Jauno bebro kančios Palangos paplūdimyje tapo poilsiautojų atrakcija, o gamtos tarnybos gūžčioja pečiais: „Gal tas bebras – koks žioplys?“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-06-05
Peržiūrėta
2028
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jauno bebro kančios Palangos paplūdimyje tapo poilsiautojų atrakcija, o gamtos tarnybos gūžčioja pečiais: „Gal tas bebras – koks žioplys?“

Penktadienį, birželio 4 d., Palangos paplūdimyje, jūros pakraštyje tarp tarp Rąžės ir Gelbėtojų stoties, plaukiojo ir nesėkmingai bandė ant kranto užlipti nedidelis bebras. O retsykiais išlipęs, vėl skubėdavo atgal į jūrą.

„Labai gaila, kad nepavyko jam padėti. Žmonės, skambinę į Gelbėtojų stotį, sužinojo, kad  „visi viską žino ir tarnybos informuotos", o bebras jau gal savaitę ten laikosi. Tarnybos, girdi,  žmonėms paaiškinusios, kad dabar yra bebrų migracijos metas, ir tai yra normalu, Drįsčiau nesutikti, kad normalu, kai laukinis gyvūnas klaidžioja po pilną žmonių teritoriją: tai – ne pievos ir ne miškai, tai – populiariausias Lietuvos paplūdimys,“ – sakė „Palangos tiltui“ paskambinusi Lina.

Paskambinusi  „Nuarui“ ji išgirdo, kad čia, girdi, pačios gamtos reikalai. 

„Mano pastebėjimas, kad aplink jį labai daug žmonių vaikšto, be to, ir su šunimis, sulaukė pastebėjimo, kad Palangos paplūdimyje negalima vedžioti šunų!“ – pasakojo moteris.

Paskambinusi į Aplinkos apsaugos departamentą bendru numeriu,  paaiškėjo, kad pranešimą apie bebrą kurorto paplūdimyje jie jau gavo.

Iš „Nuaro“ jie jau buvo išgirdę, kad bebras bet kada gali grįžti į Rąžę, kad tokiu metu visur pilna žolės, ir departamento atstovai nevažiuos gyvūno paimti ir perkelti toliau už miesto.

„O kad jis negrįžta į Rąžę, girdi, jis yra gal pasiklydęs ir žioplas, o gal srovė per stipri, o jis jaunas...“ – sakė Lina.

„Bet kokiu atveju, tai nėra normali situacija, nes žmonės, visų pirma, dėl gero ir įspūdingo foto kadro nuolat eina prie bebriuko ir veja jį atgal į jūrą, o sūrus vanduo bebrui  tikrai nėra tinkamas. Be to, vaikai lenda prie jo arti, o suaugusieji, pati savo ausimis girdėjau, tarėsi, kaip jį patiems sučiupti ir nunešti į Rąžę, negalvodami, kad bebro dantys yra coliniai ir jis gali taip captelėti, kad liksi be piršto,“ – sakė Lina „Palangos tiltui“.

Anot jos yra buvę atvejų, kai bebrai gindamiesi perkanda net kraujo arterijas.

„Keista, kad tarnybos, kurių tiesioginė pareiga yra rūpintis gyvūnų gerove, į bebrą ir jo kančias Palangoje žiūri pro pirštus,“ – sakė Lina.

„Jei po Palangą klaidžiotų briedis, ar minėtos tarnybos taip pat sakytų, kad  „ juk bet kada gali grįžti į mišką, čia natūrali atranka.“

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Duonos ir žaidimų“ – dar antikos laikais dviem žodžiais apibendrinti esminiai minios poreikiai, regis, vis dar šmėsteli šiandien, nužvelgus Basanavičiaus gatvės Palangoje peizažą.


Palangoje pradėtas ikiteisminis tyrimas jauno vyro mirties priežasčiai nustatyti.


Penktadienį, birželio 4 d., Palangos paplūdimyje, jūros pakraštyje tarp tarp Rąžės ir Gelbėtojų stoties, plaukiojo ir nesėkmingai bandė ant kranto užlipti nedidelis bebras. O retsykiais išlipęs, vėl skubėdavo atgal į jūrą.


Palangoje esančiame Kunigiškių paplūdimyje praėjusį antradienį, balandžio 13 d., pastebėtas bebras. Portalo lrytas.lt skaitytoja dalijasi kadrais, teigdama, kad gyvūnas negali išplaukti. Kol kas nėra aišku, kaip bebras atsidūrė jūroje, tikėtina, kad į platesnius vandenis jis pateko per Šventosios upę.


Ankstyvą darbo dienos rytą, kuomet dauguma poilsiautojų dar miega, Palangos paplūdimiai būna dar beveik tušti – čia galima sutikti tik vieną kitą sportininką ar aktyviai dieną pradėti mėgstantį palangiškį ar kurorto svečią. Ir, be abejo, nuo ankstyvo ryto paplūdimyje triūsiančius Palangos komunalininkus.


Šią savaitę, trečiadienį, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaityklos salėje pristatyta žurnalistės Ramunės Sakalauskaitės knyga „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija".


Šventosios paplūdimio pusės kilometro ruožas šiomis dienomis labiau primena svetimos planetos panoramą – gamtos stichija į krantą „išspjovė“ tonas dumblo ir kitų biologinių sąnašų, kurios, pašvinkusios, vienus Šventosios poilsiautojus gena tolyn, o drąsiausius vilioja – dvoko nebijantys gintarautojai tvirtina, kad Baltija...


Vakar apie pirmą valandą popiet paplūdimyje prie „Mojo Lounge“, maždaug apie puskilometrį nuo  Palangos gelbėjimo stoties, besikaitinę poilsiautojai tapo reto gamtos reiškinio liudytojais: iš kopų atslinkęs maždaug 7-8 metrų aukščio smėlio sūkurys pakėlė maždaug į dviejų metrų aukštį du  batutus ir sužalojo žmones. Spėjama, kad apie 10 metų...


Pradėta Palangos socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcija  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėti Socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcijos darbai. Įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyboje“, kurio vertė – per 1 mln. litų, bus išplėsta minėtos tarnybos teikiamų paslaugų sfera, tad palangiškiai, kuriems reikalinga globa bei jų artimieji savo mieste pasijus...


Kunigų sklype – inkvizicijos kančios

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 08 28 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Įvyko tai, kas seniai buvo prognozuota. Iš Olandijos atvežtas nudrengtas atrakcionas „Move it“ užstrigo žemyn galva pakabindamas 9 vaikus. Siaubo apimtų tėvų akivaizdoje jie šitaip prakabojo ne 10 minučių. Ir net ne 20. Tarp gyvybės ir mirties vaikai kybojo daugiau nei valandą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius