Jums – dienos pietūs, o ko pageidaus šuniukas?

Palangos tiltas, 2014-08-04
Peržiūrėta
476
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jums – dienos pietūs, o ko pageidaus šuniukas?

Kavinės Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Palangoje ir Druskininkuose leidosi į drąsų eksperimentą: ne tik priima lankytojus su augintiniais, bet ir pasiūlo specialų valgiaraštį keturkojams. Specialiu akcijos ženklu pažymėta ir kavinė „Faces & Names“, įsikūrusi J. Basanavičiaus alėjoje, kur atėję papietauti poilsiautojai bei palangiškiai ras ne tik skirtingus meniu suaugusiems bei vaikams, bet ir šunims: čia augintiniui galima išrinkti vieną iš kelių „Pedigree“ skanėstų.

Tokį socialinį eksperimentą, truksiantį iki rugpjūčio vidurio, vykdančios UAB „Mars Lietuva“ atstovai pasakoja, kad į jį įsitraukė beveik 20 kavinių didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir kurortuose.

„Šia akcija, kurią mums pasiūlė UAB „Mars Lietuva“, norėjome pritraukti daugiau klientų. Išties, lankytojai pastebi pasiūlymą pavaišinti jų augintinius nemokamu „Pedigree“ skanėstu ir juo labai džiaugiasi bei nuoširdžiai dėkoja. Smagu ir tai, kad skundų nesulaukiame – skirtingų šeimininkų šunys tikrai nesibara ir gražiai sugyvena. “, - teigė „Faces & Names“ dirbanti Monika, pabrėžusi, jog akcija išties pasiteisino.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė pažymi, kad tokia kiek neįprasta akcija yra ir geras rinkodaros įrankis.

„Vietų, kur galima pavalgyti su savo augintiniu, Lietuvoje nėra labai daug. Tikėtina, kad draugų kompanijos su augintiniais rinksis būtent tokias „gyvūnams draugiškas“ vietas, tad akcijoje dalyvaujanti kavinė įgyja pranašumą prieš kitas panašias įstaigas“, - pastebėjo ji.

Pasak ekspertės pastebi, kad kavinės, kuriose lankytojams leidžiama ateiti su šunimis, pasižymi netgi savita atmosfera.

„Akivaizdu, kad tokios kavinės vadovai yra laisvi, geranoriški ir tolerantiški žmonės, o jų klientai tai jaučia ir labai vertina“, - teigia E. Šiškauskienė.

„Palangos tiltas“ paskambino šunis mylintiems ir juos auginantiems palangiškiams ir pasiteiravo: ar vestųsi jie kartu papietauti ir savo augintinį bei kaip jie vertina tokią akciją?

Vitalius Bernardas Litvaitis, „Palangos santarvės“ bendruomenės narys: „Gaila, kad 14 metų išgyvenęs mano auksaspalvis retriveris Turas nesulaukė, kada Palangoje atsidarys kavinė, iš kurios lankytojai su šunimis būtų ne išprašomi, o į ją kviečiami. Iniciatyva puiki, tiesa, paskui šunį būtų sunku pro tą kavinę, kurioj buvo pavaišintas, pravesti – jis veržtųsi ten užeiti. Beje, tarkim, Vokietijoje retai rasi miestą, kuriame nebūtų bent kelių kavinių, į kurias būt galima užeiti su šunimis, ir jiems būtų pasiūlyta vandens ar kokį skanėstą nupirkti. Dar šuns neturėdamas pasidžiaugdavau, kaip gražiai ten priimami lankytojai su augintiniais. Šuniukai, jei turi noro, padraugauja, jei ne – tupi prie šeimininkų. Pas mus gi to iki šiol nebuvo. Nors toj pačioj Vokietijoj kitaip ir į šunų vedžiojimą žiūrima: jeigu ten kas būtų pamatęs, kad auksaspalvis retriveris vedamas su antsnukiu, ko reikalauja mūsų taisyklės, tai būtų nubaudę šeimininką, kad jis tokio ramaus būdo šunį pagadinti suspėjo“.

Tomas Julius Žulkus, Palangos miesto tarybos narys: „Negirdėjau apie tokią iniciatyvą, tačiau labai džiaugiuosi, kad atsirado entuziastų, sugalvojusių ne tik lankytojus, bet ir jų augintinius įsileisti. Mes auginame maltos bišono veislės kalytę Arsę. Ir būna labai apmaudu, kai su rankinuko dydžio šuniuku, sveriančiu porą kilogramų ir sėdinčiu vos ne po pažastimi, užėjus į kavinę esi išprašomas lauk – tokios jau tos sanitarijos ir higienos normos. Tiesa, nežinau, ar labai smagu būtų prie ne itin draugiškai nusiteikusio didelio šuns – kokio vidurinės Azijos aviganio ar rotveilerio užkandžiauti. Bet, turbūt, agresyvių augintinių ir patys šeimininkai neatsivestų. Žodžiu, iniciatyvą ne tik įsiliesti, bet ir pavaišinti šuniukus vertinu labai teigiamai“.

Adas Sendrauskas, fotomenininkas: „Ne tik sveikinu tokią iniciatyvą, bet būtinai ir apsilankysiu šioje kavinėje kartu su savo dviem augintiniais: rečiausios pasaulyje veislės - Palangos juodųjų – šunimis Žuliku Banditu Parazitu ir Mažu Juodu Vabaliuku. Beje, prašom užrašyti pilnus jų vardus (šypsosi – aut. past.). Labai gerai, kad atsiranda kuo daugiau specializuotų kavinių: nuo besispecializuojančių valgiaraščiuose ar jose skambančioje muzikoje iki tokių, kur, kaip šiuo atveju, įleidžiami ir keturkojai augintiniai. Norėtųsi, kad akcija nesibaigtų rugpjūčio viduryje, o tęstųsi ilgiau“.

Reda Ščerbakovienė, dailininkė: „Tai puiku, kad bent jau vasarą – norėtųsi ir ilgiau – atsirado kavinukė, į kurią pasibūti galės užeiti šunis turintys žmonės. Mums, auginantiems foksterjero veislės kalytę Fainą, paprastai didelių keblumų nekildavo: šuniukas nedidelis, be to, išauklėtas, tad labai retai kada mūsų kur nors neįleisdavo, jei sumanydavome kartu užeiti. Esu įsitikinusi, jog išties daug ir palangiškių, ir juolab poilsiautojų, atvažiavusių prie jūros su savo augintiniais, apsilankys tokioje kavinėje. Beje, manau, kad būtų galima pagalvoti ir apie paplūdimio ruožą, kuriame kartu su šeimininkais galėtų ir augintiniai prie jūros pabūti, be baimės, kad gaus baudas.

Saulius Simė, Palangos vicemeras: „Įdomi ir, sakyčiau, sveikintina iniciatyva. Nemanau, kad absoliučiai visur reiktų drausti lankytojams atsivesti savo augintinius, ypač jeigu matyti, kad šuo yra ir geros veislės, ir tinkamai išauklėtas, nes, tarkim, parodose savo agresijos nesuvaldantys šunys nedalyvauja. Turiu Bordo dogą Stefaną, dalyvaujam parodose, tad tikrai žinau, kad tokie šunys niekam grėsmės nekels. Kitose šalyse yra ir kavinių, ir viešbučių, kur už tam tikrą mokestį galima su savo augintiniu apsistoti. Galų gale, tokia kavinė galėtų būti tam tikru traukos objektu. Pavyzdžiui, vaikams, kuriems tėvai neleidžia dėl vienokių ar kitokių priežasčių namie šuniuko laikyti, tikrai būtų įdomu pasižiūrėti, kokių veislių šunų esama. Ir – savotiškai susipažinti su vyraujančiomis „madomis“ (nusišypso – aut. past.).

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jei turite jums priklausančią erdvę – sodą ar kiemą, tokiu atveju, verta pagalvoti ir apie tai, kokie elementai turėtų joje atsirasti, kad jūsų gyvenimas būtų dar kokybiškesnis. Bene greičiau į galvą ateina mintis, kad šias erdves reikia puošti įvairiais augalais – tam, kad būtų galima mėgautis itin estetišku vaizdu, o taip pat – įvairiais...


Greitas gyvenimo tempas, stresas, nuovargis ir netinkama mityba gali sutrikdyti jūsų virškinimą. Idealu, jei laikotės tvarkingo maitinimosi režimo, laiku valgote sveiką ir subalansuotą maistą. Deja, bet dauguma šiuolaikinių žmonių tikrai nespėja laiku ir sveikai pavalgyti. Kai kurie atsisako pusryčių, kiti nespėja pavalgyti pietų arba greitosiomis kažko užkanda tiesiai prie darbo...


Savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, sąrašas sparčiai didėja – jų praėjusios savaitės viduryje buvo vos 13, o šio trečiadienio popietę – jau per 30. Tačiau koronaviruso pandemijos sukeltos krizės pabaigos dar nematyti, o tai reiškia, kad Palangai reikės dar daugiau pagalbos rankų.


Kieno šuniukas?

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 15 | Rubrika: Miestas

Agnė Bružaitė Facebook/Vieningapalanga parašė šįryt: "Galbūt kas nors pasigedote ? Ar norėtumėte paimti? Labai draugiškas, ramus šunelis!"Šventes organizuojantys entuziastai nesnaudžia: pasibaigia vienas renginys, tuoj pat imama galvoti apie kitus metus. Nenumaldomai artėjant kovo mėnesiui, vis dažnesni tampa ir palangiškių šventės „Palangos dienos“ iniciatorių susitikimai. Šiemet „Palangos dienos“ bus jau penktosios, jubiliejinės. O paminėjus pirmąją šventę, kaip...


Kavinės Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Palangoje ir Druskininkuose leidosi į drąsų eksperimentą: ne tik priima lankytojus su augintiniais, bet ir pasiūlo specialų valgiaraštį keturkojams. Specialiu akcijos ženklu pažymėta ir kavinė „Faces & Names“, įsikūrusi J. Basanavičiaus alėjoje, kur atėję papietauti poilsiautojai bei palangiškiai ras ne tik skirtingus meniu...


Kažin ar šie žodžiai Kęstučio Navicko, atstovaujančio bendrovei „Pino Proprius“, siekiančios S. Nėries gatvėje pastatyti poilsio kompleksą su 210 numerių viešbučiu ir SPA sveikatingumo centru, buvo lemtingi po klausimo ilgo vilkinimo Tarybos komitetuose, bet vakar Taryba po nervingo ir valdančiąją koaliciją kiršinusio aptarimo pritarė teritorijos tarp Meilės...


Šuns karštą vasaros dieną automobilyje palikti negalima, tą žino kiekvienas. Tačiau ką daryti, jei apsipirkti reikia, o palikti mažytį šuniuką, pririštą prie „Maxima“ parduotuvės, baisu, kad kas nors miniatiūrinio augintinio nepaimtų. Įsidėjusi jį į rankinę ir įėjusi į „Maxima“ Palangos viešnia užsitraukė akylaus prekybos centro...


Socialinė parama mokiniui - tik nemokami pietūs

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusių metų pabaigoje pasikeitus Socialinės paramos mokiniams įstatymui, Palangos miesto savivaldybės valdžia pakeitė nemokamo maitinimo skyrimo tvarką. Nuo šiol nepasiturinčių šeimų vaikai nebegaus nemokamo maitinimo atostogų metu, o mokymosi laikotarpiu bus skiriami tik nemokami pietūs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius