Jono Šliūpo muziejus kviečia į susitikimą su tapytoju Andriumi Miežiu

Palangos tiltas, 2022-10-07
Peržiūrėta
900
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jono Šliūpo muziejus kviečia į susitikimą su tapytoju Andriumi Miežiu

Spalio 13 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur įvyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu. Tai jau trečiasis muziejaus susitikimų su kūrėjais ciklo renginys, šįkart pakviesiantis atrasti siurrealizmo filosofijai būdingas potekstes ir poparto lyrizmą. 

Pop siurrealistu save pristatančio Andriaus Miežio tapyba – lengvai atpažįstama ir mėgiama, ypač tarp užsienio kolekcininkų, o pastaraisiais metais, persikėlusi ir į virtualią erdvę, atrasta ir noriai reflektuojama gausių menininko kūrybos stebėtojų. 

Spalvomis, kasdienybės kalambūrais sproginėjantys, kosminius ir vidinius demonus demaskuojantys menininko kūriniai inspiruojami, anot paties kūrėjo, kasdienybės ir jos herojų. Žmogiškomis savybėmis apdovanotos antropomorfinės, kaukėtos, į aktualizuotą mitologinį siužetą įtraukiamos būtybės čia veikia nepaklusdamos gyvenimo logikai ir sąmonės kontrolei – tad kokį pasaulį regi kūrėjas? „Mano darbai skirti žmogui, turinčiam vaiką širdyje ir kosmosą galvoje“,- sako A. Miežis ir prasitaria, kad nesiekia savo kūriniais šokiruoti ir nesisvaido apokaliptinėmis pranašystėmis. Nors kurdamas ir stengiasi išstumti save iš komforto zonos, tapytojas sako, kad tiek gyvenime, tiek kūryboje labiausiai vertina ramybę ir balansą: „Stengiuosi būti maksimaliai sąžiningas sau ir kuriamam kūriniui. Noriu, kad pasaulis nebūtų toks rimtas, nes nuo to nukenčia daug žmonių. Viliuosi, kad mano darbai priverčia nusišypsoti ir pažiūrėti į pasaulį kitu kampu“. 

Įdomiam pokalbiui ir atvirai diskusijai apie tapytojo Andriaus Miežio kūrybos ir kasdienybės paviršių, gelmes ir galaktikas Jono Šliūpo muziejus kviečia spalio 13 d., ketvirtadienį, 17.30. Susitikimas vyks viloje „Ramybė“, Vytauto g. 54, Palangoje. Esant ribotam vietų skaičiui, lankytojai kviečiami registruotis iš anksto el. paštu [email protected] arba tel. 8 698 16053. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tęsdamas susitikimų su kūrėjais ciklą Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ketvirtadienį, lapkričio 24 d. 17.30 val. kviečia į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką, kur miesto gyventojų ir svečių lauks susitikimas su tapytoju, vienu žymiausių Lietuvos marinistų Edvardu Malinausku. 


Spalio 13 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur įvyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu.


Spalio 6 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąjį rudens ciklo „Susitikimai Jono Šliūpo salone“ renginį.


Visą vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius kvietęs prasmingoms ir jaukioms popietėms Jono Šliūpo muziejus šią savaitę užbaigs renginių ciklą „Kūrybinės atostogos pas Joną Šliūpą“.


Liepos 7 d. 15.00 val. ir 16.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia mažuosius smalsuolius į archeologinių kasinėjimų simuliaciją-edukaciją ,,Archeologas vienai dienai”. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukias rudens  popietes burmistro namuose. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose ...


Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo  tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940)  metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.


Birželio 11 d., penktadienį 17 val. Palangos burmistro J. Šliūpo muziejus kviečia mažuosius atverti lėlių teatro užkulisius ir sužinoti kaip gimsta lėlės, kurios vėliau atgyja spektakliuose.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų. Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius