Jaunieji liaudies šokių šokėjai tėveliams dovanojo atvirą pamoką

"Palangos tilto" informacija, 2012-12-27
Peržiūrėta
1588
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaunieji liaudies šokių šokėjai tėveliams dovanojo atvirą pamoką

Didžiųjų metų švenčių išvakarėse jau penktąjį kartą Palangos moksleivių klubo liaudiškų šokių būrelio, vadovaujamo choreografės Janinos Serapinienės ir koncertmeisterio Rimo Tranausko, vaikučiai savo tėveliams dovanojo atvirą pamoką, kurios metu parodė, ko išmokę.
Būsimiesiems šokėjams talkino ir vėliau į bendrą ratą visus kvietė tos pačios nenuilstančiosios J. Serapinienės vadovaujama Lietuvoje ir už jos ribų žinoma Palangos kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Banguolis“.
Atviros pamokos pradžioje prisistatė visi jaunieji šokėjai. J. Serapinienės ugdytiniai gausiai susirinkusiems ir smagiai nusiteikusiems savo artimiesiems rodė pradžių pradžią – žingsnelius, iš kurių palaipsniui susidėlioja šokis ir šokių pynės.
Pasigardžiavimui mažieji sušoko šokį „Žvirblis“, visiems iš vaikystės puikiai žinomos dainos „Žvirbli, žvirbli, o-ko-ko, kas tau skauda – galvelė“ (ir kitos žvirbliško kūno vietos) motyvais. Žiūrovai plojo ir dainavo priedainį: „Žvirblelis nabagėlis visas negalėjo, galvelę skaudėjo“. O viso aplodismentų škvalo sulaukė choreografinis sprendimas, kai visi žvirbleliai – berniukai šokėjėliai, – rodydami, kaip tam nabagėliui bloga, plumptelėjo žemėn. Paskui atsigavo...
Tačiau net ne tai buvo smagiausia atviros pamokos dalis. Ją vedusi J. Serapinienė pakvietė „Banguolio“ šokėjus visiems parodyti, kokie iš mažų žingsnelių puikūs šokiai susidėlioja.
Parodę, kuo stebina koncertuose ir konkursuose, J. Serapinienė ir „Banguolio“ šokėjai pakvietė visus – ir mažuosius, ir juos atlydėjusiusiuosius, – išmokti ir pašokti itin smagų šokį „Oira“.
Netylant tiek šokusiųjų, tiek į šokėjų ratą netilpusiųjų ovacijoms, Palangos moksleivių klubo direktorė Rūta Gecienė ir jos pavaduotoja Vanda Juodikienė, priminusios, jog jaunieji šokėjai repetuoja tik nuo spalio, tačiau jau išties daug ko išmoko, – pakvietė tėvelius atvesti į būrelį savo atžalas: „Žiūrėkite, kaip puikiai šoka „Banguolis“. Patys matėte, ko jau išmoko vaikai, o kai užaugs, jie bus tikrai didžiųjų šokėjų verta pamaina“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 7 d. 15 val. Palangos kurorto muziejuje palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami paminėti ypatingą progą – 25-ąjį šokių grupės „Banguolis“ jubiliejų.


Penktadienį, spalio 1 d., Palanga smagiai atšventė Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblio „Bočiai“ kolektyvo „Bočiai“ 60 metų veiklos jubiliejų.


Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


Rugsėjo 18-20 dienomis Palangoje vyks 4-asis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Kaip koronaviruso pandemija pakoregavo renginį ir jo organizatoriaus, Palangos kultūros ir jaunimo centro, planus?


Penktadienį gražia švente, pavadinta „Metų laikai“, Palangos socialinių paslaugų centro darbuotojai visą bendruomenę pakvietė drauge paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną, kuri organizuota Kurhauzo koncertų salėje. Emocinga šventė, kurioje koncertavo žymūs Lietuvos atlikėjai, nepaliko abejingų.


Didžiųjų metų švenčių išvakarėse jau penktąjį kartą Palangos moksleivių klubo liaudiškų šokių būrelio, vadovaujamo choreografės Janinos Serapinienės ir koncertmeisterio Rimo Tranausko, vaikučiai savo tėveliams dovanojo atvirą pamoką, kurios metu parodė, ko išmokę.


Praėjusį penktadienį Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų žmonių liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Banguolis“ dalyvavo Kaišiadorių kultūros ir meno centro organizuotoje respublikinėje pagyvenusiųjų žmonių tautinių šokių šventėje „Gudobelės žiedas“. Renginys vyko...


Kas galėtų ginčytis, kad šiais visuotinės kompiuterizacijos ir su ja susijusio nejudraus gyvenimo būdo laikais mes – nuo mažo iki didelio – judame vis mažiau ir mažiau. Ir mūsų vaikams labai svarbios tampa kūno kultūros pamokos. Tačiau tiek tada, kai mokėsi tėvai, tiek dabar, kai mokosi jų vaikai, dažnai iš moksleivių lūpų nuskamba: „Nenoriu į kūno kultūros...


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Kurorte – šokių konkursas „Ant bangos“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 08 | Rubrika: Miestas

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių studijos „Palangos vėtrungė“ vadovai Birutė Gikarienė ir Girėnas Lekys jau trečią kartą surengė respublikinį šokių konkursą „Ant bangos-2010“. Birželio 5 dieną Vasaros estradoje vykęs renginys pritraukė gausų būrį šokėjų. Jame dalyvavo 68 kolektyvai iš visos Lietuvos. Daugiausia dalyvių atvyko iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir kitų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas