Jubiliejaus proga dovanojo koncertą

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-07-20
Peržiūrėta
1295
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Operos solistas E. Kaniava atskleidė, jog būtent Kurhauze įvyko pirmasis jo koncertas, šioje erdvėje jis ir įteikė dovaną visiems savo jubiliejaus proga.
Operos solistas E. Kaniava atskleidė, jog būtent Kurhauze įvyko pirmasis jo koncertas, šioje erdvėje jis ir įteikė dovaną visiems savo jubiliejaus proga.

Trečiadienį žinomas operos solistas Eduardas Kaniava, atšventęs liepos 1-ąją savo jubiliejų, pats įteikė palangiškiams ir miesto svečiams išskirtinę dovaną –koncertą su savo mokiniais Palangos Kurhauze. Kodėl būtent Kurhauze įvyko šis koncertas, dainininkas atskleidė: būtent šioje vietoje jis jaučiąs didžiulius sentimentus, nes čia įvyko pirmasis jo koncertas. Dainininkas su savo mokiniais atliko ištraukas iš GiacomoRossini operos „Sevilijos kirpėjas“. Figaro vaidmuo pačiam dainininkui – itin svarbus.

Figaro lydi visą kūrybinį gyvenimą
Į didžiąją sceną E. Kaniava įkopė būdamas 21-erių – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre G.Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas“ atlikęs Figaro vaidmenį. Šis sezonas šiemet 80-metį švenčiančiam atlikėjui jau šešiasdešimtas.
Atlikėjas atskleidė, jog Figaro vaidmuo jį lydi visą kūrybinį gyvenimą. Maestro juokauja, kad galėtų pretenduoti į vyriausio šį vaidmenį atliekančio solisto titulą – paskutinį kartą jis atliktas jam būnant virš septyniasdešimties.
Būtent dėl šio vaidmens svarbos atlikėjo 80-mečio jubiliejui pažymėti skirtas koncertas Palangos Kurhauze „Figaro šen, Figaro ten“. Jame skambėjo ištraukos iš G. Rossini operos „Sevilijos kirpėjas“. Renginio vieta taip pat ypatinga – būtent Kurhauze vyko pirmasis E. Kaniavos koncertas.
Solistas susirinkusiųjų teiravosi, kokia kalba jie mieliau klausytųsi operų – originalo ar lietuviškai. Dauguma visgi pasisakė už originalią kalbą, tik vienas kitas nedrąsiai kilstelėjo ranką, pareikšdami, kad norėtų girdėti dainuojant lietuviškai.
Klaipėdos muzikiniame teatre „Sevilijos kirpėjas“ atliktas originalia italų kalba. Bet šį vaidmenį E. Kaniava dainavo ir lietuviškai, ir itališkai, ir rusiškai.

Dainavo keliuose pastatymuose
Visai neseniai profesorius su savo mokiniais pristatė dar vieną operos „Sevilijos kirpėjas“ versiją. Ryškiausi operos momentai skambėjo ir koncerte Palangoje.
Kaip pasakojo E. Kaniava, spektaklis buvo parodytas Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, o šįkart ir Palangoje, Kurhauze.
Per tiek metų scenoje E. Kaniava dainavo net 6 skirtinguose G. Rossinio „Sevilijos kirpėjo“ pastatymuose – vien Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre jų buvo trys, tačiau vaidmuo – nekinta, jis išlieka klasikinis.
Koncerto metu operos solistas pajuokavo, jog jis trokštąs sulaukti 90 metų vien dėl to, kad dabar jis jau vadinamas scenos veteranu, o sulaukęs vyresnio amžiaus galės būti vadinamas ilgaamžiu.
Tiesa, Figaro vaidmenį solistas paskutinį kartą atliko būdamas gerokai virš 70 metų, o tai, pasak jo, ganėtinai reta, kadangi Figaro vaidmuo ganėtinai jaunatviškas.
E. Kaniavą ir Palangą sieja glaudus ryšys. Čia gyvena jis, gyveno ir jo tėvai – čia jie ir palaidoti. Ir kaip minėta, Palangos kurhauzeįvyko ir pirmasis jo koncertas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Šiandien – ypatinga diena, kurią būtų galima pavadinti sveikinimų diena. Už nuoširdų darbą dėkojome bei profesinės šventės proga sveikinome Palangos ir Šventosios socialinius darbuotojus, taip pat – Pasaulinę turizmo dieną minintį Turizmo informacijos centro kolektyvą, tačiau buvo ir dar viena – ypatinga – proga: šiandien 100 metų jubiliejaus proga pasveikinau palangiškę Malviną Martinkienę,“...


Kiekvienas, prijaučiantis talentingam jaunimui ir muzikai, turi galimybę prisidėti prie kultūros puoselėjimo ir įvertinti talentingų jaunuolių uolų darbą ir didžiulį troškimą groti atvykdamas į labdaros koncertą – klasikinės muziko vakarą su jaunimo simfoniniu orkestru „Simfukai“. Koncertas vyks rugsėjo 10 d. (penktadienį) 19.00 val.  Palangos  Švč. Mergelės Marijos...


Metų atlikėjo titulą „M.A.M.A.“ apdovanojimuose laimėjęs „Daddy Was A Milkman“ skelbia apie naują koncertą. Paskutinį 2019 m. sekmadienį populiarusis atlikėjas surengs išskirtinį koncertą Lietuvos pajūryje. Gruodžio 29 d. savo gerbėjus „Daddy Was A Milkman“ pakvies į Palangos koncertų salę, kur skambės ne tik gerai žinomi hitai, bet ir iki šiol...


Šeštadienį Palangoje palangiškiai ir miesto svečiai turėjo neeilinę progą išvysti roko operą „Eglė“, kurią atkurtos Lietuvos šimtmečio proga dovanojo Lietuvos Respublikos Vyriausybė bei Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. Palangos koncertų salė buvo pilnutėlė, po roko operos žiūrovai neslėpė susižavėjimo.


Jubiliejaus proga dovanojo koncertą

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 07 20 | Rubrika: Kultūra

Trečiadienį žinomas operos solistas Eduardas Kaniava, atšventęs liepos 1-ąją savo jubiliejų, pats įteikė palangiškiams ir miesto svečiams išskirtinę dovaną –koncertą su savo mokiniais Palangos Kurhauze. Kodėl būtent Kurhauze įvyko šis koncertas, dainininkas atskleidė: būtent šioje vietoje jis jaučiąs didžiulius sentimentus, nes čia įvyko pirmasis jo...


Saulėtą sekmadienį mūsų miestui nuostabų koncertą dovanojo palangiškis Maestro prof. Eduardas Kaniava (baritonas). Tai buvo antrasis ciklo „Palangiškiai – Palangai“ koncertas.


S. Vaineikienės jubiliejaus proga – dovana Palangai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 11 03 | Rubrika: Kultūra

„Palangos atsiminimai“ ir „Pabėgėlės užrašai“. Tokį rašytinį paminklą 130-osioms Stasės Vainiekienės, kurios, kaip ir jos vyro Liudo Vaineikio, Lietuvos ir Palangos istorijoje likę iš vėjų pustomo gyvenimo smėlio neištrinami pėdsakai, gimimo metinėms paminėti pastatė ir tokią štai dovaną skaitytojams įteikė Palangos miesto...


Buvęs Palangos miesto vyriausiasis architektas, vienas iš Palangos bendrojo plano autorių, Leonas Laimutis Mardosas mini garbingą 85 metų jubiliejų. Ta proga pirmadienį architektą pasveikino Palangos meras Šarūnas Vaitkus bei Savivaldybės tarybos narys Remigijus Alvydas Kirstukas.


Būtingės bažnyčia kviečia į190 metų jubiliejaus minėjimą

"Palangos tilto" informacija, 2014 09 04 | Rubrika: Miestas

  Šeštadienį, rugsėjo 6 dieną, 11 valandą prasidės Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčios 190 metų jubiliejaus minėjimo iškilmė.


Didžiųjų metų švenčių išvakarėse jau penktąjį kartą Palangos moksleivių klubo liaudiškų šokių būrelio, vadovaujamo choreografės Janinos Serapinienės ir koncertmeisterio Rimo Tranausko, vaikučiai savo tėveliams dovanojo atvirą pamoką, kurios metu parodė, ko išmokę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius