Pulkas Seimo narių žvalgėsi Šventosios jūrų uoste, patrepsėjo ant Palangos oro uosto tūpimo-kilimo tako, bet didžiausia intriga vėliau – dar kurorte neregėtos krepšinio rungtynės (FOTO GALERIJA)

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-10-08
Peržiūrėta
2455
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pulkas Seimo narių žvalgėsi Šventosios jūrų uoste, patrepsėjo ant Palangos oro uosto tūpimo-kilimo tako, bet didžiausia intriga vėliau – dar kurorte neregėtos krepšinio rungtynės (FOTO GALERIJA)

Grupė Seimo narių penktadienį, spalio 8-ąją, lankosi Palangoje ir Šventojoje – savo akimis, ne internete pamatė svarbiausius savivaldybės infrastruktūros objektus.

O kaip rašė „Palangos tiltas“, šiandien, 17 val. 30 min., Seimo narių krepšinio rinktinė Palangos universalioje sporto arenoje (Sporto g. 3) susikaus su Palangos miesto Tarybos narių krepšinio komanda.

Ryte parlamentarai – olimpinis disko metimo čempionas Virgilijus Alekna, Jonas Gudauskas, Jonas Jarutis, Andrius Kupčinskas, Deividas Labanavičius, Bronislovas Matelis, Audrius Petrošius, Algirdas Stončaitis, palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas – su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu pirmiausia nuvyko į Šventąją, kur apžiūrėjo atstatomą jūrų uostą.

Prie parlamentarų Šventojoje, prie jūrų uosto, prisijungė ir Palangos miesto Tarybos narys Dainius Želvys, miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis ir savivaldybės įmonės Šventosios jūrų uosto direkcija vadovas Arūnas Pranckevičius.

„Jūrinis turizmas tampa vis labiau populiarius ir, atstačius Šventosios jūrų uostą, jis neabejotinai čia labai išpopuliarės,“ – pristatydamas svečiams uoste Šventosios jūrų uosto atstatymo projektą sakė kurorto meras Šarūnas Vaitkus.

Jis trumpai jiems papasakojo uosto perdavimo Palangai istoriją.

Ją primena ir „Palangos tiltas“: Sauliaus Skvernelio ministrų kabinetas neveikiantį Šventosios uostą Palangos valdžiai iš Klaipėdos uosto nusprendė perduoti 2018 metų kovo pabaigoje. Seimas tam pritarė tų metų balandį. 

„Pirmasis uosto atstatymo etapas bus įgyvendintas kitais metais,“ – sakė Š. Vaitkus.

Atstatymo darbai prasidėjo šių metų gegužę.

Rangovas, UAB „Plungės lagūna“, įsipareigojo iki 2022 metų rugsėjo sutvarkyti ir pailginti krantinę, įrengti sklypą, padedantį žvejams lengviau nuleisti į vandenį savo valtis, taip pat – gervę, skirtą iškrauti sugautą laimikį, žvejybos įrangą, valtis. Bus pastatytas pastatas, skirtas žvejų valtims, žvejybos įrangai bei pagautam laimikiui laikyti.

Siekiant užtikrinti patogų privažiavimą, projekto įgyvendinimo metu bus rekonstruota ir į Šventosios uostą vedanti Prieplaukos gatvė. Taip pat bus įrengta priekrantės žvejams labai reikalinga automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje vienu metu galės stovėti apie 50 transporto priemonių. Joje žvejai galės patogiai ir saugiai laikyti ne tik savo automobilius, bet ir priekabas.

Įgyvendinus šį Šventosios jūrų uosto statybos etapą, bus ne tik įrengta visa žvejams reikalinga infrastruktūra, bet ir sutvarkyta bei apželdinta uosto teritorija.

Darbai atliekami pagal Lietuvos Respublikos  Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondo projektą „Investavimas į tvarią žuvininkystę“.

Ieškodama žvejų infrastruktūros plėtros įgyvendinimo galimybių, Palangos miesto savivaldybės administracija dar 2018 metais pateikė paraišką „Žvejybos infrastruktūros plėtra Šventosios jūrų uoste“ finansavimui gauti. 2019 metų spalio 30 dieną buvo pasirašyta paramos sutartis su Nacionaline mokėjimo agentūra dėl priemonės „Žvejybos uostai, iškrovimo vietos, aukcionų patalpos ir priedangos.“

Šventosios jūrų uosto direkcija vadovas Arūnas Pranckevičius žvejybos infrastruktūros sukūrimo rangos darbų sutartį su viešuosius pirkimus laimėjusios UAB „Plungės lagūna“ vykdomuoju direktoriumi Povilu Batavičiumi Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pasirašė šių metų kovo 16-ąją.

Šventosios jūrų uosto statybos darbai suskirstyti į 6 etapus: pirmasis – molų statyba, antrasis – automobilių stovėjimo aikštelės statyba, trečiasis – inžinerinių tinklų statyba, ketvirtasis – vakarinės krantinės rekonstrukcija, penktasis – rytinės krantinės rekonstrukcija, šeštasis – akvatorijos gilinimas ir švartavimo įrangos statyba.

Pirmajam etapui skirta 1,7 mln. eurų, iš kurių 1,275 mln. eurų skirta iš Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo, 425 tūkst. eurų – iš valstybės biudžeto ir 90,8 tūkst. eurų – Palangos miesto savivaldybės biudžeto lėšos.

„Pinigų niekada nebūna daug – ypatingai tokiam projektui, bet žiūrėsime, ieškosime (pinigų), kad projektą įgyvendintumėme pilnai,“ – sakė Š. Vaitkus.

Pasak jį, kitu etapu bus siekiama pastatyti molus į jūrą.

„Tai bus pats brangiausias etapas,“ – sakė meras Š. Vaitkus.

Savivaldybė jam ieško finansavimo.

„Molas pasitarnautų ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai. Vyksta jūros krantų erozija – jie išplaunami. Šventosios paplūdimiai – platūs, gražūs, pavyzdžiui, Svetlogorske, Kaliningrado srityje, jie jau yra visai išplauti. Mokslininkų skaičiavimu, molai sustabdytų krantų eroziją,“ – sakė Š. Vaitkus.

2011-aisiais Šventosios jūrų uostas buvo atstatytas, tačiau po kelių dienų jį teko uždaryti, kai įplaukos kanalas vėl buvo užneštas smėliu. 

Skaičiuota, kad uosto atstatymas galėtų kainuoti apie 70 mln. eurų, tačiau buvęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas pernai birželį buvo teigęs, kad darbų kaina galėtų sumažėti iki 35-40 mln. eurų. 

Pokario laikais Šventojoje švartavosi nedideli žvejų laiveliai, jis buvo palaikomas pamario žvejų lėšomis. Uostas nuo Latvijos sienos nutolęs apie 6 kilometrus.

Po to svečiai iš Vilniaus apsilankė Palangos oro uoste.

Jame jo atstovas Algirdas Makulavičius svečiams papasakojo įdomių detalių – pirmojo lėktuvo nusileidimo – reiso iš Kopenhagos, ant naujo, platesnio nusileidimo tako laukiama jau kitą savaitę.

Rugsėjo pradžioje prasidėjusios Palangos oro uosto rekonstrukcijos metu bus atliktas kilimo ir tūpimo tako dangos remontas, atnaujintos perono ir riedėjimo tako dangos, įrengti modernūs ir efektyvesni technologiniai sprendimai, kurie leis ne tik taupyti energinius kaštus, bet ir sudarys sąlygas veiklą vykdyti aplinkai draugiškesniais būdais.

Sugrįžę į Palangą, parlamentarai apžiūrėjo Palangos koncertų salę, miesto baseiną, Kurhauzą.

O 17 val. 30 min. Seimo narių krepšinio rinktinė jėgas universalioje kurorto sporto arenoje (Sporto g. 3) išmėgins su Palangos miesto Tarybos narių rinktine.

Kviečiame „pasirgti“ už abi komandas.  Įeiti bus galima tik su Galimybių pasu.

Už Palangą sutiko žaisti miesto Tarybos nariai Gediminas Gečas, Saulius Simė, Andrius Bajoras, Bronius Vaitkus, Rokas Rojus, savivaldybės darbuotojas Vytautas Indreika.

„Šventojiškis Reinaldas Seibutis jau pasiruošęs sutikti svečius. Turime ir dar keletą staigmenų. Seimo narys Sergejus Jovaiša (Seimo narių krepšinio rinktinės treneris – L.J.)čia nepadės. O už kurią komandą sirgs palangiškiai?“ – skelbia Palangos mero Šarūno Vaitkaus įrašas Facebook.

Išradingą idėją, kaip į Palangą atvilioti visą būrį Seimo narių, iš valdančios daugumos ir opozicijos, sukurpė palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas.

Kai kurie Seimo nariai į Palangą atvyko su savo šeimomis. Jie apsistojo viešbutyje „Žilvitis.“ Už nakvynę, teigiama, sumokėjo patys.

Kaip sakė PT šaltinis savivaldybėje, rezervuoti jiems viešbutį nebuvo paprasta – dauguma kurorto viešbučių iki šiol savaitgaliais yra pilni ar apypilniai. 

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį, balandžio 27 dieną, Seimas priėmė Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisas, inicijuotas Seimo nario Mindaugo Skritulsko, kuriomis siūloma nuo 2024 m. Šventosios jūrų uosto žemę, jo infrastruktūrą ir akvatoriją leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Grupė Seimo narių penktadienį, spalio 8-ąją, lankosi Palangoje ir Šventojoje – savo akimis, ne internete pamatė svarbiausius savivaldybės infrastruktūros objektus. O kaip rašė „Palangos tiltas“, šiandien, 17 val. 30 min., Seimo narių krepšinio rinktinė Palangos universalioje sporto arenoje (Sporto g. 3) susikaus su Palangos miesto Tarybos narių krepšinio komanda. Ryte parlamentarai –...


Rugsėjo pradžioje pradėti Palangos oro uosto rekonstrukcijos darbai vyksta pagal numatytą planą, šiuo metu jau baigtas kilimo-tūpimo tako asfaltavimas, pradedami dangų ženklinimo ir efektyvesnės LED signalinių žiburių sistemos diegimo darbai. Beveik 2,3 kilometrų ilgio ir 45 metrų pločio kilimo-tūpimo tako rekonstrukcijos metu pakeisti tiek viršutiniai asfalto, tiek giliau esantys...


Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Vyriausybė šiandien, trečiadienį, balandžio 7 d., priėmė ne tik Palangai, bet ir visam Vakarų Lietuvos regionui labai svarbų sprendimą – Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai apsispręsta skirti 10 milijonų 250 tūkstančių eurų. „Taip uždegta žalia šviesa oro uosto infrastruktūros atnaujinimui. Tikrai labai gera žinia Vakarų Lietuvai ir Palangai....


Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos rangos viešą pirkimą laimėjo Latvijos įmonė „A.C.B.“, kuri rekonstravo Vilniaus oro uosto kilimo-tūpimo taką 2017 metais. Šio projekto metu planuojama atnaujinti taip pat ir vieną orlaivių riedėjimo taką, kai kurias perono dalis, o oro uosto darbas rudenį, tikėtina, bus stabdomas pačiam trumpiausiam reikalingam...


Praėjusių metų rudenį skelbtą Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos rangos viešą pirkimą laimėjo Latvijos įmonė „A.C.B.“, kuri jau turi analogiškos patirties rekonstruojant Vilniaus oro uosto kilimo-tūpimo taką 2017 metais. Šio projekto metu planuojama atnaujinti taip pat ir vieną orlaivių riedėjimo taką, kai kurias perono dalis, o oro uosto...


Palangos oro uostas ruošiasi svarbiai rekonstrukcijai, kuri vyks 2021 metų rudenį - bus atlikta būtina oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija, taip pat atnaujintas riedėjimo takas bei kitos perono dalys.


Parengta Šventosios jūrų uosto galimybių studija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 27 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę miesto meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo techninės tarybos posėdyje, kur UAB „Ardanuy Baltic“, Ispanijos kompanija „Ardanuy Ingeneria“ atstovė Lietuvoje pristatė Šventosios jūrų uosto galimybių studiją.


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius