Juodas ugniagesių darbas, puoselėjant aukščiausius tarnybos reitingus

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-11-14
Peržiūrėta
2415
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinio gelbėjimo tarnybos (PGVPPGT) viršininkas Vidmantas Jarulis sako, pasitikėjimas ugniagesius džiugina ir įpareigoja.
Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinio gelbėjimo tarnybos (PGVPPGT) viršininkas Vidmantas Jarulis sako, pasitikėjimas ugniagesius džiugina ir įpareigoja.

Ugniagesiai gelbėtojai nuolat „maudomi“ itin aukštuose visuomenės pasitikėjimo šia tarnyba reitinguose – Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinio gelbėjimo tarnybos (PGVPPGT) viršininkas Vidmantas Jarulis sako, toks pasitikėjimas ugniagesius džiugina ir įpareigoja.
Bet, anot viršininko, tarnyba ne tik skuba į gaisravietes.
„Teikiame su priešgaisriniais dalykais susijusias konsultacijas, kontroliuojame, kaip kurorto įmonės ir įstaigos laikosi priešgaisrinių reikalavimų, organizuojame renginius visuomenei, ypač vaikams“, – sakė atėjęs į tradicinį „Palangos tilto“ antradienio kavarytį susitikti su „Palangos tilto“ skaitytojais V. Jarulis.
Ir ne tik.
Kai prieš porą savaičių žvarbi Baltijos jūra tolyn bloškė nutrūktgalvį banglentininką iš Maskvos, akyliems žmonėms apie nelaimę pirmiausia pranešus į bendrąjį pagalbos centrą, prie Palangos tilto skubėjo ugniagesiai.
„Mes turime specialią įrangą – laimei, svečią pavyko išgelbėti“, – prisiminė V. Jarulis.
Nors Palangos PGT yra net 44 etatai, vėlyvą rudenį tarnyboje aptiksite vos 7-8 ugniagesius.
„Bet tai neturėtų neraminti – glaudžiai bendradarbiaujame su savo kolegomis Klaipėdoje ir Kretingoje. Taip pat su pasienio tarnyba, o vasarą – su Palangos paplūdimio gelbėtojais“, – sakė viršininkas.
Tapti ugniagesiu gelbėtoju nėra paprasta – reikalingas nors vidurinis išsilavinimas ir teks praeiti griežtą sveikatos patikrą.
Apsilankius redakcijos kavarytyje ponia Gražina negailėjo gerų žodžių ugniagesiams: „Kai lekia į gaisrą vyrai, girdžiu sirenas ir savo namuose. Tikrai pasitikime ugniagesiais Palangoje“.
Bet V. Jarulis kuklinosi: „Mūsų tarnyba – specifinė. Negalima lyginti įvairių tarnybų. Pavyzdžiui, policininkų darbas tikrai yra sunkesnis“.
Anot viršininko, kalbant apie PGT gaisrų prevencinį darbą, tarnyba nuolat tikrina, kaip kurorto darbdaviai vykdo priešgaisrinius reikalavimus.
„Nedidelėje įstaigoje kaip jūsų redakcija turėtų būti nors du gesintuvai“, – pastebėjo svečias.
Tarnyba Palangoje kontroliuoja apie 500 objektų priešgaisrinę apsaugą.
Artėjant Naujųjų metų sutiktuvėms, V. Jarulis įspėjo visus saugiai elgtis su pirotechnika. Ja prekiauti bet kas ir bet kuo negali kiekvienas – tam turi būti gautas ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos leidimas.
Bet viršininką ypač neramina nuosavų namų savininkų dažnai atsainus požiūris į kaminų valymą.
„Kiekvieną savaitę susilaukiame iki trijų-keturių skambučių apie užsiliepsnojusius kaminus. Ne tik Palangoje, bet ir Kretingos rajone. Iki nelaimės – vienas žingsnis“, – sakė V. Jarulis, primygtinai palangiškių prašęs pasirūpinti savo dūmtraukiais.
Jeigu jūsų neįtikina Palangos PGT viršininko raginimai ir priminimai, žinotina, kad tarnyba kiekvienais metais už priešgaisrinių taisyklių pažeidimus administracinėmis baudomis nuo 20 iki 2000 litų nubaudžia ne vieną kurorto asmenį. 

Jūsų komentaras:

siulyciau 2013-11-15 16:53 (IP: 78.61.104.50)
ugniagesiams tureti ir kaminu valymo specialistu uz normalia kaina, manyciau pinigeliai galetu papildyti ju biudzeta. Dabar tikras vargas ypac seniems zmonems su nuosavu trobikiu kaminu valymu.Juk dazniausiai naudojasi kokio slyvanosio paslauga

Taip pat skaitykite

Artėja vienos gražiausių metų švenčių -  Kalėdos ir naujieji metai. Kad šventės būtų saugios Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba primena


Nors orai karščiu dar nelepina ir jūros vanduo dar nespėjo įšilti iki maudynėms palankios temperatūros, Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi gelbėtojai – jie darbą pradėjo sekmadienį, gegužės 15 d.


Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba įspėja nedeginti žolės

"Palangos tilto", LiJOT informacija, 2021 03 31 | Rubrika: Miestas

Orai vis labiau ir labiau šiltėja, prasidėjo švaros ir tvarkymosi metas. Kaip ir kasmet, deginamos senos šakos, žolė, šiukšlės. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet šalyje atvirose teritorijose jau kilo 157 gaisrai, vien kovo mėnesį ugniagesiai gesino 102 tokius gaisrus. Jų metu sudegė per 660 a pievų....


Žmonių saugumo užtikrinimo vandenyje ir jų gelbėjimo efektyvumas priklauso nuo gelbėjimo tarnybų aprūpinimo modernia įranga bei gelbėjimo operacijas vykdančių žmonių gebėjimo ja naudotis.


Velykų žinia - aiški: likite namuose, tik taip greičiau įveiksime koronaviruso pandemiją. Pasak Palangos policijos komisariato vadovo Algirdo Budgino, kurorto pareigūnai yra pasirengę užtikrinti šio sprendimo vykdymą. Esant poreikiui, pagalbą suteiks ir pasieniečiai, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, policijos rėmėjai, Karo policija.


Palangos oro uoste pristatytas naujas priešgaisrinės tarnybos automobilis: analogišką techniką naudoja didieji pasaulio oro vartai.


Sausio 6-19 dienomis Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčių pamainų pareigūnai treniravosi tobulindami savo įgūdžius gelbėjant ant ledo „įlūžusius“ žmonės.Mokymais siekta patobulinti žinias ir praktinius veiksmus, vykdant skęstančių žmonių gelbėjimo darbus, įvertinti ugniagesių gelbėtojų pasirengimą darbui su sauso tipo kostiumais ir gelbėjimo rogėmis gerinant...


Gruodžio 2 dieną gautas pranešimas iš BPC, kad Ganyklų g. ties 57 numeriu pažymėtu namu nulūžęs medis, atsirėmęs į gatvės apšvietimo stulpą ir į kitą medį, kelia pavojų praeiviams. Atvykusios pajėgos nustatė, kad nulūžusio medžio, atsirėmusio į gatvės apšvietimo stulpą, šakos remiasi į elektros laidus, reikalingi LESTO darbuotojai, kad atjungtų įtampą...


Ugniagesiai gelbėtojai nuolat „maudomi“ itin aukštuose visuomenės pasitikėjimo šia tarnyba reitinguose – Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinio gelbėjimo tarnybos (PGVPPGT) viršininkas Vidmantas Jarulis sako, toks pasitikėjimas ugniagesius džiugina ir įpareigoja.


Pastaruoju metu šalį alinantys karščiai sparčiai didina skęstančiųjų bei nuskendusių žmonių skaičių. Jeigu birželio mėnesį vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 19 skenduolių, tarp jų ir 4 vaikus, tai dar nesibaigus liepai, jau ištrauktas trisdešimtas nuskendęs žmogus. O iš viso šiemet ugniagesiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius