Ką būrys kinų veikė pajūryje?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010-06-18
Peržiūrėta
1796
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kai neseniai buvo suabejota, ar šiemet nuskurdusiame miesto biudžete kurorto valdžios reprezentacijos reikmėms skirti per 74 tūkstančius litų -- ne per didelė prabanga miestui, Palangos meras Vytautas Stalmokas aiškino, kad į Palangą atvykstančias oficialias delegacijas ir užsienio svečius privalome priimti padoriai, o vaišėms išleisti keli litai miestui vėliau sugrįžta dešimteriopai.

 

Suprask, Palangoje svetingai priimti užsienio šalių svečiai žinią apie gražų Lietuvos kurortą paskleidžia grįžę namo, todėl mus vėliau užplūsta turistai iš užsienio, kurie Palangos viešbučiuose, restoranuose ir parduotuvėse palieka šimtus tūkstančių litų.

Negražu būtų ginčytis, nes mero norai išties yra gražūs.  Tačiau abejotina, kad Palangoje skanesnį kąsniu pavaišinti, ar brangesne dovana pamaloninti užsienio svečiai, grįžę į namus uoliau užsiima Lietuvos kurorto propagavimu.  Kaip ir niekas nepaskaičiuos, kiek kurios nors valstybės delegacijos vaišingas priėmimas vėliau į Palangą priviliojo turistų.

Tačiau V.Stalmokas valdžios reprezentacijai išleidžiamų lėšų grįžtamąją naudą užsimojo pademonstruoti viešai.  Merui primininus per Stintų šventę Palangoje viešėjusią ir beveik du tūkstančius litų miesto iždui kainavusį Kinijos ambasados delegacijos vizitą, neslėpdamas pasididžiavimo kurorto vadovas informavo, kad užtat greitai į Palangą atskris pilnas lėktuvas svečių iš Kinijos.

Praėjusį sekmadienį miestas sulaukė mero žadėtųjų kinų.  Deja, tai nebuvo savo poilsiui Palangą pasirinkę tolimos šalies turistai, kurie bent keletai dienų apsigyventų kuriame nors kurorto viešbutyje, valgytų mūsų verslininkų restoranuose ir pramogoms leistų pinigus.

Paaiškėjo, kad prieš savaitę Palangą aplankė su Kinijos ambasados darbuotojų viešnage žiemą visiškai nesusijusi oficiali Kinijos valdžios delegacija, kuri į mūsų šalį atvyko Lietuvos ministro pirmininko kvietimu. Į pajūrį kinai buvo atskraidinti susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio iniciatyva tam, kad svečiai susipažintų su Klaipėdos jūrų uostu, kuriuo Kinijos valstybė domisi, kaip tranzitiniu krovinių gabenimo tašku, o uostas nori pritraukti krovinių iš tolimos šalies.

Kinijos delegacija į Lietuvą atvyko sekmadienį -- ne darbo dieną, todėl jokie oficialūs susitikimai su Lietuvos valdžios atstovais nebuvo suplanuoti ir ši diena buvo skirta pažintiniams tikslams.  Dėl to iš 60 į Lietuvą atvykusių kinų mūsų pajūrį panoro aplankyti tik 27 delegacijos nariai.

Tačiau tokia realybė V.Stalmokui nesutrukdė kiniečių vizito į pajūrį pateikti kaip neabejotiną Palangos valdžios nuopelną.

“Mums didelė garbė, kad aukščiausi tokios didžiulės šalies pareigūnai į savo dienotvarkę įtraukė ir Palangą, ir netgi pirmiausia vyko pas mus. Manau, kad tam įtakos turėjo ankstesnis kinų delegacijos priėmimas mūsų savivaldybėje, nes jų ambasadoriui mūsų kurortas tąkart paliko didelį įspūdį”, -- taip meras V.Stalmokas viešai įvertino valstybinės Kinijos delegacijos vizitą.

Pirmiausia, lėktuvu skrendant į pajūrį Palangos aplenkti yra neįmanoma, nes šio regiono tarptautinis oro uostas yra mūsų mieste.  Jei kelionei iš Vilniaus į Klaipėdą Kinijos delegacijai būtų parinktas autobusas, kinai būtų tiesiai nurūkę į Klaipėdos uostą ir papramogavę uostamiestyje.  Tokiu atveju Palanga kinų delegacijos iš viso būtų nemačiusi.  Taupant svečių laiką jų patogumui į pajūrį buvo užsakytas skrydis lėktuvu.  Kinų delegacijos viešnagės pajūryje programą sudarę Susisiekimo ministerijos darbuotojai pakeliui į Klaipėdą svečiams pasiūlė pasivaikščioti po Palangą ir tradiciškai aplankyti Gintaro muziejų, nes daugiau kažką išskirtinio mūsų mieste parodyti ir nėra ką.

Nors, kaip tvirtina V.Stalmokas, ir kokį didelį įspūdį Kinijos ambasadoriui nebūtų palikęs mūsų kurortas, ambasada vakarienei pasirinko ne kurį nors Palangos restoraną, o Kretingos rajone Žibininkuose esančią kaimo užeigą “HBH Juozo alus”.

Viešai skelbiama, kad iš Klaipėdos uosto Kinijos delegacija grįžo į Žibininkų kaimą vakarieniauti kartu su kurorto meru V.Stalmoku.  Galima suprasti, kad į Palangą atvykusius ir trumpam prasiblaškyti į Klaipėdą nulėkusius svečius kurorto vadovas pakvietė vakarienei ir joje buvo svarbiausias asmuo?  Iš tiesų, susisiekimo ministerijos užsakytoje ir apmokėtoje vakarienėje pats Palangos meras buvo ministro E.Masiulio pakviestas svečias.

Tokia štai tiesa apie esą miesto valdžios pastangomis į Palangą priviliotą “pilną lėktuvą kinų”.

Be jokios abejonės, gražu, kai mūsų kurortą aplanko aukšti valstybės svečiai, tačiau miesto valdžiai nederėtų to paversti savo nuopelnu.  Juo labiau, kad Palangoje esanti “Auskos” rezidencija, nepriklausomai nuo to, kas tuo metu savivaldybėje sėdėjo mero kėdėje, dar ne tokių aukštų svečių yra mačiusi.

Kad ir kaip maloniai Palangoje priiminėtume Kinijos ar kitų tolimų valstybių ambasadorius, į Lietuvos pajūrį keliolikos tūkstančių kilometrų ilgio takelį užsienio valstybių turistai vargu ar pramins.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tokio bendruomenės susitelkimo ir noro padėti tiems, kuriems dabar labai to reikia, jau seniai nebuvau matęs. Nuoširdus ačiū visiems palangiškiams kurorto svečiams, įmonėms bei organizacijoms, labai aktyviai atsiliepusiems į Palangos miesto savivaldybės kvietimą padėti karo nusiaubtam miestui-partneriui Ukrainoje – Bučai. 


Po Konkurencijos tarybos atlikto tyrimo kurortą ir toliau prižiūrės ne privatininkai, o miestui priklausanti įmonė „Palangos komunalinis ūkis“. Apie tai ketvirtadienį, liepos 15 d., savo Facebook įraše paskelbė Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.


Vyriausybė pamažu lengvina griežto karantino šalyje sąlygas. Nuo gegužės 24 d. vėl gali veikti baseinai. Palangos baseinas informavo „Palangos tiltą“, kad yra pasiruošęs svečius priimti nuo birželio 1 dienos.


Balandžio 14 dieną sukako lygiai dešimt metų, kai Palangos miestui vadovauja meras Šarūnas Vaitkus. Trečią kadenciją miesto vairą savo rankose tvirtai laikančio kurorto vadovo pasiteiravome, koks, jo nuomone, šis dešimtmetis buvo miestui, bei kokią Palangą Š. Vaitkus nori matyti ateityje.


Palangos miesto savivaldybė kartu su kurorto Viešbučių ir restoranų asociacija ragina darbuotojus, turinčius tiesioginių kontaktų su savo klientais, reguliariai testuotis nuo COVID-19 ligos bei taip užtikrinti tiek savo pačių, tiek ir klientų saugumą. Pavyzdį apsisprendė rodyti kurorto apgyvendinimo paslaugų teikėjai – svečius priimsiančių viešbučių darbuotojai raginami...


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar, ketvirtadienį, patvirtino 2021 metų kurorto biudžetą. Numatoma, kad miesto biudžeto pajamos sieks 31 mln. 385 tūkst. eurų.


Avarinė tarnyba – per didelė prabanga

Edvardas SKRITULSKAS, 2013 12 20 | Rubrika: Skundų dėžutė

  „Mažam miestui gyventojų sąskaita išlaikyti visą parą   budinčias tarnybas – per didelė prabanga“, - įsitikinęs palangiškis Edvardas Skritulskas. Garbus palangiškis jau nebe pirmą kartą kreipiasi į Palangos miesto savivaldybę prašydamas įvertinti, kad nuosavų namų gyventojai už avarinės tarnybos paslaugas susimoka patys, tuo...


Finansų ministerijos parengtame 2012-ųjų metų Privatizavimo fondo (PF) lėšų dalies paskirstymo projekte, kuris turėjo būti pateiktas Vyriausybei praėjusį pirmadienį, nebuvo numatytas finansavimas Palangos kurhauzo restauracijai, nors 700 tūkstančių litų Vyriausybė tam buvo pažadėjusi. Apie nemalonų netikėtumą meras Šarūnas Vaitkus sužinojo  praėjusį penktadienį...


Ką būrys kinų veikė pajūryje?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 06 18 | Rubrika: Miestas

Kai neseniai buvo suabejota, ar šiemet nuskurdusiame miesto biudžete kurorto valdžios reprezentacijos reikmėms skirti per 74 tūkstančius litų -- ne per didelė prabanga miestui, Palangos meras Vytautas Stalmokas aiškino, kad į Palangą atvykstančias oficialias delegacijas ir užsienio svečius privalome priimti padoriai, o vaišėms išleisti keli litai miestui vėliau sugrįžta dešimteriopai.


Draudžiamosios pajamos šiemet – 1170 litų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 05 | Rubrika: Miestas

Kaip informavo Valstybinio socialinio draudimo fondo Palangos teritorinis skyrius, Vyriausybės nutarimu patvirtintas šių metų draudžiamųjų pajamų dydis siekia 1 tūkst. 170 litų, kai praėjusiais metais jis buvo 1 tūkst. 488 litai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius