Jaunuolių darbo vasaros palydovai – ilgos darbo valandos ir svečių kaprizai

Palangos tiltas, 2016-08-22
Peržiūrėta
2157
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaunuolių darbo vasaros palydovai – ilgos darbo valandos ir svečių kaprizai

Salomėja GALDIKAITĖ

Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus, tenkinti įvairiausius kaprizus ir įgeidžius.
Restorano „Ramybė“ barmenai padavėjai Laurynas Lazdauskas ir Mantas Gricius sako esą labai patenkinti vasarą įgyta patirtimi, bet neslepia, kad vasarą susidūrė su klientų kultūringumo stoka.
„Išties, kai kuriems klientams trūko paprasčiausio mandagumo. O nemaža dalis jų šiemet pasirodė šykštesni“, – sakė Laurynas. Jam pritarė ir Mantas: „Sutinku, jog kai kuriems klientams trūko mandagumo ir kultūringumo“.
Abu vaikinai gyrė nuolatinius klientus iš Rusijos: „Rusai iš Maskvos ir Peterburgo buvo ypač draugiški ir gan dosnūs“.
Ketverius metus Palangoje sezoninį darbą dirbanti Gytautė Norkutė taip pat pastebi, jog kai kurie klientai yra itin pretenzingi ir nerodo didelės pagarbos darbuotojui.
„Būdavo, kad atėjus tvarkyti kambarį net nepasisveikina, numeta šiukšles ir išeina. Apskritai nėra itin malonu brautis į žmonių kambarius, kilnoti ir tvarkyti jų daiktus, nežinai, ką galima liesti, ko ne, ką sutvarkyti, kas šiukšlė, o kas svarbus dalykas. Dažnai būna, jog apkaltina kambarines kažką paėmus, sugadinus, išmetus“, – apie darbo ypatumus pasakojo mergina, šiais metais plušanti viename kurorto viešbutyje.
Vasarą dirbant Palangoje reikia ne tik greitai suktis viename ar keliuose darbuose, kartais tenka triūsti daug valandų. Toks dalykas kaip viršvalandžiai vasarą Palangoje dažniausiai neegzistuoja, ilgai trunkančiai darbo dienai (o neretai ir nakčiai) reikia nusiteikti iš anksto. Su tuo sutiko visi kalbinti pašnekovai.
„Darbo valandos būna tikrai ilgos, bet žinojau tai jau darbindamasis. Taip pat buvo kaip ir aišku, jog reikės paaukoti vasarą, todėl nuostabos susidūrus su krūviu tikrai nebuvo“, – „Palangos tiltui“ aiškino Mantas.
Barmenas Vilius Navasaitis, dirbantis „I love Palanga“, teigė, jog per dieną dažniausiai dirbdavo 10 valandų. Vaikinas taip pat buvo nusiteikęs ilgoms darbo valandoms.
Nors Palangoje šį sezoną, kaip ir ankstesniais metais, pasitaikė atvejų, kad darbuotojai buvo išnaudojami – nesumokamas jiems sutartas atlyginimas, „Ramybės“ barmenai džiaugėsi, kad darbdavys su jais elgėsi pagarbiai, o atlyginimą mokėjo laiku.
„Susitarus iš anksto, išeiginių buvo galima gauti net po 4-5 dienas iš eilės“, – sakė Mantas.
Netrukus į dvyliktą klasę eisiantis Justas vasaros sezonu dirbo restorane „DeCuba“ padavėjo padėjėju. „Buvo smagi patirtis. Darbdavys su darbuotojais elgėsi deramai, nors teko apie kitas kavines ir restoranus girdėti įvairių istorijų. Išeiginių turėjome, tik jas gauti norimomis dienomis kartais nebuvo lengva. Buvo galima ir užsidirbti. O kalbant apie krūvį, kol nepripranti, tai atrodo nežmoniškai sunku, bet po savaitės darbo, ir pirštai tapo miklesni, ir kūnas ištvermingesnis. Kartais reikdavo dirbti septynias su puse, kartais dešimt valandų. Pasitaikydavo ir tokių dienų, kai dirbdavom šešiolika valandų ir daugiau“, – pasakojo Justas.
Jei pavyks, Justas ir kitąmet norėtų vėl grįžti į tą pačią darbo vietą. „Nuskambės gal nelabai įtikinamai, bet ši vasara buvo geriausia mano gyvenime. Susiradau labai daug draugų iš visos Lietuvos. Taip pat ir užsidirbau“, – sakė vaikinas.
Jaunuoliams Palanga vasaros sezonu įsimena ne tik dėl darbo, Justas teigia, kad atminty išliks daugybė įvairiausių nuotykių, žinoma, jau po darbo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė darbo vizitu lankėsi Palangoje.


Nuo birželio 1-osios pajūryje, kurortinėse teritorijose ir kai kuriose kituose Lietuvos miestuose „Iki“ parduotuvės dirbs valanda ilgiau. Pokyčiai įsigalioja 9 prekybos vietose.


Antrą mėnesį darbo rinkos barometras siunčia teigiamus signalus. Vasarį Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo bei Užimtumo tyrimų instituto (IAB) darbo rinkoje pirmaujantis rodiklis vėl didėjo ir pasiekė 101,1.


Klientų intensyvesnis profiliavimas įgauna kitokią aptarnavimo kryptį. Tam turėjo įtakos nuo liepos 1 d.  priimtos Užimtumo įstatymo nuostatos, susijusios su darbo ieškančių asmenų statuso nustatymu pagal pasirengimą darbo rinkai. 


Nuo gegužės 1 dienos keičiasi „Lidl“ parduotuvės Palangoje darbo laikas. Atsižvelgiant į pirkėjų pageidavimus ir jų apsipirkimo patogumą, ši „Lidl“ parduotuvė darbą pradės anksčiau ir dirbs iki 24 val. Iki šiol, adresu Klaipėdos pl. 59, Palangoje esanti „Lidl“ parduotuvė dirbo nuo 8 iki 22 val., o prasidedant vasaros sezonui darbo laikas...


Palangoje keičiasi prekybcentrių darbo laikas

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 06 | Rubrika: Miestas

Pasibaigęs vasaros sezonas atnešė pokyčių ir į kurortų parduotuves. Nuo rugsėjo lietuviškos prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvės trumpina savo darbo laiką. 


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius