Jūros tako problema – vis dar gaji

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-09-13
Peržiūrėta
723
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jūros tako problema – vis dar gaji

Jau keletą metų palangiškiai, gyvenantys Jūros take, visais įmanomais būdais – tiek kreipdamiesi į Savivaldybę raštu ir žodžiu, tiek į žiniasklaidą – siekia, jog galiausiai būtų sutvarkyta jų nedidelė gatvelė, kuri miestui yra ganėtinai svarbi, kadangi šia gatvele praeina tremtiniai prie Tremtinių kryžiaus, o taip pat žmonės ja keliauja į LSMU Neuromokslųinstituto Palangos kliniką.

Gatvėje nieko naujo neįvyko
Su palangiškiu Viktoru Gecu kalbėjomės vasario mėnesį. Tuomet Savivaldybės atstovai „Palangos tiltui“ tikino, jog buvo susisiekta su naujaisiais pastato savininkais ir kalbėta apie infrastruktūrą, kurią ankstesnieji savininkai buvo žadėję sutvarkyti. Tuomet jie žadėjo paruošti projektą, kaip atrodytų sutvarkyta gatvelė. Ir buvo kalbėta apie tai, jog tuomet, kai bus sutvarkyta gatvės dalis, kuri ribojasi su naujųjų savininkų pastatu, tuomet darbų imsis ir Savivaldybė, pasiryžusi sutvarkyti likusią gatvės dalį.
Tačiau praėjo vasara, kai buvo pats tinkamiausias laikas imtis darbų, o gatvėje nieko naujo neįvyko.
„Jeigu suskubtų, dar ir dabar būtų galima kažkiek gatvę sutvarkyti. Ypač smarkesniam lietui palijus, ji tampa tiesiog neišbrendama. Kaip tokia gatvė turi atrodyti, pavyzdžiui, tremtiniams, atvykusiems iš kito miesto ir norintiems aplankyti Tremtinių kryžių. Juolab, kad šią vasarą jau ir nuoroda įrengta, kad žmonės lengviau surastų kryžių. O taip pat šia gatvele vaikšto ir žmonės, kurie lankosi klinikoje, esančioje J. Šliūpo gatvėje, tai yra vienintelis praėjimas. Kas nutiko, kad ir vėl niekas nedaroma“, – kreipęsis į redakciją teiravosi palangiškis.
Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjas Algimantas Rimas papasakojo, jog susitarimas tebegalioja – pastato savininkai privalės sutvarkyti gatvę, tačiau kada tai padarys, neaišku, kadangi jie šiuo metu dalimis pridavinėja pastatą.
„Kol nebus priduotas visas pastatas, nieko negalime imtis. Tačiau jie taką tikrai turės sutvarkyti, kadangi negalės priduoti galutinai pastato, jeigu nebus sutvarkytas Jūros takas, mes tam tiesiog nepritarsime. Bet kol kas jie delsia, kada viskas bus sutvarkyta, nežinia“, – sakė vedėjas.
Tačiau jis paragino gyventojus periodiškai rašyti raštus, priminti apie šią problemą. Pateiktas raštas jau yra dokumentas, kuris saugomas, į jį atsižvelgiama.

Tęsiasi keletą metų
Primename, jog miestelėnas, gyvenantis Jūros take, ilgą laiką mynė takus link Savivaldybės, teikė jai raštus. Ir atsakymų sulaukdavo, tačiau veiksmų – ne.
Dar 2014 metais Jūros tako gyventojai kreipėsi į Savivaldybę prašydami vystytojus įpareigoti buvusią asfaltuotą dangą nuo Vytauto g. iki Tremtinių atminimo aikštelės tako išgrįsti trinkelėmis, atstatyti Jūros tako apšvietimą, naujoje statybininkų įrengtoje fekalijų trasoje pastatyti šulinuką, kad gyventojai galėtų pasijungti savas kanalizacijos linijas, įrengti visiems namams bendrą šiukšlių surinkimo aikštelę su požeminiais konteineriais, atsodinti medžius.
Didžiausia problema, kaip paaiškėjo, buvo ta, jog keitėsi sklypo savininkai – bent kelis kartus, tad kaip ir nebepriklausė seni susitarimai naujiesiems savininkams.
Sutartis dėl infrastruktūros plėtojimo verslininkų pasirašyta 2007 metais, ją jie buvo įsipareigoję įvykdyti iki statinių Vytauto g. 29 statybos užbaigimo komisijos. Tai yra, turėjo būti parengtas Jūros tako rekonstrukcijos techninis darbo projektas ir pagal patvirtintą projektą rekonstruotas Jūros takas. Darbus atlikti iki statinių, numatytų statyti žemės sklype Vytauto g. 27,29 pridavimo naudojimui įstatymų numatyta tvarka dienos. Ir jei šie įsipareigojimai nebus įvykdyti, kaip buvo teigta oficialiame palangiškiui skirtame laiške, Savivaldybės administracijos įgaliotas atstovas negalės pasirašyti Statybos užbaigimo akto.
Savivaldybė ragino vystytojus savo įsipareigojimus vykdyti ir juos įspėjo, kad jei infrastruktūros plėtojimo sutartyje numatyti įsipareigojimai nebus vykdomi, statybos užbaigimo komisijos darbo metu Savivaldybės administracijos įgaliotas atstovas pateiks Statybos užbaigimo komisijos pirmininkui gyventojų, kurių interesus palietė vykdomos pastatų statybos, prašymus.
Palangos miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti tris blokuotus dviaukščius su mansardomis namus Jūros take. Statybų eigoje Jūros take nuo Vytauto g. iki Tremtinių atminimo aikštelės tako išardyta buvusi asfalto danga, nukirsti šeši dideli medžiai, panaikintas Jūros tako apšvietimas.

Jūsų komentaras:

Gyventojas 2018-09-23 18:37 ([email protected] / IP: 86.100.133.47)
Juros tako gatvės būklė yra apgailėtinos būklės, savivaldybė ir Meras buvo prižadeję skirti finansavima, bet matyt kol Meras nemato asmeninio intereso, niekas nesikeis.

Taip pat skaitykite

Vyriausybė šiandien, trečiadienį, balandžio 7 d., priėmė ne tik Palangai, bet ir visam Vakarų Lietuvos regionui labai svarbų sprendimą – Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai apsispręsta skirti 10 milijonų 250 tūkstančių eurų. „Taip uždegta žalia šviesa oro uosto infrastruktūros atnaujinimui. Tikrai labai gera žinia Vakarų Lietuvai ir Palangai....


Palangos pakraštyje, Vanagupės rajone, savivaldybė nusprendė naikinti dalį miško, kirsti mažiausiai 35 brandžius medžius. Taip siekiama nutiesti 200 metrų dviračių ir pėsčiųjų tako atkarpą, kuri niekur neveda. Kaimynystėje esančių namų gyventojai tam priešinasi, nes mano, kad taip už savivaldybės pinigus planuojama nutiesti įvažiavimą į privačią valdą.


Susisiekimo ministerijos atstovas Saulius Kerza sako, kad iš DNR plano teko pašalinti didelę dalį projektų, susijusių su oro uostų atnaujinimu. „Pirminėje DNR plano versijoje buvo daugiau projektų, susijusių su oro uosto veiklos efektyvinimu, gerinimu. Buvo numatyta ir terminalų rekonstrukcija visų trijų tarptautinių oro uostų ir Palangos kilimo, tūpimo tako rekonstrukcija.


Prie vaikų žaidimų parko, kitoje dviračių tako pusėje, Palangos komunalininkai įrengė tinklinio aikštelę.


Jau keletą metų palangiškiai, gyvenantys Jūros take, visais įmanomais būdais – tiek kreipdamiesi į Savivaldybę raštu ir žodžiu, tiek į žiniasklaidą – siekia, jog galiausiai būtų sutvarkyta jų nedidelė gatvelė, kuri miestui yra ganėtinai svarbi, kadangi šia gatvele praeina tremtiniai prie Tremtinių kryžiaus, o taip pat žmonės ja keliauja į LSMU...


Net 400 savo įgūdžius demonstruojančių karatistų – ant lėktuvų kilimo ir tūpimo tako. Tokį neįprastą vaizdą praėjusio šeštadienio popietę galėjo pamatyti Palangos oro uosto keleiviai ir svečiai. Anot karatė meistrų, oro uoste vykstantis egzaminas – išskirtinis išbandymas, reikalaujantis itin didelio susikaupimo, bet paliekantis tik gerus įspūdžius ir...


Link jūros vedantis Palangos Lino takas netrukus neatpažįstamai pasikeis – siekiant jį padaryti ne tik šiuolaikišką, bet ir patogų neįgaliesiems, rengiamas tako atnaujinimo projektas. Planuojama, kad remonto darbai prasidės dar šiais metais, o atnaujinto tako patogumais palangiškiai ir miesto svečiai galės naudotis jau kitą vasarą.


Kovo mėnesį per Lietuvą nuvilnijo praktiškai kiekvienąkart prieš ir per rinkimus – tiek į Seimą, tiek į savivaldybių tarybas, tiek į Europarlamentą bei į LR Prezidentus – įkyriai pasikartojantys atvejai, kai už kandidatus rinkimuose neleistinai agituojama mokyklose. Į tai sureagavo Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS), išplatinusi pareiškimą „Balsų...


Taku tarp Palangos Iveros Dievo motinos cerkvės ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pasivaikščioti einantys palangiškiai piktinasi: neilgo tako pakraštys palei cerkvės šoną sutvarkytas, o nuo „Baltijos“ mokyklos skirianti gyvatvorė ir žalia juosta prie jos – pilnutėlės šiukšlių. Kas gi čia šiukšlina ir kas...


Šių metų ruduo Palangoje keistai nestabilus, neprognozuojamas ir nedėkingas kelionėms – poetiškoms klajonėms toliau nuo „gimto“ Saulėtekio tako, artyn Šaipių, Karklės ar Olando kepurės. Gali perlyti iki paskutinio siūlo, greit pamesi besišypsančią nuotaiką ir „maldas“ jūrai, nes atrodysi varganiau už Vienišių kormoraną, tupintį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius