Komisijos narių boikotas žlugdo apklausą

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-07-18
Peržiūrėta
1844
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rytoj į apklausą dėl savivaldybės sutarties su „Litesko“ nutraukimo atėję Palangos gyventojai galbūt ras užrakintas sporto salės duris – ketvirtadienio pavakarę savivaldybės Tarybos posėdžių salėje susirinkę 10 apklausos komisijos narių paskelbė pareiškimą, kad boikotuoja organizuojamą apklausą – neatvyks į komisijos posėdį sekmadienio rytą. Jie reikalauja apklausą surengti rugsėjo 19-iąją. Pagal birželio 17 –ąją Tarybos patvirtintą apklausos vykdymo aprašą numatyta, kad apklausos dieną apklausai skirta patalpa atidaroma tik tuomet, kai susirenka ne mažiau kaip trys penktadaliai apklausos komisijos narių. Dešimt komisijos narių, pasirašiusių pareiškimą, nepakeitus nuomonės ir neatvykus į apklausą, durys atvykusiems į apklausą palangiškiams negalės būti atvertos. Vakar popietę apklausos rėmėjai, oponentai ir komisijos nariai žarstėsi priekaištais, o kai kurie neslėpė sumišimo.

 

Komisijos pirmininkas apie boikotą negirdėjo

„Palangos tiltas“ šiandien skelbia apklausos komisijos narių, pasirašiusių pareiškimą dėl apklausos boikoto, pareiškimą.

Apie jį vakar popietę nebuvo girdėjęs nei apklausos komisijos pirmininkas Arvydas Martinkėnas, nei meras Vytautas Stalmokas, nei kai kurie komisijos nariai, nedalyvavę dalies komisijos narių pasitarime ketvirtadienį.

„Ką jūs sakote? Komisijos nariai boikotuoja apklausą? Nieko panašaus negirdėjau! Tik Dainius Želvys man užsiminė, kad jis nedalyvaus. Nežinau, ką reikės daryti, jeigu tiek daug komisijos narių neateis į posėdį prieš apklausą. Kaip tik dabar ruošiausi skambinti komisijos nariams  - gal ką nors daugiau išsiaiškinsiu. Gal vis tik jie apsigalvos ir ateis į apklausą?“- sumišimo neslėpė A. Martinkėnas. Jis ketino pasikonsultuoti su teisininkais, ką daryti tokiu atveju.

„Jeigu tai būtų tiesa, toks dalies komisijos narių žingsnis yra labai neatsakingas. Kaip reikės paaiškinti žmonėms, atėjusiems išreikšti savo nuomonę? Gal reikės ką nors  prie durų pastatyti „dežuruoti“?“ – komisijos pirmininkas turėjo daugiau klausimų nei atsakymų.

 

Pavaduotojas blaškosi

Pareiškimą dėl apklausos boikoto pasirašė šie komisijos nariai: Tarybos nariai Šarūnas Vaitkus, Marija Ulbienė, Mindaugas Skritulskas, Dainius Želvys, Salomėja Slaboševičienė, Vaidas Šimaitis, Giedrius Šatkauskas,  apklausos iniciatorius Vytautas Ajauskas, socialliberalas Edmundas Krasauskas ir valdančiųjų koalicijai priklausantis socialdemokratas Viktoras Pivrikas.

Pastarasis, regis, blaškėsi dėl sprendimo prisidėti prie apklausos boikotuotųjų – keliskart keitė motyvus dėl tokio apsisprendimo:

„Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, lankydamasis praėjusią savaitę Palangoje, pritarė minčiai, kad „Litesko“ sutartis yra žalinga palangiškiams ir kad nelogiška ją vykdyti liepos mėnesį. Tad aš pasirašau po pareiškimu, bet į apklausą, kaip komisijos pirmininko pavaduotojas, atvyksiu“, - sakė V. Pivrikas ketvirtadienio popietę.

Kolegų įspėtas, kad atvykimas reikš dalyvavimą komisijos darbe, tik suskėsčiojo rankomis.

Vakar V. Pivrikas kitaip aiškino savo apsisprendimą pasirašyti pareiškimą:

„Pasirašiau ne už pareiškimo turinį, kuris yra labai politizuotas, bet už tai, kad apklausos data būtų perkelta į rudenį. Į apklausą ateisiu, nes man, kaip komisijos pirmininko pavaduotojui, privalu laikytis politinės etikos abėcėlės“, - teigė politikas.

 

Dirba skaidriais metodais?

„Ne. Nieko apie jokį komisijos narių boikotą negirdėjau. Neskaičiau jokio pareiškimo – niekas man jo neįdavė“, - greitakalbe vakar „Palangos tiltui“ bėrė meras V. Stalmokas.

Paklaustas, ar nesijaučiąs apsigavęs, kad į komisijos sudėtį nepavyko įtraukti daugiau sau palankių žmonių, meras teigė, kad jis dirba „skaidriais metodais“.

Meras prisipažino pats apklausoje nedalyvausiąs, o dėl „Litesko“ sutarties turįs savo nuomonę:

„Reikėtų labai gerai viską paskaičiuoti ir tada pasvarstyti, ar ta sutartis naudinga, ar ne miestui ir jo gyventojams. Turėtų būti aišku, kad kai kam ji tapo politikavimo įrankiu. Jeigu  Seimo valdančioje koalicijoje esantys konservatoriai iki šiol būtų radę būdų, kaip pigiau nupirkti dujų, tai visi mes mažiau mokėtume už šilumą“, - dėstė V. Stalmokas.

 

Kas pasirūpins žmonėmis, jeigu durys bus užvertos?

Vienas iš pareiškimo iniciatorių, Tarybos narys Š. Vaitkus, vakar „Palangos tiltui“ teigė, kad neatvykus į apklausą daugiau kaip devyniems komisijos nariams, komisijos pirmininkas bus priverstas laikyti sporto salės duris užrakintas.

„Kito kelio teisiškai nėra, nes pati Taryba patvirtino tokią apklausų vykdymo tvarką. Per Tarybos posėdį mes siūlėme į apklausos komisiją įtraukti penkis narius ne iš Tarybos, o iš visuomenės, bet į tokį prašymą meras ir Taryba neatsižvelgė. Tad Dievas yra – apsiriko ar ne valdantieji, tvirtindami tokią komisijos sudėtį, ne man dabar spręsti“, - sakė politikas.

Jis atrėmė apklausos priešininkų nuomonę, kad apklausa virto politikavimu, sakydamas, kad „apklausa – ne partijų reikalas, o 2200 palangiškių, pasisakiusių už ją, dalykas.“

Kas ir kaip palangiškiams turėtų paaiškinti, jeigu apklausos vietos durys turės būti laikomos užrakintos, Š. Vaitkus nesiėmė spręsti:

„Tuo turi pasirūpinti miesto administracija. Pats meras tegul galvoja, kai pasirenka tokią datą“, - sakė Tarybos narys.

Pasak jo, dėl didelio visuomenės ir iniciatyvinės grupės dėmesio „Litesko“ jau matyti teigiami dalykai:

„Taryboje jau niekas nekalba apie sutarties pratęsimą penkiolikai metų. Įmonė daugiabučiuose ėmė kabinti  šilumos apskaičiavimą paaiškinančias lenteles.“

Apklausos komisijos dalies narių boikotas – paskutinis būdas sutrukdyti apklausą liepos mėnesį. Anksčiau apklausos iniciatyvinės grupės tokie siekiai nepasiekė tikslo – Vyriausybės atstovė K. Vintilaitė ir Klaipėdos apygardos administracinis teismas nepatenkino jos pareiškimo sustabdyti Tarybos sprendimą surengti apklausą liepos 18 dieną.

 

Žmonės - sumišę

Palangos Civilinės metrikacijos, kur, Tarybos sprendimu, palangiškiai turėjo išsiimti pažymas apie gyvenamąją vietą, vedėja Vida Buivydienė vakar sakė, kad tokių pažymų buvo išduota 711, dar 332 pažymos buvo išduotos namų savininkams.

„Žmonės atrodo labai sumišę – nežino, kas tokias pažymas turi išsiimti. Iš įvairių institucijų jie gauna skirtingą informaciją. Mes gyventojams, senuose pasuose turintiems įrašą apie gyvenamą vietą, sakėme, kad dalyvauti apklausoje pakanka tokio paso, o atskiros pažymos nereikia“, - sakė V. Buivydienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2023 m. rugsėjo 20 d. vyko pirmasis Palangos miesto savivaldybės Neįgaliųjų reikalų komisijos, patvirtintos Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. birželio 27 d. sprendimu Nr. T2-185, posėdis. 


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nesiėmė svarstyti Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pareiškimo dėl Palangos miesto Tarybos nario ir Tarybos Etikos komisijos pirmininko Dariaus Kubiliaus spjaudimosi purvu viešoje erdvėje. ivaldybių Tarybų Etikos komisijos. VTEK paaiškino, kad tokio politikų elgesio netiria – tai daro savivaldybių Tarybų Etikos...


Į Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Seimo frakcijos paramą Seime lyčiai neutraliam partnerystės įstatymui (tam, kad įstatymas būtų pradėtas svarstyti, jo iniciatoriai pritrūko dvejų balsų – L. J.), Darius Kubilius, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys ir Tarybos Etikos komisijos pirmininkas, švelniai tariant, reagavo ne itin etiškai. Po Lietuvos Valstiečių ir...


Lapkričio 18–21 d. Seime vyko Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžiai, kuriems pirmininkavo parlamentaras Antanas Vinkus, kuris yra komisijos pirmininkas Seime.


Klausimas dėl Tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininko atidėtas

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 30 | Rubrika: Miestas

Miesto savivaldybės Taryba ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., nepaskyrė Tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininko, nors mero Šarūno Vaitkaus teikimu, į pareigas buvo siūlomas socialdemokratdarbietis Domininkas Jurevičius.


Kovo 21 dieną į Palangą atvyko gausi kultūros bei istorinio paveldo specialistų ir Seimo narių komanda. Tai buvo planinė Valstybinės kultūros paveldo komisijos išvyka, siekusi susipažinti su kurorto paveldo objektų šiandienine būkle, numatyti priemones jų apsaugai nuo galimų negatyvių objektų savininkų veiksmų, taip pat ir savivaldybės ar jai pavaldžių įstaigų bei įmonių...


Ketvirtadienį  į Vilnių Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) vykusi visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje namo grįžo niūrūs – 5 iš 7 komisijos nariai buvo nubausti baudomis po 800 litų.


Komisijos narių boikotas žlugdo apklausą

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 18 | Rubrika: Miestas

Rytoj į apklausą dėl savivaldybės sutarties su „Litesko“ nutraukimo atėję Palangos gyventojai galbūt ras užrakintas sporto salės duris – ketvirtadienio pavakarę savivaldybės Tarybos posėdžių salėje susirinkę 10 apklausos komisijos narių paskelbė pareiškimą, kad boikotuoja organizuojamą apklausą – neatvyks į komisijos posėdį sekmadienio rytą. Jie reikalauja apklausą surengti rugsėjo...


Paskutiniajame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje aštuoni Tarybos nariai – Giedrius Šatkauskas, Šarūnas Vaitkus, Dainius Želvys, Mindaugas Skritulskas, Vaidas Šimaitis, Salomėja Slaboševičienė, Marija Ulbienė, Edmundas Krasauskas – pareikalavo surengti gyventojų apklausą dėl Palangos šilumos ūkio modernizavimo ir renovacijos sutarties, sudarytos su UAB „Litesko“ 2000 metų...


Posėdžiausiančios Palangos miesto savivaldybės tarybos darbotvarkėje numatyta keisti kai kuriuos veiklos reglamento punktus. Nors Taryba šių metų gegužę patvirtino naują veiklos reglamentą, kuris apsprendžia politikų veiklą, tačiau iki šiol nedirba Etikos ir procedūrų komisija. Priežastis – niekaip neišrenkamas komisijos pirmininkas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius