Kainos ir poilsis Šventojoje: pabrangę patiekalai ir nakvynė prie jūros už 10 eurų

Palangos tiltas, 2024-06-03
Peržiūrėta
1473
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojoje sezonas įsibėgėja lėčiau. FOTO: MINDAUGAS MILINIS
Šventojoje sezonas įsibėgėja lėčiau. FOTO: MINDAUGAS MILINIS

Palangoje savaitgalį vyksta didžiulis kurortinio sezono pradžios festivalis „Myliu Palangą“, sutraukęs minias poilsiautojų. Šventojoje sezonas įsibėgėja lėčiau. Šiame miestelyje poilsiautojų antplūdžio dar nėra, o ir kainos dar ikisezoninės. Tiesa, maistas net ir Šventojoje pabrango. Be to, atvykėliai pasitinkami ne tik ūgtelėjusiomis kainomis, bet ir apmokestintų automobilių stovėjimu. 

Šventojoje poilsį renkasi tie, kuriems norisi ramybės, nedidelės privačios erdvės prie namelio ir kepsninės prie durų. Aišku, ta ramybė sąlyginė. Kol kas miestelyje nevyksta jokių triukšmingų renginių, tad ir atsipūsti po žiemos darbų galima. Tačiau įvairius „renginius“ organizuoja patys poilsiautojai, kurie išsinuomoję namelius ir nuo ankstaus ryto užkūrę kepsninę bei prikirtę kepsnių ir užgėrę alumi vakarop pradeda ne tik dainuoti, šokti, bet ir aiškintis santykius. Vargas tokios kompanijos kaimynams, kurie išsinuomoję gretimą namelį arba ketina ilsėtis tame pačiame į dvi dalis padalintame namelyje už plonytės sienos.

Tokių namelių kompleksų pranašumas tas, kad beveik visi jie įsikūrę netoli jūros.

Kol kas triukšmadarių koncentracija nedidelė. Todėl yra galimybė išsinuomoti namelį sumokant po 10 eurų „už lovą“. Tad keturių asmenų šeimai nakvynė Šventojoje kainuotų 40 eurų. Panašią kainą sumokėtų ir pasirinkusieji poilsio namus „Beluga“. Čia keturių asmenų šeimai kambarys kainuoja 50 eurų. Na, o dviviečio kaina 40 eurų. Brangiau nei pigiausiuose mediniuose, tačiau garantuota ramybė. Tiesa, kaina dviviečio iki 65 eurų, o keturviečio iki 75 eurų šokteli per Jonines. Tačiau po jų kainos vėl nusileidžia į pradinį lygį. Vėl pakyla tik per patį atostogų įkarštį liepą rugpjūčio pirmąją pusę. 

Medinių, dar sovietinę erą menančių, tačiau restauruotų poilsio namelių komplekse „Vaivorykštė“, klientai gali rinktis iš įvairių pasiūlymų – nuo dviviečio su daliniais patogumais (be dušo) iki keturviečio su visais patogumais. Šiuo metu keturviečio kaina siekia 60 eurų, o jau nuo Joninių pigiau nei 90 neberasime. Komplekso administratorė paaiškino, kad kaina priklauso ir nuo poilsio trukmės. Užsisakiusieji ilgesniam terminui gali tikėti šiokios tokios nuolaidos.

Namelių komplekse „Undinė“ nakvynė dviviečiame kainuoja 35 euru, keturviečiame – 45 eurus. Nuo Joninių kainos didės 10 eurų – iki 45 dviviečiame ir 55 keturviečiame.

Centrinėje Šventosios dalyje namelių kainos panašios. Nelygu komforto lygis bei remonto sąnaudos, kainos įvairuoja. 

Tiesa, prie nakvynės kainos reikia pridėti ir vadinamąją naudojimosi kurortine infrastruktūra rinkliavą, kurios dydis asmeniui – 2 eurai. 

Atmetę triukšmingų kaimynų faktorių Šventojoje galime tikrai puikiai pailsėti. Juolab dabar, kai poilsiautojų antplūdžio nėra, orai puikūs, veikia valgyklos, kavinės ir pramogų vietos, o kainos kol kas „nesezoninės“. „Juk jūra ir smėlio paplūdimiai tokie patys. O pliažas net platesnis negu Palangoje“, - savo pasirinkimą, kodėl nevažiuoja į Palangą motyvuoja į Šventąją atvykę poilsiautojai.

Paplūdimyje ir jo prieigose kavinės veikia tik ties centrine Šventosios gelbėjimo stotimi, kur koncentruojasi į pietinę miestelio dalį atvažiavę poilsiautojai bei savaitgaliui pailsėti atvykę Ošupio take ir aplinkinėse gatvelėse įsikūrusių labiau pasiturintys privačių kotedžų kvartalų gyventojai.

Kol kas iš pigiausių valgyklų Šventojoje veikia vos kelios. Kainos jose, kaip ir Palangoje, palyginti su praėjusiuoju sezonu, ūgtelėjusios. Jūros gatvėje veikiančioje savitarnos kavinėje „Aušra“ nepabrango tik dienos sriuba, kuri tebekainuoja 2,5 euro. Šaltibarščiai kainuoja 3,8 euro (pernai – 3,5 euro), charčo sriuba – 4,3 euro (pernai - 4 eurai), kiaulienos guliašas – 5,5 euro (pernai – 5,2 euro), karbonadas – 7,5 euro (pernai – 6,9 euro), cepelinai su mėsa – 6,5 euro (pernai – 6 eurai), plovas – 5 eurai (pernai – 4,8 euro).

Savitarnos kavinėje „Šakutė“ centrinėje Šventosios dalyje dienos sriuba kainuoja 2,5 euro, šaltibarščiai – 4, o aštri – 4,5 euro. Antrieji patiekalai šioje maitinimo įstaigoje kainuoja: Kijevo kotletas – 8, karbonadas – 6,5, kiaulės šonkauliai – 8,5, lašišos kepsnys – 8, maltinis – 6,5 euro. 

Vienas apžvalgininkas, kurį nustebino 7 eurų kebabo kaina, infliacijos lygiui matuoti siūlė Lietuvoje taikyti kebabo indeksą. Tačiau Šventojoje didelis kebabas dar praėjusią vasarą kainavo 7 eurus. Šią vasarą šio užkandžio kaina liko kol kas nepakitusi. Centriniame kebabų kioske Jūros gatvėje nuo praėjusios vasaros nepakeistas net kainoraštis. 

Rūkytus karšius ir skumbres ne vieną dešimtmetį Šventojoje pardavinėjantis vyriškis už vidurinio dydžio karšį prašo 5 eurų, tiek pat ir už didokus du rūkytus ešerius. Jis sakė, kad per savaitgalį pavyksta parduoti beveik pilną šaldytuvą rūkytų žuvų. Pardavimams įtakos turi ir tai, kad jis siūlo pirkėjams paragauti parduodamus produktus.

Tačiau nemaloniai Šventojoje nuteikia šią vasarą pasitikęs visuotinis automobilių stovėjimo apmokestinimas. Apmokestintas automobilių stovėjimas net aikštelėje prie „Pajūrio sodybos“. Čia valanda kainuoja 1,6 euro. Mokėti už paliktą automobilį reikės ir aikštelėse centrinėje Šventosios gatvėje bei naujai įrengtoje ir išpuoselėtoje automobilių stovėjimo aikštelėje prie uosto, kuris patenka į žaliąją zoną, kurioje viena valanda kainuoja 2,2 euro. Aikštelėje labai daug automobilių su priekabomis, skirtų vežti vandens motociklus.

Dar viena įdomi detalė – vanduo jūroje ties Šventąją šiltesnis nei ties Palanga, ties Šventąją jūra įšilusi iki 18 laipsnių, Palangoje temperatūra nesiekia net 12 laipsnių.

Mindaugas Milinis

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ne paslaptis, kad daugiausia visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio Lietuvos pajūris sulaukia dėl itin didelių maisto ir apgyvendinimo kainų.


Palangoje savaitgalį vyksta didžiulis kurortinio sezono pradžios festivalis „Myliu Palangą“, sutraukęs minias poilsiautojų.


Miegoti traukinyje ir nubusti prie pat jūros? Laisvai. O ir atsieis vos keliolika eurų.


Ketvirtadienį pasibaigusiame Palangos miesto savivaldybės administracijos organizuotame neveikiančio kino teatro „Eldija“ pastato Šventojoje aukcione už turtą pasiūlyta pradinė kaina – 1,08 mln. eurų.


Neįgaliesiems privažiuoti prie jūros Palangoje tapo patogiau – paplūdimyje ties neįgaliesiems draugišku Lino taku įrengtas iki pat vandens vedantis plastiko takas su nuolydžiu į jūrą.


Jei investuotojų planai nepasikeis, Šventojoje, prie uostelio, turėtų iškilti dviejų pastatų kompleksas - poilsio namai ir viešbutis.


Palangos nekilnojamojo turto kainos jau lyginamos ne su Jūrmala, ar Pietų Europa, bet netgi su Silicio slėniu, esančiu JAV, Kalifornijoje – įspūdingus indėlius sukaupę lietuviai ieško, kaip apsisaugoti nuo pinigų nuvertėjimo, rašo Ernestas Naprys delfi.lt


Praėjusį savaitgalį (rugpjūčio 7-8 d.) Palangoje įvykęs LXVIII Vilniaus aukcionas ne tik stebino dalyvių aktyvumu ir įsirašė į istoriją kaip aukcionas, kuriame labiausiai kilo parduotų lotų kainos, bet ir tapo istorijos įprasminimo dalimi.


Apartamentai prie jūros - nuo 30 Eur! Kambarių rezervacija: ▪️internetu – booking.apartamentaitenisas.lt ▪️el. paštu – [email protected] ▪️telefonu – (8 460) 58033


Akcija „Saugus poilsis pajūryje“ – vėl Palangoje

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro inf., 2016 07 04 | Rubrika: Sveikata

Visą liepą Palangoje vyks akcija „Saugus poilsis pajūryje“, kurios tikslas – priminti poilsiautojams, kaip saugiai elgtis prie vandens bei saulėkaitoje, kad poilsis taptų saugus ir visavertis. Akciją jau ne pirmus metus organizuoja Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius