Ką mes padarėme, kad palangiškiai mokėtų mažiau?

Eimutis ŽIDANAVIČIUS Tarybos narys, 2013-06-03
Peržiūrėta
759
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Eimutis ŽIDANAVIČIUS Tarybos narys
Eimutis ŽIDANAVIČIUS Tarybos narys

Daug kam buvo neaišku, kodėl paskutiniame Tarybos posėdyje vietoje to, kad jis būtų atidėtas, buvo svarstomi trys klausimai, iš kurių du buvo labai svarbūs Palangos gyventojams.

Pasirodo, Tarybos nariai privalėjo šiame tarybos posėdyje būtinai priimti sprendimą, nes tai būtina padaryti iki birželio pirmos dienos.
Kyla klausimas, kodėl sprendimo projektas pateikiamas taip vėlai ir kodėl jo nebuvo galima priimti mėnesiu ar dviem anksčiau, ir kam tai naudinga.
Kas gali paneigti, kad taip atimama Palangos bendruomenės narių teisė pareikšti nuomonę šiais svarbiais klausimais, juolab, kad ir per tarybos posėdį niekam nebuvo suteikta teisė pasisakyti bei išdėstyti argumentus dėl nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių.
Belieka tik atsiprašyti norėjusių pasisakyti palangiškių už pirmininkaujančio pasiūlymą, neleidžiantį tai padaryti. Tarybos nariai, veikiami ceitnoto, privalėjo priimti skubius sprendimus, nepaliekant laiko, atsižvelgus į palangiškių nuomonę, juos pataisyti.
Reikia pažymėti, kad ši ydinga tvarka veikia jau ne vienerius metus, o kaltų taip ir nėra, nes sprendimai priimami kaip ir laiku.
Tikiu, kad miesto ir administracijos vadovai pajėgūs šią situaciją pakeisti ir eliminuoti galimybę paskutiniu metu pateikti tarybai svarstyti aktualius palangiškiams klausimus. Parodykime dar didesnę pagarbą miestiečiams ir jie atsilygins tuo pačiu. Bet apie tai kitą kartą.
Norėčiau pasidžiaugti Liberalų sąjūdžio bei Liberalų ir centro sąjungos narių kova dėl kertinių liberalizmo vertybių – mokesčių.
Liberalų argumentai sutapo su penkių opozicijos narių nuomone ir buvo balsuota už tai, kad nekilnojamojo turto mokestis gyventojams ir smulkiems verslininkams nebuvo padidintas, o liko kaip ir šiais metais.
Savivaldybės Biudžeto skyriaus vedėjos žodžiais, mes palangiškiams sutaupėme apie pusę milijono litų. Manau, kad yra neteisinga, kai nesurenkamus mokesčius mėginama užkrauti ant miestiečių pečių, taip subalansuojant biudžetą.
Gaila, kad to nesupranta dar neseniai save liberalu įvardinęs vienas tarybos narys, kuris nebalsavo už liberalizmo samprata paremtą, neleidžiantį skurdinti Palangos miesto gyventojų tarybos sprendimą.
Kartais asmeninės draugystės saitai būna stipresni už buvusios partijos ideologiją. Bet tai kita tema. Manau, kad prarastas biudžeto pajamas kompensuos naujas pasiūlymas stambiems ūkio subjektams nustatyti 2 proc. nekilnojamojo turto mokestį, o žemės pabrangimo naštą palengvins teisė į lengvatą visiems, kam žemės mokestis padidės daugiau kaip 30 proc. (buvo daugiau kaip 50 proc.) Visada galima rasti išeitį, tik jos reikia ieškoti pirmiausiai galvojant apie savo miesto gyventoją.
Tarybos posėdžio metu retoriškai klausiau: ,,Siūloma padidinti nekilnojamojo turto mokestį, žemės mokestį, o ką mes padarėme, kad palangiškiai mokėtų mažiau, kada jiems nereikės, pvz., mokėti už automobilių stovėjimą?“
Rasti atsakymą į klausimą, kaip padaryti palangiškių gyvenimą dar kokybiškesniu, parodyti tikrą, o ne apsimestinį požiūrį į žmogų, mūsų politinė dauguma turi beveik dar dvejus metus. Tarybos posėdis ir Liberalų pozicija jo metu parodė, kad Liberalai yra ta politinė jėga, kuri turi vaidinti dar didesnį vaidmenį politinėje daugumoje, tenkinant miestiečių lūkesčius, neleidžiant veržti jiems mokesčių kilpos.
Saulėtos ir šiltos pirmosios vasaros dienos Palangos gyventojams teikia viltį, kad kurortinis sezonas bus gausus poilsiautojų, kad kiekviena palangiškių šeima rudenį galės susėsti prie gausiai gėrybėmis nukrautų stalų, o gautos papildomos pajamos teiks džiaugsmą jų šeimoms.
Mes, Liberalai, kartu su palangiškiais galime pasidžiaugti puikiais sprendimais, kaip ir šiuo, neleidus pakelti nekilnojamojo turto mokesčio. Tik įsiklausę į miestiečių nuomonę ir veikdami darnoje, prisidėsime prie Palangos miesto ir palangiškių klestėjimo. Būkime kartu!

Jūsų komentaras:

tiesa 2013-06-05 23:26 (a / IP: 109.128.23.129)
privilegijas TIK SENBUVIAMS. ,,ELIJA,, korta rankovej/gali pasitarnaut abiem pusem/

apgailestauju 2013-06-04 21:42 (IP: 86.38.189.159)
Is tie apgailestaujo , kad tarybos vadovas meras neleido pasisakyti, net mum atejusiems...

Žveng žirgelis... 2013-06-04 12:59 (. / IP: 86.100.60.112)
-Rimtuose reikaluose- nebesvarbu ar pomodoras, ar agurkas ar agrastėlis....Išvadoje: -tai nebe mokestis , o baisus žmonių apiplėšimas...ir nereikia lia lia...

to Jonui 2013-06-03 23:43 (IP: 91.121.208.146)
"Šie rimti vyrai" Paskaitykit tų rimtų vyru biografijas.

Jonas 2013-06-03 23:36 (IP: 78.61.251.251)
Tai tu "tiesa" ar "mindaugas" :) nes prie skirtingų straipsnių skirtingai pasirašai. O baisiausia, kad kliedi visiškas nesąmones. Jei šie rimti vyrai būtų organizavę perversmą, tai jau seniai "ponas pomidoras" būtų išverstas.

Tiesa 2013-06-03 23:30 (IP: 199.115.229.205)
URA draugai. Bukime kartu. Demagogika.Rinkiminis paistalas ir daugiau nieko. Va esmė slypi kitur. Židanavičius, Paluckas, Šimaitis organizuoja merui perversmą. Žmonės būkite budrūs. Netinka šitas meras nes niekam vogti neleidžia.

nuosirdus 2013-06-03 23:20 (IP: 78.61.104.50)
aciu Zidanaviciui uz rupinimasi miesto gyventojais ir sekmes nelengvoje kovoje...

Taip pat skaitykite

Ingrida Vailaitienė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė, sako, kad, paskelbus karantiną ir užsakovams masiškai atšaukiant viešbučių rezervacijas, buvo labai niūri nuotaika. Tačiau gegužė, laisvėjant karantinui, jau teikia vilties, kad, regis, ir "sugriautą" vasaros sezoną galima išgelbėti. Ir ne tik - taip pat uždirbti.


Jubiliejinis 50-asis savivaldybės Tarybos posėdis praėjusį ketvirtadienį, kovo 28 d. buvo paskutinis – 2015–2019 metų Taryba baigė savo kadenciją. Prieš posėdį miesto politikai rinkosi iškilmingai fotosesijai, todėl Tarybos posėdis prasidėjo valanda vėliau, 10 valandą.


Septyniasdešimt ketveri metai prabėgo nuo tada, kai 1941 m. birželio 14-osios naktį prasidėjo masiniai lietuvių areštai. Gyvuliams skirtuose vagonuose žmonės su šeimomis buvo tremiami į Sibirą, kur spiginant negailestingam šalčiui buvo verčiami kęsti badą bei sunkiai fiziškai dirbti. Ne vienas lietuvis, neištvėręs tokių atšiaurių gyvenimo...


Šiandien šventojiškis Vaidas Šimaitis galėtų kaboti ant šakos ar slapstytis nuo kreditorių, bet vyro visos negandos dėl Šventosios „Elijos“ ne tik kad nepalaužė, bet ir užgrūdino. Paprašęs asmeninio bankroto, buvęs vienas didžiausių pajūrio verslininkų tikisi nors šiek tiek nusipurtyti skolų naštą ir... nesėdi sudėję...


Esu jūros vaikas. Žinau, o ir visada žinojau, jog pavasariais, ar rugpjūtį, kai vanduo jūroje įšyla kaip „arbata“ – jūros pakrantės ima ir nusidažo neįprasta geltona spalva. Poilsiautojai, nė kiek nesutrikę, vienas kitam skuba paaiškinti: „Jūra žydi“. Šį sykį, atvažiavusi trumpų atostogų į namus, pasimėgavau karšta saule, dar...


Ką mes padarėme, kad palangiškiai mokėtų mažiau?  7

Eimutis ŽIDANAVIČIUS Tarybos narys, 2013 06 03 | Rubrika: Miestas

Daug kam buvo neaišku, kodėl paskutiniame Tarybos posėdyje vietoje to, kad jis būtų atidėtas, buvo svarstomi trys klausimai, iš kurių du buvo labai svarbūs Palangos gyventojams.


Praėjusią savaitę parodų centre „Litexpo“ Vilniuje vyko jau 18-oji tarptautinė turizmo, sporto ir laisvalaikio paroda Baltijos šalyse „Vivattur 2012“. Į parodą susirinko turizmo profesionalai iš įvairių Lietuvos regionų ir 15-os užsienio šalių. Didžiausias šalies kurortas Palanga buvo pristatytas 25 kvadratinių metrų stende, parodoje...


Vartotojų pasitenkinimas ilgą laiką buvo svarbus tik privačiam sektoriui, tačiau visuomenės poreikiai tapo svarbūs ir viešųjų paslaugų sektoriui. Žmonės nori žinoti, kur ir kaip panaudojami jų sumokėti pinigai, kaip nustatomi paslaugų gyventojams tarifai. Mūsų kurorte viešąsias paslaugas teikia penkios uždarosios akcinės bendrovės: „Palangos šiluma“...


Ne paslaptis, jog vasarą į pajūrį suvažiuoja ne vien tik poilsio bei atostogų išsiilgę kraštiečiai, bet ir ilgapirščiai, tikėdamiesi iš poilsiautojų ką nors „nukniaukti”. Vagystės iš automobilių, nuomojamų būstų, kavinių ne vienam sugadino vasaros atostogas. Po įtempto vasaros sezono lengviau gali atsipūsti ir miesto policijos pareigūnai.


„Išmokime bent  vieną tarptautinę ir kaimyninių tautų kalbą!“ Tokia UNESCO paskelbta iniciatyva kiekvienais metais  kviečia visų respublikos miestų bei rajonų  4 – 12 klasių moksleivius dalyvauti vertimų  bei iliustracijų anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis  konkurse „Tavo žvilgsnis“.  Konkursas – labai paprastas: rankose – tušinukas, prieš akis –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius