Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-01-06
Peržiūrėta
1591
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.
Permainų daug ir įvairių. Viena iš staigmenų pasitiko keliaujančius – pirmą darbo dieną po Naujųjų metų keliaujantys tarpmiestiniu transportu pajuto kainų šuolį. Žmonės blaškėsi lygindami buvusias ir jau esamas kainas. Kadangi PVM lengvatos nuo 2009 m. turėtų būti įrašytos į raudonąją knygą, dabar kone visi mokės vienodai – 19 procentų. Tokiu būdu pabrango ir kelionės bei taksi paslaugos.
Panaikinta PVM lengvata keleivių vežimui (anksčiau vežėjai mokėjo 5 proc. PVM) lėmė, jog tarp Palangos ir Klaipėdos kursuojantys mikroautobusai dabar paprašo 5,2 lito už kelionę vietoj buvusio 4,5 lito, į Kretingą iš Palangos bus galima nuvažiuoti 40 centų brangiau - už 3,40 lito. Labiausiai kišenę draskys kelionės toliau – keliaujantiems į sostinę vietoj 63 litų teks pakloti 72 litus, į Kauną – 55 litus vietoj 48 litų, į Šiaulius 33,5 vietoj 29,5 lito. Taksi kainos taip pat turėtų šoktelėti ne daugiau nei 14 procentų. 
Palangos autobusų stoties direktorė Petronėlė Milienė sakė, jog kainos kito ne „šiaip sau“ – vežėjai brangino bilietus atsižvelgdami tik į pakitusį PVM, o ne siekdami didinti savo pelną.
Bilietai brango visoje Lietuvoje – tiek autobusų, tiek traukinių. Žadama didinti ir viešojo miesto transporto bilietų kainas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Artėjant vasaros sezonui, kurortuose apgyvendintiems ukrainiečiams tenka ieškotis naujų būstų, o kai kurios savivaldybės ima riboti ukrainiečių apgyvendinimą dėl ugdymo įstaigų stygiaus. Ministerijų prašoma tam tinkamą jų valdomą turtą skirti karo pabėgėliams apgyvendinti.


Pajūris NT kainomis perspjovė net Vilnių: butai čia brango trečdaliu. NT kainų augimas sostinėje jau beveik nebestebina, tačiau Lietuvoje yra miestų, kuriuose kainų šuolis dar didesnis nei Vilniuje. Tai – Palanga, kurioje butų kainos nuo 2020 metų pradžios išaugo net trečdaliu (33 proc.), rašo delfi.lt žurnalistė Justina Maciūnaitė. Butų kainos čia augo trečdaliu...


Klaipėdos apskrities pareigūnai šį savaitgalį aktyviai tikrino prekybos centrus, turgavietes ir kitas galimas žmonių susibūrimo vietas – tikrinta ar žmonės laikosi karantino taisyklių, nesibūriuoja, tinkamai dėvi kaukes. Iš viso savaitgalį surašyti 7 protokolai pagal LR ANK 45 str. - vienas Neringoje – asmuo parduotuvėje nedėvėjo kaukės, septyni –...


Technologijų lyderė „Tele2“ dar labiau mažina paslaugų kainas keliaujantiems Europos Sąjungos šalyse. Lygiai prieš metus, įssigaliojus ES reglamentui, operatoriaus klientai jau mokėjo iki 20 kartų pigiau – todėl, kaip rodo statistika, naršė keliolika kartų daugiau.


Kad nuo 2009-ųjų, kuomet miesto savivaldybės Taryba paskutinįjį kartą patvirtino vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas, iki šiol neprireikė didinti šių viešųjų paslaugų kainų gyventojams ir įmonėms, UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis vadina „mažu stebuklu“. Bet įgyvendinant Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo...


Lietuva be cepelinų – kaip Palanga be Baltijos jūros. Bene visos kurorto kavinės ir restoranai siūlo cepelinus, tautinės virtuvės „tradicijų tradiciją“. Vis tik virėjai tvirtina, kad cepelinai, nors vis dar „madingi“, savo „pozicijas“ Palangoje palengva užleidžia brangesniems ir labiau gurmaniškiems patiekalams. Kur kurorte galima pigiausiai...


Vyriausybė pritarė 2015 metų biudžeto projektui, kuriame, be kita ko, numatyta viešbučiams ir kitoms apgyvendinimo paslaugas teikiančioms įmonėms nuo 2015 metų sausio 1 dienos įvesti lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą. Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas sako, jog šis sprendimas išties sveikintinas...


Komunalininkai tapo sniego ir miesto valdžios įkaitais

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Palanga paskendo sniege. Trečdaliu susiaurėjusios ir sniego apkasais įrėmintos kurorto gatvės tapo panašios į aukštais borteliais apjuostas bobslėjaus trasas.  Prie šaligatvių negalinčios privažiuoti mašinos šalikelėse stovi užėmusios beveik visą eismo juostą, o šalia jų prasilenkiantys du automobiliai gatvėje jau sunkiai beišsitenka.


Apginkime mūsų pliažus nuo neapgalvotų valdžios sprendimų

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 26 | Rubrika: Miestas

Palangos pliažams iškilo rimtas pavojus. Ir tą pavojų kelia dabartinės miesto valdžios, kurios įgaliojimai baigsis už 3 mėnesių, ketinimai kurorto pliažus penkerius metus paversti balaganu. 


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 06 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius