Kalėdų šviesos miestas Palanga suspindo tūkstančiais šventinių lempučių

Palangos tiltas, 2014-12-04
Peržiūrėta
1762
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kalėdų šviesos miestas Palanga suspindo tūkstančiais šventinių lempučių

Palanga, šeštadienį įžiebusi miesto eglę, pradėjo tradicinį festivalį „Kalėdų šviesos miestas“, visą mėnesį šventiniais renginiais džiuginsiantį tiek palangiškius, tiek ir kurorto svečius. Vienas iš artimiausių numatomų renginių – šeštadienį, 17 val. J. Basanavičiaus g. vyksiantis Kalėdų eglių alėjos atidarymas.
Kad pateisintų Kalėdų šviesos miesto vardą, palangiškiai turėjo pasistengti ne tik planuodami šventinius renginius – kaip ir kasmet, išskirtinis dėmesys skirtas kalėdiniam kurorto apšvietimui. Tiesa, pasak Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio, kaskart, artėjant Kalėdoms, atrasti tai, kuo būtų galima nustebinti vietos gyventojus ir svečius, nėra paprasta. „Žinoma, lengviausia, puošiant miestą, būtų kopijuoti tai, ką kur nors jau matėme, tačiau mes to daryti nenorime. Todėl sutelkiame visas pajėgas ir intensyviai dirbame, ieškodami originalių sprendimų. Geriausia yra, kai miestas gražinamas planingai – puošėjai iš anksto žino, jog turės rasti tokius sprendimus, kokių Palangoje bei šalyje dar nėra buvę“, – sakė N. Stasiulis.
Šiemet renkantis kalėdines dekoracijas, dėmesys skirtas ne tik ornamentikai, bet ir spalvinei gamai. „Palanga nuo seno garsėja gintaru, ir norisi tai pabrėžti ne tik pavasarį vykstančio Gintarinio savaitgalio metu, bet ir per Kalėdas. Todėl šiemet, renkantis kalėdinius papuošimus kurorto gatvėms, stengtasi „prisirišti“ prie gražiausio – gintarinio – atspalvio“, – kalbėjo N. Stasiulis.
Ne pirmus metus Palangą prieš Kalėdas puošiančios įmonės „ADAM decolight“ direktorius Nerijus Chmieliauskas pripažino, jog kasmet sulaukia nelengvos užduoties – didžiausiam šalies kurortui pasiūlyti tokių šventinių akcentų, kokių dar nėra buvę nė viename šalies mieste. „Todėl trejus paskutiniuosius metus Palangoje kasmet keičiamos kalėdinės dekoracijos – siūloma naujų koncepcijų ir idėjų, kurios nustebintų ne tik vietos gyventojus, bet ir kurorto svečius“, – sakė N. Chmieliauskas.
Šiemetiniai Palangos papuošimai skleidžia šiltai baltą spalvą bei išsiskiria gintaro spalvos apvaliais elementais. Šis motyvas atsikartoja ne tik pagrindinėse kurorto gatvėse, bet ir ant Kalėdų eglės. „Tai – naujiena, sukurta mūsų įmonės dizainerių. Ši koncepcija yra nauja ne tik Lietuvoje, bet ir mūsų regiono šalyse“, – teigė UAB „ADAM decolight“ direktorius.
Sudėtingiausia, pasak N. Chmieliausko, kasmet rasti naują idėją, kuri patrauktų, sudomintų, ir kad visų specialistų nuomonės sutaptų. Net ir renkantis Kalėdų eglę palangiškiams tenka pasiūlyti penkias ar šešias idėjas, kol randamas visus tenkinantis sprendimas. „O kai jau randamas bendras sprendimas, įgyvendinti jį būna paprasčiau“, – kalbėjo N. Chmieliauskas.
Pasak kurorto mero Šarūno Vaitkaus, gražiausias žiemos šventes sutikti pajūryje kviečianti Palanga pasižymi novatoriškumu, ir tai džiugina ne tik vietos gyventojus, bet ir atvykstančius svečius. „Palanga yra miestas, kuris nebijo eksperimentuoti, nevengia naujų idėjų. Kasmet siekiame nustebinti ir pradžiuginti kiekvieną, Kalėdas pasitinkantį didžiausiame šalies kurorte. Pagal kalėdinės šviesos srautą bei intensyvumą Palanga tikrai pateisina Kalėdų šviesos miesto vardą, ir tai yra mūsų dovana visiems, mylintiems Palangą“, – sakė Š. Vaitkus.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Daugybe šventinių dekoracijų pasipuošęs didžiausias šalies kurortas šįvakar įžiebė išskirtinę, Lietuvoje, o gal ir niekur kitur dar neregėtą eglių eglę ir pradėjo spindinčių pajūrio Kalėdų laukimo laikotarpį. Skambant nuotaikingai muzikai ir daugybės susirinkusių žiūrovų plojimams, Palangoje, prie legendinio Kurhauzo, įžiebta beveik dešimt metrų siekianti neįprasta žaliaskarė. Stebuklingus...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Tūkstančiai šviesų vaikų rankose, nuotaikinga muzika ir, žinoma, fejerverkai – taip palangiškiai ir kurorto svečiai, susirinkę Grafų Tiškevičių alėjoje, šeštadienio vakarą įžiebė miesto eglę bei paskelbė gražiausių žiemos švenčių laukimo pradžią.Kaip visada, eglės įžiebimo šventėje sulaukta svarbiausio kalėdinio laikotarpio personažo...Kasmet prieš didžiąsias metų šventes Palanga nušviečiama įvairiausiomis spalvomis. Pasirinkus tam tikrą temą, ji atitinkamai ir išpuošiama. Džiaugiasi palangiškiai, gero žodžio negaili ir atvykę svečiai. Nors, kaip minėjo jau kelintus metus Palangą puošiančios įmonės „Adam Decolight“ direktorius Nerijus Chmieliauskas, visokių...


Palanga, šeštadienį įžiebusi miesto eglę, pradėjo tradicinį festivalį „Kalėdų šviesos miestas“, visą mėnesį šventiniais renginiais džiuginsiantį tiek palangiškius, tiek ir kurorto svečius. Vienas iš artimiausių numatomų renginių – šeštadienį, 17 val. J. Basanavičiaus g. vyksiantis Kalėdų eglių alėjos atidarymas.


Kalėdų šviesos miestas Palanga skleidžia šventinę nuotaiką

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 28 | Rubrika: Miestas

Lietuvos kultūros sostinės metus baigianti Palanga švenčių laukimo periodą pradės jau šį penktadienį: lapkričio 29 d., 18 val. centrinėje kurorto aikštėje bus įžiebta miesto eglė. Šiemet ji kurorto gyventojus ir svečius stebins ne tik savo forma – Kalėdų šviesos miestą padabins muzikuojanti žaliaskarė.


Kalėdų šviesos miestas Palanga nušvis ryškiau nei bet kada anksčiau  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 22 | Rubrika: Miestas

Festivaliui „Kalėdų šviesos miestas“ besirengianti Palanga jau dabinasi šventinėmis dekoracijomis. Jos kurortą nušvies kitą savaitę, kartu su penktadienį, lapkričio 30 d., įžiebiama miesto egle.


Palanga, šiemet tapusi Kalėdų šviesos miestu, kviečia miestelėnus, Lietuvos gyventojus, kultūros žmones, svečius dalyvauti nuo Kalėdų iki Naujųjų metų vyksiančiuose šventiniuose renginiuose – ne tik kaip žiūrovus, bet ir pristatinėti savo kūrybą, kartu prasmingai praleisti paskutines šių metų dienas. Kad renginiai vyktų sklandžiai, vakar meras Š....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius