Ką sprendžia ir kuo rūpinasi investicinė „Litesko“ priežiūros komisija?

Zigmas Vaičiūnas, 2010-03-03
Peržiūrėta
427
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai su viltimi sutinka spaudoje paskelbtą 2010 m. vasario 19 d. aštuonių Tarybos narių kreipimąsi į valdžią dėl referendumo su UAB „Litesko“ sutarties nutraukimo.

 

Beveik 10 metų „Litesko“ valdo Palangos šilumos ūkį, „investuoja“ gerindama šilumos tiekimo sąlygas, bet kainos pastoviai didėja, o valdžia su Investicijų komisija tuoj pat pasiskundžia UAB „Litesko“ komercijos direktoriui Svajūnui Juodkai, kad jis Tarybos narius ir palangiškius apkaltintų „pigiu“ politikavimu ir pateikia Kelmės miesto (valdo „Litesko“) pavyzdį, kur pastatyti 2 biokuru kūrenami katilai. Šio kuro sunaudoja 90 proc., o Palangoj tik 40 proc. Kodėl per 10 metų pastatytas Palangoj tik vienas biokuro katilas už 5 mln. litų, o viso investicijoms sunaudota 16 milijonų litų, nepasinaudota Europos Sąjungos lėšų parama trasų renovacijai ir natrojo katilo statybai. Investicinė komisija nėra juridinis asmuo, kontrolę turi užtikrinti miesto taryba, kuri jau 10 metų negauna ataskaitų apie sutarties vykdymą. To neneigia ir buvęs meras, dabartinis Seimo narys Pranas Žeimys.

Kas gali paneigti, kad ir dabar čia nekyšo „Rubikono“ „ūsai“, kad kyšo palangiškiams seniai aišku, bet niekas nepaima už tų „ūsų“ iš esmės. Visa valdžia tyli ir nori palikti gyventojus šioje pelkėje.

Praėjusiais, 2009 metais, gruodžio mėnesį, J.Janonio gatvės 43 namui buvo išskirta investicija šilumos mazgo renovacijai, atskiriant prie šio mazgo prijungtą dviejų aukštų medinį namą. Vicemeras R.Garolis su savo komisija pritarė šiai investicijai, bet jau daugiau kaip metai niekas nevykdo darbų, nors buvo kreiptasi daug kartų.

Vykdant šia investiciją buvo kreiptasi į Palangos miesto merą V.Stalmoką ir UAB „Litesko“ direktorių R.Jablonskį 2009 05 22 Nr.V-518 prašant atlikti namo renovaciją, pertvarkant šiluminį mazgą ir visuose butuose (20 butų) įrengiant individualią šilumos tiekimo apskaitą su paduodamos šilumos reguliavimu kambariuose. Šio namo šilumos mazgo renovacija įtraukta į 2009 metų investicijų progra, o kitas išlaidas sutiko dengti namo gyventojai. Valdžios sprendimas kaip visada: R.Jablonskis pasiūlė kreiptis į Savivaldybę, meras į apskrities administraciją.

Manau aišku, kaip visi „puikiai“ rūpinasi gyventojų namų renovacija ir modernizacija, kaip gina viešąjį interesą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasibaigus Seimo rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo išrinktų į Seimą kandidatų duomenis ir sudarė statistinių Seimo nario ir Seimo narės portretus. VRK duomenimis, Seimo nario mandatus iškovojo 103 vyrai ir 38 moterys. Todėl remiantis dar vasarą būsimų Seimo narių pateiktais duomenimis buvo sudaryti statistiniai Seimo nario ir Seimo narės portretai.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Iki savivaldos rinkimų 2015-ųjų vasarį ar kovą liko visai nedaug. Gerai paatostogavę, įdegę ir pasiturškę Baltijoje, politikai jau rudenį išsiims didesnio ar mažesnio kalibro ginklus ir žengs į politikos fronto liniją- prasidės rinkimų kampanijas. Ko jie gali tikėtis artėjančiuose Tarybų rinkimuose? Kuo jie labiausiai įsiminė miestelėnams, žiniasklaidai per daugiau kaip tris...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Nuo gegužės tryliktosios iki aštuonioliktosios Lietuvos kultūros sostinė Palanga sulauks tarptautinio spaudos fotografų, fotoklubų narių bei fotomenininkų iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Vokietijos, Azerbaidžano ir egzotiškosios Kinijos desanto. Kultūros centre „Ramybė“ asociacijos „Fotobienalė LT“ kvietimu vyks seminaras...


Savivaldybės komisija kovai su korupcija turi pirmininką Saulių Simę ir narius, bet jie į pirmą posėdį rinksis tik šią savaitę, ketvirtadienį. Ar gali komisija, kuriai vadovauja vicemeras, o dauguma narių yra tarybos nariai, pjauti šaką, ant kurios visi sėdi?


Komisijos narių boikotas žlugdo apklausą

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 19 | Rubrika: Miestas

Rytoj į apklausą dėl savivaldybės sutarties su „Litesko“ nutraukimo atėję Palangos gyventojai galbūt ras užrakintas sporto salės duris – ketvirtadienio pavakarę savivaldybės Tarybos posėdžių salėje susirinkę 10 apklausos komisijos narių paskelbė pareiškimą, kad boikotuoja organizuojamą apklausą – neatvyks į komisijos posėdį sekmadienio rytą. Jie reikalauja apklausą surengti rugsėjo...


Palangiškiai su viltimi sutinka spaudoje paskelbtą 2010 m. vasario 19 d. aštuonių Tarybos narių kreipimąsi į valdžią dėl referendumo su UAB „Litesko“ sutarties nutraukimo.


Renginys ,,Kinijos Liaudies Respublikos poezija, fotografija ir kinofilmai Palangoje 2010“, skirtas KLR 60-mečiui paminėti ir Kinų Naujiesiems metams pasitikti 2010 m. vasario 12 d.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius