Ar Palangai, kaip Kalėdų šviesos miestui, dar trūksta šviesos?

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-12-22
Peržiūrėta
2091
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar Palangai, kaip Kalėdų šviesos miestui, dar trūksta šviesos?

Kasmet prieš didžiąsias metų šventes Palanga nušviečiama įvairiausiomis spalvomis. Pasirinkus tam tikrą temą, ji atitinkamai ir išpuošiama. Džiaugiasi palangiškiai, gero žodžio negaili ir atvykę svečiai. Nors, kaip minėjo jau kelintus metus Palangą puošiančios įmonės „Adam Decolight“ direktorius Nerijus Chmieliauskas, visokių atgarsių išgirsta, ir ne visada malonių, tačiau, kaip žinia, visiems neįtiksi. O pasidomėję, ar verslininkai jaučia pareigą prisidėti prie miesto garsinamos idėjos – Kalėdų šviesos miestas, – sužinojome, jog jie linkę puoštis ir dėl kitokių priežasčių.

Sprendžia komisija
Kasmet kurortą miesto savivaldybė stengiasi prieš šventes puošti skirtingai. Pavyzdžiui, pernai buvo pasirinkta angelų tema, šiemet akcentuojamas gintaras. Ir taip kasmet ieškoma naujų idėjų. Penktus metus miestą puošiančios įmonės „Adam Decolight“ direktorius N. Chmieliauskas pasakojo, jog kasmet dėl puošybos tariasi gausi grupė žmonių. „Kadangi esame laimėję Savivaldybės skelbtą konkursą, kasmet rudenį pateikiame vizualizacijas. Tuomet jau laukia komisijos narių didysis darbas, būtent šie žmonės sprendžia, kas tais metais labiausiai tiktų kurortui, kokia tema priimtiniausia. Mes ir patys daug diskutuojame prieš pateikiant vizualizacijas. Visų siekis yra vienas – miestą papuošti kokybiškai. Nesinori kabinti bet ko ir bet kaip“, – teigė pašnekovas.
Šiemet susitelkta ties gintaru – jūros simboliu, kuris ir akcentuojamas dekoracijose. Eglišakių ir gintaro motyvai sukuria jaukumo jausmą.
„Stengiamės, kad detalės tarpusavyje derėtų, vaizdas būtų vientisas, stilistiškai derėtų. Pavyzdžiui, pernai buvo pasirinkta angelų tema. Tad ir pats eglės įžiebimo renginys buvo su tuo susijęs – pagrindiniai personažai buvo angelai ir nykštukai“, – atkreipė dėmesį N. Chmieliauskas, akcentavęs, jog su pasibaigusiomis vienomis šventėmis jų darbas nesibaigia – ima generuoti mintys, kokius sprendinius siūlyti jau kitais metais.

Negražių eglių nebūna
Skoningai, kūrybingai papuošti miestą – sunkus uždavinys, niekas tuo nesuabejotų. Tą patvirtino ir puošyba užsiimančios įmonės vadovas. „Papuošus miestą, kai kam gal atrodo, kad puošyba jau kažkur buvo matyta. Tačiau kasmet stengiamės, kad nebūtų tas pats, kad miestas kasmet atrodytų kitoks, išskirtinis. Pamenu, vienais metais sudaryta komisija nusprendė, kad tinkamiausia eglė bus Kalėdų senelio formos. Tai buvo drąsus sprendimas. Tuomet aš dar bandžiau sakyti, kad gerai visi pagalvotų, nes taip gali būti, jog žmonės nelabai supras tokią eglę. Ir išties atsirado tokių skeptikų, kurie klausė, kas čia, čia ne eglė, o personažas. Ir šiemet, kai dar tik statėme kalėdinę eglę, kai kurie praeidami pro šalį žmonės replikavo, kokia negraži. O dar net nebuvome pastatę. Visada bus skirtingų nuomonių, tai nieko keisto ir mes jau prie to pripratę“, – dalijosi įspūdžiais N. Chmieliauskas.
Kiek teko matyti ir girdėti, visgi vėliau Palangos eglė nesulaukė neigiamų atsiliepimų. Priešingai, dauguma ją gyrė. Kilo klausimas, o gal dėl to, jog prieš Kalėdas dažnai žiniasklaida surengia kalėdinių eglių varžytuves – kurio miesto eglė šiemet yra gražiausia? Pašnekovas pabrėžė, jog tokia mintis jam labai nepatinkanti, nes negražių eglių tiesiog nėra. „Kalėdinių eglučių puošyba paversta kažkokiu kultu, bereikalingu rungtyniavimu. Niekada nepasakytumėme, kad kuri nors miesto eglė yra negraži dėl poros trūkstamų šakų ar nedegančių penkių lempučių. Jeigu eglę papuoši savo širdyje, tuomet jokių trūkumų nematysi. Įdomiausia tai, kad kritikuodami eglutes žmonės net nepasidomi, o ką norėta vienokia ar kitokia puošyba pasakyti. O puošiant eglę visada siekiama papasakoti kokią nors istoriją. Pavyzdžiui, Palangos eglė šiemet nukelia į vaikystę. Kai įsigilini į tai, kas norėta pasakyti, kitaip į ją ir pradedi žiūrėti“, – kalbėjo „Adam Decolight“ vadovas.
Jis prisiminė, kaip buvo nupeikta Jonavos eglė, neva ji šiemet pati negražiausia, net nepasidomėjus, kodėl pasirinkta tokia tematika. O šiemet Jonava pasipuošė eglę sportiniais elementais, siekdama suteikti sporto miesto įvaizdį.

Konkursas buvo savotiškas skatinimas
Ankstesniais metais Palangos miesto savivaldybė rengdavo gražiausiai pasipuošusios įstaigos konkursą. Tačiau jau keli metai, kaip šio konkurso niekas neorganizuoja. Paskambinus į Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyrių, ten šiuo metu dirbantys specialistai apie tokį net nėra girdėję, o ankstesniais metais būtent šio skyriaus specialistai šį konkursą ir kuravo.
Kalbant su verslininkais ir paklausus jų, ar anksčiau organizuojamas konkursas suteikdavo daugiau įkvėpimo puoštis, atsakė, kad įprastai puošiasi dėl savęs, vyraujančiai kalėdinei nuotaikai palaikyti, tačiau konkursas tikrai netrukdydavo, tai savotiškas spyris pasitempti ir siekti prizo.
„Konkursas yra savotiškas skatinimas, tačiau paskatinti Savivaldybė gali ir kitokiais būdais, pavyzdžiui, skirti tam tikrą pinigų sumą visiems verslininkams. Tuomet neabejotinai visi pasipuoš tematiškai vienodai“, – pasiūlymą pateikė verslininkai.
Kalbėdamas su „Palangos tiltu“ verslininkas Audronius Macius išreiškė mintį, jog puoštis kiekvienas gali daug ir įvairiai, tačiau tai nemažai kainuoja. „Mano nuomone, smagiau, kai kavinės, restoranai ar viešbučiai yra papuošti, tačiau tai – kiekvieno asmeniniai sprendimai. Kiekvienas puošiasi pagal savo skonį. Vieniems norisi labai spalvotai, kiti pageidauja kuo daugiau girliandų. Man mirksėjimas nepatinka, tad puošiamės kiek solidžiau. Anksčiau papuošdavome ir medžius, tačiau to nebedarome, tai brangiai kainuoja. Pasipuošėme savo patalpose kalėdinę eglutę, užtenka šventinei nuotaikai kurti“, – teigė verslininkas.
Paklaustas apie tai, ar turėtų verslininkai puošti ir dar galbūt net pagal tam tikrą temą, padiktuotą miesto savivaldybės, A. Macius teigė, jog tam reiktų sulaukti svaresnio skatinimo. „Jeigu duotų kokius 300 eurų ir sakytų, štai, pasipuoškit taip, kad derėtų su viso miesto puošyba, kodėl gi ne. Tam turi būti paskirtas miesto dailininkas, kuris ir spręstų tokius dalykus, dabar kiekvienas puošiasi pagal savo išmanymą ir išgales“, – įsitikinęs verslininkas.

Paprašė susimokėti
Tai, kad verslininkai turi puošti savo įstaigas, įsitikinusi ir kita kalbinta verslininkė Rūta Sakalauskienė. „Verslininkai turėtų prisidėti ir prisidėtų, jei su jais Savivaldybė kalbėtųsi, bendradarbiautų. Dabar tokio pokalbio nelabai ir tėra“, – sakė verslininkė. Ji patikino, jog savo įstaigą puošiasi kasmet – šiemet jos vadovaujamame restorane pastatyta 6 metrų kalėdinė eglė.
„Prie miesto puošybos prisidėdavome 10 metų, puošdavome vieną iš kalėdinių eglučių alėjos eglę. Tačiau šiemet sulaukėme skambučio, paskambinęs berniukas paklausė, ar norėtume puošti eglutę, galėtume pakabinti šalia eglutės lentelę su restorano pavadinimu ir tai mums kainuos ... 100 eurų. Atsisakėme“, – atskleidė verslininkė, pastebėjusi, jog išties kalėdinių eglučių alėja pamažu skursta, jai jau ima trūkti idėjos. O jos vadovaujamas kolektyvas nusprendė geriau papuošti savo įstaigą ir pasidabinti įspūdingą eglutę. Moteris pripažino, jog išties kokybiškai, skoningai papuošti kalėdinę eglę gana daug kainuoja.

Puoštis patartina
Įmonės, užsiimančios puošyba, vadovas N. Chmieliauskas neslėpė, jog išties šventinė puošyba kainuoja nemažai. „Kokybiška puošyba brangiai ir kainuoja, o pasipuošti galima įvairiai. Mes, puošdami miestus, negalime kabinti pigių girliandų, mums privalu papuošti miestą taip, kad būtų saugu, kokybiška ir gražu. Dar, žinoma, būtina atkreipti dėmesį ir į tai, kad nebūtų puošybos elementai kabinami bet kur ir bet kaip. O verslininkams aš visada patarsiu puoštis ir nesvarbu kaip – skoningai ar neskoningai, tai priklauso nuo kiekvieno asmeninio požiūrio, nes kai aplink visi pasipuošę, tuomet miestas atrodo išties šventiškai“, – teigė N. Chmieliauskas.
Kaip pasakojo pašnekovas, kai kuriose šalyse jau seniai taikoma praktika, kai patys verslininkai už savo lėšas puošia miestą, pavyzdžiui, Prancūzijos verslininkai išpuošė Eliziejaus laukus. Šiemet gerą pavyzdį parodė ir kauniečiai, jie papuošė Rotušės aikštę.
„Aišku, būtų gražiau, jeigu vyrautų kažkoks vientisumas, jeigu verslininkai, puošdami savo įstaigas, atkreiptų dėmesį, kokią temą miestas šiemet pasirinko. Tai būtų labai sveikintina. Bet tai – ilgas procesas, todėl svarbiausia, kad verslininkai pasipuoštų gražiai ir skoningai“, – reziumavo N. Chmieliauskas.

Jūsų komentaras:

Palangos svečias 2017-01-04 14:39 (IP: 78.62.222.50)
Buvau Palangoje Naujųjų Metų sutikime ir turiu tvirtai pasakyti, kad palangiškiai tikrai labai išpuošė kurortą.Tikrai malonu būti tokiame šviesiame, išgražintame mieste.Ačiū Jums palangiškiai už gerą nuotaiką.

Rytis 2016-12-27 21:07 (IP: 78.57.202.58)
Centras šviečia,o pakraščiai lieka skendėti tamsoje,lyt ten negyventų Palangos žmonės,kurie miestui moka mokesčius.

Taip pat skaitykite

Kasmet prieš didžiąsias metų šventes Palanga nušviečiama įvairiausiomis spalvomis. Pasirinkus tam tikrą temą, ji atitinkamai ir išpuošiama. Džiaugiasi palangiškiai, gero žodžio negaili ir atvykę svečiai. Nors, kaip minėjo jau kelintus metus Palangą puošiančios įmonės „Adam Decolight“ direktorius Nerijus Chmieliauskas, visokių...


Druskininkų gatvės kai kurių daugiabučių namų kiemai sutemus paskęsdavo tamsoje, tačiau ši situacija netrukus pasikeis. Čia įrenginėjamas apšvietimas ir ketinama iki gražiausių žiemos švenčių darbus baigti. Be apšvietimo šioje gatvėje atnaujinami ir šaligatviai. Panašu, jog modernėja ir dar viena kurorto gatvė.


Šventosios pagrindinės mokyklos pradinukai ir lopšelio-darželio „Sigutė“ auklėtiniai jau kelintus metus buriasi mokyklos bibliotekoje, kur bendradarbiauja, dalyvaudami Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Šis projektas rengiamas jau 20-tąjį...


Šiandien, penktadienį, Palanga paskelbs Kurorto šventės „Myliu Palangą“ pradžią. Tris dienas truksiantys renginiai į didžiausią šalies kurortą, planuojama, privilios gausų būrį pramogautojų. Vasaros ritmu Palanga šurmuliuos visą savaitgalį. Sulig Kurorto šventės pradžia paskelbus aktyviojo sezono pradžią, mieste ims šurmuliuoti...


Pabūkim prie žvakių šviesos...

Erika LUKAUSKIENĖ Palangos lopšelio-darželio ,,Gintarėlis” auklėtoja metodininkė, 2013 12 19 | Rubrika: Jūros vaikai

Užverčiame dar vieną Palangos lopšelio-darželio ,,Gintarėlis” metų  knygos puslapį. Kas gražaus nuveikta šiais 2013 metais. Gruodžio 18 d. dieną, paskutiniame metų mokytojų tarybos posėdyje susumuoti visi  metų darbai. Apžvelgta metų veiklos ataskaita, strateginis planas, pasitarta 2014-2016 m. pedagogų atestacijos programai, pristatytos kitų metų numatomos...


Kalėdų šviesos miestas Palanga skleidžia šventinę nuotaiką

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 28 | Rubrika: Miestas

Lietuvos kultūros sostinės metus baigianti Palanga švenčių laukimo periodą pradės jau šį penktadienį: lapkričio 29 d., 18 val. centrinėje kurorto aikštėje bus įžiebta miesto eglė. Šiemet ji kurorto gyventojus ir svečius stebins ne tik savo forma – Kalėdų šviesos miestą padabins muzikuojanti žaliaskarė.


Labai praturtėjau (kaip ir visi kiti, čia užėję), nes daug gero ir gražaus, žmogiškos širdies švelnumo turtingų atsiliepimų girdėjau „Gydančiųjų knygelių kambaryje“. Jis yra įspūdingoje kurorto vietoje, ką tik simpatiškai renovuotuose rūmuose, kurie beveik suaugę, susilieję su Birutės parku. Tai Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos...


Muziejų metais paskelbti 2012-ieji atrodo turėtų pritraukti daugiau lankytojų, o ir pačios kultūros įstaigos džiaugtis didesniu tiek žmonių, tiek valdžios dėmesiu. Tačiau Palangos muziejai negali pasigirti itin dideliais pokyčiais, ar gausesniu finansavimu organizuoti kultūrinei veiklai. Ar „popsinės“ kultūros kupina J.Basanavičiaus gatvė neužgožia rimtojo meno?...


Mes, palangiškiai, labai gerbiame miesto savivaldybės Viešąją biblioteką. Takoskyros tarp skaityklų suaugusiems ir moksleivijai, darželinukams skirtųjų Vaikų bibliotekoje gal net ir nevertėtų ieškoti. Biblioteka – visų išminties namai. Čia atgaivos sielai, žinių iš knygų, periodinių leidinių, interneto semiasi ir iš jūros „parėję“...


Palanga, šiemet tapusi Kalėdų šviesos miestu, kviečia miestelėnus, Lietuvos gyventojus, kultūros žmones, svečius dalyvauti nuo Kalėdų iki Naujųjų metų vyksiančiuose šventiniuose renginiuose – ne tik kaip žiūrovus, bet ir pristatinėti savo kūrybą, kartu prasmingai praleisti paskutines šių metų dienas. Kad renginiai vyktų sklandžiai, vakar meras Š....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius