Kalėdinis palinkėjimas miesto valdžiai

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013-12-19
Peržiūrėta
812
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas
Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas

Prie pabaigos artėja pirmasis žiemos mėnuo, bet Palangos valdžiai būtent dabar prasidėjo ruduo – trejus metus auginto derliaus rinkimo metas, kuris tęsis iki pat savivaldos rinkimų.
Pirmąjį vaisių kurorto meras Šarūnas Vaitkus nusiraškė praėjusį šeštadienį, kai šventiniame vakare paskelbė apie atstatyto Kurhauzo atidarymą. Tiesa, šis obuolys dar nėra visiškai prinokęs – kitais metais restauratoriai dar dailins antrame istorinio pastato aukšte esančius kabinetus. Nemažai darbo laukia Kurhauzo mansardiniame aukšte, kuriame baigiamos įrengti konferencijų salės.
Tačiau nepaisant dar likusios neprisiūtos rankovės, Kurhauzo vakarinę suknelę jau puošia nėriniai – 19 amžiaus stiliumi atkurta didžioji pastato salė tviska visa savo didybe.
Šeštadienį šioje salėje nuskambėjo daug pagyrimų miesto savivaldybei ir jos vadovui – Palangos merui. Už šiemet įgyvendintus ar pradėtus darbus Š.Vaitkus pelnytų padėkų sulaukia ir iš visuomenės, kuri ketvirtadienį Kurhauze rinkosi į pirmąjį renginį – miesto mero ataskaitą.
Palangos savivaldybės sode noksta dar ne vienas didelis obuolys. Pavasarį bus kerpama baigiamų statyti sporto rūmų atidarymo juostelė. Vasarą pirmuosius poilsiautojus turėtų priimti Nemirsetoje augantis modernus kempingas. Savivaldybei, tikiu, pavyks įveikti konkuruojančių prekybininkų paspęstus spąstus ir iki kitų metų pabaigos Palanga turėtų džiaugtis naujoje vietoje pastatyta modernia autobusų stotimi ir dar vienu gražiu prekybos centru.
Tačiau mero ataskaita nėra vien tik padarytų ar daromų darbų išvardinimas. Visuomenei atsiskaitantis miesto vadovas privalo prisiminti ir neįvykdytus rinkiminius pažadus, o svarbiausia – palangiškiams paaiškinti, kodėl stringa jų įgyvendinimas, arba kodėl anksčiau numatytų tikslų šiandien yra atsisakoma.
Rinkiminės programos įgyvendinimui miesto valdžiai beliko kiek daugiau nei metai. Dangstytis tuo, kad jau šiandien, esą, įgyvendinta net 80 procentų rinkiminių pažadų, valdžiai nederėtų. Ketveriems kadencijos metams numatyta darbų programa yra kuriama ne tam, kad joje atsirastų kuo daugiau rinkėjų viliojančių punktų. Net ir vienas neįgyvendintas įsipareigojimas reiškia, kad programa iki galo nėra įvykdyta.
Suprantama, prieš rinkimus sunku iš anksto įvertinti ir ekonomiškai pagrįsti ekspromtu kuriamą darbų sąrašą. Konservatorius reikia pagirti už tai, kad jie vieninteliai iš visų partijų į rinkimus ėjo su visiems žmonėms suprantama ir aiškia rinkimine programa. Todėl šiai partijai daugiausiai balsų Palangoje buvo atiduota net tuo metu, kai už skaudžias reformas šios partijos vadovaujama šalies vyriausybė buvo maišoma su žemėmis.
Kita vertus, kai kurių žadėtų darbų nesulaukusi visuomenė valdžios prie kryžiaus ir nekaltų. Palangiškiai užmerktų akis ir į konservatorių programoje nurodytų darbų atlikimo terminus, kurie, beje, valdžios yra visiškai užmiršti. Žmonėms pakaktų viešai paaiškinti, kokios objektyvios priežastys nulėmė vieną ar kitą programos pasikeitimą. Būtent tai yra mero ataskaitos esmė. Su visuomene susitikęs miesto vadovas turi suprasti, kad apie vykdomus įsipareigojimus raportuoja rinkėjams, kurie yra politiko darbdaviai.
Tokio mero raporto miesto gyventojai vis dar nesulaukė. Valdžiai atleidus už tai, kad visuomenei nėra žinoma, kodėl nieko nebegirdėti apie mineralinių ir terminių vandenų gydyklos projekto eigą, galima teigti, kad miestui numatyta programos dalis artėja prie finišo. Punktai apie Palangos koncertų salės, sporto komplekso, naujos autobusų stoties statybas, Kurhauzo atstatymą yra baigiami arba bent jau pradėti įgyvendinti. Tiesa, nieko negirdėti apie pažadėtą šviesos ir muzikos fontaną prie Kurhauzo esančiame skvere, bet tai galima nurašyti programos uždavinių korekcijai.
Tačiau dauguma poilsiautojui skirtų rinkiminių pažadų, matyt, yra atsidūrę giliausiame stalčiuje. Iš 7 punktų įgyvendinti tik trys: atsisakyta automobilių stovėjimo rinkliavos ne sezono metu, įrengta vaikų žaidimo aikštelė, miesto skveruose veikia laisvos interneto prieigos zonos.
Tačiau kodėl mieste vis dar nėra nė vienos daugiaaukštės mašinų stovėjimo aikštelės, paplūdimiuose nėra žadėtų dušų, sporto įrenginių, neapšviestas centrinis pliažas. Nieko nekalbama apie ledo arenos ir pramogų komplekso statybą Bangų gatvėje, nors taryba net buvo patvirtinusi tokį objektą numatantį detalųjį planavimą. Nėra apribota alkoholio prekyba naktimis, visuomenei taip ir nepaaiškinant kodėl.
Valdžia kažkodėl nebenori prisiminti ketinimų šalia oro uosto esančią buvusios karinės bazės teritoriją skirti ekologiškos pramonės ar sandėliavimo objektų statybai. Dėl patogios logistinės situacijos tai yra vienintelė stambiajam verslui patraukli miesto vieta.
Investuotojai nesulaukė aiškiai suformuluotų konkrečių ir iš anksto prognozuojamų mokestinių lengvatų, kurios paskatintų Palangoje statyti naujus pramogų, sporto ir gydomosios paskirties objektus.
Kodėl iki šiol nėra įdiegta atliekų rūšiavimo sistema? Dėl kokių priežasčių per trejus metus neprasidėjo žadėto kolumbariumo statyba miesto kapinėse? Kodėl nebekalbama apie naujo ligoninės pastato statybą poliklinikos teritorijoje? Kur žadėta viešoji pirtis?
Gyventojai turi teisę išgirsti valdžios atsakymus į šiuos klausimus, nes kadencijai numatytų darbų sąrašas negali virsti vien tik rinkimine vilione. Tokiems atsakymams laiko lieka vis mažiau.

Jūsų komentaras:

oooo 2013-12-20 21:23 (IP: 78.61.104.50)
KUR PIRTIS

Lina 2013-12-20 20:35 (IP: 78.61.175.229)
Mere, 2014 m. pirmojo pusmečio ataskaitą rinkėjams pateikite pagal žurnalisto A.Ziabkaus sudarytą planą.

kak 2013-12-20 15:13 (IP: 79.132.183.50)
Ziabkau, as Jus daznai kritikuoju, bet si karta parasete is esmes t.y. parasete taip kaip ir turi zurnalistas... Neuzlankstydamas nepatogius kampus, nebudamas Vaitkaus ar bet kurio is savivaldybes trubaduru.. Zinoma, reikia pasidziaugti nuveiktais darbais, bet nereikia uzmirsti neivykdytu. Zmones neturi buti uzliuliuoti grazios valdzios melodijos.. Labai gaila, kad kol kas nera asmenines kiekvieno politiko ir biurokrato atsakomybes.. As manau, kad tai sutvarkytu (bent dalinai) perdetus ir nepamatuotus valdanciuju pazadus arba elementarias ju apgavystes.. O SIAIP AUKSINIAI ZIABKAUS ZODZIAI, KURIU IR NESUPRANTA PALANGOS VALDZIA (DAR TOKIO NESU SUTIKES) TAI YRA SIE : "Su visuomene susitikęs miesto vadovas turi suprasti, kad apie vykdomus įsipareigojimus raportuoja rinkėjams, kurie yra politiko darbdaviai.!!!!!! " Būtent tai yra mero ataskaitos esmė.

Ziabkus 2013-12-20 12:13 (IP: 90.130.137.72)
kaip benamis šuniukas bėga pas tuos kas skanesnę dešrą pameta...

Kazys 2013-12-20 06:30 (IP: 78.61.251.251)
Nuo kada Ziabkus dirba opozicijoj?

Taip pat skaitykite

Kadencijos pusiaukelė valdžiai siunčia pavojaus signalą  2

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 05 11 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Laikas bėga sparčiai. Atrodytų, neseniai stebėjomės Palangoje savivaldos rinkimuose oponentus nušlavusia Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų banga, pirmą kartą tiesiogiai rinkome miesto merą, o jų kadencija nepastebimai jau perkopė viršukalnę ir ėmė riedėti žemyn, link naujų rinkimų.


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius pirmasis tarp kitų kurorto politinių partijų ir visuomeninių judėjimų įteikė dokumentus, reikalingus dalyvauti savivaldos tarybos ir tiesioginiuose mero rinkimuose, kurie įvyks 2015-ųjų kovo 1-ąją.


Nuo rugsėjo pabaigos prie V. Jurgučio pagrindinės mokyklos vėl verda darbai: UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkai pradėjo tvarkyti lietaus nuotekų tinklus, įrenginėja drenažą apie senąjį mokyklos pastatą bei įrengs jo sienų hidroizoliaciją, rengiasi atnaujinti mokyklos teritorijos dangas. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjos Violetos...


Kalėdinis palinkėjimas miesto valdžiai  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 12 19 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Prie pabaigos artėja pirmasis žiemos mėnuo, bet Palangos valdžiai būtent dabar prasidėjo ruduo – trejus metus auginto derliaus rinkimo metas, kuris tęsis iki pat savivaldos rinkimų.


Lietuvos kultūros sostinė Palanga šeštadienį pakvietė visus nekasdieniškai praleisti savaitgalį – susirungti pirmajame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate. Jo nugalėtoju tapo palangiškis Romas Miliauskas.


Vasario 22-ąją startavusios Palangos miesto atviros krepšinio mėgėjų pirmenybės Sporto centro ir „Baltijos” pagrindinės mokyklos taurėms laimėti artėja prie finišo tiesiosios: nuo kovo 23 d. prasidės atkrentamosios varžybos.


Palangos bendruomenės „Palangos Santarvė“ visuotinis susirinkimas į savivaldybės Tarybos salę suvedė kurorto didžiausius aktyvistus, bet didesnio palangiškių susidomėjimo nesusilaukė. Bendruomenės nariai negailėjo piktokų žodžių vietos valdžiai ir žiniasklaidai. Ir nors buvo pastebėta, kad bendruomenės veikloje padarytas „didelis žingsnis į priekį“, neapleido...


Praėjusiame tarybos posėdyje palangiškė Jadvyga Stefanija Žižienė dar kartą mėgino Tarybos narius įtikinti dėl sunkios verslo padėties atleisti ją nuo kai kurių savivaldybės administruojamų mokesčių. Tačiau Taryba garbaus amžiaus moteriai jau antrą kartą buvo negailestinga, nors prieš kelis mėnesius žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčius – 130 tūkstančių...


Liko mažiau nei mėnuo iki savivaldybės sutarties pabaigos su kurortą tvarkančia bendrove UAB „Palangos komunalinis ūkis“ , o kaip bus tvarkomas miestas pasibaigus balandžiui, vis dar lieka neaišku. Tik paspirginti administracijos valdininkai suskubo - vakar buvo surengtas Viešųjų pirkimų tarnybos posėdis ir paskubomis priimtos konkurso komunalinėms paslaugoms pirkti sąlygos.


Kodėl miesto valdžiai buvo reikalingas Rinkliavų centras?

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 11 06 | Rubrika: Miestas

Atrodo, kad, suabejojęs, ar visi už automobilių stovėjimą gatvėse gaunami pinigai patenka į miesto biudžetą, būsiu pataikęs. Nes tik į kampą pareigūnų užspeistas niekadėjas griebiasi paskutinės gynybos:  „O kur įrodymai, viršininke“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius