart į akis kritusių pasiūlymų – tapti „Forever Living Products international“ gaminių platintoja ir reklamuotoja. Mane turbūt būtų lengvai priėmę, nes darbui nereikalaujama jokio išsilavinimo. Jame svarbiausia – komunikabilumas. Darbas, žadama, galėtų būti kaip papildomas uždarbis. Bet darbo atlyginimas – nestabilus – 30 procentų liktų man nuo parduotos produkcijos sumos. Ši kompanija taip pat vilioja darbuotojus šio darbo privalumais: iki 48 proc. nuolaidą produkcijai, siūlo nemokamus verslo pradžios mokymus, daugiau laisvo laiko ir pajamų. Mane pakvietė apsilankyti kitą savaitę Klaipėdoje vyksiančiame seminare, kur galėčiau arčiau susipažinti su darbo specifika. Bet, deja, man reikia pastovių pajamų!

UAB „Kuršių verslo grupė“ ieško pardavimų vadovo: „Jūs būsite atsakingas/-a už produktų ir paslaugų pardavimus. Jūs asmeniškai valdysite savo darbą, rezultatus ir pajamas.“ Paskambinusi nurodytu telefonu, išsiaiškinau, kad ieškomas žmogus turi išmanyti apie kompiuterinę, foto, video techniką. Ši įmonė tikisi, kad žmogus jau turi savo „ratą“, kuriems galėtų pasiūlyti šios įmonės techniką už gerą kainą. Keisčiausia pokalbio dalis buvo apie atlyginimą. Atsiliepęs vyras kalbėjo taip: „Jei kompiuterio rinkos kaina yra 1000 litų, o jūs parduodate jį už 1100 litų, tuomet jums lieka 100 litų. Taip kaupiasi jūsų pardavimo taškai. Kuomet, pavyzdžiui, surenkate 2000 litų, jūs galėsite rinktis technikos iš įmonės arba sudarysime sutartį, kad jūs norite grynųjų pinigų ir juos atsiimsite“. Keista buvo girdėti, jog už darbą gali atsilyginti savo technika. Gal grįžtame į senus laikus, kai už darbą atsilyginama daiktais? Taip pat-beje! – darbo sutartis būtų nepasirašoma. Brrrr...

 

Reikalingas atitinkamas išsilavinimas...

Kitas darbo pasiūlymas – UAB „Personalo valdymo inovacijos“ pardavimų vadovė. Paskambinusi nurodytu telefonu pasakiau, jog turiu dviejų metų darbo patirtį užsienyje – pardavinėjau statybines medžiagas. Moteris maloniai kalbėjosi, klausinėjo apie mano buvusį darbą, tačiau, deja, - jiems reikia žmogaus, turinčio ir aukštąjį (techninės statybų srities) išsilavinimą, kurios aš neturiu. Paklausiau, ar būtų galimybė įsidarbinti, nes esu labai sumani, komunikabili ir puikiai moku anglų kalbą. Moteris pasiūlė man atsiųsti savo gyvenimo aprašymą lietuvių ir anglų kalba. „Parašykite gerą motyvacinį laišką prie CV, tuomet galbūt jūs sudominsite šios kompanijos vadovus ir jie pakvies jus į pokalbį“, - dėstė moteris. Siūlomas atlyginimas buvo apie 1500 litų plius papildomi procentai nuo surastų stambių pirkėjų. Taigi, nors neturėjau tinkamo išsilavinimo, bet šansas man buvo suteiktas.

UAB Sveikatos centras „Energetikas“ Palangoje skelbiasi ieškąs gydytojo-reabilitologo bei pardavimų vadybininko(-ės). Reikalaujama darbo patirtis, aukštasis išsilavinimas, siūlomas apgyvendinimas, tačiau atlyginimas nenurodomas, taip pat ir telefonas nenurodytas. Norint pretenduoti į šias pareigybes, reikia nusiųsti centrui savo CV.

AB „Teo“ ieškomas inžinierius. Darbo pobūdis – TEO teikiamų interneto, televizijos, telefonijos paslaugų diegimas,  priežiūra bei pardavimas. Reikalaujamas aukštasis arba aukštesnysis išsilavinimas, telekomunikacijų tinklų struktūros ir įvairių technologijų sąveikos išmanymas, klientų aptarnavimo, pardavimo patirtis, darbo kompiuteriu įgūdžiai, vairuotojo pažymėjimas. Atlyginimas taip pat nenurodomas. Deja, ir čia reikia siųsti tik CV, telefonu pasiteiravimo nėra.

 

Galėčiau tapti Botanikos parko direktore?!

Pabandžiau paskambinti ir ten, kur nėra ieškomi darbuotojai. Paskambinusi į „Medūzą“, UAB „Palangos versmės“ viešbutį, pasikalbėjau su vadove, kuri sakė, jog tikrai nereikia žiemos metu jokios darbuotojos. Bandžiau atkakliai įrodinėti, jog galbūt esu geresnė darbuotoja nei kiti, tuomet ji paklausė manęs, ką esu baigusi ir kur esu dirbusi. Smailinau liežuvį: suokiau, kad Vilniuje baigiau verslo vadybą, esu dirbusi vienos įmonės sekretore, kitame darbe – administratore. Tuomet moteris užsiminė, kad galbūt viešbučio administratorė po Naujųjų metų išvyks dirbti į Angliją, todėl galbūt atsilaisvins jos darbo vieta – paprašė palikti mano kontaktus. Jai pasakiau, kad jei nerasiu darbo, pasiskambinsiu pati. Moteris buvo labai maloni ir sakė, kad su mielu noru priimtų daugiau darbuotojų, tačiau žiema yra žiema – daugiau darbuotojų nereikia.

Pabandžiau įsidarbinti Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje pradinių klasių mokytoja. Mokyklos direktorė apgailestaudama sakė, jog tikrai negali manęs nudžiuginti. Ji minėjo, kad visos pradinių klasių mokytojos yra jaunos ir laisvų darbo vietų kol kas tikrai nenusimato.

Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ taip pat mane nuvylė – laisvų darbo vietų tikrai ten nėra, o į pensiją išeinančių žmonių taip pat nebus, todėl naujų darbo vietų čia neatsiras.

Paskambinusi į Botanikos parką, pasiteiravau, ar nereikia darbuotojos, kuri gali atlikti bet kokius darbus. Direktorius sakė, jog šiuo metu visi darbuotojai yra nuolatiniai, o daugiau nereikia, tačiau mandagiai pasakė, jog paskambinčiau pavasarį. „Tuomet galbūt atsiras darbo vieta – prižiūrėti gėles ir parką“, - paminėjo direktorius. Paklausus, ar niekas iš darbuotojų nesiruošia išeiti į pensiją ir atlaisvinti darbo vietą, direktorius pašmaikštavo: „Pats direktorius žada išeiti į pensiją, galėsite būti nauja botanikos parko direktorė“. Abu nusijuokėme.

Atkaklūs žmonės, ieškantys darbo, ko gero, turėtų nesėdėti rankų sudėję, tačiau kantriai skambinti net į tas įstaigas, kurios neskelbia apie naujų darbuotojų paiešką. Nusmailinkite liežuvėlį, pasitelkite visą savo moterišką žavesį ir – pirmyn.. Galbūt taip intensyviai ieškodami, tapsite Palangos botanikos parko direktore...

Klaipėdos terotorinės darbo biržos Palangos skyriaus vedėja Rita Kivytaitė pranešė, kad  šiuo metu Palangoje įregistruoti 1848 bedarbiai (nedarbingumo lygis – 16,1 procentai). Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet užregistruota beveik 610 bedarbių daugiau. „Bedarbių registracija mažėja, tačiau nedarbo lygis išlieka gana aukštas: rugsėjį užsiregistruotas – 151 bedarbis, praėjusiais metais – 212 bedarbių. Spalio mėnesį registravosi 128 bedarbiai, praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – 200 bedarbių“, - dėstė R. Kivytaitė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė darbo vizitu lankėsi Palangoje.


Nuo gegužės 1 dienos keičiasi „Lidl“ parduotuvės Palangoje darbo laikas. Atsižvelgiant į pirkėjų pageidavimus ir jų apsipirkimo patogumą, ši „Lidl“ parduotuvė darbą pradės anksčiau ir dirbs iki 24 val. Iki šiol, adresu Klaipėdos pl. 59, Palangoje esanti „Lidl“ parduotuvė dirbo nuo 8 iki 22 val., o prasidedant vasaros sezonui darbo laikas...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ketvirtadienį, balandžio 2 d., sudarė darbo grupę rengti pasiūlymus dėl priemonių, susijusių su COVID-19 infekcijos plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu. Ši grupė turėtų teikti siūlymus, kaip švelninti finansinius sunkumus patiriančiam miestui, jo gyventojams ir čia veikiančiam verslui.


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Jei darbo ieškantys asmenys negali įsidarbinti ar pradėti dirbti savarankiškai, nes neturi reikiamos kvalifikacijos ar trūksta įgūdžių, Klaipėdos teritorinė darbo birža siūlo dalyvauti profesinio mokymo programose. Klaipėdos teritorinė darbo birža ir viešoji įstaiga „Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras“ pasirašė bendradarbiavimo...


Praėjusį ketvirtadienį, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), kurį atidarant dalyvavo Palangos miesto vadovams bei administracijos darbuotojams, būsimųjų darbdavių atstovams, kurorto Darbo biržos kolektyvui bei kolegoms iš Klaipėdos,  taip pat ir tiems, kam skirtas naujasis centras – jaunimas.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Darbo! Esu jauna, ambicinga, užsispyrusi, aukštąjį išsilavinimą turinti ir, kiti sako, žavi mergina, bet, deja, su nedidele darbo patirtimi. Ar to jaunai, kaip man, merginai pakanka, kad pavyktų susirasti darbą Palangoje, kurioje šiuo metu, kaip skelbia Darbo biržos Palangos skyrius, šiuo metu užregistruoti 1848 bedarbiai? Nutariau atlikti eksperimentą – pasitelkusi moterišką žavesį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius