Kai milijonai paimti, paliktas brokas neberūpi

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010-08-08
Peržiūrėta
1661
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miesto vadovai nevengia pasigirti per jų kadenciją atliktais darbais. Vienas iš tokių valdžios neužmirštamų objektų – liberalų pamėgtos bendrovės “Parama” rekonstruotas vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“. Su papildomais darbais jo rekonstrukcija kainavo net 3 milijonai 700 tūkstančių litų. Milijonai išleisti, pastatas atnaujintas, o renovuoto vaikų darželio vadovams rūpesčių dar daugiau, nei iki rekonstrukcijos.

 

Po pastato atnaujinimo nepraėjus nė dvejiems metams, akis pradėjo badyti pradėjęs ryškėti brokas: nubluko fasado plokščių spalva, sriegių vietose jos sutrūkinėjo, tarp plokščių atsivėrė plyšiai, pačios plokštės ėmė trupėti. Iš po jų jau matosi fasado apšiltinimo vata. Įtrūko pamatų plokštės, betonas prie įėjimų ištrupėjo, atsilupo dažai ant lietvamzdžių laikiklių, lauko durų rankenų. Metalinės detalės ėmė rūdyti. Ne ką geresnė padėtis ir pastato viduje: tualetuose, salėse, kabinetuose yra įskilimų sienose, lubose, virš durų staktų.

Apie tokią situaciją lopšelio-darželio vedėja B. Mazrimienė broką palikusios bendrovės „Parama“ direktorių S.Prikockį informavo dar praėjusių metų pabaigoje. Pagal rekonstrukcijos darbų sutartį, rangovas savo lėšomis privalo 5 metus taisyti pasirodžiusį broką. Tačiau „Paramos“ darbininkai darželyje nesirodo, o rekonstrukcijos darbų užsakovas – savivaldybės administracija nesugeba rangovo priversti vykdyti savo įsipareigojimus. 2009 metais gruodžio 8 dieną savivaldybės administracijos direktorius V.Kuznecovas „Nykštuko“ direktorei atsakė, kad „Paramos“ direktorius yra įpareigotas suderinti remonto darbų terminus. Po šio rašto praėjus 4 mėnesiams jokios derybos su „Parama“ dar nebuvo įvykusios. Pavasarį vargais negalais buvo susitarta, kad “Parama” pradės taisyti savo broką prasidėjus vasarai. Laikas statybos darbams itin tinkamas – tuo laiku darželyje yra likusios tik 5 vaikų grupės, bet statybininkai neskuba. Birželio 16 dieną nesulaukę „Paramos“ vyrų darželio vadovai vėl  rašo raštą savivaldybės direktoriui. Šis brūkšteli rezoliuciją komunalinio ūkio skyriaus specialistui A. Baciui: „Nagrinėti, imtis priemonių broko pašalinimui“. Neaišku, kokios buvo savivaldybės priemonės, bet statybininkai darželyje nepasirodė ir liepos mėnesį. Į savivaldybę siunčiamas dar vienas „Nykštuko“ pranešimas, kad jokie darbai nevyksta. Šįkart V.Kuznecovo rezoliucija Komunalinio ūkio skyriaus vedėjui K.Jakubauskui: „Nedelsiant imtis priemonių brokui likviduoti“.

Baigiasi pirmoji rugpjūčio savaitė – jokių priemonių nematyti. Greitai rugsėjis, lopšelis-darželis bus pilnas vaikų. Negi tuomet vaikai nardys po pastoliais?

K.Jakubauskas aiškina, kad savivaldybė rangovo negalinti paskubinti, nes „Parama“ derasi su statybinių medžiagų tiekėjais. Gal ir iš tiesų ant „Nykštuko“ sienų buvo pritvirtintos brokuotos fasado plokštės, tačiau kuo čia dėta darbų užsakovė – savivaldybė, kuri už rekonstrukciją sumokėjo beveik 4 milijonus litų, ir tuo labiau Palangos vaikai? „Parama“ seniausiai turėjo ištaisyti broką, fasadą apdengti naujomis plokštėmis ir tuomet su brokuotų medžiagų tiekėjais gali ginčytis iki pamėlynavimo.

Kad taip įvyktų savivaldybė turi ir botagą – baudas rangovui už piktybinį įsipareigojimų nevykdymą. Tačiau botagu prieš draugo nosį nepamojuosi. Sako, kad brokas ėmė lįsti ir „Paramos“ pastatytame buvusio mero R.Kirstuko name. Ten statybininkai darbuojasi. Gal dėl to jie beveik metus negali atvykti į „Nykštuką“?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Antradienį, sausio 30 dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto studentais ir pristatė jiems paskaitą apie Palangos miesto plėtrą. Susitikimo, kuriame dalyvavo apie 400 kurorto gyventojų, metu pristatyti šiuo metu įgyvendinami Palangos...


„Palangos tilto“ straipsnis „Pyktis socialinėms darbuotojoms iššaukė skaudžias pasekmes – vaiko netektį“ (paskelbtas lapkričio 24 dieną) sulaukė didelės mūsų skaitytojų reakcijos. Redakcija sulaukė Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Ilonos Lingytės komentaro, kurį žemiau skelbiame. Redakcija primena...


Palangos miesto vadovai – meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Saulius Simė bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė – Kliento dieną nustebino Palangos oro uosto keleivius, ėmęsi darbo aviacijos saugumo keleivių tikrinimo pirmojoje pozicijoje.


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Kai milijonai paimti, paliktas brokas neberūpi

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 08 08 | Rubrika: Miestas

Miesto vadovai nevengia pasigirti per jų kadenciją atliktais darbais. Vienas iš tokių valdžios neužmirštamų objektų – liberalų pamėgtos bendrovės “Parama” rekonstruotas vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“. Su papildomais darbais jo rekonstrukcija kainavo net 3 milijonai 700 tūkstančių litų. Milijonai išleisti, pastatas atnaujintas, o renovuoto vaikų darželio vadovams rūpesčių dar daugiau...


ES paramos džiaugsmą temdo paliktas brokas

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 09 | Rubrika: Miestas

Dar prieš du metus Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“, kaip ir visi sovietmečiu statyti darželiai ir mokyklos, buvo pilkas ir niūrus. Šiandien jis, geltonas kaip pienės galva, šviečia iš toli ir daugeliui palangiškių bei miesto svečių jis tapo orientyru. Arba, kaip „Gintarėlio“ direktorei Ilonai Milkontei, ugdymo įstaiga tapo pavyzdžiu kaip renovacija, remiama Europos Sąjungos (jos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius