ESF projektas „Išlik darbo rinkoje“ – naujos galimybės įsitvirtinti darbo rinkoje palangiškiams

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-10-22
Peržiūrėta
2574
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus vedėja Rita Kivytaitė.
Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus vedėja Rita Kivytaitė.

Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.

Orientavosi į keturias tikslines grupes
„Orientavomės į keturias tikslines projekto grupes: bedarbius vyresnius nei 50 metų, ilgalaikius bedarbius, jaunimą iki 29 metų ir asmenis įspėtus apie atleidimą, suteikdami jiems kuo daugiau galimybių integruotis į darbo rinką. Džiaugiamės, kad daugiau kaip šimtas asmenų, kurie buvo kruopščiai atrinkti projektui, pasinaudojo galimybe išlikti darbo rinkoje“, – sakė Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus vedėja Rita Kivytaitė.
Projektas bus baigtas įgyvendinti šių metų lapkričio 13 d. Anot vedėjos, ESF projektui „Išlik darbo rinkoje“ per 2014–2015 metus Palangos skyriuje registruotiems projekto dalyviams buvo panaudota 128,6 tūkst. eurų: 24, 8 tūkst. – profesiniam mokymui, 85,1 tūkst. – įdarbinimui subsidijuojant ir 13,7 tūkst. – darbo įgūdžių įgijimo rėmimui.
„Nekvalifikuotiems bedarbiams ir įspėtiems apie atleidimą iš darbo asmenims buvo suteiktos galimybės įgyti profesinę kvalifikaciją, kompetenciją ar jas patobulinti. Šia priemone pasinaudojo 32 asmenys bei darbdaviai: UAB „Motiejausko transportas“, UAB „Vlantana“, V. Gabrio individuali įmonė, Klaipėdos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, UAB „EMD technologijos“ bei dar kelios įmonės. Projekto dalyviai ES paramos dėka įgijo elektromonterio, krautuvų vairuotojų, aukštalipio kvalifikacijas, C, CE kategorijų vairuotojų pažymėjimus. Kvalifikaciją ar kompetenciją palangiškiai galėjo įgyti bet kurioje Lietuvos mokymo įstaigoje, tačiau visi projekto dalyviai rinkosi mokymo įstaigas, esančias Klaipėdos regione. Dalis palangiškių naujų profesinių žinių sėmėsi ir praktiškai žinias pritaikė valstybinėje Klaipėdos kolegijoje, UAB „Vlantana“, VšĮ „Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras“, UAB „Verslo aljansas“.
Daugelis profesinio mokymo dalyvių jau sėkmingai įsidarbino.

Darbdavys priėmė penkis ESF finansuojamo projekto dalyvius
Palangoje veikianti Kazio Motiejausko įmonė UAB „Motiejausko transportas“ įdarbino net penkis tolimųjų reisų vairuotojus.
„Šiuo metu pas mus įmonėje dirba penki žmonės, kurie Darbo biržos dėka dalyvavo mokymuose, finansuojamuose iš ESF projekto „Išlik darbo rinkoje“ lėšų, – teigė K. Motiejauskas. – Kai kurie jų jau išlaikė vairavimo mokyklos, kai kurie ir „Regitros“ egzaminus. Keturi iš jų jau yra įdarbinti mūsų įmonėje, penktąjį netrukus priimsime į darbą“.
Jis pasidžiaugė, kad visi naujieji darbuotojai yra motyvuoti, atsakingi ir darbštūs. „Iš jų trys dirba vadybininkais. Šaltkalvis-remontininkas Erikas Jurgutis buvo priimtas visai neseniai. Jis tuo pačiu bus tiekėjas ir ekspeditorius“, – sakė K. Motiejauskas.
Dar vienas darbuotojas po mokymų turėtų šioje įmonėje pradėti dirbti ekspeditoriumi. „Tikiuosi, kad jis taip pat bus kvalifikuotas ir motyvuotas“, – sakė K. Motiejauskas.

Darbuotojas patenkintas ir geresniu atlyginimu
Kalbinamas E. Jurgutis sakė „Palangos tiltui“, kad pas K. Motiejauską dirba jau ketvirtą mėnesį. „Valstybinėje Klaipėdos kolegijoje įgijau automobilių techninio eksploatavimo specialybę, bet dėl darbo įgūdžių stokos man buvo sunku tikėtis rasti gerai apmokamą darbą. Pakeičiau kelias darbovietes, kuriose gavau minimalią algą, likus be darbo, teko kreiptis į Darbo biržą, kurioje man pasiūlė dalyvauti ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“. Neabejotinai dalyvavimas projekte man buvo naudingas – gavau reikalingų praktinių žinių, o svarbiausia, K. Motiejausko įmonė pasiūlė darbą, atitinkantį mano lūkesčius. Neslėpsiu, įgavęs reikalingos patirties, gaunu ir geresnį atlyginimą“, – pasakojo 24 metų vaikinas.

Parama darbdaviams – 50 proc. darbo užmokesčio kompensacija
Projekto metu bedarbiams buvo suteikta galimybė ne tik dalyvauti profesiniame mokyme, bet ir pradėti dirbti pagal įdarbinimo subsidijuojant bei darbo įgūdžių įgijimo rėmimo priemones. 72 asmenys dalyvavo įdarbinimo subsidijuojant priemonėje. Aktyviausi darbdaviai, daugiausiai įdarbinę projekto dalyvių – UAB „Pušų paunksnėje“, UAB „Palrenta“, UAB „Parama“, UAB „Palangos butų ūkis“. Darbo įgūdžių 14 Palangos skyriuje registruotų bedarbių sėmėsi pas Palangos miesto darbdavius: UAB „Pavilka“, UAB „Palangos Vėtra“, UAB „Pajūrio šaltinis“, Baltijos odontologijos centras.
Priemonėse dalyvavusiems darbdaviams už įdarbintus projekto dalyvius buvo mokama 50 proc. darbo užmokesčio subsidija, kuri, pasak R. Kivytaitės, buvo nemaža parama verslui.

Europos Sąjungos parama ypač reikalinga vyresnio amžiaus asmenims
„Kalbant apie Palangą, projektas „Išlik darbo rinkoje“ ypač buvo svarbus ir reikalingas vyresnio amžiaus žmonėms, – sakė Klaipėdos TDB Palangos skyriaus vedėja. – Jiems sunkiau susirasti darbą, be to, ne visi gali grįžti į darbą, kurį jie dirbo jaunesni. Bet, laimei, kurorto darbdaviai nesibodi įdarbinti ir vyresnio amžiaus darbuotojų“.
Europos socialinio fondo projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavę kai kurie asmenys jau gali pasigirti savo asmeninėmis sėkmės istorijomis.
„Jų, tiesa pasakius, ne viena, juolab, kad projektas vyko beveik dvejus metus. Pavyzdžiui, vienas jaunas miesto gyventojas, baigęs kolegiją, ilgai negalėjo įsidarbinti. Projektas padėjo jam įgyti elektromontuotojo kvalifikaciją ir jis sėkmingai įsidarbino, – pasakojo R. Kivytaitė. – Tikimės, kvalifikacinių gebėjimų atkūrimas ir naujų kompetencijų įgijimas paskatins palangiškius siekti būti darbo rinkoje, aktyvumo profesinėje srityje ir garantuos ilgesnį įsitvirtinimą darbo rinkoje“.
Šiuo metu Lietuvos darbo biržos Klaipėdos TDB Palangos skyrius dalyvauja ir kituose projektuose – remia vyresnio amžiaus asmenų, ilgalaikių bedarbių nekvalifikuotų asmenų, taip pat bedarbių jaunų asmenų profesinių darbo įgūdžių įgijimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė darbo vizitu lankėsi Palangoje.


Antrą mėnesį darbo rinkos barometras siunčia teigiamus signalus. Vasarį Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo bei Užimtumo tyrimų instituto (IAB) darbo rinkoje pirmaujantis rodiklis vėl didėjo ir pasiekė 101,1.


2021-aisiais stebėjome vis aukštyn kopiančias nekilnojamojo turto (NT) kainas, tačiau tai žmonėms nė motais – paskolų būstui prašo vis daugiau gyventojų. Ekspertai sako, dėl biurokratinių pinklių ir situacijos užsienyje pokyčių 2022 m. daug neišvysime: statybos vėluos, būstų trūks ir jie toliau brangs. Vis dėlto vienoje Lietuvos vietoje noras įsigyti būstą gali sumažėti.


Seimo Ekonomikos komiteto nariai Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas praėjusią savaitę pakartotinai kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl padėties Lietuvos atliekų tvarkymo rinkoje, prašydami detaliau paaiškinti atlikto preliminaraus vertinimo turinį, kuriuo neįžvelgta, kad UAB „Ecoservis“ ir UAB „Econovus“ bei kitos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės yra galimai...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Jei darbo ieškantys asmenys negali įsidarbinti ar pradėti dirbti savarankiškai, nes neturi reikiamos kvalifikacijos ar trūksta įgūdžių, Klaipėdos teritorinė darbo birža siūlo dalyvauti profesinio mokymo programose. Klaipėdos teritorinė darbo birža ir viešoji įstaiga „Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras“ pasirašė bendradarbiavimo...


TeleTRADE – patikimas vedlys valiutų rinkoje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 09 23 | Rubrika: Miestas

Jei norite pradėti uždirbti iš valiutų kursų skirtumo, tapti prekiautoju, įvaldyti visas keitimo sandorių subtilybes, jums bus reikalingos optimalios sąlygos prekybai. Visa tai – nuo apmokymų bei seminarų norintiems išmokti patiems nardyti po pasaulinius valiutų rinkos vandenis iki rekomendacijų bei konsultacijų norintiems investuoti naujoje rinkoje, visada...


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius